Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában az áll, hogy...

A Bibliában az áll, hogy házasságig szűznek kell maradni. Isten nem ok nélkül rendeli így, de én nem jöttem még rá az okra. Mi az oka?

Figyelt kérdés
Tehát, mit nyerek vele, ha az maradok?
2012. szept. 25. 17:57
1 2 3 4 5
 21/45 Hazardteam ***** válasza:

Bocsi de..


"A legfőbb szempont: csak akkor üdvözülhetünk, ha betartjuk a parancsolatokat"


Ezt gondold át, mert EZ sem jobb, mint a paráznaság, ugyanis:


"Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem"


"Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék"


"És találtassam Ő benne, mint a kinek nincsen saját igazságom a törvényből, hanem van igazságom a Krisztusban való hit által, Istentől való igazságom a hit alapján"


"Nem az igazságnak cselekedeteiből, a melyeket mi cselekedtünk, hanem az Ő irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdűje és a Szent Lélek megújítása által"


"Annak pedig, a ki munkálkodik, a jutalom nem tulajdoníttatik kegyelemből, hanem tartozás szerint; Ellenben annak, a ki nem munkálkodik, hanem hisz abban, a ki az istentelent megigazítja, az ő hite tulajdoníttatik igazságul"


Félre ne érts, nem "kötekedni" akarok, neked akarok jót. Gyakorlatilag az egész galácia levél az ellen szól, amit írtál és magadnak ártasz vele, de nagyot! Remélem, nem érted félre és inkább utána nézel.

2012. szept. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:

Hazardteam, szerintem elbeszélünk egymás mellett. Tökéletesen egyetértek veled abban, hogy a parancsolatok betartásán kívül a kegyelem is elengedhetetlenül szükséges az üdvösséghez, és egy kicsit meg is ütköztem azon, hogy úgy értelmezted a válaszodat, hogy nem. Ebben a kérdésben azonban az illető nem a kegyelemről kérdezett, hanem az egyik parancsolatról, így én erre válaszoltam.

Ezért nem tettem említést a válaszomban a kegyelemről, csak a parancsolatok betartásáról.

Szóval ebben a kérdésben tökéletesen egyezik a véleményünk.

2012. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

Kérdező

Ezt nem Isten rendelte így,hanem az emberek.Az okra pedig egyszerűbb rájönni,mint gondolnád:Kinek a büszkesége,ha elveheti a lány szüzességét? a férfié.Azé,aki sajátjaként tekint a feleségére,mint saját tulajdonára,és féltékeny minden más hímneműre,csakis ő teheti rá a kezét/bele a ....:-)

Ez pusztán emberi önzés és kisajátítás,ne keress benne erkölcsi,meg Isteni elrendelést.

2012. szept. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 Ozmium42 ***** válasza:
Utolsó, ne feledd, hogy a parancsolat nem a nőkre vonatkozik, hanem férfiakra is ugyanúgy! Nincs itt semmi emberi önzőség, csak valaki már megint magából indult ki, és kivetítette a saját kicsinyes és egysíkú (férfi gyűlölő?) gondolkodását másokra.
2012. szept. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

"A Bibliában az áll, hogy házasságig szűznek kell maradni. Isten nem ok nélkül rendeli így, de én nem jöttem még rá az okra."


Több ok is van:

- A szeretkezés lelki köteléket is teremt amelynek a későbbi elszakítása nagy fájdalmat okozhat.

- A házasság a nőket védi. A férfiak hajlamosak kihasználni a nőket enélkül és nem vállalni a házassággal járó elkötelezettséget és felelősséget.

- A házasság hiánya azt jelenti hogy az illető saját maga akarja intézni a családi életét, visszautasítja Isten segítségét és áldását.


A szüzesség pedig azért fontos mert ha mondjuk házasság előtt meggondolják magukat a felek akkor az azt jelenti hogy valaki másnak a leendő feleségével/férjével szeretkeztek.


Egyébként a szüzesség a mai társadalom szemében egy nagy hiba, hátrány és megvetendő, de ha olvasol lelki irodalmat abból kiderül hogy Isten a tisztaságot nagyon nagyra becsüli.

2012. szept. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

„Tisztességes minden tekintetben a házasság és a szeplőtelen házaságy; a paráznákat pedig és a házasságrontókat megítéli az Isten” (Zsidók 13:4).

Mivel a házasságtörést és a paráznaságot külön említi az írásszöveg, ezért e kettő nem jelentheti ugyanazt. Lehet, hogy a szabadelvű lelkészek és hívők véleménye szerint a házasság előtti nemi élet nem bűn, Isten szemében viszont súlyos bűnnek számít! Ugyanez érvényes a házasságtörésre, a vérfertőzésre és a homoszexualitásra is (3Mózes 18:6; 1Korinthus 6:9, 10). Isten megkívánja, hogy tartózkodjunk az ilyen szokásoktól, amelyeket ő tisztátalannak tekint.

2012. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

"Ozmium42 válasza:


Utolsó, ne feledd, hogy a parancsolat nem a nőkre vonatkozik, hanem férfiakra is ugyanúgy! Nincs itt semmi emberi önzőség, csak valaki már megint magából indult ki, és kivetítette a saját kicsinyes és egysíkú (férfi gyűlölő?) gondolkodását másokra."


Kitartok az álláspontom mellett.Isten nem rendelt el ilyesmit.Mi lett volna a célja vele,most komolyan? Ez emberi találmány,a férfiak birtokolni akarták a nőket,és elhitették velük,hogy akkor értékesek,erkölcsösek,ha nekik őrzik meg a szüzességüket,és csak házasságban veszítik azt el.Ebben mi olyan nagy Isteni erény van? Mert én nem találok benne semmi különöset.És 31 éves férfi vagyok,nem gyűlölöm különösebben sem a férfiakat,sem a nőket,csak képmutatásnak tartom,ha valami annak van beállítva,ami nem a valódisága.

Egyébként tudom,hogy a kereszténység szerint mindkét nemre vonatkozik a parancsolat.

2012. szept. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

"Ez emberi találmány,a férfiak birtokolni akarták a nőket,és elhitették velük,hogy akkor értékesek,erkölcsösek,ha nekik őrzik meg a szüzességüket,és csak házasságban veszítik azt el."


A férfiak sokkal jobban tudják birtokolni a nőket a mai mindentszabad jogrendszerben. Ezt azért elég könnyű belátni. Ma egy férfi annyi nővel élhet együtt amennyivel csak akar. Ha házasságban él akkor csak eggyel.

2012. szept. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 Ozmium42 ***** válasza:

#27


Persze, biztos az ősemberek kupaktanácsot tartottak, hogy mostantól jól átverik a nőket, és onnantól mindenki ezt csinálta. Te álomvilágban élsz! A férfiak pont, hogy nem arra mentek soha, hogy el kelljen köteleződniük. De ha nem kamatyolhatnak addig, amíg feleségül nem veszik a lányt, az változtat a helyzeten. A nő szempontjából kedvező ez, mert övé minden kockázat. A férfiak nők elleni világméretű összeesküvését meg felejtsd el, mert agyrém.

2012. szept. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

Ozmium42


"A férfiak nők elleni világméretű összeesküvését meg felejtsd el, mert agyrém."


Én nem egészen ezt állítottam,ez azért túlzás:)


Tehát csak azt akartam mondani,hogy józan ésszel belátható,hogy itt nem Isteni szent elrendelésről van szó.Igen,a férfinak általában az elköteleződés csak addig van ínyére,amíg a nő szép,kívánatos,és nem un rá.Aztán jön a szerető.De fordítva is igaz lehet.Szóval valóban nem nagyon akarnak elköteleződni.Valójában mindkét nem,amikor ígéreteket tesz a hűségre,szüzességi fogadalomra,valahol tudja jól,hogy nem ígérhet meg olyasmit,ami ellenkezik az emberi természettel,mert vagy meg fogja szegni,vagy szenvedni fog miatta.

2012. szept. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!