Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Most nem azt szeretném kapni, hogy igen hibáztál meg, hogy gondolkodni kellett volna mert ezt én is tudom... 2012-ben megismerkedtem egy nővel, ekkor voltam 16 éves, ő pedig 25. Szexuális kapcsolat 2012 nyarán történt elsőnek, igazából ritkán találkoztunk mert én fiatal voltam szüleim nem is nagyon engedték... Aztán többszörösen megcsalt szetmentünk 2014 február környékén., majd 2016-ban jön egy levél, hogy született 2 gyereke, és hogy tőlem van fizessék 30 ezer forintot (kozepiskolába jártam) majd megtagadtam, hogy a gyerekek nem tőlem vannak, apasági teszt volt (nyálminta) ami olyan eredménnyel zárult, hogy elvileg én vagyok az apuka.. (mondjuk nem bízom ebben, mert akivel akkoriban együtt volt tehetős ember volt) és mikor szetmentek mondott is olyat, hogy ismeretség gyanánt lett meghamisítva.. aztán megállapítottak egy összeget amit idáig nem fizettem hiszen akkoriban nem volt miből, meg le sem érettségiztem. Közben a csaj megházasodott, albérletböl albérletbe jártak, szetmentek a férjével és még el sem váltak a social media alapján 3 kapcsolata is volt ahol ő huh de szerelmes stb. (Képek lementve). Azt nem vizsgálják a bíróságon, hogy 2012-ben 16 éves voltam és neki 25 évesen kellett volna meggondolnia, hogy egy iskolába járó gyerekkel odafigyel és nem vállal gyereket? Jó nem 16 éves voltam mikor megszülettek, hanem 18 de 17 évesen is össze jöhetett volna ezek szerint akkor nem rajta mult, illetve neki kellett volna 25-26 évesen eszének lenni, hogy olyan gyerekkel jobban védekezik aki még saját maga is gyerektartásra jogosult és még gyerek... (Nagyszüleim neveltek) és most jött a levél ismét hogy 90.000 forintot követel...


Azt nem nézik a bíróság gyámhatóság, hogy azóta rengeteg 8-10 párkapcsolata volt, volt egy házassága ahol elvált, és még a válás alatt legalább 3 kapcsolata volt, hogy ez a gyerekek szempontjából lelkileg mennyire megterhelő? Tehát nem gondolkozott és nem volt tudatában 25-26 évesen hogy egy 16-17-18 éves "gyerek"-től teherbe akar esni aki még gyerektartásra jogosult, de nem gondolkozik 37-38 évesen sem, hogy még el sem vál és már 3 futó kapcsolata van a férje mellett úgy, hogy közben albérletböl albérletbe járnak...17 évesen simán lehettem és voltam is egy 25 éves nő befolyása alatt, az más kérdés hogy 18 lettem mire megszülettek... És még én fizessék amikor gyerekek másfél éves korukig nem is tudtam, hogy léteznek... Persze akkor is csak azért mert gondolom pénzre volt szüksége... Semmi nincs ami engem védene ez ügyben? Mert más az amikor valaki házasságban elvál és van gyerek, és szerintem teljesen más ez...gyerekek lelki világa, hogy mindig más férfival el együtt?



jan. 22. 20:04
 41/95 anonim ***** válasza:
100%

"...már számomra is valami amivel védekezhetek. Ugyanis nem házasságban és nem is tudatomban születtek"


Senkit nem érdekel, hogy te akartad-e a gyerekeket. Nem tudtad volna akkor sem megakadályozni, hogy megszülessenek, ha már 4 hetes terhesen a tudtodra hozza.


"akkor azt hogy lehet megengedni, hogy egy kisnyugdíjas aki dolgozott egész életében, csak épp már 83 éves, az kapjon 70-80 ezreket, 10 éves gyereknek nem elég"

Ez hogy jön ide? Esküszöm, olyan érveid meg elképzeléseid és példáid vannak, hogy szerintem most sem lehetsz agyilag több 16-nál.

A gyerektartást az azt fizetni köteles szülő fizetésének arányában állapítják meg, nem úgy, hogy valaki mondjuk bezzeg csak 28 ezer önkormányzati segélyből él. Jó, hogy nem azt mondod példának, hogy a hajléktalannak jövedelme sincs, akkor a gyereknek sem kell pénz.

Add elő ezt a vergődést a bíróságon, legalább mindenki jót röhög.

jan. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem igazságos a nyugdíjasokkal a rendszer, még ez van. Hiába puffogsz. Be fogja kérni a bíróság a jövedelmedről és a kiadásaidról az igazolást. Ez alapján számol. 3 gyerekre a jövedelmed 50%ig terhelhető. Ha sikerül is addigra az új, a fizud majdnem fele lehet, hogy ugrik. Ebből vonódik le az, amit igazoltan az öregekre fordítasz és szerepel a szerződésetekben. De azt akkor rájuk is kell fordítani és igazolni.

Szeretnél még valami miatt lázadozni?

jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 anonim ***** válasza:
100%
38#-al Egyetértek. Kérni kell újabb apaságit,viszont ha tényleg te vagy,nincs mese,fizetned kell,mert kötelességed. Oké,hogy kiskorú voltál,de se fegyvert,semmit nem tartottak a fejedhez. A gyerekek erről hol tehetnek,hogy eszetlenek voltatok mind a ketten?A bíróság is a gyerek érdekeit nézi,nem a tiédet fogja. Látszik,hogy nem fontos,hogy valószínű,hogy a tieid. Két gyerekre egyébként szinte majdnem reális is a 90 ezer,amit követel. Nem hiszem,hogy megadnák,de közel annyit igen. A bevételedhez fogják nézni,meg van adva annak hány százaléka lehet maximum.
jan. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 A kérdező kommentje:
Én ezt nem így gondolom, ha agyilag 16 éves szinten lennék nem jutottam volna oda ahová jutottam, és nem volt szülői milliós támogatás, ezzel csak annyit mondtam, hogy csomó kiírásban jaj 100 ezer se elég a gyerek dolgaira, és ezzel jöttem példaként (hajléktalan nem mérvadó) hogy aki életét ledolgozta annak az állam szemében megfelelő a 70 de sokszor jóval kevesebb jövedelem, és valahogy senkit nem érdekel, hogy eleg-e amikor gyerekről van szó mindenki több száz ezrekben beszél, mint havi igényeket. (Szerintem a bíróság részéről az alap ellátást)Lakhatás, élelem, tisztálkodás, ruha, meg némi egyéb programok a suli mellett kellene vizsgálni. (Jah és anyuka nem él egyedül, ugyan is párkapcsolata van és együtt élnek) persze ott a fel nem köteles, de ha már elfogadta nyilván támogatja.
jan. 22. 21:36
 45/95 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál tudatodnál? Ja,persze..de ha egy 16 éves csaj esik teherbe,hú de hamar lelépnek a nagy férfiak. :D 16 évtől már rohadtul nem voltál gyerek.
jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:
100%
44# Az teljesen mindegy,hogy él-e valakivel. A te párod se fogja gondolom támogatni őket,neki miért is kellene? Ezt nem fogják figyelembe venni. 42-el egyetértek. Sajnos,akármennyire is lázadsz (nekem is picit gyerekesnek tűnsz),ennek ez szokott lenni a folyamata.
jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy szar érzés tudomásul venni, hogy a te kamaszkori hülye döntéseidnek komolyabb következményei lettek, mint egy átlag kamasz esetében, és ennek még nagyon sokáig fizetni fogod az árát. De akkor is a racionalitás talaján kéne maradni.

Egy teszt már volt, aszerint te vagy az apa.


Ilyen vergődést rendezett sógornőm is, mikor kiderült hasonló módon, hogy a férjének is lett még őelőtte egy lánya mástól. Ott is volt apasági, feketén-fehéren ki lett mondva, hogy ő az apa. De ő meg akarta magyarázni, hogy hát nem is hasonlít rá... 😄

99,9 %-s egy ilyen teszt. Hajrá!

jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 anonim ***** válasza:
51%
Figyelj szerintem figyelembe fogják venni a körülményeket, amúgy meg ha tegyük fel 200ezer a hivatalos jövedelmed, összejön a saját gyerek meg eltartassz valakit, akkor max 50-60ezret ítélnek meg a 2 gyerekre.
jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 A kérdező kommentje:
Lehet szívtelen leszek de jól mondod 43-as nem érdekel, hogy kié. Mivel hogy amit a nő le mevűlelt illetve évekig nem is jelezte, aztán évekig per ment hogy kié nem alakult ki érzelmi kapcsolat. Sosem láttam őket és nem is igényeltem hiszen ha az jön ki, hogy nem enyémek már nem is emlékeznek erre az esetre, így még hogy akkor ki jött nyál mintarol hirtelen legyenek érzéseim feléjük? Pedig akin ahol tudok segítek, most karácsonykor is voltunk pár családnál eléggé sok adománnyal amihez mi is a párommal hozzajarultunk illetve akik adtak mi szalitottuk le. Illetve nagyszuleimet is apolom, más nem foglalkoznak velük 28 évesen... De elismerem és elfogadom ha van ilyen eset és semmi érzelem nem fűzi valaki hozzájuk, hiszen hogyan? Több mint 2 évesek voltak mikor elkezdodott a per, kb 4 évesek voltak mire a nyalminta szerint kiderült hogy enyémek, és az akkori csavoja szerint meghamisított persze nem adok a mondatara, hiszen hazudhatott is. De azért az emberben ott motoszkál, hogy mi van ha nem enyemek, vagy csak az egyik az enyém?. Amit muszáj lesz nyilván fizetni fogok, de nekem is vannak kotelezettsegeim. Nagyszüleim felé, illetve párom felé ha terhes lesz.
jan. 22. 21:43
 50/95 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem szól melletted. Szegény, ártatlan, naiv kis 16 éves, beleült a kukidba egy 25 éves, gonosz nő. Gondolom te nem is akartad. Gumit kellett volna húzni. Ja tudom, az kényelmetlen, különben is, azt hazudta a nő, hogy gyógyszert szed. Ha a te gyerekeid, akkor fizetni fogsz. Nem fogja érdekelni a bíróságot a dumád, sem a nő élete.
jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!