Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában az áll, hogy...

A Bibliában az áll, hogy házasságig szűznek kell maradni. Isten nem ok nélkül rendeli így, de én nem jöttem még rá az okra. Mi az oka?

Figyelt kérdés
Tehát, mit nyerek vele, ha az maradok?
2012. szept. 25. 17:57
1 2 3 4 5
 31/45 Ozmium42 ***** válasza:

Lehet, hogy nem voltál tudatában a szavaid súlyának, ezért is mondtam, hogy szerintem magadból, a te kitekert 21. századi "erkölcsödből" és filozófiádból indulsz ki. Valamiért azt hiszed, hogy ez az általános, tértől és időtől független emberi gondolkozásmód. És bizony te ezt állítottad: "A Férfiak" találták ki és elhitették "A Nőkkel". Ez, lásd a fenti érvelésemet, nettó ökörség, mert eleve ellenkezik azzal, amit te "emberi természetnek" hívsz (én máshogy nevezném). Ám még ez után is kötöd az ebet a karóhoz, de már nem is értem, mire akarsz kilyukadni.


Főleg, hogy amit írsz, az éppenséggel arra utal, hogy isteni elvárás ez, nem emberi, mert az ember magától nem találná ki soha, hogy ő dugás helyett inkább vár még pár évet. Ha nem hiszel Istenben, fentebb levezettem egy tudományos álláspontot is, és még lehetne sorolni a további szempontokat is amellett, hogy akár Istentől, akár embertől jön ez a hagyomány, mindenképpen haszna volt (van), és nem a gonosz kizsákmányoló férfiak beszéltek össze.

2012. szept. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

"Főleg, hogy amit írsz, az éppenséggel arra utal, hogy isteni elvárás ez, nem emberi, mert az ember magától nem találná ki soha, hogy ő dugás helyett inkább vár még pár évet."


Tudatlanságból azt hiszik,hogy ez Isten szemében erény,és Isteni elrendelés.De nem Isten rendelte el,csak kitalálta az egyház.Ha ellenkezik az emberi természettel,akkor minek tukmálná rá Isten az emberre? Azért,hogy játszadozzon vele egy kicsit,mert olyan tök jó bizonytalanságban tartani? vagy hadd legyen csak erős a kísértés számára,legalább megszegi,ráfér egy kis bűntudat,eméssze csak magát? Éppen ez az ellentmondásos benne.

2012. szept. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Ugy emlekszem, gyerekkori hittanoran a romai katolikus pap azt mondta, hogy azert, hogy utana meg jobb legyen a szex majd. Ö csak tudja. :)))

Barmi, amitöl vissza tartod magad, kivancsian varod...stb, utana egy nagy energiaban "robbanik", ezert edesebb a tiltott gyümölcs, beteljesületlen elsö szerelem ezert "felejthetetlen"...stb.

Es egyebkent, a Biblia nagyobb erenynek allitja be, ha valaki nem hazasodik meg es örökke szüz marad, ugy irja, hogy ezt javasolja. (Eddig a Paradicsommal vonnek parhuzamot.) De ha mar a testi vagyaknak enged, hazasodjon meg, es annak keretein belül. (Parhuzam a Paradicsombol kiüzetessel.)

De akkor teszi legjobban, ha tartozkodik a testi örömöktöl egesz eleteben.

Volt egy kerdes regebben, ahova egesz jol beideztek ezeket a Biblabol.

2012. szept. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 Ozmium42 ***** válasza:

Látom szelektíven olvasod a soraimat, mert akkor nem kérdeztél volna vissza.


Miért akarja ezt Isten? Mert hosszú távon JÓ és HASZNOS az egyénnek, a párnak, a családnak és a társadalomnak. Lásd a korábbi 30 válasz fejtegetéseit. Az, amit te "emberi természetnek" hívsz, rövidlátó és néha képtelen belátni, hogy mire van valójában szüksége. Az Isten tudja.


Kedves utolsó, a másik megint olyan dolog, hogy "az egyház" nem talál ki dolgokat, egyrészt azért, mert házasság, és házasság előtti tisztaság már több ezer évvel az előtt létezett, hogy Jézus megalapította az egyházát, másrészt pedig azért, mert pont az egyház az, aminek sem haszna, sem kára nincs abból, hogy ki kivel mikor. Lásd be, hogy ezt a parancsolatot az egyház nem kitalálta, hanem ugyanúgy készen kapta.

2012. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Kedves Ozmium, az egyhaz többek között papokbol all, es az emlitett pap ugy tanitotta nekünk, ahogy irtam, amiröl szo sincs a Bibliaban, tehat ez egy ellentet a Biblia-egyhaz tanitasa között.

19.22

2012. szept. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 Ozmium42 ***** válasza:
Újra elolvastam a hozzászólásodat, de nem tudom, mire célzol. Mit tanított a pap ellentétesen a Bibliával?
2012. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Néhány válaszban egészen komoly rosszindulat és gyűlölködés van. Ez szép teljesítmény, főleg keresztényektől. "- A házasság a nőket védi. A férfiak hajlamosak kihasználni a nőket enélkül és nem vállalni a házassággal járó elkötelezettséget és felelősséget." Gyönyörű sorok. Remélem, a menyasszonyom is ilyen bizalommal lesz irántam. Az érvek szélsőségesek vagy ködösek.

Komolyan elszomorító ez a sötétség, amit árasztotok.

2012. szept. 27. 20:58
 38/45 Ozmium42 ***** válasza:
Ha jól értem, van már válaszod, és egyikünk sem találta el?
2012. szept. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"Gyönyörű sorok. Remélem, a menyasszonyom is ilyen bizalommal lesz irántam."


Sajnos amit írtam az tapasztalatból írtam. Ha szétnézek nagyon sok olyan együttélést látok ahol a férfinak a nő együttélésre még jó de másra már nem. Még olyan is van hogy bár együtt járnak de ezt mások előtt titokban tartják, mintha szégyenlenék egymást.


Nem akarlak nagyon elkeseríteni de a Biblia ezen sorai a jelen időkről szólnak:


Tim. II 3.1.

Tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők következnek. Az emberek önzők, kapzsik, elbizakodottak, kevélyek, szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, istentelenek, szeretetlenek, összeférhetetlenek, rágalmazók, mértéktelenek, kegyetlenek, lelketlenek, árulók, vakmerők és felfuvalkodottak lesznek. Inkább az élvezetet keresik, mint az Istent; a jámborságnak a látszatát még megtartják, de a lényeget megtagadják. Kerüld az ilyen embereket. Mert közülük valók azok, akik betolakodnak a házakba, és megnyernek maguknak olyan nőket, akiket bűnök terhelnek s mindenféle vágyak hajtanak, akik mindig csak tanulnak, de az igazság megismerésére soha el nem jutnak.

2012. szept. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

"Újra elolvastam a hozzászólásodat, de nem tudom, mire célzol. Mit tanított a pap ellentétesen a Bibliával?"


Az egyhaz többek között papokbol all, es az emlitett pap ugy tanitotta nekünk, hogy azert, hogy utana meg jobb legyen majd a szex - amiröl szo sincs a Bibliaban. A Biblia szerintem nem indokolja, hogy miert, de valamiert a hazassag (es szex) nelküli eletet javasolja, viszont ha valaki erre nem kepes, akkor elöbb lepjen hazassagba es ugy szexeljen, igy javasolja. A Bibliaban nincs szo önmegtartoztatas utani jobb szexröl sztem, de ezt a pap (=egyhaz kepviselöjekent) igy tanitotta, azaz azoknak, akiknek igy tanitotta, ez az egyhaz tanitasa.

2012. szept. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!