Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelessége -e jogilag egy...

Kötelessége -e jogilag egy közös képviselőnek egy eladott panellakás után pincerészt biztosítania az új tulajdonosnak?

Figyelt kérdés

Egy nagy panelházról van szó kb. 90 lakással.

A régi tulajnak nem volt pincéje, de nekünk kellene egy kis rész.

A közös képviselő elég elutasító. Van olyan jogszabály, ami ezt megköveteli?



ápr. 19. 12:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd túl drága megoldás, annyit nem tudom ér -e az egész... Azért nem fog segíteni, mert szépen megkérem...
máj. 2. 23:31
 22/87 anonim ***** válasza:
30%
Nem értem, milyen alapon hiszed, hogy neked lenne pincéd. Semmi nem utal erre.
máj. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 A kérdező kommentje:
22-es, egy 90 lakásos társasházhoz kell járjon pincerész! Mindenki ezt mondja!
máj. 3. 10:08
 24/87 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd drága, így milyen jogi lehetőségeim vannak? Pl. békéltető?
máj. 3. 10:09
 25/87 anonim ***** válasza:

24# Egy ügyvéd 30-40 ezerért ad tanácsot. Ha ennyit sem ér, akkor ne foglalkozz vele.

23# Mindenki nem mondja, mert én sem. Egyébként sincs minden lakónak pincerésze -te írtad, a kkv mondta- csak azoknak, akik anno megcsinálták a saját rekeszt. Mármost ez le van-e valahol írva, hogy kinek, melyik a rekesze, és milyen alapon kaptak hozzá pincerészt, meg a többiek lemondtak-e részükről, vagy csak eltűrték, esetleg a lakás előző tulaja odaadta-e a pincekulcsot más lakónak, és azóta az használja, vagy nem is volt neki pincerésze. Kérdés lenne bőven, ezekre kellene válaszolni valakinek.

máj. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim ***** válasza:

„...A közös képviselő elég elutasító”


Lakógyűlések nem szoktak lenni? Mert akkor ott kellene felvetni a témát. Nyílván ezzel lenne hirtelenjében pár haragosod, de abból amit írsz, csak így tudnál meg bármit is, amivel utána esetleg jogi útra terelhetnéd a dolgokat.

máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 DK-s ***** válasza:
20%

Akkor most összegezzünk:


Adott egy 90 lakásos társasház, amelyben van pincerész, de annak/azoknak nincs konkrét tulajdonosuk. Vagyis közös használatú területnek minősül.


Írásban szólítsd fel a közös képviselőt, hogy jelölje ki számodra a te részed. Neked semmi más dolgod nincs ezzel, a közös képviselő pedig ne tereljen, mert nem pásztor. A pincerész helyzetének elemezgetése az ő dolga. Téged addig érint, hogy KÖZÖS, lévén hogy nincs tulajdonosa.


Oldja meg, azért kapja a kibaxott fizetését.

máj. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 DK-s ***** válasza:
40%

Esetleg helyezd kilátásba hogy te oldod meg egy erővágó segítségével.


Közös használatú. Ki jelenthetne fel?


Senki.

máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 A kérdező kommentje:
27-es, írtam a közös képviselőnek, de úgy érvelt, hogy a lakók egy része vett csak részt a kialakításban, így csak nekik jár, másnak nem. Így a közös képviselő szerint nekem nincs pincerész... Ilyet lehet? Nem hajlandó segíteni. Vagy megfenyegetem ügyvéddel vagy elmegyek békltetőre. Van -e ilyen esetben békéltető??
máj. 3. 22:37
 30/87 anonim ***** válasza:

Osztatlan közös tulajdon az a terület, ahol az első lakók maguknak pincéket lekerítettek.

Az osztatlan közös tulajdon használatát a társasházak SZMSZ-ében szokás szabályozni, illetve lehet újra szabályozni is a többség érdekeinek megfelelően.


Első lépésben megnézném, hogy a ház SZMSZ-e hogyan szabályozza ezt.

Utána a közös képviselőt kérném, hogy tájékoztasson arról, hogy mely alagsori területet mely lakó használja most pinceként. Ha hiányos az ismerete vagy nem együttműködő az is információ.


Aztán aláírást gyűjtenék (lépcsőházba kitett plakát), hogy legyen rendkívüli lakógyűlés, aminek témája lesz az osztatlan közös tulajdon szabályozása. A társasház szedjen elég magas bérleti díjat attól (amit a közös költségek fizetésére hasznosítanak), aki több alagsori részt használ, mint a tulajdonhányada.


Itt részletezik:

[link]

máj. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!