Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsuk-e a babát így?

Megtartsuk-e a babát így?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,5 hetes terhes. A párom 19 éves. A szülők,illetve csak a két anyuka el akarják vetetni a babát. Mi meg szeretnénk tartani.Viszont apukám eleve nem szereti ezt a kapcsolatot,tilt is a barátomtól. Igazából véleményekre lennék kíváncsi,hogy ilyen helyzetben megtartsuk-e a babát,vagy ne,és elsősorban olyanok véleményét szeretném,akik hasonló helyzetben vannak,de bárkiét szivesen fogadom. A páromra számíthatnék mindenképpen,ő mellettem áll,és a szülők is segítenének persze,ha megtartanánk,csak nem örülnének neki.
2012. jan. 24. 20:30
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként meg nem írom le a véleményemet azokról a morális gyilkosokról, akik arra buzdítják Kérdezőt, hogy vetesse el. Az ír, vagy épp lengyel gyakorikerdesekről már rég kitiltották volna ezeket a válaszolókat. És ez így van jól.
2012. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
19. válaszoló: én szeretném is megtartani a babát és a párom is...nem akarom elvetetni,bárki bármennyire felelőtlennek is tart. Tudom,hogy rengeteg negatív véleményt kapok most,de ez úgyse rajtam múlik sajnos,hogy megmarad-e a baba.
2012. jan. 24. 21:40
 23/47 A kérdező kommentje:
Igazából a barátom csak azért bizonytalanodott el,mert azt látja,hogy senki nem támogat,és tudja azt,hogy az én apukám mit szólna,mivel eleve tilt tőle,nemhogy még megtudná,hogy babánk lesz.
2012. jan. 24. 21:44
 24/47 anonim ***** válasza:
64%

en vagyok a 10-es valaszolo!

en nem irtam neki,h vetesse el,csak azt akartam elerni,hogy a jozan eszevel gondolkodjon!

nincs meg a megfelelo hattere,hogy felnevelje!


ezt is meg kell ertened,hogy a semmire nem szulunk!

el kell gondolkodnia az orokbeadason is !!!!


ettol en meg nem buzditottam az abortuszra!!!

2012. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező! CSAK rajtad múlik! SENKINEK nincs joga kényszeríteni! Érdekes, az abortuszpárti feministák szerint a szabad abortusz a nők "önrendelkezése", hát szerintem meg Neked is JOGOD VAN az önrendelkezéshez, és ettől senki nem foszthat meg!
2012. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
46%
Aki szerint az abortusz gyilkosság, az sosem részesíti fellációban a férjét? Mert akkor az ő logikájuk szerint ez kannibalizmus lenne!
2012. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
67%
Azért mintha lenne egy kis különbség egy a megszületett emberével megegyező, teljes genetikai állományt hordozó, szív, és agyműködéssel rendelkező magzat, meg egy sperma között...
2012. jan. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
85%
Én is fiatalon vágytam a babára........... De egy kicsit elgondolkodtam,most meg lehet hogy pont emmiatt várhattunk évekig. :-( Egy rossz gyógyszer miatt...Na de ezt hagyjuk.Ez tény kicsit korai nektek,de ha a párod tényleg komolyan gondolja akkor bizonyítson.Van még pár hetetek-keresen munkát!!!És bele kell venni,az abortusz meddő hatását!!!Nem egy ember lett utána meddő...Én megtartanám mert tudom milyen orvostól-orvosig futkosni éveken keresztül,nem kevés anyagi vonzattal...de ez már mellékes.Minden jót nektek!Kitartás bárhogy is döntsetek!
2012. jan. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
74%
Szia!Nehéz helyzetben vagy az biztos,de hogy párodnak sincs munkahelye így mire akarsz szülni?Fiatalon lettem terhes, 20 évesen,de páromnak volt munkahelye és szerencsére azóta is van.Komoly kapcsolatba is született.Akkor már 2,5 éve voltunk együtt,de a párom is 26 volt. Tehát ő már nem nőzni akart, hanem családot.Nálunk a szülők nagyon örültek a babának,de ők már előtte is kérdezték,hogy mikor jön már a baba, mert várják.Azóta 20 hónapos a kisfiunk, magunkat tartjuk fent és a vőlegényemmel azóta is együtt vagyunk. Az,hogy a szülők se akarják, az érdekes lesz.Náluk laktok, nincs munkátok akkor mit akartok?Tényleg nem bántani akarlak.Mi nem veszünk márkás játékokat,mert kisfiamat nem érdekli,de az a 37000 ft,amit kapnátok, az semmi.És akkor még arra se elég ha csak használt ruhákat veszel.A pelenka nagyon drága, talán a családi elég rá +a popsitörlőre. Jobb esetben tudsz szoptatni, és ha nem?A tápszer se olcsó.FŐleg ha beteg is lesz.Nagyon nehéz az biztos.Ha a szülőkre számíthattok.Azt te sem és a párod sem várhatja el a szülőktől,hogy eltartanak titeket is és még a gyereknek is mindent ők vesznek.Segíteni más, és más nekik gyereket vállalni.Akkor vállalsz igazán gyereket,ha a ti kettőtök pénzéből látjátok el.Beszéljétek át a szülőkkel,hogy mit szeretnétek.Felnőtt módon.Kívánom,hogy jó döntést hozzatok!Ja és én abortuszellenes vagyok.E.
2012. jan. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 Niktoon ***** válasza:
65%

Szia! Szerintem is kicsit fiatalok vagytok még, bár én 22 évesen szültem az első fiamat.

Most 25 vagyok, és ismét szültem, és amikor szülés előtt a kórházban voltam, behoztak egy fiatal kismamát abortuszra, mert még nem akart gyereket, és az orvos véletlenül rosszul csinált valamit, és kivették a lány méhét; már nem lehet gyereke. Nem volt több 20 évesnél.

Én ezért nem mernék soha abortuszra menni.

Mellesleg ha Te is akarod és a párod is, szerintem tartsátok meg, már felnőtt nő vagy, neked kell meghoznod a döntést, nem pedig anyukádnak.

Nekem apukám nem akarta, hogy megszüljem az első babámat, mert nem fogom tudni felnevelni meg ilyesmi, azóta már férjnél vagyok, van lakásunk, és megérkezett a kis tesó is. És apám imádja az unokáit.

Szerintem az anyukák is így lesznek, mihint meglátják majd a kis csöppséget, beleszeretnek.

Ha elég stabil a kapcsolatotok, és lenne miből felnevelni úgy gondolod, akkor tartsd meg.

25 éves kismama, 3 éves és 1 hónapos kisfiúk anyukája

2012. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!