Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsuk-e a babát így?

Megtartsuk-e a babát így?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,5 hetes terhes. A párom 19 éves. A szülők,illetve csak a két anyuka el akarják vetetni a babát. Mi meg szeretnénk tartani.Viszont apukám eleve nem szereti ezt a kapcsolatot,tilt is a barátomtól. Igazából véleményekre lennék kíváncsi,hogy ilyen helyzetben megtartsuk-e a babát,vagy ne,és elsősorban olyanok véleményét szeretném,akik hasonló helyzetben vannak,de bárkiét szivesen fogadom. A páromra számíthatnék mindenképpen,ő mellettem áll,és a szülők is segítenének persze,ha megtartanánk,csak nem örülnének neki.
2012. jan. 24. 20:30
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Nagyon fiatal vagy. Egy kisbaba a legszebb dolog egy nő életében, de nagyon nehéz is.

A legnagyobb baj az, h annyira fiatal vagy, h úgysem ezzel a fiúval fogsz maradni....Sztem ne tartsd meg, majd lesz kisbabád, ha eljött az ideje.

2012. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Nekem is volt abortuszom elhalt terhesség maitt, 23 évesen. Akartuk a babát. Majd bele pusztultam, most utólag viszont (28 éves vagyok, 1 éves alányom), úgy látom, h kellett még ez a pár év, h kész legyünk a feladatra. Meg a hátterünk is meglett ez idő alatt.

A másik dolog: manapság már nem jellemző egyáltalán, h vki meddő lesz, mert abortusza volt. Rengeteg ismerősöm volt, akinek az első terhessége nem sikerült, és volt ilyen műtéte, de már van gyereke.

2012. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 Ancs79 ***** válasza:

Kedves Kérdező! Tényleg nehéz helyzetben vagy, de a szívedre hallgass, mert később nem tudsz majd a lelkiismereteddel elszámolni akárhogy döntesz. Nekem 15 évesen vetélésem volt, de így is szakember segítségére volt szükségem az elmúlt pár évben, mert nem akart a baba összejönni és úgy hittem a rég elkövetett hibám miatt. Szóval ha megtartanád, akkor tartsd meg, de törekedj, hogy minél hamarabb saját lábra álljatok.:) Ezt a szülőkkel is meg lehet beszélni.

A sok 25-30 évesnek, akik szerint korai ez, azoknak mondanám, hogy inkább sajnos, hogy a mai világban mindenki későn szül, és ettől nem tudnak a nők időben elmenni szülni, mert előbb karriert kell építeni. Én 32 éves vagyok és most estem teherbe, és boldog vagyok, hogy ikreket várok, mert mégegyszer nem tudnék kiesni a vezetői pozíciómból ennyi időre. Így pedig meglesz a két megálmodott kis lurkó.:D

2012. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

ezt a gyereket nem ti nevelnétek fel párként hanem a nagyszülők meg az élet magától.

nincs értelme megtartani, lesz még lehetőséged később babázni, előbb neked kell felnőni, szinte még alig múlt el a gyerekkorod, ne akarj ilyen hamar felnőtté válni

2012. jan. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim válasza:
Örökbe adásra nem gondoltatok még?Szerintem jobb mint egy abortusz.
2012. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
31: Szüleim is ilyen idősek voltak, mikor születtem, mint kérdező. Azóta is együtt vannak. Szemtől szembe is a szemembe mondanád, hogy bár ne élnék???!!!
2012. jan. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Örökbeadáson nem gondolkozunk egyáltalán,mert ha megszülném,akkor nem adnám oda másnak,mert mi szeretnénk a babát.


36: A szüleidet mennyire támogatták,és mennyire volt nekik nehéz?

2012. jan. 25. 19:55
 38/47 anonim ***** válasza:
Na jó, azért az hozzá tartozik, hogy én nem becsúsztam, hanem teljes mértékben szándékosan lettem összehozva. Viszont Édesanyám, és Édesapám is elég rossz kapcsolatban volt akkor szüleivel. Apámnak sikerült találnia egy jó munkát, úgyhogy nem volt gond. De ha történetesen nem így lett volna, akkor nem lenne jogom élni???!!!
2012. jan. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ha jól értem, Ti szeretnétek a babát!(Szándékosan többes számban beszélek.) Innentől kezdve két eset van: Vagy hagyjátok, hogy elbizonytalanítsanak Titeket, vagy nem hagyjátok. Amit a második oldalon linkeltem, azokat megnézted? Ha esetleg szüleitek nagyon kötekednének, vagy a párod bizonytalanodna el, akkor azokat nekik is mutasd meg...
2012. jan. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:

38: De,persze,hogy lenne jogod élni,és van is...ezért szeretném én is megtartani a babát,nem szeretném elvetetni. Mi jó viszonyban vagyunk a szülőkkel,csak az a baj,hogy nem akarják a babát.


39. Igen,mi nagyon szeretnénk a babát.

megnéztem,igen...a páromnak már megmutattam,igazából fél attól,hogy valami bajom lenne az abortusz után. Meg én is.

De persze nem emiatt szeretnénk megtartani a babát,mert félünk,hogy bajom lesz.

2012. jan. 25. 21:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!