Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olaj az A. Z Meisterteile?

Milyen olaj az A. Z Meisterteile?

Figyelt kérdés
A szerelőm ezt szerette volna rakni az autómba, mert ilyen van neki hordósban, de ragaszkodtam a Castrolhoz. Szerintetek?
2013. dec. 8. 17:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/142 A kérdező kommentje:

"Az én vezetésem alatt ez egészen biztosan nem így van."


Sajnos ez az, amit nem Te vezetsz, hanem Anti bácsi. Te lelkiismeretesen végzed a munkád, mert valós szakmai és anyagi elismerésben részesülsz. Sajnos az értékesítési lánc végén lévő kiszállítók és eladók viszont ebben nem részesülnek, végletekig motiválatlanok, és nem véletlenül néhány havonta cserélődnek. Ha ez változna, akkor a Te munkád is sokkal hamarabb beérne, így viszont inkább visszafelé húzzák a 9-es szintű kollégáid.

2014. aug. 18. 20:29
 42/142 anonim ***** válasza:
5%

Kedves névtelen Barátom!

Hatalmasat tévedsz.

Én vezetem a kenőanyag értékesítést, nem más. Nem tudom kit értesz pontosan Anti bácsi alatt, de én vagyok az üzletág felelős vezetője. Soha senki nem kérdőjelezte meg a döntéseimet és soha senki nem bírálta felül semmilyen üzleti-szakmai döntésemet vagy ötletemet. Ha nem így lenne, nem tudnám jól végezni a munkámat. Azért jöttem az Unixhoz, mert rendelkezésemre állnak a megfelelő feltételek.

Lelkiismeretesen végzem a munkám ez igaz. Örülök, ha ez Neked is feltünt! De nem azért mert szakmai és anyagi elismerésben részesülök. Hanem mert ez a belső motivációm. Szeretem azt amit csinálok és értek is hozzá. Engedd meg, hogy azt mondjam: jól is csinálom. Ennek következménye az, hogy szakmailag megbecsülnek, és fizetést is kapok. Rossz a sorrend amiben gondolkodsz. Érzem, hogy személyes sérelmed van. Sajnálom is, de hidd el, nem jól gondolkodsz. Nyugodtan keress meg privátban és szivesen beszélgetek veled erről.


Most viszont lezárnám az összes nem kenéstechnikai jellegű beszélgetést, mert nagyon eltértünk a lényegtől.


Bárkinek bármiben tudok segíteni, keressen meg nyugodtan!

2014. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/142 watchmoretv válasza:
94%

"Kedves watchmoretv! Ön tudja, hogy mi is az amit kérdez? Tudja pontosan, hogy mi is az amit kér? Az Ön által nem megfelelően megfogalmazott szakbarbár szövegre mit reagál a Castrol vagy a Shell? Remélem náluk több sikerrel jár, mert ebben a stílusban én nem tudok ezzel mit kezdeni. Mi is a célja pontosan? Természetesen valódi kérdésre valódi választ fog kapni tőlem! Kérem, hogy keressen meg személyesen! Megtalál az UNIX központban a Frangepán utcában Budapesten. Bármelyik Unix kirendeltségen megtalálja a telefonszámomat, amit egyébként ebben a fórumban is megadtam. Egy tévedést azért helyreigazítanék: Nem vagyok marketinges. Gépészmérnök vagyok aki 10 éve foglalkozom kenőanyagokkal. Jelenleg az Unix Autó Kft. kenőanyag részleg vezetőjeként dolgozom. És ez bizony így is marad nagyon sokáig."


Kedves Péter (vagy László)!

Eláruljak egy titkot? Vegyészmérnök vagyok és egy minőségellenőrző labor vezetője egy gyógyszergyárban (ha már kivagyiskodunk).

Szóval, amit leírtam, azt GMP környezetben így szokás csinálni, ami "kicsit" szigorúbb, mint a kenőanyagoknál általában alkalmazott ISO, mivel a gyógyszereket meg szokás enni, nem csak elpuffogtatni a levegőbe. Ha pedig nem tudja, mi az,hogy GC, CoA, GMP, netán ISO, javaslom használni a wikipediát, hátha egyszer rájön arra, mit is kértem, és miért úgy...amit, persze a Shell és a Castrol csont nélkül tudna teljesíteni, mivel ott termelés is van, minőség ellenőrzéssel együtt és nemcsak átcimkézés/átcsomagolás/viszonteladás...stb.

Vagy netán az Unix Autónak is van egy kis privát kőolajfinomítója? Mert ha igen, igazán kínálhatnának egy zsíros állást, a kőolajiparban mégiscsak kevesebb stresszt kell elviselni ugyanazért a pénzért ;)


Have a nice day: watchmoretv


ui: ha nagyon feszült lenne a válaszom után, tudom ajánlani a Klórpromazin vagy a Fenobarbitál tartalmú gyógyszereket, kevés a mellékhatásuk és kellemes hipnózis-szerű állapotot okoznak ;)

2014. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/142 watchmoretv válasza:
91%
Amúgy, most már tényleg igazán elárulhatná miből csomagolják AZt: MOL-os olajból, vagy kínaiból, netán oroszból, esetleg a jó kis venezuelai kénesből? Vákuumdesztilláltból,vagy krakkbenzin lepárlási maradékából? Naaaa, mondja már el a valóságot, tökre kíváncsi vagyok rá.
2014. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/142 anonim ***** válasza:
18%

:-))))))

Kedves watchmoretv!

Valahogy a vegyészekkel csak a baj van... :-)

Aranyos levél az öné. Jókat is mosolyogtam. Feszült sosem szoktam lenni. Ez a kis írás meg kifejezetten kevés ahhoz, hogy én feszült legyek.

Kedves vegyész barátom! Korábban már írtam róla, de elmondom újra, hátha elkerülte a figyelmét:

A Meisterteile motorolajakat Európa egyik meghatározó olajvállalata gyártja. Pont. Nem átcsomagolás. Nem "letöltés". A gyártás pontosan megegyezik azzal, ahogyan az Ön által is említett gyártmányok esetében is ismerős.


A Meisterteile-t is gyártó cégnél bizony termelés van. Kenőanyag fejlesztés, és késztermék gyártás is. Gyári beszállításra is gondoljon nyugodtan. És hát a minőségbiztosítás és ellenőrzés is jelen van mint az egyik legalapvetőbb ISO formula. Képzelje, hogy a motorolaj gyártás is egy szigorúan kötött tevékenység. A formulák és receptúrák alkalmazása és tervezése nem gyerekjáték. Természetszerűleg... Az említett olajvállalat esetében a nyers kőolaj kitermeléstől kezdve a teljes termelési folyamatban részt vállaló vállaltcsoprtról van szó. A kúthálózat üzemeltetéséig bezárólag...


De kiderült az is, hogy Önnek fogalma sincsen a kenőanyaggyártásról. Az említett cégekéről sem...Ez nem baj! :-) Kellenek a jó szakemberek a gyógyszergyártásban!

:-) Az Ön által említett motorolajok vajon egy helyen készülnek ha pl. csak Európát nézzük? Ha nem, akkor vajon ugyanabból a receptúrából készülnek mindenhol a motorolajok? Előfordulhat, hogy pl. a magyar importőr megkerüli az anyavállalatot? Ha tudnánk személyesen beszélgetni, akkor higgye el nem maradna kérdése.


Tudnia kellene, hogy egy kőolajfinomító tulajdonlása még nagyon kevés lenne ahhoz, hogy legyen valakinek egy rendes motorolaja... Sokkal több kell ahhoz... Nézzen picit utána.

És nem, az UNIX-nak nincsen finomítója. A Meisterteile-t is gyártó olajmultinak viszont több is van Európában. Meg még néhány dolog, amivel most nem untatnám.


Viszont megkérdezném, hogy ezeket a kérdéseket feltette a Motorolgold-ra, vagy a Coma-ra, vagy az Alco-ra, vagy a Record-ra vonatkozólag is? Mert én meg ezekről tudok keveset... :-) Ha kap választ tőlük kérem ossza meg velem azt. :-)


De tudja mit? Van egy ajánlatom: Ha az Ön által említett dokumentumokat bemutatja nekem a Castrol vagy a Shell termékre vonatkozóan, akkor én megmutatom a Meisterteile dokumentációját. Nincsenek bíztató híreim. Nem fog kapni ilyen dokumentációt.


Sajnos zsíros állást nem tudok kínálni. Ha komolyan gondolja, akkor tudok adni kontaktokat Európában ahová küldhet önéletrajzot.


Viszont én azt javaslom maradjon a laborban, és jól zárja be az ön által említett szereket, nehogy újra hozzáférjen!

:-)

Ez természetesen vicc volt.


De most tényleg abbahagyom, mert már régen nem a tárgyról beszélgetünk.

Tényleg kérem, hogy keressen meg személyesen! Örömmel beszélgetek a témáról Önnel! Tényleg!


Világbéke!


Üdv.:

Beke Péter

2014. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/142 Csajszi11 ***** válasza:
22%

Nem is értem mit értetlenkedtek ennyit. Mol gyártja az alap olajat amihez veszik az adalékanyagot, majd le csomagolják az A.Z., ami nem összekeverendő az Unix-os olajjal mivel az teljesen máshol flakonozzák.

Még hogy kínai olaj ???? Észnél vagy te???? Hol érné meg azt ide hozni stb... Itt van kéznél a Mol.

2014. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/142 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Csajszi11!

Így nem lehet motorolajat előállítani. Azaz lehet, de ez végtelenül amatőr volna.

A mostani Unix újságban írtam egy cikket a fáradt olaj diagnosztikáról. Ott a saját Octaviám szerepel a képeken. Közben bőven megérkezett a labor eredmény is. Tökéletesen rendben van minden az olajjal és a motorral is. Most már túl vagyok a 22.000 Km-en a periódussal és összesen 3 dl motorolajat öntöttem hozzá... A Skodában Meisterteile MT-8V -van, amit a Porsche Pest tesz az autóba a garanciális olajcserék alkalmával...

:-)

Üdv.:

Beke Péter

2014. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/142 Johnny_5 válasza:
65%

Üdv mindenkinek!

Figyelem ezeket a szakmai, és marketing erőfitogtatásokat, és nagyon élvezetes a műsor! :) Pedig rém egyszerű a kérdésre a válasz: Használd azt amit eddig, és bevált. Ezt csak azért mondom, mert 11 éve az Opel gyári GM olaját használom az Astrámba. Hogy ki csomagolja, gyártja, nem is érdekel. Egy A.Z-s hordóba is önthet a szerelő Tesco olajat, és akkor arra is rámondható, hogy hamisítják, tehát erre nincs egyik gyártónak sem garanciája. A motornak teszik, nekem ez a lényeg. Az olajat megveszem, és elviszem a szerelő ismerősömhöz, akivel közösen kicseréljük. Ez így megy 11 éve, és 173ezer kilométer óta. Nekem jöhet akármilyen "majd most mi megváltjuk a világot mert a legjobbak vagyunk" cég, és márka, de akár a nagy nevek is félárazhatják az olajaikat, nem fogok eltérni a megszokottól, és attól ami bevált. Minden jót!

2014. szept. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/142 forrest85 válasza:
58%

Én MT-7-es Meisterteile 5W40 olajat tettem Opel Corsa C 1.2 Twinport-ba. Semmi gondom nincs vele, mintha kevesebbet enne a kocsi, és talán a hangja is jobb lett. Legközelebb 5W30-at teszek bele lehet. Lehet, hogy MT-8-as lesz, mivel direkt Opel autóba ajánlják.


Unixba vettem, kaptam rá egykis kedvezményt. Más boltokhoz képest talán így is ~1000HUF körüli felárral kaptam, de ha egy szar olajat tettem volna a kocsiba, akkor a javításnak nem ennyi lenne a felára szerintem.

2015. febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/142 anonim válasza:
100%

Azért csodálkozom, hogy olajszakértőnk nem ismeri saját főnökét. Mint valaki már említette "Anti bácsi" néven.

Igaz, az ügyvezető ifj. Zombori Antal, "Anti bácsi" fia.

Nohát a márkanév eredetéről van még kérdés? A.Z. mint külföldön szokás a nevekkel. :-)

2015. márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!