Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hisztek Istenben?

Miért nem hisztek Istenben?

Figyelt kérdés
Én újjászületett hivő vagyok Jézusban lévő hit által történt meg. Elfogadom és tiszteletben tartom minden ember hitét csupán egy út mutatót szeretnék ajánlani hogy aki reméli hogy van csak fél le Írni hogyan találhatja meg őt: Légy teljesen nyitott szivel feléje és őszinte hittel mert Isten a sziveket vizsgálja nem kell tenni cserébe semmit hogy meg kapd csupán hinni őszintén benne.Isten szabad akaratot adott nekünk ezért nem robotoknak lettünk teremtve és aki el utasitja a Fiát Jézust ahhoz is közeledik de nehezen megy mert nem hisz benne. Isten soha nem itél el senkit aki nem lesz a Mennyek országának örököse az azért van mert saját maga nem akarja ezt a lehetőséget el fogadni saját magadat hozzod itélet alá. És a Sátáné ez a földi hatalom ezért történik gonoszság a világon mert Isten képére lettünk teremtve és mivel a Sátán is teremtet lény nem tudd rosszat okozni Istenek ezért mi rajtunk vezeti le dühét. Isten öröké való szellemi lény szellemi lélek szellemi testtel bűnbe esés előtt is szeretett minket és ezután is fog a bűnbe élőt is a megtértet is csupán azt a fogalmat a bűnt utálja. Remélem őszintén segithetem. :)

#szent #szeretettel #pozitív #Jézus öröké . való szeretettel #embert . és #kegyelemmel #érezheted #jelenlétét #Szellemét #lelkedben
2016. aug. 17. 20:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/191 anonim ***** válasza:
95%
Miért kéne hinnem benne?
2016. aug. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/191 Egyenes út válasza:
98%
Találj egy normális bizonyítékot.És ne avval gyere,hogy "hinni kell benne.." Hazugság az egész Istenes dolog..
2016. aug. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/191 anonim ***** válasza:
95%

Ha kivonod az élet nagy képletéből az isteneket, sátánokat, ördögöket, jézusokat és mindenféle kitalált alakot, akkor is működik a rendszer.

Véletlen létezik és szerencse is (matematikailag legalábbis levezethető), a többi pedig emberi döntés kérdése. Aki nem bízik önmagában csak az keres kapaszkodókat és mások alá próbálja rendelni magát, kihúzva a felelősség alól magát. Ebben az esetben Isten legfeljebb placebo-hatás, mert elhiszed hogy általa értél el bármit is, és nem magadtól. A rossz dolgok is ugyanúgy emberi eredetűek.


Én pedig remélem hogy egyszer lesz annyi erőd hogy magadban fogsz hinni és nem egy kitalált szakállas bácsiban a felhők felett. Mindenesetre a világ egyre inkább felvilágosul és az embereket kizsákmányoló hittérítés és egyéb vallási szekták eltűnőben vannak.

2016. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/191 anonim ***** válasza:
92%
Az kicsoda ? A róla alkotott képek kizárják a józan észt , öreg szakállas fickó a felhők felett . Aztán az bibliai ószövetség marhasága , Ádám unalmas életébe egy nőt helyez az oldalából kialakítva (asszonyi állat jelzők nevezések se tiszták ) . Ez biológiailag nem egyezik csupán , ugyanis a test női amiből tovább fejlődik a férfi . Miért Isten , egy valaki ő nem többek ?
2016. aug. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/191 anonim ***** válasza:
93%
Figyelj, nagyon könnyen beszélsz így isten meg úgy isten, de tudod, amik történtek életem során, jogom van nem hinni benne, képzeld el! És ezeket nem fogom kifejteni neked mert úgy is azzal jönnél, hogy de attól még létezik csak nem imádkozol eleget stb NEM! Nem létezik, az egész istenes dolog azért lett kitalálva, hogy ne féljenek az emberek a haláltól, és úgy éljék életüket, hogy egy jóhoz fognak kerülni haláluk után. Ennyi. Mit lépsz erre?
2016. aug. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/191 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok vallásos de akkor is hittem benne.

De annyi rossz dolog tortent mostanában velem,hogy megkerdojelezem a letezeset.

2016. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/191 Egyenes út válasza:
60%

#5

Ez rohadtul elgondolkodtató volt!Nagyon igazad van abban,amit most leírtál!:)

2016. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/191 anonim ***** válasza:
0%
Istent az ember saját bűne felismerése útján találja meg,ezért áldoztak ártatlan állatokat a régi időkben,hogy érezzék bűnösségüket.
2016. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/191 anonim ***** válasza:
97%
Azért nem hiszünk benne mert egy hatalmas baromság. És nekem református iskolába kell járnom, mert ott szüleim szerint normálisabbak a gyerekek. De nem tudtak ezzel a mesével meggyőzni... mindenki csak imádkozik mint egy robot... legalábbis én ezt látom.
2016. aug. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/191 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem hiszel a helyesírás szabályaiban?

Miért nem hiszel abban, hogy ide értelmes, érhető kérdéseket kell(ene) kiírni?

2016. aug. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!