Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában az áll, hogy...

A Bibliában az áll, hogy házasságig szűznek kell maradni. Isten nem ok nélkül rendeli így, de én nem jöttem még rá az okra. Mi az oka?

Figyelt kérdés
Tehát, mit nyerek vele, ha az maradok?
2012. szept. 25. 17:57
1 2 3 4 5
 11/45 Hazardteam ***** válasza:
66%
Mert a szexualitás egyesülés és nem csak fizikai értelemben. Paráznaság=Szövetségen kívüli kapcsolat. Maga a házasság is szövetség, ergo: elkötelezettség, minden körülmények között, jóban és rosszban. A biblia 3 "fonálból" sodort kötélnek írja le, amelyben a szálak közül kettő a férfi és a nő, egy pedig maga Isten. Ha a szellemi tartalmát nem is érti valaki, nem hívő, akkor is párhuzamot vonhat és láthatja az "ellenpólust" is, ha maga köré néz. Európa és magyarország is elöregedett, a gyerekszületések száma drasztikusan visszaesett, a homoszexualitás ezzel párhuzamosan nő, ahogy a házasságot, vagy bármiféle elkötelezettséget nélkülöző kapcsolatok úgyszintén. A fiatalok kiégettek már tizenévesen is és azt sem tudják már mi a szex, csak összeAKADNAK és gyorsan lerendezik, mint a csirkék.
2012. szept. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
82%

Ja, és maradjatok már ezzel a Máriára való hivatkozással!!!!!!!


Ők nem "próbaházasságban" éltek, és nem is csak úgy jöttek össze, hogy, "Kedves Mária! Megszülöd a megváltót, és elveszed azt a fickót." Mária és József javában jegyesek voltak, amikor Jézus megfogant. "Anyja Mária jegyese volt Józsefnek, de mielőtt egybekeltek volna, kitűnt, hogy áldott állapotban van a Szentlélektől."

Az akkori házasodási szokás úgy volt, hogy az eljegyzés volt a nagy buli, mint ma az esküvő, akkorra meghívják a rokonakat stb. aztán amikor megvan az eljegyzés, a párnak amikor kedve volt, elmentek a rabbihoz, aki hivatalossá tette a házasságot. Az, hogy előtte volt e nemi kapcsolat, természetesen nem tudjuk, de esetünkben biztos, hogy nem volt. Egyrészt, mert azt írja, hogy a Szentlélektől lett terhes, a másik pedig ez:

"Férje, József igaz ember volt, és nem akarta őt megszégyeníteni, ezért elhatározta, hogy titokban bocsátja el." Akkoriban nem volt DNS vizsgálat, tehát József csak úgy tudhatta azt, hogy nem az övé a gyerek, ha még nem szexeltek.

"magához vette feleségét, de nem érintette addig, amíg meg nem szülte fiát akit Jézusnak neveztek el." Tehát, még a házasság után sem "érintette".

2012. szept. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 Hazardteam ***** válasza:
32%

"Az akkori házasodási szokás úgy volt, hogy az eljegyzés volt a nagy buli, mint ma az esküvő, akkorra meghívják a rokonakat stb. aztán amikor megvan az eljegyzés, a párnak amikor kedve volt, elmentek a rabbihoz, aki hivatalossá tette a házasságot. Az, hogy előtte volt e nemi kapcsolat, természetesen nem tudjuk, de esetünkben biztos, hogy nem volt"


Netto hülyeség

2012. szept. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
51%

Hát olvasva a válaszokat meglepődtem.


A vallástól teszik függővé Jézus és az teremtő Isten elvárásait.

Hát ez nem így van.:(

Mindenki aki magát Jézus követőinek és a teremtő Istenhez tartozónak tartja magát be kell tartani ezt az alapelvet.

Sehol nincs leírva, hogy:

Te "katolikus vagy be kell tartani, te református neked nem kell betartani"


Jézus különben sem hozott létre vallásokat, és az Isten imádatban minden kereszténynek egyformán kell gondolkodni ebben a tekintetben, és akkor nem lennének meghasonlások, szekták.


De a házasságra vissza térve szeretnék egy két bibliai gondolatot, amit vagy el fogadsz vagy nem tiéd a döntés, és a felelősség.


(Héberek 13:4) 4 A házasság tiszteletre méltó legyen mindenkinél, és a házaságy beszennyezetlen, mert az Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket.


Mit nyersz vele? Isten helyeslését!Az ítélet lehet kedvező és kedvezőtlen, rajtad múlik.


(1Korintusz 7:9) 9 De ha nincs önuralmuk, kössenek házasságot, mert jobb házasságot kötni, mint szenvedélytől lángolni.


Zsömle/lány

2012. szept. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

Mit nyersz vele?

Az őszinte szeretetet :)


Szerintem fontos, hogy házasságig szűz maradjon az ember, és hogy együtt, a házastársával fedezzék fel ezt az "örömforrást" :D :)


Ha nem próbálod ki mással, ha "tartogatod magad", akkor rájössz, hogy a pároddal lesz a legjobb. Ha előtte mással is csinálod, akkor lehet, hogy a párod nem lesz olyan jó az ágyban, és lesz olyan hibája-hiánya, amit nem lehet javítani-pótolni... ami nem jó.

Ezt magamról is tudom, mert beszélgetek sok emberrel, kivel jobban, bizalmasabban, kivel "felszínesebben", és ez a felszínes beszélgetés sem annyira felszínes... csak én érzem annak, mert előtte már megtapasztaltam a "jót", érted?


Szóval szerintem fontos a házasság előtti tisztaság.

Én így szeretnék majd férjhez menni, és úgy érzem, hogy nem fogom megbánni.

2012. szept. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
75%
Miért? Ezért: [link]
2012. szept. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:

En is meg vagyok lepödve, ugy latszik, sokan es sokfelekeppen gondolkodunk... :)


Kedves nagylzs!

"Az egyháznak mégis állást kell foglalnia benne. Például: génmanipuláció..." Miert "kellett"? Ugyan mar, senki sem kenyszeritette, es mi van, ha nem foglal allast??? (Akkor megszünik az egyhaz, akkor megszünik egyes emberek uralma, penzforrasa megszünik???)

Az a baj, hogy a romai katolikus egyhaz valoban ugy tanitja, hogy ez Jezus tanitasa - miközben valoban az, ha nincs benne a Bibliaban?

Amugy ne higgy nekem, kerdezz meg egy Jehovat,hol van az ö Bibliajukban erre utalas, mert ök tudnak mindent, mi hol van benne, es ez alapjan az összes utalas kikereshetö a Karoliban!Nezz utana magad, es ne keress mas ertelmezest a szavaknak, mint amit jelentenek!


"Ezért a férfi elhagyja apját é anyját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek egy testté." Ez azt jelenti, amit a szavak jelentenek, es nincs szo hazassagrol. (Hanyan tapasztaljak, hogy az anyos "köti" a fiat, lanyat, a friss apuka ahelyett, hogy a gyerekevel jatszana szabadidejeben apro-cseprö dolgokkal rohan a mamahoz. Tehat ö meg nem hagyta el, meg nem alakult ki a sorrend.)

Masreszt amit a keresztyenek (ha jol tudom, ez mas vallas?) mondanak, "ha már komoly a dolog és tutibiztos a jövő" - semmi sem biztos, barmikor törtenhet kiszamithatatlan... Az a biztos, ami mar megtörtent es befejezödött.


"Mária és József javában jegyesek voltak, amikor Jézus megfogant" - ehhez kepest, a romai katolikus felmenöim között szegyennek szamitott, ha valaki meg nem hazas, csak jegyes, es ugy lett terhes!! Meg nekem is megtiltottak, hogy ilyenekben gondolkodjak, a gyerek csak a hazassag utan jöhet! Csak mert, az egyhaz ezt tanitja. Igen, a vallasok a vallas tanitasaihoz igazitjak a Bibliaertelmezest, es nem forditva, sajnos.


"Ha nem próbálod ki mással, ha tartogatod magad, akkor rájössz, hogy a pároddal lesz a legjobb." :)) Ez ketsegkivül igy van, legfeljebb a nö sosem tudja meg, mi az orgazmus. Ezert van, hogy az összes statisztika szerint az aktus alkalmával a nők "mindössze" X %-a tapasztalja meg az orgazmust. Ez statisztikankent mas es mas, de az aranyok mindig ugyanazok: a ferfiak nagyobb resze ateli, de csak keves nö. Pl.

[link]

[link]

Persze, hogyha ez az elsö szexualis kapcsolat, akkor meg mindig a "legjobb", ha nincs kivel összehasonlitani. Az ujdonsag varazsa lehet, legalabbis elöször. De nem biztos, hogy annyira jo, lehet, hogy fajdalmas, es evszazadokon at hanyan szenvedtek igy egy eleten at, nemhiaba volt tabutema a szex! Egy chicagói egyetemi statisztika szerint meg a nők 25%-a nem jut el a csúcsig SOHA, nem él át orgazmust. Szerintem, inkabb a patriarchalis tarsadalmi rendszer az oka, amiert az egyhaz korlatozza a hazassag elötti nemi eletet. Az egyhazfök is mindvegig ferfiak voltak, nem nök.

En nem tartom olyan veszesnek, ha egy nönek 4 szexualis partnere van hazassag elött, ahogy az egyik statisztika irja, igy legalabb van összehasonlitasi alap, amiböl aztan valoban tudni fogja, hogy "ö a legjobb", es ketsegkivül olyan hazastarsat valaszt, akivel jo.

Ellenben a szinten katolikus szomszedomra, aki evekig "jegyben" allt egy falubelivel (80-as evekben), aki az elsö fiu volt az eleteben, akivel "beszelt" (es nem szexelt), mar-mar furcsan neztek ebben a romai katolikus környezetben, amikor megszakitotta vele a kapcsolatot. (Mert ivott, megverte, agressziv volt, ami az illetö kesöbbi felesegevel is valashoz vezetett). Ha akkor a vallasi elvarasokra hallgat, akkor van egy reszeg ferje, aki akkor döngeti, amikor akarja, es olyan agressziven, ahogy akarja.

Bar sokunknak nem volt 4 szexpartnere hazassag elött, de szerintem az elöbbinel meg azok is jobban teszik, akiknek több, mint 4. Es amugy ezt a sok szexet sem hiszem el, szerintem nagyobb a szajuk, mint ami a valosag.


negyes

2012. szept. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 Hazardteam ***** válasza:
41%
Hehehe ekkora logikai önellentmondásokat ennyire tömör szösszenetben még itt is ritkán látni
2012. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:

A legfőbb szempont: csak akkor üdvözülhetünk, ha betartjuk a parancsolatokat. Mindet, maradéktalanul. Mivel üdvözülni szeretnék, azaz szeretnék örökre együtt lenni a családommal, betartom a parancsolatokat. Mind egy szálig.


A további okokat már nagyjából leírták a többiek, úgyhogy csak egy indokot tennék még hozzá: ha volt már több partnered, akaratlanul is hasonlítgatsz: ez jobb, mint az, így nagyobb az esély rá, hogy elégedetlen leszel a házastársaddal. így arra is nagyobb az esély, hogy a házasságotok nem lesz tartós.

2012. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 nagylzs ***** válasza:

> "Az egyháznak mégis állást kell foglalnia benne. Például: génmanipuláció..." Miert "kellett"? Ugyan mar, senki sem kenyszeritette, es mi van, ha nem foglal allast??? (Akkor megszünik az egyhaz, akkor megszünik egyes emberek uralma, penzforrasa megszünik???)


A "kell" szót itt úgy értettem, hogy számára ez egy szükséglet. Sok ember azért fordul a valláshoz, mert számukra nehéz eligazodni az életben, és másoktól várják a segítséget. Ha az egyház nem foglalna állást ilyen kérdésekben, akkor nem nyújtana segítséget. Tulajdonképpen ez is egyfajta hatalom: a hívek nagyrészt elfogadják azt amit az egyház mond, ezért az egyház valamiféle hatalmat gyakorol fölöttük. Az egyház által kinyilatkoztatott ideák formájában, mert az ideák képesek irányítani a gondolatokat, ezáltal az embereket. (Az más kérdés, hogy ezek közül az ideák közül mik azok amik segítik az embereket a fejlődésben, és mik azok amik életellenesek, de ez már eléggé nem tartozik a tárgyhoz.) Szóval valahogy úgy van ahogy mondtad. Ha nem foglalnak állást, akkor az emberek máshonnan szerzik be az információt ami végső soron azt eredményezi hogy az adott kérdésben az egyház befolyása csökken. Ez tehát a hatalmuk egy részének önkéntes feladása lenne. Az pedig nem nehéz látni, hogy az egyház nagyobb befolyásra/hatalomra törekszik. (Hogy ennek mi az oka, azt hiszem megint nem tartozik szorosan a tárgyhoz. Minden bizonnyal benne van a pénzforrás mint motivációs tényező is. De az egyház sem teljesen egységes, és időben változik...)


Ha az egyház nem olyan lenne amilyen, akkor nem kellene állást foglalnia. De mivel olyan amilyen, ezért ez számára létkérdés. Ezért merészkedtem azt írni hogy "kell". Természetesen lehet azt mondani, hogy valójában ezt neki nem is kell, de egy ilyen kijelentés valóságalapja pont annyi, mint annak hogy az egyház nem törekszik a hatalom megtartására.

2012. szept. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!