Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Most nem azt szeretném kapni, hogy igen hibáztál meg, hogy gondolkodni kellett volna mert ezt én is tudom... 2012-ben megismerkedtem egy nővel, ekkor voltam 16 éves, ő pedig 25. Szexuális kapcsolat 2012 nyarán történt elsőnek, igazából ritkán találkoztunk mert én fiatal voltam szüleim nem is nagyon engedték... Aztán többszörösen megcsalt szetmentünk 2014 február környékén., majd 2016-ban jön egy levél, hogy született 2 gyereke, és hogy tőlem van fizessék 30 ezer forintot (kozepiskolába jártam) majd megtagadtam, hogy a gyerekek nem tőlem vannak, apasági teszt volt (nyálminta) ami olyan eredménnyel zárult, hogy elvileg én vagyok az apuka.. (mondjuk nem bízom ebben, mert akivel akkoriban együtt volt tehetős ember volt) és mikor szetmentek mondott is olyat, hogy ismeretség gyanánt lett meghamisítva.. aztán megállapítottak egy összeget amit idáig nem fizettem hiszen akkoriban nem volt miből, meg le sem érettségiztem. Közben a csaj megházasodott, albérletböl albérletbe jártak, szetmentek a férjével és még el sem váltak a social media alapján 3 kapcsolata is volt ahol ő huh de szerelmes stb. (Képek lementve). Azt nem vizsgálják a bíróságon, hogy 2012-ben 16 éves voltam és neki 25 évesen kellett volna meggondolnia, hogy egy iskolába járó gyerekkel odafigyel és nem vállal gyereket? Jó nem 16 éves voltam mikor megszülettek, hanem 18 de 17 évesen is össze jöhetett volna ezek szerint akkor nem rajta mult, illetve neki kellett volna 25-26 évesen eszének lenni, hogy olyan gyerekkel jobban védekezik aki még saját maga is gyerektartásra jogosult és még gyerek... (Nagyszüleim neveltek) és most jött a levél ismét hogy 90.000 forintot követel...


Azt nem nézik a bíróság gyámhatóság, hogy azóta rengeteg 8-10 párkapcsolata volt, volt egy házassága ahol elvált, és még a válás alatt legalább 3 kapcsolata volt, hogy ez a gyerekek szempontjából lelkileg mennyire megterhelő? Tehát nem gondolkozott és nem volt tudatában 25-26 évesen hogy egy 16-17-18 éves "gyerek"-től teherbe akar esni aki még gyerektartásra jogosult, de nem gondolkozik 37-38 évesen sem, hogy még el sem vál és már 3 futó kapcsolata van a férje mellett úgy, hogy közben albérletböl albérletbe járnak...17 évesen simán lehettem és voltam is egy 25 éves nő befolyása alatt, az más kérdés hogy 18 lettem mire megszülettek... És még én fizessék amikor gyerekek másfél éves korukig nem is tudtam, hogy léteznek... Persze akkor is csak azért mert gondolom pénzre volt szüksége... Semmi nincs ami engem védene ez ügyben? Mert más az amikor valaki házasságban elvál és van gyerek, és szerintem teljesen más ez...gyerekek lelki világa, hogy mindig más férfival el együtt?



jan. 22. 20:04
 81/95 anonim ***** válasza:
100%
Ikresre nem ír.:D
jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 A kérdező kommentje:
Csak azért folytatom az írást, hogy akik itt élik ki a mások kritizálását illetve mások támadását, mert hát annak pont soha semmilyen joga nincs aki kiír valamit, az mindig hibás, az mindig bűnös, továbbiakban is tudjátok ezt kiélvezni, hátha teljes lesz az ilyen emberek élete. Azoknak továbbra is köszönöm akik segíteni próbálnak.
jan. 23. 10:54
 83/95 anonim ***** válasza:
100%
De válaszolnál az ikres dologra kérdező. Hogy lenne csak az egyik a tiéd? Ne terelj.
jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 A kérdező kommentje:
Számtalanszor lehetett olvasni, hogy két apától született ikerpár itt és ott. Google a barátod és utána olvashatsz, amennyire ritka az ikerterhesség is főleg így.. Az is lehet ha mással is lefeküdt, már pedig tudom, hogy mással is lefeküdt. Hidd el ha úgy sikerül be bárkivel a gyerek, hogy együtt voltunk tudok róla és nem ilyen körülmények között meg úgy, hogy 3 évvel később szól meg így hogy voltak vagy 4 évesek mire lezárult a nyál mintás teszt. Felelősséget vállaltam volna és nyilván támogatom őket. De sok részlettel még így sem vagytok tisztában. Szeretnék családot és lesz is , de úgy, hogy valóban akartam és nem rám lett terhelve úgy, hogy ennek tudatában sem voltam.
jan. 23. 11:04
 85/95 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező,eü-sként mondom felröhögtem ezen. :D Nem bántásból,csak azért a józan eszed ne menjen már el. Én megértelek amúgy,nem szólt róla,nem lehetett beleszólásod ebbe. Ha viszont szólt volna,hogy 8 hetes kismama,sajnos akkor sem lehetett volna beleszólásod. Akkor van,amikor védekezel,de ha mást nem,ezt gondolom egy életre megtanultad hogyan kell és sajnálom,hogy ilyen áron. Ettől még lehet családod az új pároddal,de sajnos támogatnod kell őket is. Ez a törvény. Nem anyukát pénzeled,ilyenkor a gyereket nézik. Nem azt,hogy hogy fogant,hány férfija volt,stb.,hanem csak is a gyerekeket jogosan. Kitartást!
jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 A kérdező kommentje:
Igazad van ezekben a dolgokban, egy szóval nem mondtam, hogy nem fizetek ha kell, már pedig majd kell. Tudom, hogy nem ezek a lényeges dolgok, csak azért valahol valamilyen formában azt is figyelembe kellene venni, hogy itt nem az volt a lényeg, hogy szegény anyuka véletlen teherbe esett. Mert számtalan döntése, lépése, cselekedete is azt mutatta, hogy itt a pénz lényeg neki. Ha eddig elbírta tartani, mert hát ugye elbírta normális módon hiszen ahogy az interneten ő is öltözik, a műköröm és társai. Ezek után is eltudná tartani, csupán ez a + pénz jól jön majd neki. Aki 10 évig eltartotta és iskolába is járatta úgy, hogy elvileg 4 órában dolgozik évek óta. (Nettó 76.000 forintos fizetéssel) és jut ilyen extra cuccokra évek óta akkor ez a plusz pénz sem a gyerekekre lesz feltétlen költve, hanem ez pluszban jó lesz neki. Azt is vizsgálnám, hogy 3 évig miért nem tudhatott róla az apa, hogy gyereke van? És pontosan ezért nincs az apának már lassan semmi joga, hiszen ha épp az anya olyan párkapcsolatban él, ha éppen jó módú vagy meg tud élni, akkor nincs szükség az apára nem is szólok neki (Számtalan ilyen van) ha meg kicsit megszorulok akkor éppen ott van az a fránya apa majd segít. Ez így korrekt? Legyen gyerektartás, legyen gyerek védelme. DE legyen az apa védelme is, hogy az anyának kötelessége tudatni az apával, és nem 3 év múlva...
jan. 23. 11:19
 87/95 A kérdező kommentje:
illetve semmilyen szintű bele szólásom sincs semmilyen formában még szinte gyerekként amikor kb megfogant, de ha nő terhes és elakarja vetetni, akkor ő dönthet úgy, hogy elveteti. (Megértem, hogy ő hordja ki, neki lehetnek egészség ügyi problémái) de ha meg már megszületett akkor azonos a köteles rész. Amíg csak terhes valaki addig nem, addig csak az anya dönt mindenről. Illetve ha megszületett is, mert tök mindegy, hogy az apa akarja vagy sem. Ha a nő nem akarja az apa soha nem tudhatja meg hogy apa. Aztán el mondom majd neki évekkel, vagy akár 10-15 év múlva, vagy egyszer csak 20 évesen besétál a gyerek... És akkor el van várva, hogy egyből az apa haptákban álljon, legyen érzelmi kapcsolat, kötelesség minden. Erre nincsen jog, de ez meg nem korrekt.
jan. 23. 11:27
 88/95 anonim ***** válasza:
88%
Én megértelek. Frusztráló és igazságtalan,dühítő. De az a baj,a törvény ezeket nem veszi figyelembe,mert a gyereknek ehhez nincs köze. Nem a válást intézitek egymás között gyerek nélkül meg a vagyonmegosztást,hanem itt a gyerek van a középpontban. Nem szólt a gyerekről és tényleg gusztustalan ez,de emiatt a bíróság nem fog 0 ft-ot megítélni a gyerekeknek büntiből anyuka felé. Érted? Vagy 10 ezerrel kevesebbet,mert hát nem úgy fogant ahogy kellene és nem úgy nőttek fel. A szülők hibája miatt nem fogja büntetni a gyerekeket jogosan. Ők már itt vannak,ez van,sajnos.
jan. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim válasza:
100%
De nem fontos, mennyire való anyának, mert a gyerektartást kvázi nem az ő ellátására adod, hanem a gyerekekére. Értem, hogy nem akartad őket, de ugyanúgy az apjuk vagy, ahogy a leendő gyerekeidnek. Tiltakozás helyett akár megpróbálhatnád felvenni velük a kapcsolatot, jogod van hozzá, hogy megismerd a gyerekeidet.
jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim válasza:
100%

Jézus kérdező, állj már le. Feleslegesen futod ugyanazok a köröket. Fogd fel, hogy a bíróságot nem érdekli hány éves voltál (14 év volt a beleegyezési életkor, felette voltál, senkit nem érdekel, hogy te 10 évvel később kitaláltad, hogy téged befolyásolt, kihasznált. A fejemet merem rá tenni, hogy ezzel menőztél a haverjaidnak. Illetve aki dugni tud, tudjon védekezni is. Kár ezen lovagolni, tények. Továbbá a bíróságot nem érdekli, hogy anyukának hány kapcsolata volt, hogy tartja el a gyerekeit, mikor szólt az apukának a gyerekekről, hogy miből és hogyan öltözködik, mindaddig amíg a gyerekeket nem hanyagolja el vagy veszélyeztetni. Nyilvánvalóan ez nem áll fent, mert az iskolában ezt jelezték volna már a gyámügy felé. Ha a te gyerekeid, akkor így jártál, a bíróságot csak a száraz tények érdeklik, az nem hogy te hogy érzel ezzel kapcsolatban, az kb csak a barátnődet foglalkoztatja max. Viszont a bírói végzéssel nem csak kötelezettségek (gyerektartás), hanem jogok is járnak, mint a láthatás. Vagy, ahogy már sokan írták elperelheted a gyerekeket, veled élhetnek. Akkor te kapod a gyerektartást. Amúgy meg lehet eddig meg tudta oldani az eltartásukat, de találkoztál már a mostani árakkal? Nyilván, mivel folyamatosan a pénz miatt rinyálsz. És ha lesznek az új párodtól gyerekeid, a már meglévők akkor se tűnnek el, nem törlődnek a földről, mert neked már újak vannak. Mindegy hogyan lettek, hogy te mennyire érzed magad átverve, csórók nem tehetnek arról, hogy a szülei milyen szerencsétlenek.

Nőj fel, csináltasd meg az apasági tesztet, és ha a tiédek (ikrek, vagy mindkettő a tiéd vagy egyik sem, nem nem lesznek ikrek 2 apától) akkor támogasd a gyerekeidet. Nem kell kapcsolatot tartani, senki nem kötelezhet arra, de hogyha megcsináltad, akkor igenis támogatni kell. Nem picsogni, hogy de én nem akartam, gyerek voltam… most is az vagy, hisz csak magadat sajnáltatod.

jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!