Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hisztek Istenben?

Miért nem hisztek Istenben?

Figyelt kérdés
Én újjászületett hivő vagyok Jézusban lévő hit által történt meg. Elfogadom és tiszteletben tartom minden ember hitét csupán egy út mutatót szeretnék ajánlani hogy aki reméli hogy van csak fél le Írni hogyan találhatja meg őt: Légy teljesen nyitott szivel feléje és őszinte hittel mert Isten a sziveket vizsgálja nem kell tenni cserébe semmit hogy meg kapd csupán hinni őszintén benne.Isten szabad akaratot adott nekünk ezért nem robotoknak lettünk teremtve és aki el utasitja a Fiát Jézust ahhoz is közeledik de nehezen megy mert nem hisz benne. Isten soha nem itél el senkit aki nem lesz a Mennyek országának örököse az azért van mert saját maga nem akarja ezt a lehetőséget el fogadni saját magadat hozzod itélet alá. És a Sátáné ez a földi hatalom ezért történik gonoszság a világon mert Isten képére lettünk teremtve és mivel a Sátán is teremtet lény nem tudd rosszat okozni Istenek ezért mi rajtunk vezeti le dühét. Isten öröké való szellemi lény szellemi lélek szellemi testtel bűnbe esés előtt is szeretett minket és ezután is fog a bűnbe élőt is a megtértet is csupán azt a fogalmat a bűnt utálja. Remélem őszintén segithetem. :)

#szent #szeretettel #pozitív #Jézus öröké . való szeretettel #embert . és #kegyelemmel #érezheted #jelenlétét #Szellemét #lelkedben
2016. aug. 17. 20:30
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/191 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 86-os írt: na, ez egy ,másik ok amiért nem hiszek benne... ahány vallás, annyi isten... valamelyiknél több is. És ezek mellett nektek még hihető hogy létezik?
2016. aug. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/191 anonim ***** válasza:
91%

Felesleges kérdezni, úgyis a mennyek országa, isten és jézus lesz a válaszban a feltételen szeretet és hit mellett. Ennyi erővel a falnak is beszélhetnél.


A kérdező tudatáig nem fog eljutni hogy minden amiben hisz azt ugyanúgy más halandó emberek találták ki és ültették a fejébe. Semmi bizonyíték sincs semmire, csak a vakhit. Elhiszed mert azt mondták neked. Felfogás kérdése hogy te ezt feltétel nélkül lenyeled, vagy kérdés fogalmazódik benned és azt elnyomják a "azért, mert azt mondtuk"-magyarázattal, vagy tényleg elkezd gondolkodni (nyilván nem fog, mert látod a robot-válaszokat).


Egy kérdést tegyél fel magadnak kérdező: Tud-e Isten egy olyan nehéz követ teremteni, amit ő maga nem bír el?

Ha nem bírja el akkor nem mindenható.

Ha nem tud olyat teremteni akkor nem mindenható.

Mindkét eset kizárja hogy Isten (a mindenható) létezhet.

2016. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/191 A kérdező kommentje:
Elfogadom nem vagyok teljesen jártas a témában de én úgy gondolom hogy ez a lényeg a keresztény vallásban.Mindenki hitet jogát tiszteltben tartóm. Isten és Jézus igaz egyek de mégis két különböző személy mert Jézus is tudja hogy az Atya nagyobb erővel bír mint bárki más a világon és mert az Atya oroktol fogva létezik és őröke fog Jézus meg nem volt őröktol fogva mert az Atya magából szülte meg egy szulutt Fiát.
2016. aug. 19. 11:56
 94/191 A kérdező kommentje:
Én sem voltam hívő teljes mértékben mikor apukam meg halt sajnos 15 éves koromban szkeptikus és ateista voltam és ez alatt történtek változások és másképp gondolom de mindenki higyen amiben biztonságban érezheti magát!
2016. aug. 19. 12:04
 95/191 anonim ***** válasza:
100%

Neked viszont nem feladatod téríteni az embereket. A hit magánügy, és minél inkább másokra erőlteted ezeket a dolgokat annál jobban fognak ellenállni neki, és pont az ellenkező hatást éred el.

Ha valaki nem hisz, akkor hiába írod le hússzor az igaz hitet és szeretetet, semmi hatása nem lesz.


A "remélem segítettem" mondat pedig provokáció, mert azt jelzed vele hogy a te hited miatt felsőbb rendű vagy másoknál és te teszel szívességet nekik azzal hogy Istenről beszélsz a tudatlanoknak.

2016. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/191 A kérdező kommentje:
Oké elnézést kérek hogy ha valakit meg sértettem ez nem állt szándékomban senkivel szemben se. Csak úgy hobbiból foglalkozok vele meg szeretek róla beszélni tisztelem mindenki hitét elnézést ha meg sértettem valakit.
2016. aug. 19. 12:41
 97/191 SZücsöm ***** válasza:
100%

85 Hát elég szomorú ha istennek vagy Jézusnak csak 1 ilyen alapszintű minden másodrangú kókler által ismert trükköt képes csak bemutatni. Elég bekenni a kanócot egy bizonyos szerrel és párpercen belül láncreakcióba lép az oxigénnel és "magától" meggyullad. És ez csak egy mód amit én laikusan is ismerek hát még aki a bizniszben él mint az egyház tagjai.


Amúgy annyi pozitívat tudok írni hogy inkább a vallástól legyenek így beállva az emberek mint a különböző tudatmódosító szerektől.

2016. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/191 anonim ***** válasza:
2%
Nagyon sokak akik nem hisztek Istenben még sötétségben vagytok, mert nagyon sok gonosz dolgot tesztek. Ezt mondja az Isten Igéje "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki őbenne hisz, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. 17Mert nem azért küldte Isten a Fiút a világba, hogy elítélje a világot, hanem hogy üdvözüljön általa a világ. 18Aki hisz benne, az nem esik ítélet alá, de aki nem hisz, az már ítélet alá esett, mert nem hitt az Isten egyszülött Fia nevében. 19Az ítélet pedig ez: a világosság a világba jött, de az emberek jobban szerették a sötétséget, mint a világosságot, mivel cselekedeteik gonoszak voltak. 20Mert mindaz, aki gonoszat tesz, gyűlöli a világosságot, és nem megy a világosságra, hogy el ne marasztalják a cselekedeteit; 21de aki az igazságot cselekszi, a világosságra megy, hogy nyilvánosságra jussanak tettei, mert Istenben cselekedte azokat."
2016. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/191 anonim ***** válasza:
2%
#85 látom nem olvastad el, ez a tűz nem éget meg egy ideig. De amúgy Isten nem csak ezeket tette Isten halottakat támaszt föl betegeket gyógyít meg. A hatalmasokat letaszítja trónjukról és felmagasztalja az alázatosokat.
2016. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/191 anonim ***** válasza:
92%

Ha valaki elkapja a maláriát, akkor gyógyszeres kezelés esetén túlélheti. A gyógyszert nem Isten teremtette. A beteget nem Isten gyógyítja meg.

Halottak feltámasztására voltak már kísérletek, de nem működőképes eljárás. Halottakat nem lehet feltámasztani, és nem élnek olyan emberek akik a biológiai halál állapotából visszatérhettek volna. A klinikai halál helyreállítása is az orvostudomány fejlettségének és eszközeinek köszönhető, nem Istennek.


A Bibliából idézni pedig olyan mint a Harry Potterből. Mindkettőben vannak pozitív dolgok, kitalált alakok, emberektől származik és fikciós mű.

2016. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!