Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hisztek Istenben?

Miért nem hisztek Istenben?

Figyelt kérdés
Én újjászületett hivő vagyok Jézusban lévő hit által történt meg. Elfogadom és tiszteletben tartom minden ember hitét csupán egy út mutatót szeretnék ajánlani hogy aki reméli hogy van csak fél le Írni hogyan találhatja meg őt: Légy teljesen nyitott szivel feléje és őszinte hittel mert Isten a sziveket vizsgálja nem kell tenni cserébe semmit hogy meg kapd csupán hinni őszintén benne.Isten szabad akaratot adott nekünk ezért nem robotoknak lettünk teremtve és aki el utasitja a Fiát Jézust ahhoz is közeledik de nehezen megy mert nem hisz benne. Isten soha nem itél el senkit aki nem lesz a Mennyek országának örököse az azért van mert saját maga nem akarja ezt a lehetőséget el fogadni saját magadat hozzod itélet alá. És a Sátáné ez a földi hatalom ezért történik gonoszság a világon mert Isten képére lettünk teremtve és mivel a Sátán is teremtet lény nem tudd rosszat okozni Istenek ezért mi rajtunk vezeti le dühét. Isten öröké való szellemi lény szellemi lélek szellemi testtel bűnbe esés előtt is szeretett minket és ezután is fog a bűnbe élőt is a megtértet is csupán azt a fogalmat a bűnt utálja. Remélem őszintén segithetem. :)

#szent #szeretettel #pozitív #Jézus öröké . való szeretettel #embert . és #kegyelemmel #érezheted #jelenlétét #Szellemét #lelkedben
2016. aug. 17. 20:30
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/191 anonim ***** válasza:
90%
50-es: ez nem így van. Akik szkeptikusak a vallásban is, azok általában az általad leírt lényekben sem hisznek. Aki szkeptikus az minden ilyen ezotériás téren az!
2016. aug. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/191 SZücsöm ***** válasza:
80%
50 nagy tévedésben vagy ha itt az ezónál szkeptikus írást látsz mint az enyéim és nem csak trollkodni van itt az ember akor 99% hogy az a személy ugyan úgy nem fog hinni se szellemekben se démonokban se angyalokban se a ki*szott Csupakabrában. Az ufok ról meg annyit hogy a jelentése azonosítatlan repülő tárgy amiben nem hinni kell mert az 1 jelenség és akár 1 hőballon is lehet ha te azt nem tudod azonosítani/felismerni. A földönkívüli élet témájáról meg annyit hogy ez egy kézzelfogható kicsit sem légből kapott tárgy, ha az ember a matematikához fordul és belegondol hogy van 1 hatalmas végtelennek mondható űr ami folyamatosan tágul tele naprendszerekkel,bolygókkal akkor elég valószínű hogy nem mi vagyunk az 1etlen élőlények a galaxisban még hacsak kockás kétfejű foszforeszkáló tehenekről is van szó. Persze itt is megvan a lónak a túl oldala elég ha csak Pataky Attilát megemlítem akit naponta látogatnak és belülről simogatnak a szürke kis szodomiták.
2016. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/191 SZücsöm ***** válasza:
100%
Ja és ha már külön kérték F/22.
2016. aug. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/191 anonim ***** válasza:
61%

# 50/51 Időpont ma 10:26


A gond ott van az érveléseddel, hogy önkényesen kijelentesz valamit ( hogy ugyanazok tagadják Istent akik hisznek az UFO-kban), és ezt alaptézisnek tekinted, amire az egész érvelésed építed.

Pedig a két halmaz korántsem fedi maradéktalanul egymást.


Ott is sántít a párhuzam, hogy az UFO-kban hívők nem egy természetfeletti lényben hisznek, aki a halálunk után majd ítélkezik felettünk, hanem abban, hogy nem csak a Földön jöhetett létre élet, és abból az életből is kifejlődhetett egy értelmes faj amivel előbb vagy utóbb kapcsolatba kerülünk.

2016. aug. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/191 anonim ***** válasza:
80%
Jah és egyébként 16/F... és igen, lehet mondani hogy húzzak innen még kicsi vagyok ehhez és sz@rt se értek, de igen is tapasztaltam egyes mást ami az egész vallási érvet ellenzi...
2016. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/191 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Sokak számára nincs már szükség képzelt kapaszkodókra, hiszen a Földön is tudnak boldogulni, nem kell a csalfa túlvilági gyönyörökért ácsingózni, hiszen mind szociálisan, mind gazdaságilag egyre élhetőbb életet élhetnek.

A felvilágosodás előtt igen nagy erőkkel kényszerítették az akkori embereket a vallásra, a felvilágosodás pedig rengeteg értelmes ember szemét felnyitotta. A kreacionizmus valójában nem más, mint egy logikai útvesztő ami többezeréve élt tudatlan emberek agymenéseiből, dogmákból áll, és abszolút igazságnak nyilatkoztatják ki. A logikát teljes mértékben elutasítja. Teljes mértékben nélkülözik az önkritikát, vagyis nincs önkontroll, nincs visszacsatolás, és ezért a vallásos nézeteik szabadon csaponghatnak, és ezért rukkolhatnak elő lelkiismeret furdalás nélkül mindenféle eszement hipotézisekkel. Nem az a kérdés, hogy Isten valójában van-e, vagy nincs, hanem az, hogy aki olyan magabiztosan állítja, hogy van, ő vajon honnan szedi, és mitől tudja jobban, mint más, aki szerint nincs, és miért biztos benne, hogy pont olyan, és nem másmilyen, mint amilyennek leírja. A válaszok meghökkentően együgyűek: megálmodták, hallucináltak, hangokat hallottak, másik embertől hallották, vagy olvastak róla, "jeleket" tapasztaltak, amiket félreértettek, pl. teljesült, amit kértek imában, stb... Szóval igazából teljesen vaktában lövöldözés. Aztán szembesülni kell vele, hogy ők ezt nem így látják: a tűzbe mennének ezekért a nézetekért, és tűzbe küldenének más nézeteket vallókat. Egyszerűen nem vették még észre, hogy nincs mód a nézeteik ellenőrzésére, illetve ha van, nem állják ki a próbát, és ilyenkor belátás helyett a kognitív disszonancia jelei figyelhetők meg. Vagyis a vallások megbízhatatlanok, mert ellenőrizhetetlenek, és mégis agresszívek, tehát nem puszta találgatás szintjén állnak, hanem a hívek abszolút igazságként próbálják lenyomni mások torkán.


Ezért nem hiszek semmilyen transzcendens entitásban, vagy istenben, természetfeletti vagy nevezzük bárhogy és az univerzumnak nincs is szüksége varázslókra!

2016. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/191 anonim ***** válasza:
100%

Amikor emberek milliói éheznek vagy ártatlan embereket gyilkolnak meg,vagy épp halálos betegségben szenved valaki AKKOR HOL VAN ISTEN???

Amikor országok háborúznak a nagy büdös semmiért családokat szakítva szét AKKOR HOL VAN ISTEN??

17/L

2016. aug. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/191 anonim ***** válasza:
15%
#43 is én voltam. Kedves #56 A kereszténység és más vallások lényege a hit, hit abban amit nem látunk, nem hallunk, nem foghatunk meg, de a szívünkbe zárhatjuk.A hitnek véleményem szerint nem az a lényege hogy mindent tudjunk, vagy mindent értsünk, egyszerűen csak hinni kell benne. És Isten kinézetre leírhatatlan. Istent a tulajdonságaival tudjuk csak leírni. #57 ezt a weboldalt nézd meg sok hasznos dolgot mond Istenről és a szenvedésről. [link]
2016. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/191 A kérdező kommentje:
Kedves látogatók megosztom véleményem az én hitem alapján tapasztalt természet feletti élményt de nem muszáj higyetek nekem. 19 vagyok Isten ingyen kegyelméből lettem szellemben újjászületett hívő aki szeretné ezt érezni legyen teljesen nyitott szívvel Isten felé őszinte hittel és őrök életet nyer Jézus Szent Szellemét úgy érezheted meg hogy szeretettel teljes pozitív energiát fogsz érezni. Isten a szíveket vizsgálja,valoban létezik élő személy Szellemi lélekkel szellemi testel sajnos a rossz bibliai fordítások miatt és a katolikus egyház által közzétett bűn bocsánat cédulák hamisak voltak mert el torzítottak Isten valódi természetenek tulajdonsagait. Ha ettek volna bűnbe esés után őrök élet fájáról őrök halálba maradtunk volna ezért lett megváltás utolsó ítéletkor is lesz kegyelem ha akkor se térnek meg akkor végleg el vesztel akik nem fogadták be szívükbe Jézust a Sátán hatalma a földön van ezért van rossz itt mert Istent nem tudja bántani ezért rajtunk vezeti le a dühét remélem segítettem annak aki hisz Jézus Szent kereszt áldozataban ön magát áldozta fel mi értünk.
2016. aug. 18. 21:24
 60/191 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket akkor sem tudod másokra ráerőltetni. A két nézőpont csak elbeszél egymás mellett a saját igaznak vélt igazát hajtva.

Sajnos te viszont úgy beszélsz mint aki komoly agymosáson ment keresztül...

2016. aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!