Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Most nem azt szeretném kapni, hogy igen hibáztál meg, hogy gondolkodni kellett volna mert ezt én is tudom... 2012-ben megismerkedtem egy nővel, ekkor voltam 16 éves, ő pedig 25. Szexuális kapcsolat 2012 nyarán történt elsőnek, igazából ritkán találkoztunk mert én fiatal voltam szüleim nem is nagyon engedték... Aztán többszörösen megcsalt szetmentünk 2014 február környékén., majd 2016-ban jön egy levél, hogy született 2 gyereke, és hogy tőlem van fizessék 30 ezer forintot (kozepiskolába jártam) majd megtagadtam, hogy a gyerekek nem tőlem vannak, apasági teszt volt (nyálminta) ami olyan eredménnyel zárult, hogy elvileg én vagyok az apuka.. (mondjuk nem bízom ebben, mert akivel akkoriban együtt volt tehetős ember volt) és mikor szetmentek mondott is olyat, hogy ismeretség gyanánt lett meghamisítva.. aztán megállapítottak egy összeget amit idáig nem fizettem hiszen akkoriban nem volt miből, meg le sem érettségiztem. Közben a csaj megházasodott, albérletböl albérletbe jártak, szetmentek a férjével és még el sem váltak a social media alapján 3 kapcsolata is volt ahol ő huh de szerelmes stb. (Képek lementve). Azt nem vizsgálják a bíróságon, hogy 2012-ben 16 éves voltam és neki 25 évesen kellett volna meggondolnia, hogy egy iskolába járó gyerekkel odafigyel és nem vállal gyereket? Jó nem 16 éves voltam mikor megszülettek, hanem 18 de 17 évesen is össze jöhetett volna ezek szerint akkor nem rajta mult, illetve neki kellett volna 25-26 évesen eszének lenni, hogy olyan gyerekkel jobban védekezik aki még saját maga is gyerektartásra jogosult és még gyerek... (Nagyszüleim neveltek) és most jött a levél ismét hogy 90.000 forintot követel...


Azt nem nézik a bíróság gyámhatóság, hogy azóta rengeteg 8-10 párkapcsolata volt, volt egy házassága ahol elvált, és még a válás alatt legalább 3 kapcsolata volt, hogy ez a gyerekek szempontjából lelkileg mennyire megterhelő? Tehát nem gondolkozott és nem volt tudatában 25-26 évesen hogy egy 16-17-18 éves "gyerek"-től teherbe akar esni aki még gyerektartásra jogosult, de nem gondolkozik 37-38 évesen sem, hogy még el sem vál és már 3 futó kapcsolata van a férje mellett úgy, hogy közben albérletböl albérletbe járnak...17 évesen simán lehettem és voltam is egy 25 éves nő befolyása alatt, az más kérdés hogy 18 lettem mire megszülettek... És még én fizessék amikor gyerekek másfél éves korukig nem is tudtam, hogy léteznek... Persze akkor is csak azért mert gondolom pénzre volt szüksége... Semmi nincs ami engem védene ez ügyben? Mert más az amikor valaki házasságban elvál és van gyerek, és szerintem teljesen más ez...gyerekek lelki világa, hogy mindig más férfival el együtt?



jan. 22. 20:04
 71/95 anonim ***** válasza:
100%

"egy kisnyugdíjas aki dolgozott egész életében, csak épp már 83 éves, az kapjon 70-80 ezreket, 10 éves gyereknek nem elég, "

A különbség, hogy a kisnyugdíjasnak egy élete volt arra, hogy ne kisnyugdíjas legyen, így ő tehet arról ha keveset kap. 99 %-ban azok kapnak minimálnyugdíjat, akik feketéztek egész életükben, nem fizettek a közösbe semmit.

Egy kiskorú meg nem tehet arról, hogy megszületett, a szülei kötelessége eltartani, akkor is ha az a szülő 16 évesen csinálta meg.

Egyébként az eltartási szerződés csak a gyerekek tartasi kötelezettsége után jön. Ugyanannyira számít mint egy hitel. Semennyire. A tartásnál meg a bejelentett minimál nettódat fogják nézni, hisz kamu, hanem a tényleges életszínvonalad alapján következtetett bevételt. De 200 nettóra is simán megítélnek két gyerekre 80-100-at, úgyhogy ne csinálj harmadikat!

jan. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem rosszindulatból írta, hogy nem csak az ő hibája a terhesség, hanem mindkét fél hibázott. Ezen felül többen is írtuk, hogy menjen ügyvédhez, kérjen apasági vizsgálatot. Ezen felül mégis mi mit tudnánk javasolni? Ha ő az apa fizetnie kell. Nincs mese...ez van...ez a törvény. Ez alól az sem mentesíti, hogy 16 éves volt, amikor megtörtént a szex. Majd a bíróság eldönti, hogy ebben a kesze-kusza történetben milyen enyhítő körülményeket tud figyelembe venni.
jan. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 anonim ***** válasza:
74%

71# attól még csinálhat több gyereket is, mert az összeg az összes gyerek között oszlik el. Ha most megitélnek 100-at, mert az a fizuja fele mondjuk és közben születik még 2, akkor kérhető a csökkentése, mert ugye a 100 az összes gyerekre lesz elosztva.


Bár nekem már elég kamunak hangzik ez az egész történet. Nemlehet valaki ennyire csőlátású, hogy nem ért meg semmit. Ez egy olyan semmilyen sztori komolyan mondom. Ikrek, de lehet az egyik nem az enyém, próbálkozunk a barátnőmmel és 2-őt akarunk, de még ez se rendeződött stb... szerintem egy unatkozó valaki tette fel ezt a sztorit és jókat röhög.

jan. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem hogy ebbe mi a vicces vagy éppen a jó? Mármint nekem nem lenne jó szórakozás hogy kamu sztorit írok ki.
jan. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem
jan. 23. 10:30
 76/95 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem, hogy amúgy olvasgatok itt sokkal több bejegyzést majd kommentet is. Mindenhol az utálat meg minden meg mi az, hogy ne akarjak többet? Ezt a 2 gyereket nem szerettem volna, és csak részben múlott rajtam:D Meg azért minden tekintetben figyelembe kellene venni a történéseket is, hogy most az anyuka pénzt vagy valóban apát keres, lehet jog erre nincs, de én meg azt mondom, hogy ne legyünk már csőlátásúak. Aki 3 év után szól (Ebben benne a terhességi idő) és már a terhesség alatt és utána is számtalan kapcsolata volt, közben meg is házasodott majd házasság alatt is még el nem vált számtalan kapcsolat volt, azért csak nézni kellene valamilyen szinten. Fogok menni ügyvédhez és meg próbáljuk a legjobbat kihozni. Az meg, hogy ne akarjak gyereket, nevetséges szöveg. 16 voltam, gyerek. Persze ez nem teljesen mentség de azért ott az ember jobban befolyásolható és ha kell ezerszer is ezt mondom. Szeretnék családot, mert a nagyszüleim így neveltek. És nem úgy, hogy valaki valahogyan kijátszva teherbe esett majd szól 3 év múlva, és jelentkezik 3-4 évente annak függvényében hogy éppen akivel van az engedélyezi, vagy sem, vagy esetleg kimondottan hajtja a pénzt. (Mert volt amikor akartam vele beszélni és közölte most ne, mert a párja nem szereti) kell fizetnem, akkor sajnos fizetek. De vizsgálják azt a tényt is, hogy való anyának vagy sem. Illetve ez az egész hercehurca normálisan zajlott vagy sem.
jan. 23. 10:37
 77/95 A kérdező kommentje:
Meg akkor ilyen alapon had vásároljak szeszes italt illetve dohány árút is 16 évesen, mert ha azt el tudom dönteni kamasz létemre 16 évesen, hogy nekem úgy kell védekeznem egy 25 éves nővel szembe, hogy véletlen se essen teherbe, ne játsszon ki, akkor azt is eltudom dönteni, hogy számomra a szeszes ital és a dohány árú káros, és drága. Szerintem ezt könnyebb is eldönteni, mint hogy egy szűz tapasztalatlan embert kijátsszon egy olyan ember aki számtalan kapcsolatot létesített és tisztában van mindennel.
jan. 23. 10:43
 78/95 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy te is rendesen szerencsecsomag lehetsz, hogy ráadásul nem is 1 hanem 2 gyerek született :D Itt téged egyedül az apasági teszt ment meg.
jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:
100%

"mi az, hogy ne akarjak többet? "

Ha nincs pénzed, mert ezt állítod, mégis mire vállalnál többet?

Te nyavalyogsz a pénzen.

jan. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 A kérdező kommentje:
Valóban nem voltam szerencsés, hogy pont 2 gyerek született.. De engem ez a része nem fog tudni érdekelni, még ha ezért van is valaki aki elitél (kötelező részt fogom elvállalni) és száradjon a nő lelkén az, hogy kijátszott egy 16 éves gyereket, mert így volt) és ez miatt nincs apjuk. Ami itt történt, a kapcsolat elejétől és folyamatosan idáig, amit a nő leművelt és amit csinált azt inkább hagyjuk. Mostani munkám, nagy szüleim ápolása mellett illetve ha sikerül párommal a baba ez mellett nekem sajnos másra már nem jut idő.
jan. 23. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!