Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért vállalnak az emberek...

Miért vállalnak az emberek beteg gyereket?

Figyelt kérdés

Nekem és a páromnak is mindig az volt az álláspontunk, hogy ha kiderül a babánkról, hogy beteg, akkor elvetetjük és próbálkozunk tovább remélve, hogy a következő egészséges lesz.


Tegnap hazafele a vonaton (3 óra) 2 beteg gyerekes szülővel utaztam egy vagonban.

Az anyukával egy kislány utazott, aki nyugodt volt, nem úgy tűnt, hogy túl sok probléma lenne vele, de az anyukának annyira végtelenül meggyötört arca volt.. A kislány egyébként vak volt, emellett még biztosan volt valami problémája, látszott rajta.


A másik szülő, egy apuka, 2 gyerekkel volt. Az idősebb Down kóros volt. A kisfiú gyakorlatilag az egész utat végig üvöltötte, sikongatott, a fiatalabb kis srác pedig nagyon kereste az apja figyelmét, folyamatosan pörgött, ugrált, látszódott, hogy figyelemre vágyik.

Az apuka egyébként nagyon türelmes volt, igyekezett odafigyelni a kisebbre is, tényleg nagyon gondoskodónak tűnt, én viszont már alig vártam, hogy leszállhassak a vonatról.


Engem ez az egész csak megerősített abban, hogy soha ne vállaljak beteg gyereket.


Nyilván ha már megszületett és történik vele valami, az más szitu, de ha a terhesség alatt kiderül, hogy beteg és van lehetőségem dönteni a sorsáról (és a saját sorsunkról), akkor egy percig nem gondolkoznék a megoldáson.


És ezt látva nem értem, hogy az emberek miért vállalnak beteg gyereket, ha tehetnének ellene.


Hozzáteszem, hogy láttam már több Down szindrómás gyereket, láttam jó példát is, de sokkal kevesebb van jó példára, mint rosszra.


2015. ápr. 19. 16:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
52%
Az viszi rá, hogy az nem csak egy másik ember, hanem a saját gyereke.
2015. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
93%

A kérdésedben említett példákról nem tudjuk, hogy beszélgettél-e velük, és így kiderült-e számodra, hogy ők tudták-e a gyerekek születése előtt a problémákat.

Te máris véleményt formáltál a látottak alapján, de azért nyilván "nem ítélkezel".

2015. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:

Nem érted, hogy nem ítélkezem? Eszembe jutott róluk több kérdés, felvetés amit már olvastam. Nem gondolom, hogy ez ítélkezés lenne. Nem pocskondiáztam senkit a feltett kérdésben, nem hülyéztem le a szülőket, csak eszembe juttatott esetleges szituációkat.


A belinkelt kérdező pedig nem tudom, hogy kapcsolódik hozzám. Semmi köze nincs a két helyzetnek egymáshoz.

2015. ápr. 19. 17:17
 25/63 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, de igen, ítélkeztél, ugyanis rendkívül negatívan felvázoltál két szituációt, majd ezt írtad: "És ezt látva nem értem, hogy az emberek miért vállalnak beteg gyereket, ha tehetnének ellene."

Ha megbántad az ítélkezést, az lenne korrekt, ha leírnád, nem pedig magyarázkodnál.

Persze a te dolgod, ítélkezhetsz is. Amúgy ha tudnám előre, hogy beteg vagy fogyatékos gyereket várok, valószínűleg én sem tartanám meg, de nem a betegség vagy fogyatékosság miatt (bár nyilván az is számítana, hogy pontosan mi várható), hanem a tiedhez hasonló felfogású emberek miatt, akik máris megbélyegeznek, kirekesztenek, lesajnálnak, semmibe vesznek egy átlagtól különböző gyereket és a családját is.

2015. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
93%

Persze, csak már továbbgondolsz, az ítélkezés nem csak elítélés. Véleményt formáltál látszat alapján.


Tudod, csak mert valaki nem tűnik tökéletesnek, még nem biztos, hogy csak baj lehet vele egész élete során.

Egy rokonom lyukas szívvel született (nem tudom, tudta-e a dédmamám, valószínűleg nem), orvosokhoz járt, gyereke nem lehetett, viszont remek nő volt, a betegsége ellenére teljes életet élt.

Róla hallottál már? https://www.youtube.com/watch?v=HFmQTT87nmc


A betegségek sem egyformák, és a szülő, aki megtartja, mindig remél, hogy nem annyira súlyos a baj, és van úgy, hogy tényleg nem, meg van úgy, hogy az orvosok is tévednek (öcsémet lánynak mondták, csak születésekor derült ki, hogy mégse).


Aztán vannak alattomos betegségek, amikre megvan a hajlam, talán lassan már ezeket is ki tudják mutatni, de évekig tünetmentesek, és úgy tűnhet, hogy mégse jön elő, aztán beüt valami...


Vannak abortusz ellenes emberek is, akik ezt is bűnténynek tartják, és nekik az egészségügyi ok sem indok (pár éve emiatt halt meg egy terhes nő).


Választhatsz a végtelen listából, ki miért vagy miért nem.


Egyébként gondterhes nem csak emiatt lehet egy szülő (bár kikezdheti az ember idegeit, ha bármely közeli családtagja beteg - gyereke, szülő, testvér, társ... stb. - ez a betegség súlyosságától függ).

Az abortusz meg akkor is teher és nagy dilemma tud lenni egy kismamának, ha beteg a magzat. Most képzeld magad ebbe a helyzetbe, örülsz a terhességnek, és egyszer csak kiderül, hogy beteg a babád. Ez mindenképp fájdalmas.

2015. ápr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:

Valóban átugrottam egy gondolatot, ezért elnézést kérek. Azóta úgy gondolom kellően pontosítottam a kérdést.


De továbbra sem az ítélkezés volt a cél, ha te így érzed, akkor ez van. Ezért nem fogok bocsánatot kérni, nem fogok belátni semmit, mert nincs mit.

2015. ápr. 19. 17:30
 29/63 anonim ***** válasza:
62%
Tőlünk ugyan nem kell elnézést kérned, elég lenne a saját fejedben átrendezni ezt-azt idővel. Persze ezt sem muszáj, maradhatsz olyan korlátolt gondolkodású is, amilyen most vagy.
2015. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:
Egészségedre.
2015. ápr. 19. 17:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!