Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért vállalnak az emberek...

Miért vállalnak az emberek beteg gyereket?

Figyelt kérdés

Nekem és a páromnak is mindig az volt az álláspontunk, hogy ha kiderül a babánkról, hogy beteg, akkor elvetetjük és próbálkozunk tovább remélve, hogy a következő egészséges lesz.


Tegnap hazafele a vonaton (3 óra) 2 beteg gyerekes szülővel utaztam egy vagonban.

Az anyukával egy kislány utazott, aki nyugodt volt, nem úgy tűnt, hogy túl sok probléma lenne vele, de az anyukának annyira végtelenül meggyötört arca volt.. A kislány egyébként vak volt, emellett még biztosan volt valami problémája, látszott rajta.


A másik szülő, egy apuka, 2 gyerekkel volt. Az idősebb Down kóros volt. A kisfiú gyakorlatilag az egész utat végig üvöltötte, sikongatott, a fiatalabb kis srác pedig nagyon kereste az apja figyelmét, folyamatosan pörgött, ugrált, látszódott, hogy figyelemre vágyik.

Az apuka egyébként nagyon türelmes volt, igyekezett odafigyelni a kisebbre is, tényleg nagyon gondoskodónak tűnt, én viszont már alig vártam, hogy leszállhassak a vonatról.


Engem ez az egész csak megerősített abban, hogy soha ne vállaljak beteg gyereket.


Nyilván ha már megszületett és történik vele valami, az más szitu, de ha a terhesség alatt kiderül, hogy beteg és van lehetőségem dönteni a sorsáról (és a saját sorsunkról), akkor egy percig nem gondolkoznék a megoldáson.


És ezt látva nem értem, hogy az emberek miért vállalnak beteg gyereket, ha tehetnének ellene.


Hozzáteszem, hogy láttam már több Down szindrómás gyereket, láttam jó példát is, de sokkal kevesebb van jó példára, mint rosszra.


2015. ápr. 19. 16:45
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 A kérdező kommentje:

Termeszetesen tovabbra sem a keson eszrevett/kialakult betegsegekrol van szo.


Engem a tarsadalom nem erdekel, egyaltalan nem ez az oka. Szeretnem ha a gyerekem tulelne engem. Persze barmikor beuthet a baj, rak, baleset es tarsai, de ennek az eselyet szeretnem csokkenteni.

Sokkal konnyebb magzatkoraban vegetvetni ennek, mint amikor 8 evig neveled majd a vegen meghal szivelegtelensegben, vagy barmi egyeb szovodmenyben. Ez sokkal kegyetlenebb es tonkreteszi az embert. Ugy gondolom, hogy egy idoben elvegzett abortusz sokkal kisebb lelki fajdalommal jar. Es hiaba van ott az, hogy lehet nem is lesz olyan sulyos.. De mi van ha?

Ha van valasztasom, akkor en megovnam ettol a gyereket is es a csaladot is.

2015. ápr. 20. 13:04
 62/63 sandrachnologic ***** válasza:
100%

En is igy gondolom, hogy igenis megóvja a családot, mert mi van, ha a nagyobb tesó van, aki nyilvan szereti a testvérét de az meghal? Csak mert én egy önző szenet voltam es nem tudtam azt mondani, hogy mivel beteg ezert nem vállaljuk be. En is vallásos vagyok, a gyereket is ugy neveljük, twmplomba járunk stb. DE: ennek ellenere ez lenne az a pont, hogy nem a hitem erdekelne, hanem az eszem. Hogy nem teszem tönkre negyunk eletet onzosegbol es martirsagbol, mert majd én megmutatom, hogy nekem ez igy is megy beteg gyerekkel. Es igen, mindig ott van a mi lesz ha? Mi lesz ha nem olyan súlyos a baja? De mi van ha igen?!


Nalunk a családban most született egy beteg kislány. Anya es apa mindketto 40-42 eves. Anya 20 eves kora ota skizofrwn, állandó gyógyszeres kezelés alatt. Besikerult a gyerek, anya vegig gyógyszert szedett a terhesség alatt, kemeny nyugtatokat stb, kiderult meg elvetetheto idon belul, hogy a kislány szive tobb helyen lyukas. Nem vetettek el, mert mi van ha nem súlyos, ezzel jol el lehet eldegelni, nem nagylk a lyukak az uh szerint. Megszületett a baba 39. Hétre majdnem koraszülött súllyal. 1 hónapig minden ok volt, majd jott a feketeleves: A kislány nem akart enni. Korhazbakerult majdnem 2 hónapra, 3 hónapos volt amikor 7 ora nyitOtt szivmutetet hajtottak rajta vegre, aminek a vegen az orvos kozoltE, hogy sokkal tobb lyuk van a sziven, minT ami az ultrahangon látszott, par nagyot sikerult befoltozni, de a többit majd fel ev múlva kell. Meg vagy 10et. Hat koszi... Az a kis csöppség majdnem 2 hónapot volt kórházban, ahol mutittek, fertozeseket kapott el, tüdőgyulladást kapott, antibiotIkumok, vizhajtok, vernyomascsokkentok... Egy 3 honaposnak! Most meg tornára hordjak, mert a moZgasfejlodese le van maradva hiszen 3 hónapon at csak a hatan feküdt a gyomorszonda miatt. Anyukát nem érdekli, fel se fogja, hiszen mentálisan nem ép. Apuka sofőr, hulla fáradtan ingazott a kórház es a lakása között a munkahelyevel tarkítva... Hónapokon at izgultunk, hogy eletben marad-e a baba. Nagyon édes, nagyon szep, de iszonyatosan elítélem a szüleit es borzasztO onzosegnek es felelotLensegnek tartom a döntésüket.

2015. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
9%
Az ilyen gyereket NEM szabad megtartani. Önzőség, szenvedés lesz mindenki élete. Mit akartok, hogy 100 év múlva több legyen a retardált, mint az egészséges ember? A szerencsétlenek, akik megtartják, csak megsajnálják őket, az nem baj nekik, ha végig kínlódja a gyerek az életét.
dec. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!