Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építőiparon bellül szerintetek...

Építőiparon bellül szerintetek melyik a legnyugisabb szakma?

Figyelt kérdés
2016. máj. 25. 06:50
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%
Az ácsok leesnek, a festő pedig szimpatikus...? Biztos hogy jól ismered az építőipart? :-) Ugyanis a festők is leesnek! A burkolást meggondolnám, mert azt egy normális kőműves bármikor meg tudja csinálni. Ahogy a beírásaidat elnézem, egy nagy hibája van a te szempontodból az építőipari szakmáknak: Sajnos mindegyikben dolgozni kell.
2016. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

Festőt még nem láttam leesni, ácsot megg már többet is... + egy festőnél nincsenek halálos vágószerszámok leesés közben...

Azt meg, hogy nem akarok dolgozni, nem tudom mi az istenből szűrted le...

Hát bocsájs meg, hogy szakma választás előtt 5* meggondolom, hogy mit és miért...

2016. máj. 25. 12:44
 13/44 A kérdező kommentje:

A kőműves a hideg búrkoláshoz "ért", a burkolónak meg átfogó ismeretei vannak hideg és meleg burkolásról is...

Mint már említettem apám kőműves...

2016. máj. 25. 12:46
 14/44 anonim ***** válasza:
Szerintem a burkoló a legnyugisabb, ahol ő dolgozik, ott nincs mászkálás :D
2016. máj. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a legnyugisabb az építőiparban a tervező és a statikus munkája.
2016. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
Az az igazság hogy a legtöbb cégnél mindenki mindent csinál már össze vissza, végzettségtől függetlenül, egyszerűen ellesik egymástól oszt csókolom, a főnök meg rákényszeríti a melósra, hogy a lehető legtöbb mindenhez értsen és akkor nem kell plusz embert felvenni vagy külsős vállalkozót bevenni. Por, zaj meg ilyesmi mindegyik szakmánál van egy építkezésen, talán egy villany, víz gázszerelőnek annyival jobb hogy nem kell annyit a napon aszalódnia, és télen is tud dolgozni (ellenben megfagy), meg megtehetik hogy csak a saját szakmáját csinálja nem állítják be festőként betont keverni, hordani, szerintem a kőműves, festő, ács, sz..ik a legtöbbet. Bádogos bár cuminak tűnhet mert magasban dolgozik, ellenben nagyon hiányszakma azt mondják, jól lehet vele keresni, gyorsan végez is egy helyen, viszont az időjárás neki is betehet.
2016. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

Villanyszereléshez tudok hozzászólni, ez sem leányálom.

Van a nulladik lépés, a bontás, új építésnél nincs ilyen, ott van általában ideiglenes, amikor neked meg kell lenned hamar mert a többiek nem mernek nekiállni, bontást is hamar meg kell oldani, mert "az vezeték, én attól félek mert áram van benne".

Utána jön az úgymond legrosszabb a nyers munka, horonymarás-vésés. Kosz-por, dolgozik a kőműves, a vizes.

Dobozolás-csövezés. Dolgozik a kőműves, vizes, de már toporog az ajtóban a fejtő meg a burkoló.

Ezután néha jön egy kis nyugi, majd a vezetékek behúzása, kötések, itt már általában csak a burkoló meg a festő mászkál.

aztán amikor minden megvan, nyugi van, akkor megyünk szerelvényezni, nagymaximum a festő van jelen ilyenkor.

Közben érts egy kicsit a kőműves munkához, hogy a falat lejavítsd, érts a gipszkartonozáshoz, és sok esetben előre gondolkodj, hogy a vizes ne bombázza szét azt amit te összeraktál.

Bár nyugisnak nem mondanám, de a többi mellett talán az egyik legjobb.

2016. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
74%
Inkább úgy kellett volna feltenned a kérdést hogy melyik az a szakma ahol az ég világin semmit se kell csinálni
2016. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

15# hát igen, de én arról már lekéstem, nomeg lelki erőm nem lenne annyit tanulni...

16#17# nagy céghez nem szeretnék elmenni, ilyen nagy építkezések nekem tabu, gyűlölöm, mikor esnek kelnek egymáson a szakik és mindenki útban van mindenkinek, nekem bőven elég a kis munkák egyelőre, max ha majd lesz család vagy ilyesmi és nem lesz mind1, hogy 200at keresek egy hónapban, vagy többet, akkor bevállalom az ilyet is, addig biztosan nem...

igazából idénymunkákból meg a környező néhány faluban kőműves melós fusiból így is megélek jelenleg is, csak szeretnék egy konkrét szakmát...

Utolsó, te meg nem is értem mi a francot akarsz...


Jah, amúgy ha úgy jött volna le, nem 8.as vagyok, hanem 23. éves

2016. máj. 25. 16:22
 20/44 anonim ***** válasza:
Mi a francot akarok? Akármit ajánlanak semmi se jó.
2016. máj. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!