Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hisztek Istenben?

Miért nem hisztek Istenben?

Figyelt kérdés
Én újjászületett hivő vagyok Jézusban lévő hit által történt meg. Elfogadom és tiszteletben tartom minden ember hitét csupán egy út mutatót szeretnék ajánlani hogy aki reméli hogy van csak fél le Írni hogyan találhatja meg őt: Légy teljesen nyitott szivel feléje és őszinte hittel mert Isten a sziveket vizsgálja nem kell tenni cserébe semmit hogy meg kapd csupán hinni őszintén benne.Isten szabad akaratot adott nekünk ezért nem robotoknak lettünk teremtve és aki el utasitja a Fiát Jézust ahhoz is közeledik de nehezen megy mert nem hisz benne. Isten soha nem itél el senkit aki nem lesz a Mennyek országának örököse az azért van mert saját maga nem akarja ezt a lehetőséget el fogadni saját magadat hozzod itélet alá. És a Sátáné ez a földi hatalom ezért történik gonoszság a világon mert Isten képére lettünk teremtve és mivel a Sátán is teremtet lény nem tudd rosszat okozni Istenek ezért mi rajtunk vezeti le dühét. Isten öröké való szellemi lény szellemi lélek szellemi testtel bűnbe esés előtt is szeretett minket és ezután is fog a bűnbe élőt is a megtértet is csupán azt a fogalmat a bűnt utálja. Remélem őszintén segithetem. :)

#szent #szeretettel #pozitív #Jézus öröké . való szeretettel #embert . és #kegyelemmel #érezheted #jelenlétét #Szellemét #lelkedben
2016. aug. 17. 20:30
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/191 anonim ***** válasza:
0%
#68 A bibliából tudjuk hogy Isten és Jézus egy. Jézus lejött a földre, itt tanított majd megfeszítették, meghalt feltámadt és most ott ül a mindenható jobbján. Jézus valóban élt, mivl erről tanúskodik a Biblia. és tudom majd most megint azzal jössz hogy a Bibliával jövök. A biblia egy történelmi forrás is. Ez éppen olyan mintha kétségbe vonnád mondjuk arisztotelész létezését, akiről szintén csak írásos emlék maradt fenn. De jézusnak számos ereklyéje ma is megvan. Pl a keresztfa darabjai a töviskoszorú, a szögek, a szudárium stb.
2016. aug. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/191 A kérdező kommentje:
Mindenkinek a jogát hitét tiszteletben tartom és nem itélkezek senki felett igaz egyek de mégis két különbőző személy egyen rangal felöltve mert Jézus tudja Atya nagyobb hatalommal bir mint bárki más és ő mert öröktől fogva van és lesz mindörökre és Jézusnak volt kezdete mert a Jó Isten magából szülte meg egy szűlőtt Fiát.
2016. aug. 18. 23:34
 73/191 SZücsöm ***** válasza:
100%

71 na végre valaki próbálkozik legalább

Igen ahogy ott van írásos "emlékek" vagy "tudás" Ragnarok ról a szent grálról az exkaliburról a több száz japán istenről a hindu istenekről a Korán ami ha igaz hogy az egyetlen "szentírás" fajta amit az évek során 1 szer sem írtak át nem úgy mint a bibliát amit úgy formáztak hogy passzoljon az adott korhoz akkor jóval "hitelesebb". Ott van még Budha a görög és római istenek az eposzok Herkulesről,Achilleusról,az Antigoné, az Odüsszeia és minden 1 es vallásnak meg van a saját írásos "bizonyitékai" és ereklyéi. És egyik sem hitelesebb/hiteltelenebb hihetőbb/hihetetlenebb a másikénál. Cseppet sem különlegesebb a Keresztény vallás mint bármely másik. Az ereklyékről meg annyit hogy egy darab fa vagy szög bárhonnan származhat ez már megint a hit kérdése és itt még csak nem is istenbe kell vetnünk a hitünket hanem gyarló emberekbe jelenesetbe az egyházba akik nem túl szavahihetőek a múltat elnézve.


Minden vallásnak megvan a saját tárgyi vagy írási "bizonyítéka" és eddig egyik se sikerült túl hitelesnek.


De az igazság hogy míg "olümposz" csak 1 hegy addig ugyan úgy 1 darab szög az csak 1 darab szög.


És nem a biblia az nem történelmi forrás maximum 1esek fejébe a biblia az 1 biblia. És tökéletes hogy említetted míg Arisztotelész aki körübelül i.e 300 ban született még róla is maradtak fenn hiteles információk még arc portrék is. Míg Jézust képesek voltak fehér europidként ábrázolni a zsidók királyát,aki Názáretben született ahol arabok és feketék éltek. Igen kicsit sem meseszerű.

2016. aug. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/191 anonim ***** válasza:
4%

...vajon érted is, vagy miképpen érted önön szavaidat?

...mit jelent például számodra "Én újjászületett hivő vagyok"??

...vagy hogy;" Jézusban lévő hit által történt meg"


Mi történt???...mit jelent a te számodra a szó; "hit", vagy "hinni"?

...vagy mit jelent a te számodra;".Isten szabad akaratot adott nekünk " ?


...szóval mit gondolsz, hogy szavaid , gondolataid mások számára ugyanazt jelentik-e, avagy mivel a nyelvek a babiloni torony építésénél összezavarodtak ezért szükségszerűen mindenki számára mást és mást jelentenek ugyanazon szavak, kifejezések, és ezért mindenki a magáét hajtogatja, ahelyett hogy mindenki azon igyekezne, hogy másokat megértsen, megérthessen, és a világot (hogy ezen a módon megismerhesse az ÉLŐ ISTENT, és az Ő FIÁT aki a KRISZTUS!


...remélemn én is segítettem!

2016. aug. 19. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/191 A kérdező kommentje:
Szia kedves kérdező. Igen értem amit le írtam újjászületett hívő azt jelenti Szent lélek által vagy Isten kegyelméből ingyen ajándékbol történt meg a szellememben Isten és Jézusban Krisztusban lévő Szent Szellemuknek erejét mindaz megkapja aki őszintén szólva be fogadta Jézust a szívébe. Vagy hogy jobban értsd a lelküket kaptam meg az energiát ami a lenyuk nekik.
2016. aug. 19. 06:20
 76/191 A kérdező kommentje:
Ami garancia arra hogy már most őrök életem van már most tiszta vagyok teljesen Jézusban mert megértettem Isten szeret minden embert nem személy válogató mint ti vagytok egyesek sajnos.Szent szellemuk az valójuk erejük csak higyel Jezusban őszintén nyitott szívvel és neked is őrök életed lesz már most. A hit alapja a remélt dolgokban való bizalom igazság hinni abban hogy ezután egy tökéletes helyre kerülsz akár hiszitek akár nem ez még látjátok egy napon be fog következni.
2016. aug. 19. 06:39
 77/191 A kérdező kommentje:
Jézusban lévő Szent lélek azért fontos hogy be léphess a Mennyek országában és mert újjákel születned szellemedben a valódban hogy örök életed legyen hamis vallás hogy örök életű lelked van halandó vagy mindenféle értelemben csupán Isten és Jézus örök életű az angyalok is teremtett lények ők is halandók abban a dimenzióban ezért pusztulnak majd el a gonoszság angyalai mert ha örök életűek lenne Isten se tudná el pusztitani mert örök lenne halhatatlan. Jézus Szent szellemének megérzése a lelkedben a szellemedben történik a valódban és ez a megváltás hittél Jézusban van örök életű vagy már itt a földön csak még nem vagy halhatatlan fizikailag mert romlott természetünk van Szent szellemének ereje ahhoz viszonyitható mikor szeretettel teljes kegyelemmel irgalommam békével be ragyogja lelked pozitiv energiaként érezv.
2016. aug. 19. 06:59
 78/191 A kérdező kommentje:
Örülni fognak azok akik örökölni fogják a Mennyek országát mert megismerhetik az elő Istent valóságosan személyesen és a jó angyalokat is és szeretteidet is még a kedvenc rég látott állataidat is lehetséges. Mert aki Jézust látja az Atyát látja hogy békére leltünk Istenél csak az emberek hitték azt hogy haragszik ránk a bűnbe esés előtt meg volt mondva ne egyek a fáról mindenki figyelmeztette de Éva bölcs akart lenni hitt Sátán hazugságának nem várta meg mig örök életű lesz és azután vette észre el szakadtunk Istentől sajnos. Szabad akarattal rendelkezik mindenki kivéve az angyalok most már. Emberek vagyok és nem robotok hogy menjünk csak ahova utasitanak ahogy be programoznak nem. Azt teszel amit akarsz Jézus csak ki tárja karját hogy örök életeben éljünk szellemünk a lényünk meg lesz váltva testünk lelkünk minden és nem Így megyünk romlottan ahogy sokan gondolták aki nem akarja hogy el fogadja Jézust a kegyelem le zárásakor késő szomorkodjon mert azt jelenti saját magad utasitod el a jót és inkább meg semmisülsz mint hogy örök vég nélküli boldogok legyünk mint amilyenek lettünk volna. Ezért kér benneteket Jézus kegyelemmel szeretettel hogy mig van esélyetek döntsetek mellette fogadjátok szivetekbe ha búnös vagy szelleme akkor is benned marad már nincs semmi gond csupán higyj a szivedben teljes lelkedből Jézusban és örök életed van remélem segithettem nektek. :)
2016. aug. 19. 07:19
 79/191 anonim ***** válasza:
100%

#71


De Arisztotelésznek van kézzel fogható munkássága.


Az érvelésed alapján akármelyik isten létezhet, vagy a manók, sárkányok, a nácik aranyvonata...

2016. aug. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/191 A kérdező kommentje:
Kedves látogatók mindenki abban hisz amiben akar nem kérem hogy higyetek nekem csak azért Írtam le aki szeretne erről hallani például,én az élő Jézusban hiszek.
2016. aug. 19. 08:19
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!