Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten létezése bizonyított!...

Isten létezése bizonyított! Megtudod cáfolni?

Figyelt kérdés

Az lenti elmélet az Iszlám hittan tudományából egy részlet, Isten létezésének bizonyítékaiból.


Logikai úton bizonyítja a Teremtő létezését, ezért csak logikai úton lehet azt megcáfolni. Természetesen az elmélet megcáfolhatatlan. Ha még is úgy gondolod, hogy képes vagy megcáfolni, vagy hogy logikátlan, akkor cáfold meg!

Véleményektől, kinyilatkoztatásoktól, visszakérdezésektől, érzelmi kitörésektől kíméljetek!

Válaszodat mindenképp támaszd alá logikai érvekkel!


1. Világunk létezése térbeli, az anyagból áll össze. Létezését, és változását idővel mérhetjük. Ezt az időmérést mindegy, hogy milyen egységekkel tesszük, például perc, óra, év...teljesen mindegy. A lényeg, hogy az idő az nem egy létező valami, hanem egy fogalom az idő mérésére.

Pl az autó 100km/óra sebességgel halad. Ami létezik az az autó, és az ő változása. Változása a helyváltoztatása, azaz haladása. Az idő az pedig egy mértékegység, azaz egy fogalom amivel mérjük, és jelöljük az autó változást, tehát nem egy létező dolog.

Tehát világunk létezése, és változása idővel mérhető, még ha nem is mértük, mert nem volt módunkba. Vagyis azért mert ezt a mérést nem tettük meg, attól még ezzel a ténnyel tisztában vagyunk. Viszont ha világunk változása mérhető, akkor annak egy bizonyos mértéke van. Mint említettem, teljesen mindegy milyen időegységgel jelöljük, a lényeg, hogy egy konkrét érték lesz ez a szám. Tehát ha mérhető akkor lenni kell egy kezdetnek is, ami a nulla lesz. Az az a pont amikor még nem létezett világunk, és ezért nulla az az idő egység, hisz még nincs mit mérni. A mérést csak onnantól lehetséges végezni, és számolni, ha van ami létezik, és mérhető. És ez a világunk.

A végtelenség viszont pont ezért fogalmi ellentmondás, mert az azt jelentené, hogy nem mérhető világunk változása. De ennek az ellenkezője pont az amit tapasztalunk.

Így viszont logikusan tudjuk, hogy más lehetőség nincs, mint hogy legyen egy okozó ami beindította világunk létezését! Azért mert az ami nem létezik, az saját magát nem hozhatta létre. De akkor jogos a kérdés, hogy akkor annak a valaminek, is kell, hogy legyen valami ami létrehozta, viszont így újra beleesünk a végtelenségi fogalmi zavarba. Tehát csak akkor lehetséges ez, ha az a valami úgy létezik, hogy nem mérhető rajta az idő! Ez viszont csak akkor lehetséges ha nem változik, azaz nem térbeli, mint világunk!


2. Világunk létezése térbeli, az anyagból áll össze. Változása egy kölcsönhatási folyamat. Világunk részei kölcsönhatásba áll egymással, és így születik egyik változás a másikból. Világunk minden egyes része ugyan abban a pillanatban, egy ok, és egy okozat. Ha viszont ez az ok, okozati láncolat a végtelenségig tart, akkor az azt jelenti, hogy soha nem tudott elkezdődni ez a láncolat, mert mindig szükség volt egy előző okozóra, de ez az okozó ugyan akkor okozat is, és így tovább. Ami azt jelenti, hogy világunk, és mi nem létezünk. Viszont mivel, hogy tudjuk, hogy világunk létezik, tudjuk, hogy van egy kezdő láncszem, ami csak okozó lehet!


3. Világunk változik, és létezik. Ha a végtelenség óta változik, az azt jelenti, hogy a végtelen mennyiségű változáson ment keresztül, hogy eljusson a jelenlegi állapotába. Ez viszont fogalmi ellentmondás, mert ez azt jelentené, hogy soha nem ért el ebbe az állapotába, amit saját magunk is tapasztalunk, mert a végtelent változásnak soha nem lesz vége, és így soha nem jutott el ebbe az állapotba világunk! Ez olyan mintha végtelen mennyiségű változáson kellene keresztül jutni ahhoz hogy ide jussunk, de annak soha nem lesz vége, így nem jutunk ide, tehát nem létezünk.


Ha valaki felteszi a kérdést, hogy mi szükség erre a kiinduló pontra/okozóra, hisz akkor ennyi erővel a világunk is lehetne egy ilyen örökkévaló okozó, akkor az azt jelentené, hogy világunk nem térbeli, nem változik, minden egyes része nem ok, és okozat egyszerre, és nem áll kölcsönhatásba egymással. Ez viszont a valóság, és tények elutasítása!


1.2.3.-as pontok következménye!

Egy olyan dolog létezése ami nem térbeli, nem változik, nem mérhető idővel létezése, nem áll kölcsönhatásba semmivel, csak okozó, azaz képes létrehozni anyagot, úgy hogy előtte nem létezett, és ezt hívják teremtésnek.


Tehát műszerekkel nem kimutatható létezése, nem látható szemmel, mert ezek a bizonyítási módszerek csak az azonos anyagi dolgokra alkalmasak, ahogy a szem is csak azt képest látni ami térbeli.


Ezért nem várja el az Isten, hogy csak akkor hidjél benne, ha látod, vagy műszerekkel kimutatod létezését, mert ez eleve képtelenség. Hisz nem térbeli, így nem mérhető távolságban hol van, és nem látható.

Viszont megtalálható az ő teremtett világán, és annak megfigyelésén keresztül, ha akarjuk!


Ne hagyd, hogy érzelmeid miatt megtagad az eszed!


2010. jún. 20. 11:19
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/1201 anonim ***** válasza:
59%
Az csak a következmény... az időnél, mert nullától számolod. Nem igaz nem lehet érteni, hogy ez a kib.szott világ nem az emberrel kezdődött. Ezt nem érted, és egy ilyen szektás, vagy elvakult, csak az Istent látó sem... Ha csak annyit írok le, ami lényeg, akkor jössz itt a süket szöveggel, hogy hol a cáfolás, meg érvelés.Hajtod a saját igazad, miközben el sem tudsz gondolkozni a másikon. Annyira biztosak vagytok a teremtőben, de ez egyáltalán nem bizonyíték. Ezen mi a bizonyíték, most mégis. Ez egy gagyi szöveg, pont, mint amit nagyanyám hallgat a templomban. Ezzel kábítjátok a sok öreget, meg elvakult embert. Olvasgassátok, és higgyétek el, remélem minden lapnál csepeg a nyálatok. Imádkoztok, úgysem jön válasz sosem. Normélis dolgot ezekszerint, ahogy én neked, te sem tudtál nekem írni. Csak másolgatni, a hülyeségeket...
2010. jún. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/1201 anonim ***** válasza:
64%
*normális
2010. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/1201 A kérdező kommentje:

"Nem igaz nem lehet érteni, hogy ez a kib.szott világ nem az emberrel kezdődött."


Persze, hogy nem. És?

2010. jún. 20. 23:40
 114/1201 A kérdező kommentje:

22:18-nak


Semmi szükség itt az érzelmi kitörésekre! Bár nem tudtad megcáfolni, de ettől még nem kényszerít senki, hogy elfogadd!

2010. jún. 20. 23:47
 115/1201 anonim ***** válasza:
77%

kérdezőnek.


A kérdező kommentje:

"Ha úgy gondolod, hogy ez a végső ok elszeparáltan létezik attól, amit teremtett, ugye örökké, s változatlanul, akkor cáfolásra lelt az elmélet."


És hol a cáfolat???


"Ugyanis ha ezek különállóak, akkor kell lennie ismét valaminek ami mindent MAGÁBA foglal."


Miért? És ettől miért lesz tökéletes???


"Tehát ha ezt így képzeled el, ahogyan az első mondatomban felvezetted, akkor korlátoznád a "Teremtő" mindenhatóságát."


Igen ezt képzelem! Bizonyítsd, hogy miért korlátozom!!!


Te saját magad alátámasztottad, hogy szerinted szeparáltan létezik az Isten, ami az izolálttal egyenlő.

az a baj, hogy ha tisztában vagy valamiféle igazsággal, azt nem ilyen formában kell közölni. :)

nem lehet messze a valóságtól ez a tan, sőt lehet meg is lelte, csupán te nem tudod megfelelően közölni nekünk. :)

Ezzel nincs is semmi probléma, gyakorlat teszi a mestert.


üdv

25/F

2010. jún. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/1201 A kérdező kommentje:

"Te saját magad alátámasztottad, hogy szerinted szeparáltan létezik az Isten, ami az izolálttal egyenlő."


Ok. Akkor maradjunk annyiba, hogy elmondod mit értesz te ez alatt, hogy "szeparáltan létezik az Isten, ami az izolálttal egyenlő"???

És ha majd értem, hogy TE mit értesz alatta, akkor megmondom, hogy én így értettem e vagy sem!


A kérdésekre nincs válasz, vagy érvelés???

2010. jún. 21. 10:34
 117/1201 anonim ***** válasza:
86%

22:18 vagyok, és írtam az előző oldalon is. Sorry. Tegnap csak átfutottam este a szöveget, és igazad volt, nem jól értelmeztem, nem teljesen a témában írtam :D Mentségem legyen siettem, csak filmnézés közben futottam át. Ezért hajtottam annyira az idővel kapcsolatos dolgokat, de elolvastam, és rájöttem, hogy mi van. Ezért bocs. (bár nem szívesen kérek bocsánatot, mert, hogy is írtad? "egy ilyennel...") mindegy, belátom, ha hibáztam.

Maga az elméleted nem rossz, már így értelmezve, csak képtelenség, mert teljesen megmagyarázhatatlan dolgokat ellehet magyarázni logikus úton, ha egyszer ismeretlen a dolog, persze, hogy nem lehet normálisan megcáfolni. Ugyanaz, hogy bár más téma, az evolúciót sem lehet.

Az a baj, hogy aki hívő, az úgy is kitart emellett az elmélet mellett, ha megcáfolják, aki meg nem,, hát, látod, hiába írtad, hogy bizonyított...nem győztél meg. (én a hiszem, ha látom elvnél maradok.) :)

2010. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/1201 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Téosz!


Számomra a lélek egyenlő Istennel/Önvalóval. Minden lénynek ugyanaz az a lelke, az egyetlen valóság.


A fizikai világ Isten magában kivetített gondolata.


a szellem, az a lélek kreálmánya, ideája szintén, mint az anyag(test) maga. A valódi egyetlen létező lélek a mindenható, amit mi léleknek nevezünk a pszichológiába, az az egyéni elméink, ami a testünk "mögött" húzódik meg, ami szintén a Szentlélek/Isten/Önvaló ideája csupán. Ezek az elmék természetesen kreatívak, hiszen mindegyikünk gondolatai teremtő erejűek, lásd művészet például. Ezért is van az, hogy Isten saját képére hozza létre az embert, tehát gondolatalkotóra, így megadva neki a lehetőséget, hogy felismerje a valóságot, Isten létét, és felvehesse vele a kapcsolatot. Önvaló örök, tehát a mi elméink is örök létre vannak "kárhozva". :):)

Isten két aspektussal rendelkezik a mi szemszögünkből. Egy passzívval, ami vár minket úgymond, hogy ráleljünk, s egy aktívval, ami a világot alkotja, s benne mindent. Ezek elég paradox dolgok, s emberi ésszel nehéz lehet felfogni elsőre.


Az összefüggést az elején leírtam. A világ mentális folyamat, mintsem anyagi. S Pontosan azért van mindenkinek szubjektív fogalma róla, mert minden olyan, mint amilyen megéljük, meggondoljuk.


ide pedig a tanításból vágnám be az idézetet.


"Az egyetlen racionális gondolkodási mód csak az lehet, ha az univerzum és az Isten kapcsolatáról úgy gondolkodunk, hogy az univerzumot Istenen belüli gondolatnak tételezzük fel, az Istent pedig az univerzumon belüli életnek. Az Isten így saját képeit és képmásait tekinti, amelyek benne és nem rajta kívül vannak, így ad nekik életet még addig a fokig is, hogy az önállóság látszatával ruházza fel őket."


A léleknek nincs ugymond helye ahol időzik, tér és idő számunkra létezik csupán, amit a változás miatt észlelünk. s a változás mértékét adja az "Úr".


Konkrétan meghatározni nem tudom Istent, hiszen emberi léptékkel ez lehetetlen, mivel bármit mondok az egy másikat kizár, s Isten az egyetlen olyan létező, ami csak van, s nem fér hozzá ellentétpár, Önvaló minden relációnak az alapja. Megközelíteni tudom csak, képeket alkotni róla, ideákat.

Szóval Isten egy darab Elme, egy darab Elme létezik csak, S ez az Elme magában a gondolataiban kivetíti a világegyetemet, saját magából, végtelen, kifogyhatatlan erővel rendelkezve, önműködőként. Szóval a lélek az első, s benne, neki alárendelve úgymond az anyag/energia.


Szuperintelligens kifejezést, megint csak a szemléltetés végett kell használni, de egyébként a kettő nem zárja ki egymást.


röviden ennyi

várom válaszod.


üdv

25/F

2010. jún. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/1201 anonim ***** válasza:
64%

kedves kérdező!


a kedvedért még a magyar értelmező kéziszótárat is megnéztem.

elszeparált = elkülönített, elkülönült.

izolált = elkülönített, elkülönült.


remélem így világos, az amit mondani akartam, és remélhetőleg magad is felismered a hibás gondolkodásodat. :)


üdv

25/F

2010. jún. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/1201 A kérdező kommentje:

10:44-nak

Én is bocsánatot kérek! Tisztellek, hogy elismered, hogy megcáfolhatatlan!


És itt el is érkeztünk a lényeghez! Leírtam, hogy miért fogalmi képtelenség őt látni, és te ezt el is fogadod, de mégis csak akkor hiszel benne, ha látod!

Pontosan tudom, hogy ezzel az elmélettel nem lehet senkit meggyőzni! Nem is ezért írtam le! Csak azért, hogy az aki tagad, az magára ismerjen!

Igen erre mondjuk, hogy tagad!

Hisz tudatosan tudja, hogy van egy teremtő, az érzelmek visszatartják ennek elismerésétől!


Csak gondolj bele! Akik tagadnak a racionalitás mögé bújnak, de mikor a racionalitás sarokba szorítja őket... akkor mi történik???!!!


A hit nem, hogy tudod, hogy van teremtő! Ezt tudásnak nevezik! A hit az az, hogy tudod, hogy van teremtő, és elfogadod őt mint Urat!


Ne hagyd, hogy az érzelmek irányítsák eszed!

2010. jún. 21. 11:48
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!