Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Emlékszik még valaki a félelme...

Emlékszik még valaki a félelmetes H1N1 influenzára?

Figyelt kérdés

A spanyol náthánál is durvábbra jósolták, minden média azt harsogta, hogy oltsuk be magunkat egy ellenőrizetlen szerrel, hogy megmeneküljünk. Majd mi lett a vége? Kevesebben haltak meg benne, mint egy szezonális influenzában.


Aki beoltatta magát, ezt azoktól kérdem: megnéztétek utólag, hogy mivel sikerült magatokat beoltani? Aki megnézte és fel van háborodva, az beoltaná-e magát még egy ilyen média-hack miatt?


2011. okt. 8. 17:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:

Helyesbíteném az egyik hozzászólást! Semmelweis korában még NEM volt penicillin. Az anyák nem az oltás hiánya miatt haltak meg,hanem azért,mert a higiénia hiánya miatt fertőzést kaptak.

Soha nem oltattam be magam semmilyen influenza ellen. A velem egykorú ismerőseim minden évben beoltatták magukat,és minden évben elkapták az influenzát, és szedték az antibiotikumokat. Ha éreztem,hogy fáj a fejem,a torkom,stb. Akkor ittam teát,bevettem egy-két kalmopirint,ha kellett egy-két napot feküdtem és kiizzadtam. Két napnál tovább oltás nélkül sem voltam beteg.

A H1N1 körüli felhajtást is túlzásnak tartottam. Akik meghaltak,azokról kiderült,hogy egyéb,komoly betegségük is volt. Tehát az immunrendszerük nem volt elég erős.

Az 50-es években is volt hasonló,nagyméretű influenza járvány. Akkor nem létezett védőoltás,szinte mindenki megkapta,de akkor sem halt bele több ember,mint amennyi évente megszokott volt.

2011. okt. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 Mr.Super TNT ***** válasza:
57%

Bár ,ha ejtettem helyesírási hibát akkor röstellem ,de ki nem ejtene itt én is ember vagyok mint akárki más ezért még én is hibázhatok.

Megjegyzem a szöveg koherenssége szerintem elegendő nem kell annyira összefüggőnek lennie mivel csak egy hozzászólás.És nem volt szerintem inkoherens ,mert ha megfigyeled és végig olvasod összefüggnek a mondatok az már más ,hogy kötözködni akartál és kerestél egy szakszót a kis nyelvtan szakszó gyűjteményedből.De attól még a gondolatmenetem érthető és gondolom ez okozza a sértődés tárgyát.


Tudom mindenki azt gondolja aki az ellenérveket képviseli a ebben a témában ,hogy az oltások fölöslegesek ,de szerintem azt a tényt senki se veszi figyelembe ,hogy a mai emberek 80% nem élte meg volna az 1 éves kort se ,ha nincs az a fránya orvostudomány ,mert igenis a természetes körülmények között egy lyukas fog vagy újszülött kori könnycsatorna elzáródás is elég lett volna ,hogy meghalj.


Az ,hogy valaki elkapja valaki nem ,valaki belehal valaki nem az mind az adott személy életvitelén és immunrendszerén is múlik. Mert senki sem egyforma. Például van egy ismerősöm aki ,ha beoltják hanem minden szir-szar betegséget elkap ,de vagyok én aki évente csak max. egyszer vagyok beteg például az influenzát én akkor nem kaptam el ,de amúgy átlagba se szoktam általában csak megfázás szokott lenni(nem kéne pucéran rohangálni a szabadba). Én például nem szoktam influenza oltást kérni és a mostanit is csak azért kértem ,hogy csökkentsem a kockázatot (mert mi van ha mégis járvány lesz) ,meg azért ,hogy ilyen össszeesküvés mániásokat bosszantsak.

Igazából én nem vagyok a gyógyszerek híve én úgy gondolom akkor kell használnom ,ha fen állhat egy bizonyos kockázat vagy már nincs más gyógymód. Tehát nem azt mondom ,hogy szedjetek be minden marhaságot ,csak azt amire azt gondoljátok ,hogy "lehet ,hogy szükséges".

Szabadon dönthettetek erről és a szabad akaratotokra volt bízva ,tehát az se hibázott aki beoltatta magát és az se aki egyáltalán nem mert úgy mérte fel nincs rá kockázat.


Remélem nem voltam provokátor :)

és bocs ,hogy egyesek lelkivilágába gázoltam( szándékos volt) :)

2011. okt. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 Mr.Super TNT ***** válasza:

UI. mielőtt félreértések lennének a végén a provokátor szó szándékos volt és nem provokatívat akartam írni (értsd jól)


A másik dolog a hanem az ha nem akart lenni itt viszont hibáztam.

2011. okt. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
Én emlékszem rá! És én MARHA be is oltattam magam feleslegesen!!!
2011. okt. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
nem emlékszem rá
2011. okt. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 A kérdező kommentje:

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:37


Örülök, hogy gazdagíthattam a szókincsedet.

2011. okt. 13. 22:22
 77/78 Mr.Super TNT ***** válasza:

Végül is művelődni sose késő :)


Legalább egymástól tanulunk :)

2011. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:

Sikerült elvolvasnom a Cenzúrázott egészség c. alkotást, még a "járvány" előtt. Hát, én nagyon jól szórakoztam a híradókon :D


jön a DISZNÓNÁTHA !!!!4négy

2011. dec. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!