Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért vállalnak az emberek...

Miért vállalnak az emberek beteg gyereket?

Figyelt kérdés

Nekem és a páromnak is mindig az volt az álláspontunk, hogy ha kiderül a babánkról, hogy beteg, akkor elvetetjük és próbálkozunk tovább remélve, hogy a következő egészséges lesz.


Tegnap hazafele a vonaton (3 óra) 2 beteg gyerekes szülővel utaztam egy vagonban.

Az anyukával egy kislány utazott, aki nyugodt volt, nem úgy tűnt, hogy túl sok probléma lenne vele, de az anyukának annyira végtelenül meggyötört arca volt.. A kislány egyébként vak volt, emellett még biztosan volt valami problémája, látszott rajta.


A másik szülő, egy apuka, 2 gyerekkel volt. Az idősebb Down kóros volt. A kisfiú gyakorlatilag az egész utat végig üvöltötte, sikongatott, a fiatalabb kis srác pedig nagyon kereste az apja figyelmét, folyamatosan pörgött, ugrált, látszódott, hogy figyelemre vágyik.

Az apuka egyébként nagyon türelmes volt, igyekezett odafigyelni a kisebbre is, tényleg nagyon gondoskodónak tűnt, én viszont már alig vártam, hogy leszállhassak a vonatról.


Engem ez az egész csak megerősített abban, hogy soha ne vállaljak beteg gyereket.


Nyilván ha már megszületett és történik vele valami, az más szitu, de ha a terhesség alatt kiderül, hogy beteg és van lehetőségem dönteni a sorsáról (és a saját sorsunkról), akkor egy percig nem gondolkoznék a megoldáson.


És ezt látva nem értem, hogy az emberek miért vállalnak beteg gyereket, ha tehetnének ellene.


Hozzáteszem, hogy láttam már több Down szindrómás gyereket, láttam jó példát is, de sokkal kevesebb van jó példára, mint rosszra.


2015. ápr. 19. 16:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
43%

Na velünk szinte ugyanez történt, mint a 38-as válaszolóval. Jókor vették le a vért az AFP-hez, viszont valamiért rossz terhességi kort írtak a papírra, így teljesen fals eredményt kaptunk. Az orvosom persze megnyugtatott, hogy szerinte biztos nincs gond, hisz a korábbi eredmények több mint jók voltak, ultrahang is tökéletes volt, de a biztonság kedvéért menjünk el egy klinikára, ahol még egyszer meg ultrahangoznak.

Anyámnak telefonon említettem a dolgot, rögtön az volt a reakciója, hogy igyekezzek, nehogy késő legyek. Kérdem én, késő mire? Hát elvetetni a gyereket.

Az volt a szerencséje, hogy nem személyesen beszéltünk, különben anyám/nem anyám, biztos hogy képen vágtam volna. Hogy beszélhet valaki így az unokájáról? Utána bizony jó néhány hétig nem is volt kedvem vele beszélni.

2015. ápr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
85%

Vicc ami itt megy...tenyleg ennyire bonyi a kerdes?

A kerdezonek nem volt rossz szandeka...egyszeruen csak az egyik okdalt latja,es szerwtne megerteni az okot,aki megtartja...mellesleg en is!Nagyon tisztelem es becsulom,aki egy beteg babat vallal,ugy hogy elore tudja/sejti hogy beteg...en nem itelkezem,sot melyen tisztelem...de en sem dontenek igy,pedig evek ota probalkozunk babaval es nem jon.Lehet,ha jonne es beteg lenne megis mashogy dontenek

..nem tudom.Viszont a kerdes teljesen egyertelmu,nem tudom,aki ertetlenkedik,annak mi nem az...

2015. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
14%
Utolsó. majd ha ott rugdal a hasadban megérted.
2015. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
Es eselytelen,hogy itt ertsem meg,normalis hangnemben?Azt hittem ez az oldal arra valo (ahogy a kerdezo is ezt gondolta)...utolso voltam
2015. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
34%

Nézd, addig amíg nem érzed, addig nehéz ezt elmagyarázni. Olyan mint elmagyarázni milyen a csoki íze olyannak, aki még sose kóstolta. Kívánom, hogy mielőbb megtapasztald (nem azt, hogy beteg a gyereked, hanem azt az érzést, hogy teljesen mindegy, hogy egészséges vagy sem, ő akkor is a gyereked és mindennél, mindenkinél jobban szereted és képtelen vagy megválni tőle vagy ártani neki).

De ha nagyon akarod megpróbálom máshogy. Talán olyan ez, mintha megvágnád az ujjad, és ezért azt várnák tőled, hogy amputáltasd az egész karod.

2015. ápr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
Ezt vartam,koszonom!Igy erthetobb.Neked van ezek szerint gyereked.Remelem nekunk is lesz mielobb.Esetleg a Te gyereked beteg?Ha igen,megosztod velunk a tapasztalataidat?
2015. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:

#41 #45 vagyok :)

Nem beteg. Bár lehet, hogy hiper :)

2015. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
60%

En az vagyok,ritalint szedek...na es?minden betegsegnek fokozatai vannak.Gondolom a kerdezo a sulyosabb esetekre (sulyosabb ertelmi/fizikai fogyatekossag) gondolt.

A hiperaktiv gyerekek nagyon szerethetoek.En csak gondolom,hogy amikor mar a pocakodban van,es rugdos...mar mindegy milyen,mert a tied.

2015. ápr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 sandrachnologic ***** válasza:
88%

Ez egy nagyon-nagyon nehez es összetett kerdes es foleg az tudna hiteles valaszt adni, aki átélte, hogy megtudja idoben, hogy beteg a gyermeke ee megis ugy dont, hogy megtartja.


Nalunk a fiamnal pocsék lett az AFP, el is kuldtek genetikushoz, aki megnyugtatott, hoyg semmi baja a gyereknek mert fiatal voltam (19), apuka is fiatal (31), egyeb leletek jok voltak, ne menjek amniora. En megis elmentem, mert nem hagyott nyugodni, hogy ez csak egy tippelgetes. Tudni akartam, hogy beteg vagy nem. Mert ha igen akkor bizony elvetettuk volna, pedig nehezen jott osszes, akartuk is, de két ok miatt döntöttünk igy:

1. A beteg gyermek élete önmaga számára is sznvedes.

2. Fiatalok voltunk, bizonyára lehetett volna meg egészséges gyermekünk.

Az eredmény negativ lett, egészségesen született meg a fiunk. Látszólag. Aztán a sors fintora, hogy kiderult, hogy halmozottan taplalekallergias, de ennel nagyobb bajunk ne legyen Sosem.

Most hogy a lanyunkkal vagyok terhes, ha meg olyan idoben felkerült volna, higy beteg, amikor meg dönteni lehet, szinten ugy döntünk hogy elvetetjuk. Es mar 3. Ok is van, a meglevo gyermekünk eletet sem vágjuk tönkre egy beteg tesóval. Csunya vagy nem, de mi igy gondoljuk korrektnek. Biztos le leszek pontozva, de én is ereztem mozogni mar az amniocentezis elott es utan is a fiamat, de akkor sem tartottuk volna meg ha beteg. Es onzosegnek tartom azt, aki ezt megteszi, mert annak a szerencsétlen beteg kisgyereknek is pokol lehet az élete. Most nem egy vaksagrol vagy ilyesmiről beszelek vagy egy gyengébb autizmusrol, de pl. Aki agykarosodott vagy halmozottan ertelmi serult, nyitott gerincu, azt nekem senki se mondja hogy olyan jo buli maganak a gyereknek is...

2015. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
56%

Az elso ertelmes valasz!Nem pontoznalak le,te legalabb a tapasztalatodat irod le,a kerdesre valaszolva (tetszik vagy nem az allaspont)..

Nekem segit igy,hogy jobban megertsem...

2015. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!