Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Karácsonykor ismerkedni valaki?

Karácsonykor ismerkedni valaki?

Figyelt kérdés

Nem érdekel, addig fogom próbálni, míg nem jön össze.


23 vagyok, programozóként dolgozok (no, nem az a tipikus-tévhites programozó nem vagyok, mégha neten is ismerkedek többek között).

184cm magas, 80 körüli kg, kűzdősportoltam egész életemben...

Szeretek rajzolgatni (főleg graffiti), a szokásos: sorozatok, filmek.


Kifejezetten kedvelem a Csillagok Háborúját.


Foglalkoztat a történelem, és szeretem a pszichológiát is.


A hajam szőke, a szemeim kékek, az alkatom átlagos/fitt.


Öm... ja és vegán vagyok, szóval előny, ha te is vegán vagy, vagy legalábbis nyitott vagy erre!


u.i.: Délen élek, szóval ezt is lehet érdemes figyelembe venni.



2020. dec. 25. 20:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim válasza:
azért próbálod addig, amíg nem jön össze, mert küzdősportoltál?
2020. dec. 25. 20:38
 2/62 A kérdező kommentje:
Talán. Az inkább a kitartásomat alakította ki, és a kitartásom miatt próbálkozok addig. Szóval... igen.
2020. dec. 25. 20:41
 3/62 anonim válasza:
Mit/miket küzdősportoltál? :)
2020. dec. 25. 20:42
 4/62 anonim válasza:
miért lettél vegán? van értelme? (nem bántásból kérdezem, csak nem értem, mi az értelme)
2020. dec. 25. 20:51
 5/62 A kérdező kommentje:

3: Karate (shotokan), judo és japán jiu-jitsu.


4: Igen, abszolút, nem hiába vagyok az már egy éve, és azt kívánom bárcsak előbb kezdtem volna... a szokásos: egészségügyi, etikai és környezetvédelmni, nem mellesleg állatvédelmi okai voltak.

Elsődlegesen mert képmutatónak éreztem magamat, hogy szeretem az állatokat, de egyeseket megeszek, másokat meg nem...

Most állatjogi aktivista vagyok, és örömömre szolgált, hogy már több ember a segítségemmel váltott erőszakementes táplálkozásra!


Természetesen ezekről sokkal részletesebben beszélek privátban is, mármint igazából a veganizmusról, az én történetemről, de a miértekről is...


Viszont most tényleg elsődlegesen egy valamiféle párt keresnék egy nő személyében :)


Örülök, ha segíthettem. Ha érdekel, ne habozz, írj.

2020. dec. 25. 20:59
 6/62 anonim válasza:
a környezetvédelembe a növényvédelem nem tartozik bele? attól, hogy a növények nem tudnak a fájdalomtól sírni, kiabálni, éppúgy éreznek, mint az állatok, szerintem így a környezetvédelmi szemléleted képmutatás.bocsi a negatív kommentért. Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok. Sikeres társkeresést!
2020. dec. 25. 21:07
 7/62 A kérdező kommentje:

A növényeket úgy védem, hogy nem etetem fel a mesterségesen tenyésztett állatokkal, hogy aztán megegyem én azt az állatot. Habem direkt én eszem meg a sokkal kevesebb mennyiségű növényt.

Ezek a növények nem veszélyeztetettek.

A növényeknek pedig nem éreznek fájdalmat. Az állatok és az emberek igen.

Ez a rövid s egyszerű válasz :)

2020. dec. 25. 22:11
 8/62 anonim válasza:

Pedig amúgy de, a növények ugyanúgy éreznek fájdalmat, csak ezt ugye nem tudják sokan. Illetve mivel ez nem elterjedt, így a növényeket nem is úgy kezeljük, ahogy kéne őket, szóval konkrétan többet szenvednek, mint a disznó, akinek arany élete van amúgy, majd egyik nap fejen lövik, amiből semmit nem érez és holtan terül el. Se neki nem fáj, se másnak, de nekünk megajó vacsora.


Az egészségi része szintén nem bizonyított. Kismillió tesztet végeztek húszabálók és vegánok között és az eredmény mindig más lett, egyik tesztben az egyik, másik tesztben a másik csoport jött ki egészségesebben. Összegezve nemigen lehetett kimutatni, hogy a hús evés káros lenne, sőt, picivel több előnyük volt az azt fogyasztóknak.


Persze ezeket kevesen tudják, mert sajnos a tudás nem a lusta emberek sportja, azért mindig meg kell dolgozni, hogy helyesen és kellően informáld magad. Az is kiderült a tesztekből, hogy sok vegán azért lett vegán, amiket a kérdező is írt, tehát tévhitek miatt. Szép és jó, de téves mind.


Ne értsd félre, kérdező, engem abszolút nem érdekel, hogy mit tömsz magadba, szíved joga, én csak gondoltam megosztom veled a tényeket, hogy semmi előnyöd nem származik a vegán életből sem egészségi, sem bármilyen más szempontból. Ellenben némi hátránya van, de nagyon kicsi, szóval azon nemigen múlik sokminden. De az sem véletlen, hogy aki vegánságból tér vissza a húsevésre, az mind 1000x jobban érzi magát utána. :)


Jó étvágyat mindenkinek ahhoz, amit kedve van enni!

2020. dec. 25. 22:36
 9/62 A kérdező kommentje:

Mutass egyetlen egy olyan komoly tudományos tanulmányt, ami bebizonyította, hogy a növények éreznek fizikai fájdalmat, ahogy mi, vagy az állatok.

És ahol a tudóson névvel járulnak hozzá a tanulmányukhoz. Köszönöm :)


Nincs idegvégződéseik, nincs gerinchúrjuk, nincs agyuk, ami feldolgozza az elektromos impulzust, amit mi fájdalomként fogunk fel. Nem olyan nehéz ezt megérteni.


Maradjunk az ismerkedésnél, kérlek.

2020. dec. 25. 22:41
 10/62 A kérdező kommentje:

Mindenki addig ehet valamit, amíg másnak nem árt azzal, amit eszik - mert most nincs élelemhiány a mi társadalmunkban, és mi nem az eszkimókat kérjük meg a szélsőséges körülményekben, hogy ne egyen húst, hanem téged és a többi fogyasztói társadalmas embert.


Mivel a te táplálkozásod magával vonja az érző élőlények - állatok - életének megnyomorítását, kizsákmányolását és legyilkolását, ezért te ártasz az étkezéseddel. Te ráerőlteted az étrended az állatokra.

Ha idegesít, hogy a vegánok hangosak, képzeld mennyire idegesíti azt az állatot a bezártságuk és a torkuk elvágása, akik miattad születnek oda, mert te igényt tartasz a húsukra, mi egy 3 perces kaja, és aztán kinyomod a wc-be őket. Elég szomorú és képmutató.


A növények fogyasztásával okozol legkisebb kárt, és pazarolsz legkevesebb vizet. Ezek tények. Amiket te leírtál, azok pedig berögződött propaganda töredékek. :)

2020. dec. 25. 22:44
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!