Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Most nem azt szeretném kapni, hogy igen hibáztál meg, hogy gondolkodni kellett volna mert ezt én is tudom... 2012-ben megismerkedtem egy nővel, ekkor voltam 16 éves, ő pedig 25. Szexuális kapcsolat 2012 nyarán történt elsőnek, igazából ritkán találkoztunk mert én fiatal voltam szüleim nem is nagyon engedték... Aztán többszörösen megcsalt szetmentünk 2014 február környékén., majd 2016-ban jön egy levél, hogy született 2 gyereke, és hogy tőlem van fizessék 30 ezer forintot (kozepiskolába jártam) majd megtagadtam, hogy a gyerekek nem tőlem vannak, apasági teszt volt (nyálminta) ami olyan eredménnyel zárult, hogy elvileg én vagyok az apuka.. (mondjuk nem bízom ebben, mert akivel akkoriban együtt volt tehetős ember volt) és mikor szetmentek mondott is olyat, hogy ismeretség gyanánt lett meghamisítva.. aztán megállapítottak egy összeget amit idáig nem fizettem hiszen akkoriban nem volt miből, meg le sem érettségiztem. Közben a csaj megházasodott, albérletböl albérletbe jártak, szetmentek a férjével és még el sem váltak a social media alapján 3 kapcsolata is volt ahol ő huh de szerelmes stb. (Képek lementve). Azt nem vizsgálják a bíróságon, hogy 2012-ben 16 éves voltam és neki 25 évesen kellett volna meggondolnia, hogy egy iskolába járó gyerekkel odafigyel és nem vállal gyereket? Jó nem 16 éves voltam mikor megszülettek, hanem 18 de 17 évesen is össze jöhetett volna ezek szerint akkor nem rajta mult, illetve neki kellett volna 25-26 évesen eszének lenni, hogy olyan gyerekkel jobban védekezik aki még saját maga is gyerektartásra jogosult és még gyerek... (Nagyszüleim neveltek) és most jött a levél ismét hogy 90.000 forintot követel...


Azt nem nézik a bíróság gyámhatóság, hogy azóta rengeteg 8-10 párkapcsolata volt, volt egy házassága ahol elvált, és még a válás alatt legalább 3 kapcsolata volt, hogy ez a gyerekek szempontjából lelkileg mennyire megterhelő? Tehát nem gondolkozott és nem volt tudatában 25-26 évesen hogy egy 16-17-18 éves "gyerek"-től teherbe akar esni aki még gyerektartásra jogosult, de nem gondolkozik 37-38 évesen sem, hogy még el sem vál és már 3 futó kapcsolata van a férje mellett úgy, hogy közben albérletböl albérletbe járnak...17 évesen simán lehettem és voltam is egy 25 éves nő befolyása alatt, az más kérdés hogy 18 lettem mire megszülettek... És még én fizessék amikor gyerekek másfél éves korukig nem is tudtam, hogy léteznek... Persze akkor is csak azért mert gondolom pénzre volt szüksége... Semmi nincs ami engem védene ez ügyben? Mert más az amikor valaki házasságban elvál és van gyerek, és szerintem teljesen más ez...gyerekek lelki világa, hogy mindig más férfival el együtt?



jan. 22. 20:04
 31/95 anonim ***** válasza:
87%

#23


Akkor támadd meg az apaságot. De amúgy a nyálminta DNS-t tartalmaz, szerintem ezen feleslegesen vergődsz. Nem lett volna egyezés, ha nem te vagy az apa.

Amúgy akkor sem úsznád meg a gyerektartás fizetését, ha anyuka alkalmazlan lenne, és mást neveznének ki gyámnak.

jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 anonim ***** válasza:
100%

"illetve azt is hogy befolyásolható-e volt a másik fél amikor megtörtént a dolog... Főleg ha valaki kamasz."


14 év volt akkoriban is a beleegyezési korhatár. Ha van jogod dugni, a következményt is vállald.

jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 anonim ***** válasza:
100%

Vagy kamuzol,vagy egy marha vagy.

Kettő közül valamelyik.

Egy gyerek születik az oké,nem védekeztetek.

De egyenesen kettő?ikrek?

jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
79%
Keress egy ügyvédet és vele megtudod beszélni a dolgokat. A bíróság fog egy gyerektartás összeget meghatározni, ha nincs a szülők között megegyezés, itt a gyerekek legfontosabb szükségleteit fogják figyelembe venni. Kérhetsz ott apaságit is mind a 2 gyereknél, ha az derűl ki, hogy a tied, akkor neked kell az összegét kifizetned. Azt nemtudom, hogy az eltartásiban mi a helyzet ilyen esetben.
jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 A kérdező kommentje:
Ikrek születtek igen. 2014 februárban szakadt meg a kapcsolat, és 2014 Novemberben születtek a gyerekek, ő leg elsőnek amikor tudomasomra jutatta az 2016-ban volt.. addig semmiről sem tudtam. Ha kell fizetni fogok mert nincs más út, de legyen már számomra is valami amivel védekezhetek. Ugyanis nem házasságban és nem is tudatomban születtek, nem beszélve arról, ahogy akkoriban és utána viselkedett. Megint más az hogy elval valaki és akkor normális a nő és nyilván segítem ahol tudom... Egyébként nem tudom, hogy az eltartási szerződés mennyiben befolyásolja, mert ott pénzbeli és nem pénzbeli kotelezettsegem is van, illetve barátnőmmel jó pár hónapja próbálkozunk, hogy legyen baba... (Ekkor még nem jött tőle a kevél, mert ez most jött múlt hét pénteken) ha esetleg sikerült akkor nekünk is jön a kis baby az szinten további anyagi költségeket jelent nekem mint az eltartási, és hát milliókat meg nem keresek.
jan. 22. 21:08
 36/95 anonim ***** válasza:
88%

Ez már kezd bonyolult lenni a gyakoris mezei embereknek.

Keress fel egy jó ügyvédet.

jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 A kérdező kommentje:
Mindenképp fel keresek, csak jót szeretnék. Meg nyilván jó volt kicsit kimondani magamból, mert bár hülye voltam és nyilván van fizetési kotelezettsegem, de sok dologban meg ahogy történt nem érzek korrektséget.. Illetve az eltartási szerződés már 3 éve fent áll, tehát nem ő miatta köttetett mielőtt még valaki ezt is kitalálja, csupán azért mert nagyon sok pénzbeli és nem pénzbeli kiadásom van feléjük, így úgy gondolták én érdemlem a házat.
jan. 22. 21:12
 38/95 anonim ***** válasza:
100%
Jelenj meg a bíróságon, kérd, hogy hivatalosan teszteljék le, hogy te vagy az apa. Ha az vagy, akkor ha a fejed tetejére állsz is, fizeted amire a bíróság kötelez. Ha nem, megúsztad. Az, hogy te 16 évesen hülye voltál senkit nem érdekel. Nem a gyerekek tehetnek róla. Arról sem, ha az anyjuk hülye. Senkit sem érdekel továbbá az sem, hogy ő milyen életet él, amíg veszélyeztetve nincsenek. Ha te csináltad, a kötelezettség is a tiéd. Senkit sem érdekel, hogy mennyire korrekt veled szemben. A bíróság a gyerekeket védi, az ő érdekeiket teszi első helyre. Az eltartási szerződést figyelembe veszik, a még nem létező "próbálkozunk" gyereket nem.
jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:
80%
A próbálkozunk gyereket nem, viszont ha elhúzódik a per és közben megfogan akkor szerintem igen
jan. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 A kérdező kommentje:
Azt nem, de Március végéig amíg menni kell a bíróságra simán összejöhet. (És nem, nem ezért) 2 éve jegyeztem el a páromat, pár hónapja próbálkozunk és majd lesz az esküvőnk. Persze ha fizetni kell fizetni is fogok, de erőn felül nem tudok, csak amit majd a kotelezettsegeim felül megmarad. És amúgy ha már ennyire védik a gyerekeket (ami tök okés dolog) akkor azt hogy lehet megengedni, hogy egy kisnyugdíjas aki dolgozott egész életében, csak épp már 83 éves, az kapjon 70-80 ezreket, 10 éves gyereknek nem elég, de aki ezer gyógyszert szed, sűrűn jár orvosokhoz, annak bezzeg elég:D persze nyilván ezért is támadható leszek, hogy ilyet mertem írni. Ettől függetlenül ha lesz gyerekem (nem így ahogy ez a nő rendezte) mindent is megfogok neki adni, de azért legyünk realisták.
jan. 22. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!