Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Most nem azt szeretném kapni, hogy igen hibáztál meg, hogy gondolkodni kellett volna mert ezt én is tudom... 2012-ben megismerkedtem egy nővel, ekkor voltam 16 éves, ő pedig 25. Szexuális kapcsolat 2012 nyarán történt elsőnek, igazából ritkán találkoztunk mert én fiatal voltam szüleim nem is nagyon engedték... Aztán többszörösen megcsalt szetmentünk 2014 február környékén., majd 2016-ban jön egy levél, hogy született 2 gyereke, és hogy tőlem van fizessék 30 ezer forintot (kozepiskolába jártam) majd megtagadtam, hogy a gyerekek nem tőlem vannak, apasági teszt volt (nyálminta) ami olyan eredménnyel zárult, hogy elvileg én vagyok az apuka.. (mondjuk nem bízom ebben, mert akivel akkoriban együtt volt tehetős ember volt) és mikor szetmentek mondott is olyat, hogy ismeretség gyanánt lett meghamisítva.. aztán megállapítottak egy összeget amit idáig nem fizettem hiszen akkoriban nem volt miből, meg le sem érettségiztem. Közben a csaj megházasodott, albérletböl albérletbe jártak, szetmentek a férjével és még el sem váltak a social media alapján 3 kapcsolata is volt ahol ő huh de szerelmes stb. (Képek lementve). Azt nem vizsgálják a bíróságon, hogy 2012-ben 16 éves voltam és neki 25 évesen kellett volna meggondolnia, hogy egy iskolába járó gyerekkel odafigyel és nem vállal gyereket? Jó nem 16 éves voltam mikor megszülettek, hanem 18 de 17 évesen is össze jöhetett volna ezek szerint akkor nem rajta mult, illetve neki kellett volna 25-26 évesen eszének lenni, hogy olyan gyerekkel jobban védekezik aki még saját maga is gyerektartásra jogosult és még gyerek... (Nagyszüleim neveltek) és most jött a levél ismét hogy 90.000 forintot követel...


Azt nem nézik a bíróság gyámhatóság, hogy azóta rengeteg 8-10 párkapcsolata volt, volt egy házassága ahol elvált, és még a válás alatt legalább 3 kapcsolata volt, hogy ez a gyerekek szempontjából lelkileg mennyire megterhelő? Tehát nem gondolkozott és nem volt tudatában 25-26 évesen hogy egy 16-17-18 éves "gyerek"-től teherbe akar esni aki még gyerektartásra jogosult, de nem gondolkozik 37-38 évesen sem, hogy még el sem vál és már 3 futó kapcsolata van a férje mellett úgy, hogy közben albérletböl albérletbe járnak...17 évesen simán lehettem és voltam is egy 25 éves nő befolyása alatt, az más kérdés hogy 18 lettem mire megszülettek... És még én fizessék amikor gyerekek másfél éves korukig nem is tudtam, hogy léteznek... Persze akkor is csak azért mert gondolom pénzre volt szüksége... Semmi nincs ami engem védene ez ügyben? Mert más az amikor valaki házasságban elvál és van gyerek, és szerintem teljesen más ez...gyerekek lelki világa, hogy mindig más férfival el együtt?



jan. 22. 20:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/95 A kérdező kommentje:
Akkor le lenne vágva most a fejed, mert ez nem így volt:D Egyáltalán nem mondogattam senkinek sem, és nem tudod a pontos körülményeket. Nem sajnáltatom magam mert számtalanszor elismertem, hogy hibáztam és nyilván nem azt vitatom, hogy nincs kötelezettségem. Hanem csupán azt, hogy azért ebben vannak emberi tényezők is illetve olyan dolgok amiket lehet, hogy a jog nem vizsgál de mint ember fel lehet fogni és fel is kell. Akkor mondjuk ki, hogy az anyának több joga van kb végig, és dönthet úgy, hogy 2 hetente pár alkalmat ad az apának ha épp ott hagyja mert kb ennyit engedélyez a bíróság. Siránkozástól messze áll, beszélgetés van, vélemények vs vélemények... semmi extra.
jan. 23. 12:13
 92/95 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem beszélgetés. Le van írva feketén fehéren, hogy mi a szitu, ha a tieid akkor ez van. Te azon vergődsz oldalakon keresztül, hogy ez mennyire nem igazságos, mert te csak 16 voltál. Sajnálom, hogy ennyire nem sikerül feldolgozni, hogy a bíróságot nem érdekli, hogy neked ez milyen. Az sem, hogy a nő milyen. A gyerekek érdekeit nézi. Te, a te életed meg egyáltalán nem számít ebben a kérdésben.
jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/95 anonim ***** válasza:
26%
Ha valóban tieid tényleg nem igazán van mit tenni, akkor vállalni kell a felelősséget. De értem amit mondasz, ha minden tényezőt nézünk valóban ez egy legutolsó dolog ami itt lezajlott, ha valóban így zajlott. Annak idején én is kiskorú voltam amikor azt hittem, hogy teherbe estem, (17 voltam) körülbelül 1 éves kapcsolatból, nem jött meg a menszesz, megijedtem, hogy mi lesz életemmel ha megtartom, illetve maga az apával. (ő 20 éves volt) és akkoriban valóban én is úgy érzem, hogy sokkal befolyásolhatóbb voltam. Mai eszemmel sok mindent másképp csinálnék, nekem szerencsém volt mert aztán nem az miatt nem jött meg, de a vizsgálatig azt se tudtam, hogy mit kezdek majd az életemmel, ha terhes leszek. Megértelek itt nagyon sok ember rosszindulatú és én megértem amit írsz de sajnos a jog az ebben a tényezőben nem dönt. Kitartást.
jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/95 anonim ***** válasza:
jan. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/95 anonim ***** válasza:
100%
94# Ez jó. :D Egyébként én már az ikresnél is azt gondoltam picit,hogy két gyerek van itt különböző korban. Illetve hogy több ott a jövedelem,a semmiért nem fognak 90 ezret követelni. Bár fene tudja melyik a kamu,de elég nagy véletlen egybeesés lenne,ha a 2 kérdés nem egy személyhez tartozna.
jan. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!