Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Most nem azt szeretném kapni, hogy igen hibáztál meg, hogy gondolkodni kellett volna mert ezt én is tudom... 2012-ben megismerkedtem egy nővel, ekkor voltam 16 éves, ő pedig 25. Szexuális kapcsolat 2012 nyarán történt elsőnek, igazából ritkán találkoztunk mert én fiatal voltam szüleim nem is nagyon engedték... Aztán többszörösen megcsalt szetmentünk 2014 február környékén., majd 2016-ban jön egy levél, hogy született 2 gyereke, és hogy tőlem van fizessék 30 ezer forintot (kozepiskolába jártam) majd megtagadtam, hogy a gyerekek nem tőlem vannak, apasági teszt volt (nyálminta) ami olyan eredménnyel zárult, hogy elvileg én vagyok az apuka.. (mondjuk nem bízom ebben, mert akivel akkoriban együtt volt tehetős ember volt) és mikor szetmentek mondott is olyat, hogy ismeretség gyanánt lett meghamisítva.. aztán megállapítottak egy összeget amit idáig nem fizettem hiszen akkoriban nem volt miből, meg le sem érettségiztem. Közben a csaj megházasodott, albérletböl albérletbe jártak, szetmentek a férjével és még el sem váltak a social media alapján 3 kapcsolata is volt ahol ő huh de szerelmes stb. (Képek lementve). Azt nem vizsgálják a bíróságon, hogy 2012-ben 16 éves voltam és neki 25 évesen kellett volna meggondolnia, hogy egy iskolába járó gyerekkel odafigyel és nem vállal gyereket? Jó nem 16 éves voltam mikor megszülettek, hanem 18 de 17 évesen is össze jöhetett volna ezek szerint akkor nem rajta mult, illetve neki kellett volna 25-26 évesen eszének lenni, hogy olyan gyerekkel jobban védekezik aki még saját maga is gyerektartásra jogosult és még gyerek... (Nagyszüleim neveltek) és most jött a levél ismét hogy 90.000 forintot követel...


Azt nem nézik a bíróság gyámhatóság, hogy azóta rengeteg 8-10 párkapcsolata volt, volt egy házassága ahol elvált, és még a válás alatt legalább 3 kapcsolata volt, hogy ez a gyerekek szempontjából lelkileg mennyire megterhelő? Tehát nem gondolkozott és nem volt tudatában 25-26 évesen hogy egy 16-17-18 éves "gyerek"-től teherbe akar esni aki még gyerektartásra jogosult, de nem gondolkozik 37-38 évesen sem, hogy még el sem vál és már 3 futó kapcsolata van a férje mellett úgy, hogy közben albérletböl albérletbe járnak...17 évesen simán lehettem és voltam is egy 25 éves nő befolyása alatt, az más kérdés hogy 18 lettem mire megszülettek... És még én fizessék amikor gyerekek másfél éves korukig nem is tudtam, hogy léteznek... Persze akkor is csak azért mert gondolom pénzre volt szüksége... Semmi nincs ami engem védene ez ügyben? Mert más az amikor valaki házasságban elvál és van gyerek, és szerintem teljesen más ez...gyerekek lelki világa, hogy mindig más férfival el együtt?



jan. 22. 20:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
83%
Ügyvéd
jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 A kérdező kommentje:
Jah és azóta nagy szüleimmel eltartási szerződésem van, mert le robbantak Papam 90% szemromlása van, nem lát kb semmit, mamám pedig nem bír járni, én vásárolok nekik, hordom őket orvoshoz, váltom ki a gyógyszereiket, és apolom őket.. ez is csomó penzembr van illetve időmbe és ezért csináltunk eltartási szerződést hogy mindezért (mivel kisnyugdijasok) legalább a ház az enyém legyen, ha már ennyi mindent nekem kell csinálni a lányaik helyett..
jan. 22. 20:09
 3/95 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen lehetett volna neked is eszed a védekezésre, nem kell csak a nőre kenni az egészet. Ha te vagy az apa, akkor neked kell gyerektartást fizetned, ha kiskorúként nincsen jövedelmed, akkor a szüleidnek egész addig, ameddig nem leszel nagykorú és nem rendelkezel jövedelemmel. Egyébként én a helyedben kérnék egy új apasági vizsgálatot. Ha a tied, akkor fizetsz és kész. Az meg, hogy a nő milyen életet él utánad, nem számít ebből a szempontból.
jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 A kérdező kommentje:
Nem kenek semmit a nőre, de ha azt nézzük alapul, hogy én még gyerekként befolyásolható voltam,szerintem vélelmezhető az a tény, hogy szándékosan akart teherbe esni. Mert igen ahogy a mondatomat kezdem, tudom hogy hibás vagyok, viszont egy 25 éves nőnek több esze is lehetett volna mint egy 16-17 éves gyereknek, aki még amúgy kiskorú..nem véletlen nem lehet venni cigit és italt csak 18 évesen (de sokan még akkor sem nőnek fel) nem védem magam mert a mai eszemmel ostorozom magam erősen, de azért én még gyerek voltam... Ő meg tapasztalt felnőtt..
jan. 22. 20:14
 5/95 A kérdező kommentje:
Én szempontomból nem számít, hogy a nő milyen életet él, de a gyerekek szempontjából sem számít? Hogy lelkileg hogyan dolgozzák fel illetve a fejlődésükre mennyit hát az hogy fél évente más férfi jár hozzájuk, ráadásul úgy hogy még el sem vált az egyiktol?
jan. 22. 20:16
 6/95 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de a 25 éves nőnek kellett volna több észnek lenni. Baszki 25 éves. De innen is látszik hogy az ész nem a korral arányos.

De tény hogy neked is lehetett volna eszed, viseld a következményeket, ebből talán egy életre megtanultad. Meg ha annyira biztos vagy abban hogy nem a tiéd akkor kérj új apaságit.

jan. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
100%

Kurni elég nagy voltál,de védekezni már a nőnek kellett volna mert te kiskorú voltál?

Eszem megáll

A nőnek is lehetett volna esze,de neked is

Most már fizess szépen.

jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 A kérdező kommentje:
Lehetett volna eszem igen, de azért egy 16 éves kamasz sokszor csinál hülyeségeket.. nem alpári családból származom, nagyszüleim sokat tettek azért, hogy ott tartsák ahol... De azért kamaszként sokkal jobban befolyásolható voltam és lehet mondani, hogy lehetett volna eszem... Gyerek voltam.. persze nyilván ettol nem oldódik meg, de azért mélyen meglep hogy a jog ezt nem vitatja, hogy egy 25 éves simán képes érzelmi befolyást kelteni egy 16-17 éves gyereken
jan. 22. 20:18
 9/95 anonim ***** válasza:
100%

Jaj persze ez a szöveg istenem.

Vígan kufircoltal azzal a 25 evéssel.

Akkor eszedbe sem jutott,hogy kiskorú vagy.

jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
100%
Egy 16 éves kamasz is tudja (vagyis tudnia kellene), hogy ha nem védekezik abból bizony előfordulhat terhesség. Nem kell azzal jönni, hogy befolyásolható voltál.
jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!