Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Most nem azt szeretném kapni, hogy igen hibáztál meg, hogy gondolkodni kellett volna mert ezt én is tudom... 2012-ben megismerkedtem egy nővel, ekkor voltam 16 éves, ő pedig 25. Szexuális kapcsolat 2012 nyarán történt elsőnek, igazából ritkán találkoztunk mert én fiatal voltam szüleim nem is nagyon engedték... Aztán többszörösen megcsalt szetmentünk 2014 február környékén., majd 2016-ban jön egy levél, hogy született 2 gyereke, és hogy tőlem van fizessék 30 ezer forintot (kozepiskolába jártam) majd megtagadtam, hogy a gyerekek nem tőlem vannak, apasági teszt volt (nyálminta) ami olyan eredménnyel zárult, hogy elvileg én vagyok az apuka.. (mondjuk nem bízom ebben, mert akivel akkoriban együtt volt tehetős ember volt) és mikor szetmentek mondott is olyat, hogy ismeretség gyanánt lett meghamisítva.. aztán megállapítottak egy összeget amit idáig nem fizettem hiszen akkoriban nem volt miből, meg le sem érettségiztem. Közben a csaj megházasodott, albérletböl albérletbe jártak, szetmentek a férjével és még el sem váltak a social media alapján 3 kapcsolata is volt ahol ő huh de szerelmes stb. (Képek lementve). Azt nem vizsgálják a bíróságon, hogy 2012-ben 16 éves voltam és neki 25 évesen kellett volna meggondolnia, hogy egy iskolába járó gyerekkel odafigyel és nem vállal gyereket? Jó nem 16 éves voltam mikor megszülettek, hanem 18 de 17 évesen is össze jöhetett volna ezek szerint akkor nem rajta mult, illetve neki kellett volna 25-26 évesen eszének lenni, hogy olyan gyerekkel jobban védekezik aki még saját maga is gyerektartásra jogosult és még gyerek... (Nagyszüleim neveltek) és most jött a levél ismét hogy 90.000 forintot követel...


Azt nem nézik a bíróság gyámhatóság, hogy azóta rengeteg 8-10 párkapcsolata volt, volt egy házassága ahol elvált, és még a válás alatt legalább 3 kapcsolata volt, hogy ez a gyerekek szempontjából lelkileg mennyire megterhelő? Tehát nem gondolkozott és nem volt tudatában 25-26 évesen hogy egy 16-17-18 éves "gyerek"-től teherbe akar esni aki még gyerektartásra jogosult, de nem gondolkozik 37-38 évesen sem, hogy még el sem vál és már 3 futó kapcsolata van a férje mellett úgy, hogy közben albérletböl albérletbe járnak...17 évesen simán lehettem és voltam is egy 25 éves nő befolyása alatt, az más kérdés hogy 18 lettem mire megszülettek... És még én fizessék amikor gyerekek másfél éves korukig nem is tudtam, hogy léteznek... Persze akkor is csak azért mert gondolom pénzre volt szüksége... Semmi nincs ami engem védene ez ügyben? Mert más az amikor valaki házasságban elvál és van gyerek, és szerintem teljesen más ez...gyerekek lelki világa, hogy mindig más férfival el együtt?



jan. 22. 20:04
 21/95 A kérdező kommentje:
Nem tettem.. egyedül az van apaságiként, hogy nyál mintát vettek Budapesten még anno 2016-ban és elvileg az azt mutatta, hogy a gyerekek az enyémek... De csak nyál minta volt, semmi más. Pedig az akkori ugyvedem szerint is vérvétel kellett volna, csak hát az azóta meghalt...
jan. 22. 20:35
 22/95 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem nézik a bíróság gyámhatóság, hogy azóta rengeteg 8-10 párkapcsolata volt, volt egy házassága ahol elvált, és még a válás alatt legalább 3 kapcsolata volt, hogy ez a gyerekek szempontjából lelkileg mennyire megterhelő?"


A gyerektartás fizetési kötelezettsézhez semmi köze annak, hogy anyuka milyen életet él. Mit gondolsz, ez úgy működik, hogy a bíró a fejéhez kap: ja, anyuka ribi, akkor felezzük le a gyerektartást...

jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 A kérdező kommentje:
Gyerekek az anyja nevén vannak, egy nyál minta van semmi több... Az is egyszeri benyúltak a számba ilyen fül pucolo szerű dologgal
jan. 22. 20:37
 24/95 anonim ***** válasza:
100%

"de emelt családit kapnak, illetve az anya 40 ezret kap utanuk, adokedvezményt itt tartunk 85-90 ezer Ft körül, most ha beleteszek 90 ezret meg az anya is, az akkor közel 300 ezer Ft 10 éves gyerekekre.. "

Emelt családit TARTÓS BETEG után kapnak, azt ő aligha ha nem azok.

Egyedülálló kétgyerekes potom 3 ezerrel kap többet, mint aki nem egyedülálló.

40 ezer adókedvezményt akkor kap, ha eleget dolgozik. Egyébként meg 2 gyerek iskolai menzája pont 40 ezer.

Hogy jön ki neked a 90, amikor 70 se jön össze, amiből elvisz 40-et az iskolai kaja.

Otthon se esznek ingyen. Ruha, cipő, iskolai felszerelés, rezsihányad, albérlet .

jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 A kérdező kommentje:
22-es nem a gyerektartás ügyében, hanem annak ügyében, hogy egyáltalán a gyerekek nála megfelelően-e fejlődnek és megfelelő példát látják... De mindegy
jan. 22. 20:39
 26/95 anonim ***** válasza:
37%
De azért hogyha fordított lenne a helyzet, akkor az a mocskos fickó lenne..:')
jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 A kérdező kommentje:
Iskolai menza 12.000 forint ezt jelöli a vallomásában, miért ír ide olyan aki nincs tisztában az árakkal illetve csak a nőt védi folyton? Kar volt kiírni mert az eddigi hasonló kiirasokban is mindig az "apuka" a hibás és fizessen a végtelenségig. Szerintem meg ha nem lenne ilyen ügyem sem így kellene hogy legyen. Igen is vizsgáljuk meg mindent, azt is hogy a nönel megérdemelten-e van illetve azt is hogy befolyásolható-e volt a másik fél amikor megtörtént a dolog... Főleg ha valaki kamasz.... És igen fizessen de annak megfelelőt ahogyan történt is a dolog..
jan. 22. 20:41
 28/95 A kérdező kommentje:
Nem kérek olyan választ aki csak támad és a hibát keresi. Azt keresem, hogy mi szól mellettem. És továbbiakban csak ez érdekel. Hibáztam, most ezen szeretnék javítani. Én nem család ellenes vagyok hiszen van egy párom akivel tervezzuk a babát és a családot, de nem ilyen emberrel aki közel 3 évig nem is közölte azt, hogy gyereke lesz elvileg tőlem, meg össze vissza ribiskedik meg hazudozik
jan. 22. 20:44
 29/95 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem jön ki a matek. Ha 2014. február környékén mentetek szét, és tegyük fel, hogy abban a hónapban szexeltetek még, akkor annak a gyereknek 2015. januárjában meg kellett születnie. Ha 2016-ban születtek a gyerekek, az még plusz egy év. Eltette a spermádat? Itt valami nagyon nem kerek. Vagy 2014. februárja után még összejártatok?
jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
20%
24 és amúgy szted a különélő szülőnek kell a gyerek minden kiadását fizetni vagy mi? Amúgy kérdező első körben ne ismerd el az apaságot. Mivel még hivatalosan a neved nem is szerepel sehol nem kérhet gyerektartást. Ha ő rád akarja bizonyítani neki kell fizetnie a pert. Addig meg egy forintot ne küldj neki.
jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!