Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért mondják...

Jehova tanúi miért mondják állandóan (miért "veszik a szájukra") Isten nevét?

Figyelt kérdés

2Móz 20,7 "Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi."


Nem vitát akarok szítani, hanem szeretném megérteni, hogy miért fontos nekik az, hogy ezt a nevet használják, holott a Zsidó nép sem merte a "szájára venni" azért is nem tudjuk az eredetit, ők viszont lépten-nyomon ezt hangoztatják.


Értelmes válaszokat kérek! Köszönöm!


2012. aug. 25. 13:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
Álljunk meg egy szóra! Amikor Jézus azt mondta a farizeusoknak, hogy Viperák fajzata vagy kikergette a kufárókat a templomból vagy azt mondta Péternek: Távozz tölem Sátán! Szeretetlen volt vagy egyenesen gyülölködött. Tudja különbség van a között hogy rád haragszom vagy érted haragszom. Már pedig ezek a butaságok jogosan dühítenek. De ha én gyülölködnék akkor nem igyekeznék megmagyarázni a dolgokat, de látom a falnak beszélek, mert itt gondolkodásnak nyoma sincs, csak szajkózásnak és maszatolásnak és a szeretettel való dobálózásnak. Köszönet az értelmes hozzászólásokért, de szerintem hagyják az egészet igaz a közmondás egy terroristával elöbb lehet értelmesen tárgyalni mint egy jehovistával. Isten velük!
2012. szept. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
haha ti komolyan azt hittétek, hogy ezeknek megtudtok magyarázni valamit is? Egyiknek sem lehet megmagyarázni se ajtóba se kapuba se buszon se vonaton, ha kizökkented öket szövegládájukból csak azt tudják károgni: jó van én szóltam a pokol bugyraiban fogsz elégni XD
2012. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:

haha ti komolyan azt hittétek, hogy ezeknek megtudtok magyarázni valamit is? Egyiknek sem lehet megmagyarázni se ajtóba se kapuba se buszon se vonaton, ha kizökkented öket szövegládájukból csak azt tudják károgni: jó van én szóltam a pokol bugyraiban fogsz elégni XD


Jó volna tudni, hogy mi az a ....pokol bugyrai,... mert ezt a kifejezést Jehova Tanujaként 23-év óta egyetlen összejövetelünkön, és egyetlen kiadványunkban sem hallottam, olvastam.Így nehéz elképzelni, hogy valaki közülünk valakit ezzel a.... pokol bugyraival... ijezgetett volna.Legközelebb olyat írjatok, ami igaz is.

2012. szept. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
Biztos a mamsi nem volt olyan képzett ideológiailag mint a régi motorosok
2012. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúi elméje nem nyitott. Miközben hatalmas mennyiségben terjesztik az Őrtorony irodalmat, egy Jehova Tanúja még egy kis, négy oldalas traktátus elfogadását is visszautasítja bárkitől. Figyelmeztették rá, hogy ne olvasson el semmit, amit egykori tagok, vagy a Szervezet bírálói írtak. Valójában sok Jehova Tanúja még a régi Őrtorony-irodalmat sem olvassa, ami feltárná a tantételekben az évek során bekövetkezett sok változtatást és félreértelmezést. Hogy mondhatja az Őrtorony Társulat, hogy egy személynek nyitott elméjűnek kell maradnia a szellemi egészséghez, ha ugyanakkor követőinek megtiltja, hogy az Őrtorony-irodalmon kívül mást is olvassanak? Ez nem agymosás?


A cikk így folytatódik:


Késznek kell lenned megtölteni elmédet a "szent írásokban", Isten ihletett Szavában, a Bibliában található igazsággal.


De az Őrtorony nem ad lehetőséget tagjainak, hogy a Bibliát az Őrtorony-kiadványoktól függetlenül olvassák. Igen, a Társulat látszólag azt mondja, hogy mindenkinek olvasnia kéne a Bibliát, de hány Tanúnak marad ideje a Biblia olvasására a Szervezeti irodalom elvárt heti olvasásától függetlenül? Ez azért van így, mert a Társulat tudja, hogy ha egy Tanú elkezdi olvasni a Bibliát az Őrtorony-kiadványok nélkül, akkor hamarosan észreveszi, hogy addig az Őrtorony Társulat értelmezésében hitt, és nem abban, amit a Biblia valójában tanít. A Társulatnak meg kell akadályoznia bármilyen független gondolkodást - bármi áron. Igen, Jehova Tanúi gondolkodását az Őrtorony Társulat formálja. Bárki, aki elhatározza, hogy kitör ebből a formából, és elkezd önmaga gondolkodni, általában nem marad már sokáig Tanú.

2012. szept. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:

Szabadság


Megszámlálhatatlanul sok Tanú tette meg az első merész és félelmetes lépést az önálló gondolkodás felé. Legtöbbjük végül függetlenítette magát az Őrtorony szoros ellenőrzésétől. Sokuk megtanulta, hogy a keresztény lét nem egy ember-csinálta vallás szabályainak és előírásainak követését jelenti. Ők meglepődve tapasztalták, hogy a kereszténység egyszerűen annyi, mint szerető és személyes kapcsolatban lenni Istennel az Ő Fián keresztül. Hitedet Jézusba és az Ő Golgotán bevégzett munkájába vetve te is új kapcsolatnak örvendhetsz Istennel. Ráadásul Isten elpecsétel a Szent Szellemmel, és örök életet garantál számodra (Efézus 1:13,14). Megtapasztalhatod azt a szabadságot Krisztusban, ami Tanúként soha nem volt tiéd.


Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok, és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek. Vegyétek magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy szelíd vagyok, és alázatos szívű, és megnyugvást találtok lelketeknek. Mert az én igám boldogító, és az én terhem könnyű.

Máté 11:28-30

2012. szept. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 anonim ***** válasza:

Egy Jehova Tanúja hitrendszerét lebontani hasonlatos egy fa kivágásához. A favágó, aki a legnagyobb lombkoronát veszi célba, egész nap eredmény nélkül lóbálhatja a fejszéjét. Így van ez a kereszténnyel is, aki a kiemelkedő Tanú-tanításokat célozza meg.


A teológiával és a túlvilággal kapcsolatos Tanú-meggyőződések csábító célpontok a keresztények számára, akik tudják, hogy mit mond a Biblia valójában ezekről a dolgokról. De ezeket a hibás nézeteket az Őrtorony Társulat tartja fenn, éppen úgy, ahogy a leveleket és az ágakat a fatörzs tartja a magasban.


Amíg a favágó nem a törzset célozza, hiába lengeti a fejszéjét. Hasonlóképpen van ezzel a keresztény, aki a tanítások feletti vitába bonyolódik Jehova Tanúival.


Inkább mintsem a végletekig erőltetném a kérdést, egy való életből vett példával fejezem be - egy végső pillantást vetve arra, mi történik valójában, amikor egy Jehova Tanújának olyan bibliaverset mutatsz, amely ellentmond a meggyőződésének:


Két hölgy kopogtatott az ajtómon, Őrtorony és Ébredjetek! folyóiratokkal a kezükben. Hagytam, hogy egyikük magához ragadja az irányítást és egy-két percre belekezdjen mondandójába. A felajánlott folyóiratokat visszautasítottam, de megkértem, hogy ha tud, válaszoljon egy kérdésemre mielőtt elmegy. Megkérdeztem, hogy


"Igaz az, hogy Önök úgy hiszik, a hívők 'nagy sokasága' örökké tartó földi élettel lesz megjutalmazva a mennybemenetel helyett? Meg tudja nekem mutatni a Bibliában, hol említi az ezt a 'nagy sokaságot'?"


"Igen". - válaszolta, gyorsan kinyitva Új világ fordítását - amint jól tudtam - a Jelenések 7:9-nél, ahol is ezt olvasta: "Ezek után láttam, és íme, egy nagy sokaság, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből; és a trón előtt és a Bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak".


Amikor felhívtam figyelmét a szövegösszefüggésre, és rámutattam, hogy a "nagy sokaság"-ot Isten "trónja előtt állva" ábrázolja a mennyben, mintsem a földön, azt válaszolta, hogy az egész föld Isten trónja előtt áll.


Ezért megkértem őt, lapozzon néhány oldallal arrébb a Jelenések 19-hez, amely szintén a "nagy sokaságról" beszél, és megkértem őt, olvassa el az első verset: "Amit ezek után hallottam, olyan volt, mint egy nagy sokaság harsány hangja az égben. Ezt mondták: "Dicsérjétek Jahot! A megmentés, a dicsőség és a hatalom a mi Istenünké".


"Nos, hol található a nagy sokaság?" - kérdeztem.


"A földön." - hangzott a válasz.


"Kérem, olvassa el még egyszer!" - mondtam.


Ezúttal megállítottam őt, miután elolvasta a 'menny'-szót, és ismét megkérdeztem, hol helyezi el a vers a "nagy sokaságot". "A földön" - hangzott még mindig a válasz.


"Mi volt az utolsó szó, amit olvasott?" - kérdeztem.


"A 'menny'" - ismerte el végül -, "de a 'nagy sokaság' a földön van. Ön nem érti meg - folytatta -, hogy nekünk a brooklyni vezetőségünkben vannak olyan férfiak, akik megmagyarázzák számunkra a Bibliát. És ők bizonyítani tudják, hogy a "nagy sokaság" a földön van; csak én nem tudom elmagyarázni ezt olyan jól."


És erről van szó! Egy Jehova Tanúja nézheti ugyan a 'menny'-szót a Bibliában, és mégis 'földet' fog látni helyette - mivel az Őrtorony Társulat ezt tanítja.


Ez olyan, mintha a Tanúk egy Őrtorony-színezetű üvegen át néznék a Bibliát, ami megváltoztatja a jelentését mindannak, amit olvasnak.


Vajon leáll-e ugyanez a lelki mechanizmus, amikor a téma Isten természete, a halál állapota, a keresztények jövőbeli reménysége vagy bármi más, amiben a Tanúk kiképzést kapnak a királyságteremben zajló összejöveteleken és az Őrtorony-kiadványok oldalain?


Ez azonban nem jelenti azt, hogy a Jehova Tanúival való viták kudarcra ítéltek. Lehetséges a siker, ha a betegséget kezeled és nem a tüneteket, ha a vizet inkább a kazánba öntöd, és nem a radiátorra, és ha a fejszét a fa törzsére veted, és nem a levelekre. Sújts közvetlenül a törzsre, és az egész fa kidől - beleértve az összes fényesen csillogó levelet, amely elsőként megragadta a figyelmedet.

2012. szept. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 55-ös, 56-os kommentelők.


Mintha csak az édeni lázadást olvasnám a 1Mózes 3:1 - 7.


1.,, A kígyó pedig óvatosabb volt minden mezei vadnál, melyet Jehova Isten alkotott. Ezért így szólt az asszonyhoz: „Valóban azt mondta Isten, hogy nem ehettek a kert minden fájáról?”

2.,, Az asszony erre így felelt a kígyónak: „A kert fáinak gyümölcséből ehetünk,,.

.,,3 De a kert közepén lévő fának a gyümölcséről Isten ezt mondta: »Abból ne egyetek, ne is érintsétek, hogy meg ne haljatok.«”

.,,4 A kígyó erre ezt mondta az asszonynak: „Bizony nem haltok meg,,.

5.,, Mert Isten tudja, hogy amely napon esztek arról, megnyílik szemetek, és olyanok lesztek, mint Isten: tudni fogjátok, mi a jó és mi a rossz.”

6.,, Az asszony pedig látta, hogy a fa termése evésre jó, olyan, ami vonzó a szemnek, igen, a fa ránézésre kívánatos volt. Így hát szakított a gyümölcséből, és evett belőle. Majd adott belőle a férjének is, amikor az vele volt, és ő is evett,,.

7.,, Ekkor megnyílt mindkettőjük szeme, és észrevették, hogy meztelenek. Ezért fügefaleveleket fűztek össze, és ágyékkötőket készítettek maguknak,,.


Rendgeteg tapasztalatot tudnák itt közzé tenni, ami cáfolja a ti állításotokat, kedves hitehagyottak.

Olyan személyek nyilatkozatát, akik Jehova Tanui voltak,szabadságra vágytak, elhagyták a gyülekezetet, majd a nagy szabadságukkal élve, elkezdtek kábítószerezni,erkölcstelenkedni,bulizgatni,stb., aminek nem ritkán börtönbüntetés lett a vége, s a házasságon kívüli nemi vágyakozásból, pedig nem kívánt terhesség, meg nemi úton terjedő betegségek.


Hát ez a nagy szabadság, amit ti itt szajkóztok.


A mi gyülekezetünkben is vannak személyek, akik úgy gondolkodtak, mint ti.Csak az a baj, hogy most már fájó lelkiismerettel gondolnak vissza a múltra, arra az időre, amikor úgymond kitérőre vágytak, az általatok emlegetett nagy zsargon,azaz(agymosó terorizálás) alól.Volt aki a nem kívánt terhességét abortusszal oldotta meg,( mellesleg ami Isten előtt gyilkosságnak számít) aminek majdnem öngyikosság lett a vége.De amikor a gyülekezeti felvigyázók beszéltek vele, hogy Jehova tud megbocsátó lenni, azokkal szemben, akik őszintén megbánják a tettüket, oldódtak fel csak a depressziójukból.

Mert ahogy ő nyilatkozott:,,Ez a világ felkínálta a haveri körömet, amiben úgy tűnt felhőtlenül szabad lehetek, de amikor megtörtént a baj,magamra maradtam azzal a tudattal, hogy hova jutottam.Ma, hogy újra a gyülekezet tagja lehetek, és azzal a tudattal,hogy Jehova és Jézus Krisztus megbocsátó személyek, vissza nyertem a szellemi egészégemet, igyekszem másokat is arra figyelmeztetni, hogy ne dőljenek be olyan propagandának, amit a világiak és a hitehagyottak propagálnak,,.


Egy másik személy pedig akkor jött rá, hogy kár volt elkülönülnie a gyülekezettől, amikor két év börtönre ítélték.Fokozatosan az addig szerzett szellemi irányítás, és visszatartó erő, hogy bölcsen válassza meg a barátait és a társaságát, lassan de biztosan elhalványult.Először csak kisebb kihágásokba kezdett bele keveredni,mint a bolti lopások,járókelők zaklatása,falfirkák meg hasonló, csak azért, hogy ő is nagymenő legyen a társai szmében.És amikor egy nagyobb dologra került a sor, sokan ki alibizték, kimosták magukat, a volt testvérünk meg elvitte a balhét.Ahogy ő mondja:,,végtelenül meggondolatlan és buta naív voltam amikor az állítólagos igazi szabadságra vágytam.Bárcsak sose történt volna meg ez velem,,.


Szóval csak ennyit az általatok fitogtatott szabadsággal kapcsolatban.

2012. szept. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
óóóóóóóóóóó, hát tudhatnád, hogy az általad felvázolt erkölcstelenségeknél sokkal durvábbak tomboltak és tombolnak az őrtorony társulatnál, amelyeknek ugyanúgy bíróság a vége, csak gondolom ezekről nem írnak az őrtoronyban, úgyhogy kár a kilépőket mocskolni, van mit söpörni bent is
2012. szept. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 57-es.


Hát ezt most jól oda pakoltad nekik.Erre nem is gondoltam, hogy nem az ágakat kell botolni, hanem a fa tövét kell eltalálni a fejszével.Tehát mindíg a gyökerét kell támadni valaminek, mert ha az megsérül, a fa magától kiszárad.


Csak az a baj az egész történetben, hogy míg te a szövegösszefüggésre hívod fel a figyelmet, addig te simán figyelmen kívül hagyod ezt az alapelvet.


...."Igaz az, hogy Önök úgy hiszik, a hívők 'nagy sokasága' örökké tartó földi élettel lesz megjutalmazva a mennybemenetel helyett? Meg tudja nekem mutatni a Bibliában, hol említi az ezt a 'nagy sokaságot'?"


"Igen". - válaszolta, gyorsan kinyitva Új világ fordítását - amint jól tudtam - a Jelenések 7:9-nél, ahol is ezt olvasta: "Ezek után láttam, és íme, egy nagy sokaság, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből; és a trón előtt és a Bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak".


Amikor felhívtam figyelmét a szövegösszefüggésre, és rámutattam, hogy a "nagy sokaság"-ot Isten "trónja előtt állva" ábrázolja a mennyben, mintsem a földön, azt válaszolta, hogy az egész föld Isten trónja előtt áll.


Ezért megkértem őt, lapozzon néhány oldallal arrébb a Jelenések 19-hez, amely szintén a "nagy sokaságról" beszél, és megkértem őt, olvassa el az első verset: "Amit ezek után hallottam, olyan volt, mint egy nagy sokaság harsány hangja az égben. Ezt mondták: "Dicsérjétek Jahot! A megmentés, a dicsőség és a hatalom a mi Istenünké".


Ha figyelmesen elolvassuk a Jelenések 7.-ik fejezetét, nyilvánvaló, hogy olyan személyekről van szó, akik a földön éltek.


Jelenések 7:4 - 8.


4 És hallottam az elpecsételtek számát: száznegyvennégyezer, Izrael fiainak minden törzséből elpecsételve:

5 Júda törzséből tizenkétezer elpecsételt,

Rúben törzséből tizenkétezer,

Gád törzséből tizenkétezer,

6 Áser törzséből tizenkétezer,

Naftali törzséből tizenkétezer,

Manassé törzséből tizenkétezer,

7 Simeon törzséből tizenkétezer,

Lévi törzséből tizenkétezer,

Issakár törzséből tizenkétezer,

8 Zebulon törzséből tizenkétezer,

József törzséből tizenkétezer,

Benjámin törzséből tizenkétezer elpecsételt.


Ez teljesen összhangban van a Jelenések 14: 1 - 5.


14 És láttam, és íme, a Bárány ott állt a Sion-hegyen, és vele száznegyvennégyezren, akiknek a homlokukra van írva az ő neve és az ő Atyja neve. 2 És olyan hangot hallottam az égből, amilyen a sok víz zúgása, és amilyen a hangos mennydörgés hangja; és a hang, melyet hallottam, olyan volt, mint a hárfás énekeseké, amikor hárfáznak. 3 És amit a trón előtt és a négy élő teremtmény meg a vének előtt énekelnek, mintha új ének lenne, és senki sem volt képes megtanulni azt az éneket, csak a száznegyvennégyezer, akiket a.... földről.... vettek meg. 4 Ezek azok, akik nem szennyezték be magukat asszonyokkal; igen, ők szüzek. Ezek követik a Bárányt, bárhová megy is. Ezeket az emberek közül vették meg zsengéül az Istennek és a Báránynak, 5 és semmilyen hazugság nem találtatott a szájukban; szeplő nélküliek ők.


De nézzük meg a 7.-ik fejezetet, hogy hogyan folytatódik.


Jelenések 7:9 - 10.


9 Ezek után láttam, és íme, egy nagy sokaság, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből; és a trón előtt és a Bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak. 10 És szüntelenül ezt kiáltják harsány hangon: „A megmentést a mi Istenünknek köszönhetjük, aki a trónon ül, és a Báránynak.


Vajon ez azt jelenti, hogy a nagy sokaság is ott van fenn a mennyben?


Ha figyelembe vesszük a Jelenések 19-ik fejezetét, úgy tűnik, hogy igen.


A szövegkörnyezetet figyelembe véve azonban megállapíthatjuk, hogy az itt említett nagy sokaság zúgása, nem azonos a 7.-ik fejezetben említett nagy sokasággal.


19 Amit ezek után hallottam, olyan volt, mint egy nagy sokaság harsány hangja az égben. Ezt mondták: „Dicsérjétek Jahot! A megmentés, a dicsőség és a hatalom a mi Istenünké, 2 mert ítéletei igazak és igazságosak. Mert ítéletet hajtott végre a nagy szajhán, aki megrontotta a földet paráznaságával, és rabszolgáinak vérét megbosszulta annak kezén.” 3 És nyomban ezt mondták másodszor is: „Dicsérjétek Jahot! És a város füstje felszáll örökkön-örökké.”

4 A huszonnégy vén és a négy élő teremtmény pedig leborult, és imádta az Istent, aki a trónon ül, és ezt mondta: „Ámen! Dicsérjétek Jahot!”

5 Hang jött a trón felől is, és ezt mondta: „Dicsérjétek Istenünket, ti rabszolgái mind, akik félitek őt, kicsik és nagyok!”

6 És amit hallottam, olyan volt, mint egy nagy sokaság hangja, mint sok víz zúgása és mint az erős mennydörgések hangja. Ezt mondták: „Dicsérjétek Jahot, mert Jehova, a mi Istenünk, a Mindenható, királyként uralkodni kezdett. 7 Örvendezzünk és felettébb örüljünk, és neki adjuk a dicsőséget, mert elérkezett a Bárány menyegzője, és felesége felkészült. 8 Igen, megadatott neki, hogy fényes, tiszta, finom lenvászonba öltözzön, mert a finom lenvászon a szentek igazságos cselekedeteit jelenti.”

9 És így szól hozzám: „Írd meg: Boldogok, akiket meghívtak a Bárány menyegzőjének vacsorájára.” Majd így szól hozzám: „Ezek az Isten igaz beszédei.” 10 Erre leborultam a lába előtt, hogy imádjam. Ő azonban ezt mondja nekem: „Vigyázz! Ne tedd! Csak rabszolgatársad vagyok, neked és testvéreidnek, akik ragaszkodnak a Jézus melletti tanúskodás munkájához. Az Istent imádd; mert a Jézus mellett való tanúságtétel ihleti a prófétálást.”

11 És láttam, hogy megnyílt az ég, és íme, egy fehér ló. A rajta ülőt pedig Hűnek és Igaznak nevezik, és ő igazságosságban ítélkezik és folytat háborút. 12 Szeme tűzláng, fején pedig sok diadém. Egy név van felírva rá, melyet senki sem ismer, csak ő maga; 13 vérrel hintett felsőruhába van felöltözve, és ezen a néven hívják: az Isten Szava. 14 Az égben levő seregek is követték őt fehér lovakon, s fehér, tiszta, finom lenvászonba voltak öltözve. 15 És szájából éles, hosszú kard jön ki, hogy azzal sújtson le a nemzetekre, és vasvesszővel fogja terelni őket. Ő tapossa a mindenható Isten dühödt haragjának borsajtóját is. 16 És felsőruháján, igen, a combján egy név van felírva: királyoknak Királya és uraknak Ura.

17 A napban is láttam egy angyalt állni, aki harsány hangon így kiáltott az ég közepén repülő minden madárnak: „Jöjjetek, gyűljetek egybe az Isten nagy vacsorájára, 18 hogy egyétek a királyok húsát és a katonai parancsnokok húsát, az erősek húsát meg a lovak húsát és a rajtuk ülőkét, és mindenkinek húsát, szabadokét, és rabszolgákét is, kicsikét és nagyokét.”

19 És láttam, hogy a vadállat, a föld királyai és a seregeik egybegyűltek, hogy háborút viseljenek a lovon ülő ellen és az ő serege ellen. 20 És a vadállatot megfogták, s vele együtt a hamis prófétát is, aki a jeleket tette előtte, amelyekkel félrevezette azokat, akik elfogadták a vadállat jelét, és azokat, akik imádattal adóznak a képmásának. Mindkettőt a kénnel égő tüzes tóba vetették elevenen. 21 A többieket pedig a lovon ülő hosszú kardjával ölték meg, mely a szájából jött ki. És minden madár jóllakott a húsukból.


Egy további bizonyítéka ennek a Jelenések 20:4-15.


20 Majd láttam egy angyalt lejönni az égből a mélység kulcsával és egy nagy lánccal a kezében. 2 És megfogta a sárkányt, az őskígyót, aki az Ördög és Sátán, és ezer évre megkötözte. 3 És a mélységbe vetette, bezárta és lepecsételte azt fölötte, hogy ne vezesse félre többé a nemzeteket, míg véget nem ér az ezer év. Ezek után el kell hogy oldozzák egy kis időre.

4 És láttam trónokat, és ott voltak azok, akik leültek rájuk, és hatalmat kaptak az ítélkezésre. Igen, láttam azoknak lelkét, akiket bárddal végeztek ki a tanúság miatt, melyet Jézus mellett tettek, és az Istenről való beszéd miatt, és ők azok, akik nem imádták a vadállatot, sem annak képmását, és akik nem fogadták el a jelet a homlokukra és a kezükre. És életre keltek, és királyokként uralkodtak a Krisztussal ezer évig. 5 (A többi halott nem kelt életre addig, míg véget nem ért az ezer év.) Ez az első feltámadás. 6 Boldog és szent, akinek része van az első feltámadásban; ezek fölött nincs hatalma a második halálnak, hanem az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az ezer év alatt.

7 Mikor pedig véget ér az ezer év, eloldozzák majd Sátánt a börtönéből, 8 és kimegy, hogy félrevezesse a föld négy sarkán levő nemzeteket, Gógot és Magógot, hogy egybegyűjtse őket a háborúra. Ezek száma annyi, mint a tenger homokja. 9 És felvonultak a föld szélességére, és bekerítették a szentek táborát és a szeretett várost. De tűz jött le az égből, és felemésztette őket. 10 Az Ördögöt pedig, aki félrevezette őket, a tűz és kén tavába vetették, ahol ott volt már a vadállat is, és a hamis próféta is; és éjjel-nappal kínozni fogják őket örökkön-örökké.

11 És láttam egy nagy fehér trónt és a rajta ülőt. Elmenekült előle a föld és az ég, és nem találtak számukra helyet. 12 És láttam a halottakat, nagyokat és kicsiket a trón előtt állni, és tekercsek nyittattak fel. De felnyittatott egy másik tekercs is; ez az élet tekercse. És megítélték a halottakat a tekercsekben megírtakból, a tetteik szerint. 13 És a tenger kiadta a benne levő halottakat, és a halál és a hádesz is kiadta a benne levő halottakat, és megítélték őket egyénenként a tetteik szerint. 14 A halált és a hádeszt pedig a tűz tavába vetették. Ez jelenti a második halált: a tűz tava. 15 Továbbá akit nem találtak beírva az élet könyvébe, azt is a tűz tavába vetették.


Továbbá, hogy az emberek a földön is állhatnak jelképesen az Isten trónja előtt, azt az ókori példák is bizonyítják.Pl:


Amikor a zsidók a sínai hegynél áltak a Mózes által kihirdetett törvények meghallgatásakor, a Biblia úgy írja le, hogy a nemzet az Úr, ( Yahveh, Jehova) előtt álltak.


A sátortemplomnál, szintén ez volt a helyzet.Az úr előtt álltak.


Amikor a zsidók felmentek Jeruzsálembe, a Biblia úgy írja le, hogy megjelentek az Úr színe előtt.


Pedig egyik esetben sem mentek fel a mennybe azért, hogy az Isten trónja előtt jelenjenek meg.


Jézus a mellette levő gonosztevőnek azt igérte:,, velem leszel a Paradicsomba,,


Köztudott hogy a Paradicsom nem a mennyben van.


Jézus a mintaimában a mi Atyánkban azt mondta:

,,Jöjjön el a te országod (királyságod), mint a mennyben, úgy a földön is,,


Mi értelme van ilyen imának, há mindenki a mennyben lessz?


Jézus hegyi beszéde:Máté 5:3,5.


3 „Boldogok, akik tudatában vannak szellemi szükségletüknek, mivel övék az egek királysága.


5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.


Jézus sosem beszélt félre.Ő itt csak idézte a Zsoltáros szavait.


Zsoltárok 37:11.


11 A szelídek pedig öröklik a földet,

És gyönyörködnek majd a béke bőségében.


Zsoltárok 37:29.


29 Az igazságosak öröklik a földet,

És örökké rajta lakoznak.


Ezeknek a kijelentéseknek nem lenne semmi értelme, ha minden jó ember a mennybe kerülne.


De a legnagyobb érv az, hogy Isten eredeti szándékának kell helyreállnia, miszerint a földet egy igazságos emberi társadalom fogja majd betölteni Isten Királysága alatt.


Jelenések 21:5.


5 És Az, aki a trónon ül, ezt mondta: „Íme! Mindent újjáteszek!” Ezt is mondja: „Írd meg, mert megbízhatók és igazak ezek a szavak.”


Jelenések 21:1 - 4.


21 És új eget és új földet láttam, mert a korábbi ég és a korábbi föld elmúlt, és a tenger nincs többé. 2 És a szent várost, az Új Jeruzsálemet is láttam alászállni az égből, az Istentől, felkészítve, mint a férje számára felékesített menyasszony. 3 Erre harsány hangot hallottam a trón felől, mely ezt mondta: „Íme! Az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakozni, azok pedig az ő népei lesznek. És maga az Isten lesz velük. 4 És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”


Hát így áll össze valahogy a földi örök élet.Ezt maga a Teremtő és az ő Fia igérte.Ha tetszik, ha nem.


Titusz 1:1 - 3.


1 Pál, Isten rabszolgája és Jézus Krisztus apostola az Isten választottainak hite szerint és azon igazság pontos ismerete szerint, amely összhangban van az Isten iránti odaadással 2 az örök élet reménysége alapján, amelyet Isten, aki nem hazudhat, hosszú-hosszú idők előtt megígért, 3 míg ellenben a meghatározott időben nyilvánvalóvá tette szavát a prédikálásban, mellyel megbíztak a mi Megmentőnk, Isten parancsából;


4Mózes 23:19.


19 Isten nem ember, hogy hazudjék,

Nem is embernek fia, hogy sajnálkozzék.

Vajon mond olyasmit, amit meg nem tesz,

És beszél olyasmiről, amit nem visz véghez?


László

2012. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!