Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Karácsonykor ismerkedni valaki?

Karácsonykor ismerkedni valaki?

Figyelt kérdés

Nem érdekel, addig fogom próbálni, míg nem jön össze.


23 vagyok, programozóként dolgozok (no, nem az a tipikus-tévhites programozó nem vagyok, mégha neten is ismerkedek többek között).

184cm magas, 80 körüli kg, kűzdősportoltam egész életemben...

Szeretek rajzolgatni (főleg graffiti), a szokásos: sorozatok, filmek.


Kifejezetten kedvelem a Csillagok Háborúját.


Foglalkoztat a történelem, és szeretem a pszichológiát is.


A hajam szőke, a szemeim kékek, az alkatom átlagos/fitt.


Öm... ja és vegán vagyok, szóval előny, ha te is vegán vagy, vagy legalábbis nyitott vagy erre!


u.i.: Délen élek, szóval ezt is lehet érdemes figyelembe venni.



2020. dec. 25. 20:13
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim válasza:
Oké, én is fejlesztő vagyok, az összes szó ismerős volt, amiket írtál :) na most te jössz
2020. dec. 28. 20:30
 52/62 anonim válasza:
Kérdező hány apától van ennyi eszed?
2020. dec. 28. 20:30
 53/62 anonim válasza:

Bocsi, biztos eleged lehet a vegán kérdésekből, de ezt mindig is meg szerettem volna kérdezni: Ha nem esszük meg az állatokat, illetve, ha vegán vagy akkor tojást, tejet és hasonlókat se fogyasztasz, akkor mi az elképzelésed a haszonállatokkal? Illetve nem tudom, hogy a pl. a lovakhoz hogy állsz, de ismertem olyan vegánt, aki azt is elitélte, abbahagyta a lovaglást.

Ha abban a világban élnénk, amit ti szeretnétek, akkor mi lenne ezekkel az állatokkal? Legyen azért sertés, szarvasmarha, pulyka, lúd, stb. mert jól néz ki a mezőn? Kapjon azért megfelelő takarmányt, lakhelyet, mert milyen jól mutat a kertben? Kapjon folyamatos állatorvosi ellátást sok-sok pénzért, hogy x év múlva szépen elaludjon, majd a dögkútban végezze?

Vagy akkor ezek az állatok kihalnak, mert önálló életre nem képesek?


Gondolom az erre a válasz, hogy nem kell mindenkinek átállni csak sok embernek. Valószínűleg ezek az ágazatok abba is beledöglenének. Így is sokszor nagyon nehéz sokmindenkinek nyereségesen kijönnie, rengeteg modernizálásra lenne szükség, hogy kisebb létszámú állatmennyiséggel gazdaságos legyen a termelés.


A "feel" meg "pain" részhez kapcsolódva, pedig rengeteg dolog van az életben, ami fáj. Szerintem a halál lehet, ami a legkevésbé fáj, főleg azokkal a módszerekkel ahogy ma az állatok életét kioltják. Sokkal fájdalmasabb egy ellés, tartástechnológiából adódó vagy társaival való együttélés során szerzett sérülés.


Én abszolút nem ítélem el a vegánok, legyetek, egyáltalán nem kell mindenkinek húst ennie. De szerintem a gondolatmenet rossz. Nem azt kellene a zászlótokra tűzni, hogy ne ölj állatot, ne használd ki az állatot. Mert úgymond az állat is kihasznál, te tartod életben. Ma már nem mondhatjuk azt, hogy nem avatkozunk bele a természetbe, ezzel már elkéstünk. Pl. mi tudjuk csak megállítani, ha kitör egy járvány az állatok között, pl. a sertés nem fogja tudni az ASP-t magától legyőzni.

Szerintem együtt kellene dolgozni és nem támadni az állattartókat. Jó ötletek kellenének, hogy az állatoknak még jobb legyen. Olyan ötletek, amik tényleg jók az állatoknak, nem olyanok, amit mi emberek a magunk szemszögéből jónak tartunk (etológia! pl. gondolok itt olyanra mikor előírják, hogy milyen hatalmas akváriumban lehet minimum tartani egy olyan halat, amiről tudni lehet kutatásokból, hogy kis akváriumban érzi jól magát). Támogatni kellene az állattartókat, hogy képesek legyenek fejleszteni megfelelően.

2021. jan. 7. 16:54
 54/62 anonim válasza:
Utolsó, szerintem egyszerűen nem kell beleszólni a természet rendjébe. Több milliárd haszonállat van, a vadvilág nagysága, gazdasága, egyed és lélekszáma pedig egyre szűkül, emiatt is. Vissza kell vadítani a világot :) ha fokozatosan egyre több mindenki vegan lenne, akkor kevesebb állatot tenyésztenének mesterségesen. Az addigiakat nyilvan megölik es megeszik azok akik akarják, mint eddig. Valszeg mivel sose lesz mindenki vegan, lennenek ezek az állatok, meg mivel elég aranyosak is, haziallatkent, vagy farmokon tartanak páran kedvtelesbol. Szerintem jó tartas mellett a tej és a tojas ésszerű mértékű fogyasztasa jo lehet. Tkp haziallat es vadallat van. De nagyobb baj, hogy élnek es szenvednek, mert nem hiszem, hogy te cserelnel veluk, es bezsufolva, egymas hegyen hatan, varnad, hogy elgazositsanak, mert nem fajdalom mentes a halaluk, hanem egy agonia,mint ha meg se szuletnenek es akkor na bumm, ha nem kell az emberisegnek, mivel nem tudjak fenntartani maguk, kihalnanak. Folyamatosan kihalnak fajok, pont azert is mert felboritjuk az egyensulyt es nincs biodiverzitás. Nem akkora gond az.
2021. ápr. 11. 13:00
 55/62 anonim válasza:

#53

Nem jobb végleg kihalni, mint azért megszületni, hogy szenvedhess?

2021. ápr. 13. 08:44
 56/62 anonim válasza:

#55

Akkor az emberek is haljanak ki? Hányan szenvednek nap, mint nap, évekig! Szerintem mindenki életében van olyan időszak, amikor valami miatt szenved. Számomra sokkal rosszabb, hogy évekig nézzük, ahogy öregemberek betegen, demensen, nem emberhez méltó módon élik le utolsó néhány vagy sok évüket. Hogy halálos betegeket ápolnak, de nincs olyan lehetőség, hogy a halálba segítsük őket saját döntésük alapján.

2021. ápr. 13. 10:22
 57/62 anonim válasza:

Nehogy már ugyanaz legyen a kettő. A haszonállat azért él, hogy aztán levágják. Semmi öröm nincs az életében. Az emberek közül nem mindenki szenved, nyilván mert nem is azért születnek meg, hogy levágják őket. Ha meg egy ember szenved, még mindig van esélye fordítania a sorsán (általánosságban), a baromfi viszont, aki egész életében nem látja a napot sem, annak mik az esélyei? Megszökik, mint a rabok az Alcatrazból, aztán boldogan él?

Amiről te beszélsz, arra már néhány helyen van megoldás, eutanáziának hívják. Én támogatom is, de ez egy nagyon másik téma, kár idekeverni.

2021. ápr. 13. 10:30
 58/62 anonim válasza:

Szerintem meg, amit te írsz nem összehasonlító. Hallottál már az antropomorfizálásról? Mert azt csinálod. Honnan tudod, hogy a haszonállatnak semmi öröme nincs az életben? Én már sokféle telepen voltam. Pulyka, sertés, tejelő marha, húsmarha,... + csirkevágóhídon is.

Rengeteg rohangáló, játszadozó bocit, malacot, tehenet láttam már, ami szerintem számukra örömforrás. A baromfik is a maguk módján örülnek.

Egy (haszon)állatnak nem azok a szükségletei, örömforrásai, mint neked embernek.

Persze nem azt mondom, hogy a legjobb életük van, van, mit fejleszteni rajta. De nem kell egyből kihalasztani őket, mert emberi szemmel nem cserélnél vele.

2021. ápr. 13. 11:10
 59/62 anonim válasza:
Lehet, hogy örül, amikor éppen szaladgálhat. Bár egy nagyipari karámban erre nincs olyan sok lehetőség, de ebbe most ne menjünk bele. De akkor is azért tenyésztik, hogy megöljék/mesterségesen megtermékenyítsék/elszakítsák a kicsinyétől. A szenvedő ember nem azért szenved, mert arra tenyésztik, hogy szenvedjen. Ettől még nagy probléma a sok emberi szenvedés, amin változtatni kell. Itt most a fejlődő országokbani éhezőkről és gyerekmunkásokról beszélek, amikor a nyugati ember a piti problémái miatt "szenved", azt ne vegyük ide. De az, hogy vannak emberek, akik szenvednek, az miért legitimizálja azt, hogy szenvedést okozzunk az állatoknak is? Vagy hogy megöljük őket?
2021. ápr. 13. 11:46
 60/62 anonim válasza:
Az élet velejárója a szenvedés. A haszonállatok ősei is szenvedtek. Az őstulkot is elkapta a medve, tigris, oroszlán, ősember, akármi. Prédaállattá váltak az evolúció során. A vadonban is megsebesülnek, megeszik őket, ott is szenvednek. Nem azóta szenvednek az állatok, mióta mi karámokba zártuk őket.
2021. ápr. 13. 19:11
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!