Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék segítséget, informác...

Szeretnék segítséget, információt kérni a Hit Gyülekezetéről. Fiam 17 éves és szerelmes egy lányba, aki erőszakosan próbálja őt bevinni a gyülekezetbe. Nagyon sok rosszat hallottam róluk. Agymosás, pénzelvétel. Igaz ez?

Figyelt kérdés
3 hónapja járnak együtt a kislánnyal, akivel gyakorlatilag egyáltalán nem törődnek otthon. Az anyukája csak fekszik egész nap, a hitgyülis zenéket hallgatja, se nem főz, se nem mos, nem törődik a kislány bátyjával sem. Az édesapa dolgozik éjjel nappal. A kislány nálunk van szinte mindig. Nem szeret otthon lenni, de ehhez gyülekezethez nagyon ragaszkodik tegnap megzsarolta a fiamat, hogy elhagyja ha nem megy el vele a "gyülibe". Már az én otthonomban is ezeket a gyülis zenéket kell hallgatnom és egyik ilyen késő estébe nyúló gyülekezeti találkozó után szinte önkívületi állapotba került a kislány, de hiába kérdezgetem nem mesél, hogy ott mi történik. Féltem a fiamat. Jogosan?
2016. aug. 2. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

"Agymosás, pénzelvétel. Igaz ez?"


Ha úgy vesszük ,igen. Könnyen manipulálnak. Az a gond ,hogy párkapcsolat terén -mind úgy másutt- elég erőszakosak. Persze vannak olyan tinik ,akik úgyan hit gyülisek ,de csak a szüleik miatt.... (if u understand ,whut i mean :) )


"hogy elhagyja ha nem megy el vele a "gyülibe"."


Na ,ez nem jó. Nagyon nem.

Így akarja "megtéríteni".


"önkívületi állapotba került a kislány"


Hát 3-2 óráig tart egy összejövetel...fényes lámpák, a presbiterek és N.S. olyan témákról beszél és úgy ,hogy egyáltalán nem realisztikusak...meg aztán van a "nyelveken szólás" és az ezzel együtt járó extázis...


Szóval nem csodálom.


"Féltem a fiamat. Jogosan?"


Ha a fiad nem manipulálható könnyen akkor nem kell féltened. Úgy se fog menni ,ha nem-manipulatív.

De ,ha a könnyen lehet a fejét elcsavarni ,akkor igen. Jogosan.


Egy volt-tag

2016. aug. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Csatakozom az első válaszolóhoz.
2016. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Inkviziciós detektív ***** válasza:
44%

El lehet menni megnézni, nincs zugolyába rejtve a gyüli. Vagy lehet beszélni a kislány szüleivel is, legalább képbe kerülnének.

Itt a Gyk-n hiteles információt nem olvastam kívülállóktól.

Általában ilyen hazug közhelyek terjednek mint ami a kérdésben is szerepel. Nincs pénzelvétel csak agymosás és centrifugálás.

2016. aug. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

A lány anyjával egész nap együtt vagy, hogy ilyeneket állítasz róla?

Nekem ez büdös. Mi a garancia arra, hogy igaz az, amit írsz?

2016. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

#3:


"Itt a Gyk-n hiteles információt nem olvastam kívülállóktól."


A poén ,hogy nem kivülálló vagyok. :) Jobban mondva ,ha úgy nézzük igen ,de jó sokáig voltam a tagja a gyülekezeteteknek és nem is akár milyen körből kerültem ki. :)

2016. aug. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
45%

Úramatyám... Sajnállak, hogy egy ilyen lányt fogott ki a fiad, mert sajnos a rémhírek igazak. Nekem is van ismerősöm, aki egy ilyen csajjal kezdett ki, de ott is hagyta, amint megtudta, hogy Hitgyülis és nem normális. Mondjuk én nem tűrném meg, hogy a házamban azt a sz@rt kelljen hallgatni.

Ezek a fanatikus emberek amúgy komolyan nem tudom, hogy mit éreznek. Remélem, azért a fiad nem hajlik az elhülyülésre.

2016. aug. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nekem a kislány mesélte azt, hogy mi van otthon. És hajlamos vagyok hinni is neki, hiszen vannak a nemtörődömségnek látható jelei. A lányom 21 éves és még nem töltött úgy hétvégét a barátjánál, hogy ne szólt volna arról, hogy nem jön haza. Ez a 17 éves kislány lazán napokig nem megy haza. De itt most nem is ez a lényeg. Egyébként a kislány kedves, helyes. Ilyen téren nincs baj vele, de ez a zsarolás szerintem érthető módon nem tetszik. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Most már értem azt transzszerű állapotot. Hang és fényhatás tud ilyet okozni.
2016. aug. 2. 19:17
 8/15 anonim ***** válasza:

A fény az lehet ,hogy nem direkt van ,de tény ,hogy elég rossz és vakító így este.


Amúgy -megkérdezhetem- egy ágyba fekszenek?

2016. aug. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15%
Tehát az is lehet, hogy kisrohama volt és te meg ide írogatsz.... Azt a betyár. Hát neked is lenne miből megtérni.
2016. aug. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9: Tessék?
2016. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!