Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten létezése bizonyított!...

Isten létezése bizonyított! Megtudod cáfolni?

Figyelt kérdés

Az lenti elmélet az Iszlám hittan tudományából egy részlet, Isten létezésének bizonyítékaiból.


Logikai úton bizonyítja a Teremtő létezését, ezért csak logikai úton lehet azt megcáfolni. Természetesen az elmélet megcáfolhatatlan. Ha még is úgy gondolod, hogy képes vagy megcáfolni, vagy hogy logikátlan, akkor cáfold meg!

Véleményektől, kinyilatkoztatásoktól, visszakérdezésektől, érzelmi kitörésektől kíméljetek!

Válaszodat mindenképp támaszd alá logikai érvekkel!


1. Világunk létezése térbeli, az anyagból áll össze. Létezését, és változását idővel mérhetjük. Ezt az időmérést mindegy, hogy milyen egységekkel tesszük, például perc, óra, év...teljesen mindegy. A lényeg, hogy az idő az nem egy létező valami, hanem egy fogalom az idő mérésére.

Pl az autó 100km/óra sebességgel halad. Ami létezik az az autó, és az ő változása. Változása a helyváltoztatása, azaz haladása. Az idő az pedig egy mértékegység, azaz egy fogalom amivel mérjük, és jelöljük az autó változást, tehát nem egy létező dolog.

Tehát világunk létezése, és változása idővel mérhető, még ha nem is mértük, mert nem volt módunkba. Vagyis azért mert ezt a mérést nem tettük meg, attól még ezzel a ténnyel tisztában vagyunk. Viszont ha világunk változása mérhető, akkor annak egy bizonyos mértéke van. Mint említettem, teljesen mindegy milyen időegységgel jelöljük, a lényeg, hogy egy konkrét érték lesz ez a szám. Tehát ha mérhető akkor lenni kell egy kezdetnek is, ami a nulla lesz. Az az a pont amikor még nem létezett világunk, és ezért nulla az az idő egység, hisz még nincs mit mérni. A mérést csak onnantól lehetséges végezni, és számolni, ha van ami létezik, és mérhető. És ez a világunk.

A végtelenség viszont pont ezért fogalmi ellentmondás, mert az azt jelentené, hogy nem mérhető világunk változása. De ennek az ellenkezője pont az amit tapasztalunk.

Így viszont logikusan tudjuk, hogy más lehetőség nincs, mint hogy legyen egy okozó ami beindította világunk létezését! Azért mert az ami nem létezik, az saját magát nem hozhatta létre. De akkor jogos a kérdés, hogy akkor annak a valaminek, is kell, hogy legyen valami ami létrehozta, viszont így újra beleesünk a végtelenségi fogalmi zavarba. Tehát csak akkor lehetséges ez, ha az a valami úgy létezik, hogy nem mérhető rajta az idő! Ez viszont csak akkor lehetséges ha nem változik, azaz nem térbeli, mint világunk!


2. Világunk létezése térbeli, az anyagból áll össze. Változása egy kölcsönhatási folyamat. Világunk részei kölcsönhatásba áll egymással, és így születik egyik változás a másikból. Világunk minden egyes része ugyan abban a pillanatban, egy ok, és egy okozat. Ha viszont ez az ok, okozati láncolat a végtelenségig tart, akkor az azt jelenti, hogy soha nem tudott elkezdődni ez a láncolat, mert mindig szükség volt egy előző okozóra, de ez az okozó ugyan akkor okozat is, és így tovább. Ami azt jelenti, hogy világunk, és mi nem létezünk. Viszont mivel, hogy tudjuk, hogy világunk létezik, tudjuk, hogy van egy kezdő láncszem, ami csak okozó lehet!


3. Világunk változik, és létezik. Ha a végtelenség óta változik, az azt jelenti, hogy a végtelen mennyiségű változáson ment keresztül, hogy eljusson a jelenlegi állapotába. Ez viszont fogalmi ellentmondás, mert ez azt jelentené, hogy soha nem ért el ebbe az állapotába, amit saját magunk is tapasztalunk, mert a végtelent változásnak soha nem lesz vége, és így soha nem jutott el ebbe az állapotba világunk! Ez olyan mintha végtelen mennyiségű változáson kellene keresztül jutni ahhoz hogy ide jussunk, de annak soha nem lesz vége, így nem jutunk ide, tehát nem létezünk.


Ha valaki felteszi a kérdést, hogy mi szükség erre a kiinduló pontra/okozóra, hisz akkor ennyi erővel a világunk is lehetne egy ilyen örökkévaló okozó, akkor az azt jelentené, hogy világunk nem térbeli, nem változik, minden egyes része nem ok, és okozat egyszerre, és nem áll kölcsönhatásba egymással. Ez viszont a valóság, és tények elutasítása!


1.2.3.-as pontok következménye!

Egy olyan dolog létezése ami nem térbeli, nem változik, nem mérhető idővel létezése, nem áll kölcsönhatásba semmivel, csak okozó, azaz képes létrehozni anyagot, úgy hogy előtte nem létezett, és ezt hívják teremtésnek.


Tehát műszerekkel nem kimutatható létezése, nem látható szemmel, mert ezek a bizonyítási módszerek csak az azonos anyagi dolgokra alkalmasak, ahogy a szem is csak azt képest látni ami térbeli.


Ezért nem várja el az Isten, hogy csak akkor hidjél benne, ha látod, vagy műszerekkel kimutatod létezését, mert ez eleve képtelenség. Hisz nem térbeli, így nem mérhető távolságban hol van, és nem látható.

Viszont megtalálható az ő teremtett világán, és annak megfigyelésén keresztül, ha akarjuk!


Ne hagyd, hogy érzelmeid miatt megtagad az eszed!


2010. jún. 20. 11:19
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/1201 anonim ***** válasza:
70%
20:33, 66%, most a kérdéseidet olvasva "megvilágosodott" bennem egy dondolat. Ahogy látom, az "istent" meggyőződés és hit együttes léte alkotja, éppen ezért logikával és objektivitással nem vizsgálható, mert mind a meggyőződés, mind pedig a hit egyénfüggő, tehát szubjektív. Ezért azt gondolom, hogy aki nem akar hinni istenben, annak megjelnhetne akármelyik pillanatban, és mondhatná, hogy "én vagy az istened", akkor sem fogadná azt el, mert hiányzik az istenbe vetett hite. És ez szerintem nem tanítható, nem nevelhető bele senkibe. Ha valaki fogékony rá, születésétől létezik benne a hit, akkor kialakul nála a saját istene és a hozzá fűződő viszony, ha pedig ez nem létezik, akkor soha nem lesz személyes viszonya az istenével, és mindig bizonytalansággal fog fordulni a létezéséhez is. Ez szerintem így van jól, főleg, ha a két csoport képes elfogadni a másikat így, ami, ahogy látom, a legnehezebb.
2010. jún. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/1201 A kérdező kommentje:

Akkor összegezzünk!


Amit leírtam az egy részlet az Iszlám hittanból! Ez csak a kezdet! Arab nyelvű hittani könyvek első fejezetének szegényes összegzése!


Tisztában vagyok, hogy ez az elmélet újabb kérdéseket vet fel, de erről nem lehet beszélni itt!

Ha valaki képes lenne elolvasni ezeket a könyveket, mindenre olyan választ kapna ami sarokba szorítaná!

Most megpróbálom összegezni nektek, hogy mik szerepelnek a hittan azon részébe ami ezzel a témával foglalkozik, hogy ti is érezzétek ennek a tudománynak a súlyát!


1. Logikus érvelés egy okozó, és csak is okozó létezésére, ami semmi kép nem okozat, és ami nem térbeli, tehát nem változik, és nem áll kölcsönhatásba az okozatokkal, amik egy egyben okozók is!


2. Logikus érvelés 5 olyan jellemzőre, ami kimutatja, hogy bizonyos tulajdonságok logikailag képtelenség ezzel az okozóval kapcsolatban!

- 1. Valaha létrejött

- 2. Valaha megszűnik

- 3. Legyen belőle több

- 4. Bármiben is (tulajdonságokban, cselekedetekben)hasonlatos legyen az okozatokkal

- 5. Hogy szüksége legyen bármire a létezéshez


Ezek után jön a 7 "létező" tulajdonság logikai úton való bizonyítása!

- 1. Mindenre képes

- 2. Akarat(tudat)

- 3. Tudás(információ)

- 4. Látás

- 5. Hallás

- 6. Beszéd

- 7. Élet


Én csak az első (1.)pontot írtam le, és azt is rövidítve!


Nagyon fontos megérteni, hogy ez a tudomány nem úgy közelíti meg a kérdést, hogy Isten létezését bizonyítani kell. Hanem vizsgáljuk meg a világot, és nézzük meg mi lesz az eredmény!

Mint a matematika!

Arra vagyok kíváncsi 2x2=?

És nem 4-hez hogy juthatunk el!?


Ha valaki szeretne találkozni velem szívesen átveszem vele az egész hittant, és utána megmondhatja a szemembe hogy ez nem igaz, ha úgy érzi! Egy tea mellet, egy nyugodt helyen! Nem harapok! :)

------------


18:48-nek!

Én sehol nem mondtam, hogy izolált!!!!!!!

Pont ellenkezőleg!

Fizikálisan nincs kapcsolat a világ(kölcsönhatás), amit ő hozott létre, és közte! De ő az okozója, és így a fenntartója is! De ezt teljesen logikusan megfogalmaztam, és neked azt kellet volna megcáfolnod!


Tehát így ez a mondatod:"Ha azonban elfogadjuk, hogy az univerzumot egy külső Isten teremtette, és ennek eredetét keresnénk, szükségképpen még egy Isten létezését kellene feltételeznünk, aki az előzőt teremtette, és ezt a sort vég nélkül folytathatnánk." Értelmét vesztette!


------------

19:01-nek

"Ha az anyag a semmiből nem jöhet létre magától, miért gondolod, hogy egy teremtő ugyancsak a semmiből képes azt megteremteni."

Mert különben nem létezhetnénk!


"2. Egyetértek ezzel a résszel, mert nem tudom cáfolni. Részemről logikus."


Az az igazság, hogy az 1-es pont, és a 3-as pont is ugyan az mint a 2.-es, csak direkt háromféle képpen fogalmaztam!

Tehát azokat is logikusnak kéne találnod!


"A logika tegyük fel, hogy nem hibás, csak a feltevésed olyan, amiben nem vagy biztos."

Melyek azok a feltevések amikben nem lehetek biztos?

2010. jún. 20. 20:47
 103/1201 anonim ***** válasza:
59%

"1. Logikus érvelés egy okozó, és csak is okozó létezésére, ami semmi kép nem okozat, és ami nem térbeli, tehát nem változik, és nem áll kölcsönhatásba az okozatokkal, amik egy egyben okozók is!


2. Logikus érvelés 5 olyan jellemzőre, ami kimutatja, hogy bizonyos tulajdonságok logikailag képtelenség ezzel az okozóval kapcsolatban!

- 1. Valaha létrejött

- 2. Valaha megszűnik

- 3. Legyen belőle több

- 4. Bármiben is (tulajdonságokban, cselekedetekben)hasonlatos legyen az okozatokkal

- 5. Hogy szüksége legyen bármire a létezéshez "


1, okozó: meteorit, mely becsapódott... (miért ne lehetne térbeli? vannak utána nyomok.)

2,Az űrből érkezett, mivel ezt teljesen nem lehet felfedezni, nem tudhatod pontosan honnan, de térbeli. Bármikor lehet belőle több.

Nem hiszem, hogy valaha is be lehetne bizonyítani a mindenhatót, míg az evolúció, egy logikus, értelmezhető, felfogható, folyamat, mely megmagyarázza az élet kialakulását. Nem tudhatod, hogy létezik...talán láttad? Ha nem láttad, nem tudod.

2010. jún. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/1201 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, pont az a probléma, hogy az általad tudománynak nevezett valami pont azt nem akarja megvizsgálni, amire az emberek kíváncsiak. Ha pedig a világot vizsgálod, abból az is születhet, hogy ősrobbanás, evolúció, stb. A matematikát ne keverd bele, ugyanis a 4 nem csak 2x2-vel áll kapcsolatban, hanem 5-1-gyel, 2+2-vel, 3+1-gyel és még millió más dologgal. Jelenleg sajnos nem tudjuk eldönteni, hogy az istenség léte jelenti a négyest, vagy az csak egy lehetséges út a négyeshez.
2010. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/1201 anonim ***** válasza:
59%
Ez csak kezdet?!
2010. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/1201 anonim ***** válasza:
70%
Azt pedig változatlanul nem értem, hogy a változás miért a térbeli képződmények sajátja.
2010. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/1201 anonim ***** válasza:
77%

20:45 közel állsz az igazsághoz. igen közel, szinte tapinthatni.

----

kérdező: hány db. hittankönyved van kb.? o.O

2010. jún. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/1201 A kérdező kommentje:

Mindent leírtam logikusan! Aki logikátlannak tartja cáfolja meg!

Értelmetlen bedobni mindenféle feltevést, amit eleve kizártam logikai érveléssel!

HA NEM LOGIKUSAN ZÁRTAM KI AKKOR ELŐSZÖR CÁFOLD MEG, MAJD UTÁNA DOBD BE A FELTÉTELEZÉSED!


Alázatosan kérek minden kedves válaszolót, hogy a véleményektől, kinyilatkoztatásoktól, visszakérdezésektől, érzelmi kitörésektől kíméljetek!

Válaszodat mindenképp támaszd alá logikai érvekkel!


Köszönöm!

2010. jún. 20. 21:15
 109/1201 anonim ***** válasza:
52%

"Tehát világunk létezése, és változása idővel mérhető, még ha nem is mértük, mert nem volt módunkba. Vagyis azért mert ezt a mérést nem tettük meg, attól még ezzel a ténnyel tisztában vagyunk. Viszont ha világunk változása mérhető, akkor annak egy bizonyos mértéke van. Mint említettem, teljesen mindegy milyen időegységgel jelöljük, a lényeg, hogy egy konkrét érték lesz ez a szám. Tehát ha mérhető akkor lenni kell egy kezdetnek is, ami a nulla lesz. Az az a pont amikor még nem létezett világunk, és ezért nulla az az idő egység, hisz még nincs mit mérni. A mérést csak onnantól lehetséges végezni, és számolni, ha van ami létezik, és mérhető. És ez a világunk."

Mérjük is, ahogy tudjuk.. Krisztus előtt, után, azaz időszámításunk előtt, után.--> időszámítás, amióta tudjuk számolni. Előtte, az ember, emberré változásától, szóval, amióta nem majom. :) Itt megdől a te elméleted, ugyanis Istened az embert teremtette, nem pedig majomból embert. Akkor, nem lenne magyarázható az ősember, előember, aki még nem igazán hasonlít a mai emberre, pedig Istened az embert saját képére teremtette. Márpedig ezek leletek, bizonyított létezésük.

A kiváltó okozó lehet térbeli, miért is ne lehetne, attól, hogy emberiség akkoriban még nem létezett, szóval nem láthatta...nem lehet bizonyítéka, ahogy a te elméletre sem, hogy nem térbeli. Ezt az anyagos részt, nem igazán értem, mert: Az, hogy a Földön nem volt élet, nem jelenti, hogy az egész világegyetemen nem volt semmi, mert ez ezt jelentené. Márpedig bolygók, homok, víz, amik ugye anyagok. Egyik anyagból véletlenszerűen is keletkezhet másik(víz+ homok= sár), ésatöbbi. Szóval ez egy folyamat, amiből aztán élet lett, nem ember. Ahogy anyag sem lesz, csak úgy a semmiből, ember sem lehetett így.

2010. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/1201 A kérdező kommentje:

Látjátok ez a baj!

Hogy ilyen baromságokat írnak mint 21:46...


Semmi köze a témához, de azért betolja az "Itt megdől a te elméleted" dumát!

Közben meg semmi érv, sőt teljesen másról beszél! Most mit lehet kezdeni az ilyennel???!!!

Még csodálkoztok, hogy ismétlem önmagam!!!


Kedves 21:46!

Megmondanád nekem, hogy hol cáfolom én az evolúciót, hogy az Isten áldjon meg???!!!


Itt a világ létezésének okáról, és nem a változásának mibenlétéről elmélkedünk!

2010. jún. 20. 22:07
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!