Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért vállalnak az emberek...

Miért vállalnak az emberek beteg gyereket?

Figyelt kérdés

Nekem és a páromnak is mindig az volt az álláspontunk, hogy ha kiderül a babánkról, hogy beteg, akkor elvetetjük és próbálkozunk tovább remélve, hogy a következő egészséges lesz.


Tegnap hazafele a vonaton (3 óra) 2 beteg gyerekes szülővel utaztam egy vagonban.

Az anyukával egy kislány utazott, aki nyugodt volt, nem úgy tűnt, hogy túl sok probléma lenne vele, de az anyukának annyira végtelenül meggyötört arca volt.. A kislány egyébként vak volt, emellett még biztosan volt valami problémája, látszott rajta.


A másik szülő, egy apuka, 2 gyerekkel volt. Az idősebb Down kóros volt. A kisfiú gyakorlatilag az egész utat végig üvöltötte, sikongatott, a fiatalabb kis srác pedig nagyon kereste az apja figyelmét, folyamatosan pörgött, ugrált, látszódott, hogy figyelemre vágyik.

Az apuka egyébként nagyon türelmes volt, igyekezett odafigyelni a kisebbre is, tényleg nagyon gondoskodónak tűnt, én viszont már alig vártam, hogy leszállhassak a vonatról.


Engem ez az egész csak megerősített abban, hogy soha ne vállaljak beteg gyereket.


Nyilván ha már megszületett és történik vele valami, az más szitu, de ha a terhesség alatt kiderül, hogy beteg és van lehetőségem dönteni a sorsáról (és a saját sorsunkról), akkor egy percig nem gondolkoznék a megoldáson.


És ezt látva nem értem, hogy az emberek miért vállalnak beteg gyereket, ha tehetnének ellene.


Hozzáteszem, hogy láttam már több Down szindrómás gyereket, láttam jó példát is, de sokkal kevesebb van jó példára, mint rosszra.


2015. ápr. 19. 16:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
97%
Szerinted ki tudja előre, hogy vak, siket, beszédhibás, autista, hiperaktív stb. lesz a gyereke?
2015. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
96%

És most azt áruld el, hogy honnan tudod, hogy a két általad látott beteg gyerekről kiderült a betegsége még magzatkorában???


Pl: a Downra a Prenatest még csak most jelent meg, "hasbaszúrást" pedig se ma, se korábban nem csináltak automatikusan... a többi teszt pedig "csak" esélyeket latolgat..

2015. ápr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
38%
Egy kicsit gondolkodhatnál, mielőtt kiírsz egy ilyen kérdést banyek.
2015. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
34%
hmm... mondjuk van az a szint mikor a gyerek otthona kerül ...
2015. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindig derül ki magzat korban a betegség. Illetve vannak, amik születés után is történhetnek (megvakulni látóként is lehet pl., a bénultságot okozhatja baleset is).
2015. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:

Akkor hogy mindenki szájába rágjam.... Nyilván arról beszélek, amikor megtudja a szülő, hogy a gyereke beteg lesz.


Úgy gondoltam ez egyértelmű, de egyeseknek meghaladja a képességét, hogy egy kicsit tovább gondoljanak és ne csak egy idiótát lássanak egy még idiótább kérdéssel. Gratulálok.

2015. ápr. 19. 17:00
 7/63 A kérdező kommentje:

És mint írtam, nem arról beszélek amikor a születése után történik vele valami.


Arról amikor kiderül magzatkorában, hogy beteg. Vannak betegségek amik nem derülnek ki, nem erről volt szó.


Azokról a beteg gyerekekről, akikről a szülőknek van esélye dönteni.

2015. ápr. 19. 17:02
 8/63 anonim ***** válasza:
65%
Akkor az idióták kedvéért. Mire kiderül, hogy valami baja van a gyereknek addigra már rég nem lehet visszacsinálni. Mert már megszületett, mert már 3 éves, mert már iskolába jár...
2015. ápr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:
Akkor vajon hogy születnek olyan kérdések, hogy beteg volt a babám, el kellett vetetni, mikor próbálkozhatunk újra?
2015. ápr. 19. 17:05
 10/63 A kérdező kommentje:
Vagy egyáltalán az, hogy a doki komoly esélyt lát a Down kórra, már 3 orvosnál is jártunk, mit tegyek? Menjen vagy maradjon? Vannak ilyenek.
2015. ápr. 19. 17:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!