Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akkor most a ZEITGEIST is egy...

Akkor most a ZEITGEIST is egy nagy kamu?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=bf0IIZIBz1s

ezek szerint ez is egy irányított forradalom lenne? a "Világkormány" nagy félrevezető projektje hogy az emberek inkább ezzel kössék le magukat és érezzék magukat fontosnak?

(egy pár dolog azért furának éreztem mindig is a ZG mozgalomban... gondoltam mi van ha csak ez olyasmi mint a Tesvériség az 1984 c regényben...?)

összeesküvés elmélet az összeesküvés elméletben?... vazz, ebbe bele lehet bolondulni!!!!


2011. szept. 17. 18:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Figyelj, a Zeitgeist is egy eszmét ír le, ugyanúgy a többi berendezkedés hibáit tárja fel és próbál a saját módján megoldást találni rájuk mint az összes többi társadalmi berendezkedés. A mostani kapitalista demokrácia is saját magát tartja az egyetlen működő rendszernek és a többit démonizálja miközben az emberekre erőlteti minden eszközzel az eszméit.

A zeitgeist sem más, saját igazságokat keres és ezeket el akarja hitetni mindenkivel, majd egy tökéletesnek tartott de valójában igencsak hibás társadalmat próbálna megvalósítani.

Őszintén, 5% dolgozna, 95% mi a jó szentséget kezdene magával, züllene egész nap. És egy idő múlva a dolgozó "kaszt" rájönne, hogy teljesen fölösleges eltartani a többit, az eltűntetésükre törekednének és máris kész az újabb feszültség és összeesküvések

2011. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A "nemdolgozók" is alkothatnak, kutathatnak, játszhatnak, taníthatnak stb. Nem kell ahhoz dolgozni (a szó kapitalista értelmében), hogy hasznos tagja lehess a társadalomnak.

Ráadásul nem kényszerből csinálnák, így hatékonyabbak lennének.

2011. szept. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%

"Akkor most a ZEITGEIST is egy nagy kamu?"


A zeitgeist olcsó játék hülyegyerekeknek.


Az utópista szocializmus nevű 18. század végi, 19. század eleji eszme lebutított újrafelmelegítése.


"ezek szerint ez is egy irányított forradalom lenne? "


Nem, a Zeitgeist egy üzleti kisvállalkozás. Nem mozgalom, nem forradalom, hanem egy sufnicég.


" a "Világkormány" nagy félrevezető projektje "


Nincs világkormány.


"mi van ha csak ez olyasmi mint a Tesvériség az 1984 c regényben...?"


Lehetne olyan funkciója, ha szükség lenne ilyesmire.


Ha én lennék a "világkormány" vezetője, akkor természetesen támogatnám a zeitgeistot, mert a rendszerre gyanakvókat elviszi hülyeség felé, elpazarolva energiáikat. De nincs világkormány.


A Zeitgeist, ezt kellene felfogni, igazából NEM áll szemben a fennálló, globális kapitalizmusnak nevezett rendszerrel. Globális, kapitalista, szórakoztatóipari vállalkozásként szépen belesimul a rendszerbe.


"összeesküvés elmélet az összeesküvés elméletben?... vazz, ebbe bele lehet bolondulni!"


Ebbe igen. De nem kell hinni az összeesküvésekben, és akkor nem bolondulsz meg. Meg lehet érteni a világot, csak nehezebb, mint megnézni három youtube-videót.


Ha érdekel a politika, olvass politológiai szakirodalmat, ha érdekel a gazdaság, olvass közgazdaságtant, ha érdekel a társadalom, olvass szociológiát, ha érdekel a történelem, olvass történelmet. A zeitgeist azoknak készül, akik lusták egy könyvet a kezükbe venni, de mégis "érteni" akarják a világot. Hát az nem megy olyan könnyen.

2011. szept. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%

18:15


"A zeigeits- moszgalom szerintem olyasmi mint a hippimozgalomvolt az usába a 60 as években."


Sokkal rosszabb. A hippik legalább buliztak, zenéltek, szeretkeztek. A cájtgájsztosok meg youtube-videók előtt üldögélve rettegnek a zsidó világösszeesküvéstől. Szerintem egyértelmű, hogy pszichológiailag melyik az egészségesebb jelenség.

2011. szept. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%

ma 18:46


Tudnék neked könyveket javasolni, amiknek az első tíz-húsz oldalán több elgondolkodtató felvetés van, mint az egész cájtgájsztban.


Elég szomorú látvány, hogy az emberek elfelejtették, hogy léteznek könyvek, meg annyira elfelejtettek gondolkodni, hogy ha valaki akár megalázóan primitíven is, de gondolkodik egy kicsit, az már csodálattal tölti el őket.


Aki egy zeitgeistot elgondolkodtatónak talál, azt nagyon sajnálom, mert az ilyen ember teljesen kiéheztette az agyát.

2011. szept. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:45


Peter Joseph nem igazán propagandista. Popsztár. Egyébként zenésznek is indult. Abból él, hogy fellépésről fellépésre jár, ahol előadja a világmegváltó gondolatait, zeitgeistos dvd-ket árul, stb.


Egy teljesen szokványos előadóművész, abszolúte a kapitalista rendszer keretein belül.

2011. szept. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%
nekem a zeitgeist ellen annyi szerencsém volt, hogy vallásos ember vagyok, és kapásból ezzel a vallás=evil téveszmével indítottak. Azért persze végignéztem, meg az újabbakba is belenéztem, de később is csak ellenszenvet váltott ki belőlem. A legidegesítőbb, hogy bedobnak valami jól hangzó közhelyet, aztán kihoznak belőle egy hatalmas baromságot. Ezen felül az egész olyan, mint egy 10 éves gyerek utópiája. Pedig nem vagyok egy pesszimista ember, sőt...
2011. szept. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:54


Amit a vallásról mond, az is ökörség, de még mindig értelmesebben nyúl a témához, mint amikor a gazdaságról okoskodik.

2011. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. a 09-17 19:44 abszolút betalált!!!!
2011. szept. 20. 11:06
 20/23 anonim ***** válasza:
11%
Van ami jó a Zg ben, van ami meg nem, 1 biztos a világ úgy ahogy most van egy rohadt elb@szott hely. Így nem maradhat.
2011. nov. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!