Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akkor most a ZEITGEIST is egy...

Akkor most a ZEITGEIST is egy nagy kamu?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=bf0IIZIBz1s

ezek szerint ez is egy irányított forradalom lenne? a "Világkormány" nagy félrevezető projektje hogy az emberek inkább ezzel kössék le magukat és érezzék magukat fontosnak?

(egy pár dolog azért furának éreztem mindig is a ZG mozgalomban... gondoltam mi van ha csak ez olyasmi mint a Tesvériség az 1984 c regényben...?)

összeesküvés elmélet az összeesküvés elméletben?... vazz, ebbe bele lehet bolondulni!!!!


2011. szept. 17. 18:05
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
31%
Egy film, vagy könyv nem azért van, hogy egészben benyeljük. Ezek a dolgok, részben azért vannak, hogy GONDOLKODJUNK! Én is megnéztem, illetve olvastam nem feltétlenül a témához kapcsolódó könyveket, és filmeket. Nem kell ahhoz ez a dokumentumfilm, hogy az ember aki egy kicsit is elgondolkodik a körülötte lévő vbilágon, véleményt alakíson ki. És a legegyszerűbb reakció a támadás, illetve (és vagy) védelembe vétel. Nem az a lényeg, hogy bizonyos részeket kiragadunk és górcső alá veszünk, nem a dolgok darabjait kell észrevenni, hanem az említett események stb. továbbá a SAJÁT eddigi tapasztalataink, olvasmányaink stb. közötti összefüggést. Mert a Zeitgeist NEM csak a vallásdról szól, ha ezen vesződünk, gyakorlatilag megállunk a kérdéskör előszobájában. A 20. századi filozófia, példának okáért semmilyen általa felvetett kérdésre nem tud, vagy szerintem inkább nem akar választ adni. Mert ugyan nem vagyok vallásos, de nekem nagyon tetszett az a rész ami csillagászati, természeti (MEGFIGYELHETŐ) jelenségekből vezette le a vallás kialakulását illetve gyakorlását, szokásait stb. És miért ne lehetne így, függetlenül attól, hogy kinek a személyes hite mit diktál. Az én személyes hitemnek semmi baja a biblia által prezentált értékekkel, ugyanakkor a kereszténységen alapuló intézményrendszernek vannak hibái, történelmi vérengzései, igazságtalanságai, baklövései és így tovább. Melyek nyilvánvalóvá teszik, azt, hogy az egyház a hatalom bizonyos mértékű kiszolgálója, és gyakorlója is volt "egy személyben". A Zeitgeist nem a modern kor bibliája és nem több mint egy dokumentumfilm, mely olyan paradoxonokat tár fel a jelenlegi , fennálló rendszerrel kapcsolatban, amelyek ,(függetlenül a szerzö, rendező stb. akaratától), tartalmazhatnak olyan momentumokat, melyekre jómagunk is gondoltunk kamasz, tinédzser, fiatal felnőtt, vagy jelenlegi, akárhány éves korunkban. Fikázni a legkönnyebb, de talán még ennél is könnybb szélsőségesen gondolkodni. Mert ha szerintetek a jelenlegi világ legnagyobb baja, az hogy valaki kommunista-e vagy nacionalista netalántán vallásos, vagy ateista akkor mindegy, hogy forgatnak-e ilyen filmet vagy sem, mert szerintem ezek a fogalmak egyáltalán nem döntőek a 20. században, ezeken rágódni egyszerűen FELESLEGES. Az említett hatalom SIMÁN elérte a célját ha idejét múlt ideológiákon rágódunk. (A politikai gondolkodás, példának okáért már RÉGES RÉG mellőzte az ilyen ideológiákon alapuló gondolkodást,ha jól emlékszem ezt tanították politológiából) Ragadjatok le!
2012. jan. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"Egy film, vagy könyv nem azért van, hogy egészben benyeljük. Ezek a dolgok, részben azért vannak, hogy GONDOLKODJUNK!"


Gondolkodni bármin lehet, a legnagyobb hülyeségen is. Egy általános iskolás matekkönyvet meg ajánlatos inkább "benyelni", mint kritikusan gondolkodni róla. Tehát ez a benyelés/gondolkodás fogalompár nem sokat ér.


Gondolkodni ugyanakkor egy jó könyvön jobban lehet, mint a Dörmögő Dömötörön vagy a Zeitgeiston.


"Nem kell ahhoz ez a dokumentumfilm, hogy az ember...véleményt alakíson ki."


A vélemény kialakítása a világ legegyszerűbb tevékenysége. Bármiről, bárkinek lehet véleménye, legfeljebb hülyeség lesz.


"Nem az a lényeg, hogy bizonyos részeket kiragadunk"


Aminek a részei butaságok, az egészében hogy lesz nem hülyeség? Van erre még példa, vagy a Zeitgeist az az egyetlen csodálatos produkció, ahol sok kis ökörségből egy nagy igazság áll össze?


"a Zeitgeist NEM csak a vallásdról szól"


Hanem a gazdaságról is, és arról még nagyobb ostobaságokat mond, mint a vallásról.


"A 20. századi filozófia, példának okáért semmilyen általa felvetett kérdésre nem tud, vagy szerintem inkább nem akar választ adni."


A filozófia sohasem megválaszolta a kérdéseket, mindig is inkább feltette őket. Mihelyt egy kérdést megválaszoltak, azt már nem nevezték filozófiának, hanem szaktudomány lett belőle. Ezért tűnik úgy, mintha a filozófia sohasem jutna előre.


"A Zeitgeist ... nem több mint egy dokumentumfilm"


A Zeitgeist nem dokumentumfilm, hanem propagandafilmnek álcázott játékfilm.


"Az említett hatalom SIMÁN elérte a célját ha idejét múlt ideológiákon rágódunk."


Szóval hiszel a világösszeesküvésben, és te beszélsz arról, hogy az emberek gondolkodjanak, meg ne legyenek szélsőségesek? Jó vicc.

2012. jan. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
A Zeitgeist elmélete működőképes lenne egy 0-ról induló, mindentől független bolygón, egy marék 200 IQ-s, érzelemmentes, technokrata-idealista, altruista tudóssal. Még a városterven is látszik, hogy elvágólag, tükörszimmetriával van tervezve, a szabadság és kreativitás alá van rendelve a funkciónak, a hatékonyságnak. Csak az a baj, hogy az emberek többsége esendő, sajnos nem végzett el műszaki vagy bölcsészeti kart az egyetemen, az érzelmeinek él, szeret, gyűlöl, haragszik, irigy, stb, esetleg ki sem tudja mondani, hogy erőforrás alapú gazdaság, hogy ezért egy ennyire utópista gondolatot ezen a Földön egyszerűen nem lehet megvalósítani.
2012. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!