Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olaj az A. Z Meisterteile?

Milyen olaj az A. Z Meisterteile?

Figyelt kérdés
A szerelőm ezt szerette volna rakni az autómba, mert ilyen van neki hordósban, de ragaszkodtam a Castrolhoz. Szerintetek?
2013. dec. 8. 17:14
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/142 anonim válasza:
58%
Én most vettem Az meisterteile 10W-40-et , VW Polo Classicba. Majd elválik mit produkál.Ez egy viszonylag új termék , természetes hogy az emberek kicsit ferde szemmel néznek rá. De ez majd úgy is kiforr, hogy most jó olaj vagy sem.
2015. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/142 Iváncsi József ***** válasza:
58%
Szerintem A.Z. Meiterteile-t rakott bele, neked meg mutatott egy üres Castrolos kannát. Először én a gyárilag előírt Totált akartam belerakni az enyémbe, de 12 éves autó révén tettem egy próbát és A.Z.-t raktam bele. Nem lett tőle hiper-szuper sportkocsi, de meg vagyok elégedve vele. A motor szépen, finoman jár tőle. Ja és nem dolgozom az Unixban!
2015. jún. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/142 anonim ***** válasza:
58%

Régi téma,de ha valaki még nézné,akkor az én véleményem ez lenne:

3 éve használom a Meisterteile olajakat,az enyémbe és más autójába is. Senki nem panaszkodott,hogy valami baj lenne. Nem vagyok autószerelő,van aknám,és sokan hoznak hozzám olajcserére autókat,és sokan kérdezik,hogy milyen olajat javaslok. Mindig Meister-t mondok nekik,mert nekem soha nem volt gondom vele. Olcsó,és jó. A castrol is jó,csak az ár miatt nem azt rakok az autómba. Amúgy egy 1.9 TD peugeot 406-osom van,havi 3-4 ezer kilómétert megyek vele,ha laza a hónapom. 2 maximum 3 havonta olajat cserélek,és már 2 éve Meisterteile-t rakok bele. Az autóba jelenleg 376 ezer kilóméter van.

A peugeot elött B Corsám volt 1 évig,abba is azt raktam,nem panaszkodott.


Na csak ennyit akartam leírni. Szerintem nyugodtan használjátok. Ha annyira szar lenne nem forgalmaznák. :)

2015. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/142 anonim ***** válasza:
100%

Antal zombori az AZ roviditese, a unix ugyvezeto sajat olaja.

Ettol persze lehet hogy jó, de hagyjuk.mar hogy ilyen premium meg olyan premium.

Meg europa meghatarozo olaj multija csinalja. Érdekes módon egyszer se hangzott el hogy ki az..annyira titkos?


Tatabanyai kirendeltsegen ki is volt plakatolva hogy az.meisterteile = antal zombori... Ennyit errol


En nem raknám a kocsimba annyi szent.

2015. szept. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/142 anonim ***** válasza:
100%

Beke!


tőled se vennék autót...


22 ezer kilóméter és még nem cseréltél olajat? OMG....


egy valamire adó gondos autó tulajdonos 10. de legfeljebb 15 ezer km-enként lecseréli az olajat

2015. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/142 anonim ***** válasza:
3%

:-)

Tőlem ne is vegyél, mert nem vagyok autókereskedő. :-)

Az autó gyárilag előírt csereperiódusa 30.000 km, vagy az autó jelzése szerint. Ugye elfogadod tőlem azt, ha én a gyári előírást betartva cseréltetek olajat? Már csak azért is, mert a Porsche végzi a garanciális szervizt és az olaj cseréjét is. És ez így rendben is van. Miért kellene ezen rövidíteni? Megindoklod? (Ügyesen indokolj, mert a teljes flottánkat folyamatosan monitorozom a laborban és makulátlan minden. Ja. A kiszállítóautók is a gyári csereciklusok szerint mennek a Meisterteile-vel. De neked azokból sem adunk el! :-) )

2015. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/142 A kérdező kommentje:
Péter, Te még mindig ott dolgozol? Pedig ha Kraszkót kirúgják,akkor nem lehet egyszerű az élet továbbra sem :)
2015. szept. 8. 19:04
 58/142 anonim ***** válasza:
100%

Az autógyártók azért nem.írnak elő rövidebb csereperiódust, mert nem az a cél hogy minél tovább üzemeljen a gépkocsi. Ezt onnan tudom, mert autógyárban dolgozok történetesen audinál..

Bele látok a dolgok mögé, mit miért hogyan.

Itt már rég nem arra törekednek hogy neked sokáig jó legyen, hanem hogy vegyél újat minnél hamarabb.

Szóval ha jót akarsz az autódnak maradj a 15 ezernél.jó tanács nem.több

Olajon nem érdemes spórolni, de ezt neked kell a legjobban tudnod.


30ezer km a csere periódus az azt jelenti hogy 100.000km alatt 3x cserélsz olajat.

Tudod mennyi lerakódás lesz a motorban? Rengeteg.

Egy 10-15 ezrenkénti olajcseres motor belul patika tiszta.

2015. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/142 anonim ***** válasza:
95%

Péter!

Megspórolom neked a választ mert tudom, hogy mit írnál.


Az Az.fosteile olaj 30 ezer km utan is patika..stb stb semmi más csak az. Castrol, motul ugyan már. Az egyetlen valamire való olaj az az AZ.fosteile...


De persze nyilván ellátja az is a feladatát. De nem tartom túl eletszerunek a folyamatos laborozás dumát, elképzelem, ahogy kimész a kocsihoz és olajmintákat veszel.

Elhiszem, hogy értesz az olajokhoz, meg látom azt is hogy az unixnál megy az agymosás rendesen..de a mechanikához már nem értesz, különben te is hanyagolnád a 30 ezres olajcsere periódust.


Errol egy cikk is van a neten, tessék

[link]

2015. szept. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/142 A kérdező kommentje:
Valahogy el kell adni a szemetüket. Tudod mit? Senki nem tudja, hogy jó-e a Fosterteile, vagy nem. Az is lehet, hogy ugyanolyan jó, mint akármelyik nagy név. De én tuti, hogy nem fogom bekockáztatni, amikor hasonló áron ELF olajat veszek. Egész egyszerűen nem látom értelmét.
2015. szept. 12. 13:35
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!