Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedésbe ki lehet...

Autókereskedésbe ki lehet nyittatni az autókat amibe bele szeretnék ülni, de vételi szándék nélkül? Autókereskedők, ti mi gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Arra gondolta megyik nap végigjárom a kereskedéseket, és a legjobb kocsikba beülök, pl BMW, legújabb Mercedes, és megkérem a kereskedőt miután kinyitotta, hogy had indítsam be, és hadjon utánn kicsi egyedül hadd ismekedjek az autóval, addig kipróbálom a kapcsolókat, meg kíváncsi vagyok hogy működik az ülésszellőztetés, meg ilyen extrákat, kb 5-10 perc, meg zenét hallgatok benne.

De kipróbálni azért nem próbálnám ki, mert nem akarom az idejüket rabolni.



2016. jún. 25. 20:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém, neked rengeteg ráérő időd lehet, ha ennyire unatkozol!

Ha annyira akarod, szerintem megteheted, mert nincs rád írva hogy csak szórakozol mások idejének a rablásával és nem akarsz venni.

Persze ha tízen éves tini vagy, akkor egyből lejön hogy a nyári szünetben nem tudsz magaddal mit kezdeni és nagyon valószínűtlen hogy tízen milliós kocsit akarnál venni és akkor lehet hogy beindítani nem fogják.

A szalonban kiállított kocsikat zárt térben amúgy sem szokták beindítani. Bele viszont beleülhetsz, nézegetheted általában egyedül is. Ha van az adott típusból a szalonnak tesztautója, azt indítják be. De ez is általában vezetési szándékkel történik.

2016. jún. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Beleülni beleülhetsz de egyéb dolgokat nem tehetsz, senki nem olyan hülye, hogy odaadja neked egy Merci vagy BMW kulcsát.
2016. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szalonba nem szívesen megyek, egyszer voltam tesztvezetési szándékkal, be is jelentkeztem, aztán mondta a szalonos hogy várni kell míg visszaér a tesztautó mert most vitték el... Ott dekkoltam 10 percet, aztán leléptem.

Elég rossz kedvem volt, megofgadtam ha új autót veszek, nem ott fogom megtenni.

De mindegy is, volt már olyan szalon ahol nagyon kedvesek voltak, pedig tudták szerintem hogy nem fogok jelenleg autót venni tőlük, és 20 percet vezethettem is.


Kereskedésbe azért gondoltam, hogy rendesebbek, mert sok autójuk van eladó, meg valahogy az másabb, mint egy szalon. Meg ilyen 10-15 milliós új autókra nincs pénzem még.

De mondjuk az is jó lenne, ha mondjuk mehetnék vele egy karikát a városban, persze csak finoman, mintha a sajátom lenne.

2016. jún. 25. 20:21
 4/16 A kérdező kommentje:

2.

Ezt hogy gondoltad, hogy hülye lenne odaadni a kulcsát nekem? zene hallgatáshoz, meg megjáratni a motort egy kicsit csak, semmi vezetés.


Esetleg köztetek lenne olyan akinek van ilyen autója, Audi, BMW, Mercedes, és kipróbálhatnám a zenét benne, meg a kapcsolókat, esetleg gurulhatnék is vele 2m-t ha megengedi? Persze nem ingyen várnám el, hanem megyegyeznénk. Ha úgy gondolja valaki írhat rám akár magánszemély is. De úgy bánok az autókkal mintha sajátom lenne mind, de az is elég ha csak beülök 5-10 percre, zene, körbejárom miközben járatja a motort, stb, kicsit megtúráztatni (DE csak finoman!!)

2016. jún. 25. 20:25
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha oda gurulsz egy szaladt Ladával 10millios kocsikban üldögélni, ku*rva gyorsan körbe megy a telefon a kereskedők között, megint van egy ilyen hülye a városban
2016. jún. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5.

De ezzel megsért engem azzal nem is foglalkoznak?

Meg nem biztos hogy lássák milyen autóval érkezek előtte.

Neked milyen autód van? gondolom nem Lada ha így szídod a márkát. Egyébként nekem sem Ladám van, csak kíváncsi vagyok az újabb típusokra meg az extrákra, kicsit kipróbálni.

2016. jún. 25. 20:35
 7/16 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen autókra gondoltam megnézni, csak amik rendes autótelepen vannak kiállítva a vevőknek.


[link]


Meg egy ilyet is megnéznék, hogy mennyire jó 12 évesen egy ilyen autó, meg füstöl e ha gázt adok neki, meg mennyire kényelmes.

Meg egy újabb modellt is megnézek hogy érezni a különbséget a motorjában.

2016. jún. 25. 20:37
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kb. másfél éves sztori. Egyik nap a munkából hazafelé az egyik használt autó kereskedésnél megpillantottam egy gyönyörű Ford Mustangot. Napokig szemeztem vele, még végül úgy döntöttem, hogy megnézem közelebbről. Bementem a kereskedésbe, ahol az eladó kérdezte, hogy miben segíthet. Mondtam neki, hogy a Mustangot szeretném megnézni. A hátam mögé nézett, ahol ott állt a H Astra kombim a hátsó ülésen két gyereküléssel és annyit mondott, hogy ne haragudjak, de azt csak komoly érdeklődőknek hajlandó beindítani. Szívesen megmutat más kocsikat, de az az egy felejtős. Persze azt megengedte, hogy beleüljek 1-2 perce, kicsit beszélgettünk is, de ennyi. A hangját nem hallottam. Utána néztem, hogy majdnem 10 millióért hirdetik és hitel nincs, csak készpénz. A csávó egyből vágta, hogy én nem fogom megvenni azt a kocsit.
2016. jún. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem szalonban készségesebbek. Az a dolguk, hogy megmutassák az autókat, még akkor is ha nem veszed meg, az nekik reklám. Kisebb eséllyel hajtanak el.

A használt autó kereskedők némelyike már problémásabb eset ebből a szempontból. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

De amúgy ha nem akarsz/tudsz ilyen drága autót venni, akkor mire jó "csorgatni a nyálad"? Csak szimplán ennyire unatkozol és ezzel ütöd el az időt?


(Ha már a H Astra szóba került, abból sem csak a legfapadosabb 1.4-esek voltak. Nekem pl az OPC-m 8 millió volt új korában és még csak nem is full felszereltséggel. Na, azért megnéztem volna, hogy azzal is elhajtottak volna-e. :D )

2016. jún. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9.

2000-es motorral van? Mennyit fogyaszt egy ilyen Opel?

Merre laksz? Megengednéd, hogy megnézzem?

1-szer ülhettem csak ilyen Opelban de az 1.7-es dízel volt, és a kereskedő nagyon bunkó volt, beindítani se lehetett meg semmi :/

Igaz elég jól fel volt az is szerelve, panoráma tető, bézs félbőr belsős, tongoralakk betétek, szép volt nagyon, ha lett volna pénzem lehet meg vettem volna csak sajnos nem volt akkor rá :/

2016. jún. 25. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!