Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hisztek Istenben?

Miért nem hisztek Istenben?

Figyelt kérdés
Én újjászületett hivő vagyok Jézusban lévő hit által történt meg. Elfogadom és tiszteletben tartom minden ember hitét csupán egy út mutatót szeretnék ajánlani hogy aki reméli hogy van csak fél le Írni hogyan találhatja meg őt: Légy teljesen nyitott szivel feléje és őszinte hittel mert Isten a sziveket vizsgálja nem kell tenni cserébe semmit hogy meg kapd csupán hinni őszintén benne.Isten szabad akaratot adott nekünk ezért nem robotoknak lettünk teremtve és aki el utasitja a Fiát Jézust ahhoz is közeledik de nehezen megy mert nem hisz benne. Isten soha nem itél el senkit aki nem lesz a Mennyek országának örököse az azért van mert saját maga nem akarja ezt a lehetőséget el fogadni saját magadat hozzod itélet alá. És a Sátáné ez a földi hatalom ezért történik gonoszság a világon mert Isten képére lettünk teremtve és mivel a Sátán is teremtet lény nem tudd rosszat okozni Istenek ezért mi rajtunk vezeti le dühét. Isten öröké való szellemi lény szellemi lélek szellemi testtel bűnbe esés előtt is szeretett minket és ezután is fog a bűnbe élőt is a megtértet is csupán azt a fogalmat a bűnt utálja. Remélem őszintén segithetem. :)

#szent #szeretettel #pozitív #Jézus öröké . való szeretettel #embert . és #kegyelemmel #érezheted #jelenlétét #Szellemét #lelkedben
2016. aug. 17. 20:30
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/191 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményedet kedves látogató elnézést én senkire se akarom rá erőltetni ha mégis másképp hangzik akkor mint ahogy szerettem volna bocsánatot kérek de Írtam csak a véleményem Írtam le nem kell hinni nekem.
2016. aug. 18. 21:51
 62/191 anonim válasza:
72%

Nem olvastam minden választ végig, de az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy ha isten nekünk a teremtőnk, akkor mi mi vagyunk istennek? Mert nagyon nem biztos, hogy mi vagyunk az egyetlen teremtményei az univerzum hatalmas határai mellett. Az is lehet, hogy mi csak a legutolsó elbaszott tesztalanyai vagyunk, amiből már meg is értettem, hogy miért ilyen szemét, gyarló minden ember a világon. Annyit sem érünk, hogy megszólítsuk a mi teremtőnket, ha egyáltalán létezik. Ha nem lennénk ennyire gyarló, semmi alakok, kételkedés nélkül hinnénk a létezésében.


Lehet, hogy pesszimista volt a válazom, de én mindig is abban a mondásban hittem, hogy segíts magadon isten is megsegít. Ehhez tartom magam, ha létezik, ha nem.

2016. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/191 SZücsöm ***** válasza:
100%

58 Most leírtad nekünk hogy mi a hit, csak 1 a baj mi tudjuk hogy mi a hit csak rohadtul nem látjuk semmi értelmét és eddig senki nem tudta elmagyarázni hogy mi a fene értelme van hinni 1 láthatatlan entitásban. Még ha el is nézek a felett hányféle cáfolatot tudnék írni akár a keresztény hit mostani vagy régebbi tanairól, hányszor sültek már fel, még akkor is... Nincs semmi értelme hogy higgyek.A hit nem jár semmiféle pozitív hatással nekem nem kell egy tündér mese hogy úgy érezzem hogy van értelme élnem vagy azért hogy ne keljen félnem hogy mi lesz ha meghalok. Sőt még csak nem is kell riogatni az örök lángokkal hogy rávegyenek arra hogy tisztességes ember módjára éljem az életem. A hit volt és lesz is az az eszme ami a legtöbb emberi áldozatokat szedte a földön ami a leginkább visszafogta az emberi fejlődést ami leginkább igába fogott minket.


Nem tagadom voltak pozitív hatások is mint például az építészeti művészeti remekek amik a kereszténység hatására születtek,gyógyítók,tanult emberek,jó tevők akik szinte csak az egyházakban fordultak elő a középkorban


Csak hogy ennek az érmének a másik fele sokkal nagyobb: Az a sok művészeti remek és könyv elpusztítása amit a hit nevében véghez vittek,az a sok álnok,kapzsi,torkos ember akik megannyi gonosznál gonoszabb tettet végrehajtottak isten nevében,vagy a tudás amit megosztani mással az egyház valahogy nem akaródzott sőt ami ellent mondott neki azt tűzzel vassal kergette.


És még ha számba is vesszük azt a kevés jót ahhoz se az egyház se a hit nem kell csak jó emberek és ez a mára is igaz sőt ma már így is van. Nem kell ahhoz isten hogy ne féljünk, se ahhoz hogy szeressünk, se ahhoz hogy megértsük a jó és a rossz közötti különbséget. Sőt még az ökoszisztémánk vagy az univerzum működéséhez se kell.


Persze rendelkeznek emberek gyenge akarattal vagy hiszékenységgel esetleg félelemmel vagy szomorúsággal akiknek 1 lyuk van a mellkasában amit valamivel be kell tömni és ők a valláshoz fordultak amit megértek,de sajnálom is őket hogy csak az önámításnak ennek a szintjével tudnak csak teljes életet élni.


És az a baj hogy az intelligensnél intelligensebb emberek a nagy koponyák egyre kérdőjelezik sőt cáfolják az egyházak tanításait: Amire a válasz mindig valami több értelmű szubjektív kifogás amitegy 6 éves gyerek szellemi szintjén van, és mindig ugyan azok: isten útjai kifürkészhetetlenek, csak hinni kell,szabad akarat ecetera ecetera, Esetleg egy kis felebaráti a "pokolra jutsz te sátán fattya" jókívánság.


1 szó mint száz felesleges,nevetségesen infantilis, és inkább káros mint pozitív hinni. Peace

2016. aug. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/191 A kérdező kommentje:
Szia. Isten valóban létezik természetesen mindenre én se tudok választ adni és bizonyos részben igazad van a mottod jól hangzik.
2016. aug. 18. 22:02
 65/191 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítsd be nekünk teljesen érthető és logikus magyarázattal, hogy létezik.
2016. aug. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/191 anonim ***** válasza:
1%
#58 is én voltam. Egyszer mindenki meghal és mindenki az Isten színe elé kerül, akár hitt benne akár nem. Attól hogy valaki nem hisz Istenben még nagyon is létezik. Nagyon sok ember csak akkor gondol Istenre és akkor is haragból ha valami nagyon rossz törtnik a földön. Ezzel ellentétben Isten állandóan ránk gondol, mivel mi mindig megszegjük a parancsait, de Isten megbocsát, van hatalma hogy megbocsásson és meg is bocsát szeretetből, hisz ő maga a szeretet, és mindenki aki szeret Ismeri istent. Bár Katolikusként én is elismerem hogy az egyháznak temérdek bűne volt, lásd a legnagyobb az inkvizíció, és biztos vagyok benne hogy ezért III Ince pápa elnyerte a büntetését. Továbbá a búcsúcédulák ahogy a kérdező is írta. A tőle elszakadó egyházak üldözése stb. De azt is tudnunk kell hogy II János pál felsorakoztatva a bűnöket bocsánatot kért, és nem csak ő még sok pápa is. Hála Istennek azt látom hogy az egyház megújul, leveti a régi énjét és felölti az újat amely állandóan megújul az ő teremtőjének a képmására. Az egyháznak -bár sokan nem ismerik el- küldetése van és nem csak a katolikus egyháznak, a többinek is. Meg kell ismertetni az emberekkel újra Istent és az ő Fiát, aki életét adta értünk.
2016. aug. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/191 A kérdező kommentje:
Sajnos ne haragudjatok teljesen értelem szerűen komoly bizonyitékal nem tudom alá támasztani a tapasztalatomat és a hitemet mert nem müködik úgy emberi ésszel lehetetlen fel ehhez csak őszinte ki tartó vágyakozás hit Isten és Jézus iránt csak Így müködik ezért van meg Írva hogy Jézust el fogadni és megérteni majd ezután csak őszinte hittel lehet sajnálom őszintén többel nem tudok szolgálni senkinek.
2016. aug. 18. 22:52
 68/191 SZücsöm ***** válasza:
100%

Pont ez a baj a hívőkben vagy ígérgetnek vagy olyan állításokat tesznek egyfolytában amit semmivel se lehet/tudnak alátámasztani csak 1 emberek által készített tucatszor átírt tündérmese "tanaival".


És míg valamely kifürkészhetetlen "isteni" akarat folytán valahogy a föld bolygónk legintelligensebb emberei ateisták addig az úgymondott hívők sőt sok vallási vezető is maximum csak megvetekedett fanatizmussal lett "megáldva" amit semmi sem támaszt alá.


Arról nem is beszélve hogy azoknál az embereknél akik istent látták vagy vele beszéltek vagy őt érzik mindig megállapítható valamiféle mentális zavar, legyen annak az oka valamiféle lelki vagy testi "betegség".


Az a legnagyobb baj hogy még egy jót se lehet vitázni a hívőkkel mert mindig csak azzal a sejtelmes földöntúli bölcsességükkel jönnek és az ésszerű ellenérveket pedig elengedik a fülük mellett,és nem tudnak 1 jót kontrázni csak valami hablaty Jézusról. Szélmalom harc.

2016. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/191 SZücsöm ***** válasza:
100%

Emberi ésszel lehetetlen? Miért lenne isten saját képére alkotott minket sőt még a tudás fájából is majszoltunk (állítólag).

És Jézust hogy lehetne megérteni? Hisz a legtöbb ember még saját magát se érti meg nem is beszélve 1 embertársáról, akkor majd pont egy spirituális lényt fog sikerülni. Már megbocsáss de ez egy igen kevély kijelentés a részedről.

Még 1 hiba a gépezetben.

2016. aug. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/191 A kérdező kommentje:
Tudom meg értelek benneteket de ez csak őszinte hittel mükődhet Jézus is tisztába van vele hogy sok milliárdan nem ismerik még őt ezért az ezer éves királyság alatt lesz még egy utolsó kegyelmi idő mivel sokan akkor születek meg mikor még Jézus nem jött le közénk tehát nem volt honnan ismerjék őt.
2016. aug. 18. 23:22
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!