Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Diéta, szállkásítás. éhgyomorra?

Diéta, szállkásítás. éhgyomorra?

Figyelt kérdés

Van egy Reform Fat Attackom(Scitec N.)

reggel éhgyomorra mennék le aerobozni/kardiózni

és mégis mennyire lenne jó bedobni előtte 2 kapszulát?

éhgyomorra nem gáz?


2010. jún. 14. 11:43
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:

én egy testépitő ujságban (fitmuscle)olvastam ugyanezt amit a második válaszadó irt, hogy reggel éhgyomorra zsirból jobban fogy az ember, mert a szénhidrátot felhasználja...

Már bocsi, de egy szakértőnek jobban hiszek.

2010. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 clint ***** válasza:

13:01 ha reggel éhgyomorra 30-40 percet kardiózik semmiféle izomveszteség nem lesz, azért hülyeségeket ne monj, én férfi testépitő létemre is gyakran edzek éhgyomorra. 120-130 pulzusszám mellet nem lesz izomveszteség csak zsír.

Egyébként is az izmoknak inkább a fehérjékhez van köze mint a szénhidrátokhoz.

2010. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ha a tested munkát végez és nem tudja az ehhez szükséges energiákat fedezni (tápanyagokból [kajából])...

Akkor ezt a saját testedből fedezi egy részér zsírból 50%kb ami a szervezet üzemanyaga.


Másrészt lebontja az izmaidban található amino savakat és a májban szőlőcukorrá alakítja!


Kérdem én: MI EZ HA NEM IZOMVESZTESÉG?


Pl edző válaszolban kaphatunk rá válaszokat, szerintem egy olyan edzőtől aki neves a szakméban és van elég hozzáértése:


Kérdés 2006-08-18 20:39:30

Hello Bunny! Az egyik srácnak azt válaszoltad hogy 130-140es pulzuszámnál gyönyörű izombontás van! Viszont az oldalon található "pulzuskalkulátor" egy 20 éves esetében 140-160ig írja az aerob tartományt! Most akkor hogyan van ez? Mennyi az ideális pulzusszám aerob edzésnél?? Köszi

Gábor

Válasz 2006-08-18 23:46:09

rühellem a kalkulátorokat. a minekets e ismerem. de valószínűleg nem aerob, hanem zsírégető tartománynak írja a 140-160-at. valóban ott ég el a legtöbb zsír. meg 50-70% izom. ellenben ha alacsonyan marad a pulzusod, aerob tartományban maradsz (140 már messze kardió) és CSAk zsírt hazsnálsz. bár tény, hogy kevesebbet. szard le az ideális pulzusszámot, a lényeg hogy ne le0gyen aerob edzésnél intenzív izommunka.


Kérdés 2005-08-03 00:00:00

Hogyhogy a taposógép úgy építi le a lábról az izmot, h a zsírt meghagyja? Még a futásnál is intenzívebb ezek szerint? Merthogy ott 70 illetve 30% az izombontás és zsírégetés aránya. És mért csak a lábat pusztítja le ? Van helyi izombontás? Futásnál én úgy veszem észre h mindenhonnan bontja (legalábbis a hosszútávfutók mindenütt vékonyak).

Cinci

Válasz 2005-08-04 00:00:00

van helyi izombontás! az az izom amit tapsoógépen hazsnáész inetzíven sok ismétlésse, az a combod és bizony onna kirürl a glikogénm,majd az iuzomfehérjék bomlanak. nekem speckó tökre bedurrna tőle alábam. ez egyfajta túledzése a lábnak ami miatt levékonyodik. természetesen a test máshonnan is tud izmot bontani de az elsődleges hely az ami bedurran.


"ha ne szel szénhidrátot a tested katabolikus ákllapotba kerül és izombontás történik."


Kérdés 2006-08-01 23:50:26

Bunni Mester! Olvasgattam okos cikket az alfa-kardióról ("zombi-kardió" illetve esetemben aerob) Szóval azt írják, hogy tekerés _után_ egy óráig nem érdemes szénhidrátot enni. Gondolom ez az állítás megállja a helyét, de mi van, ha előtte volt a súlyzós edzés (súlyzós edzés - protein - kardio - kaja) ilyenkor (márpedig kajálni érdemes egy órán belül) a kettő üti egymást? Vagy olyannyira nem számít hogy gyakorlatilag felesleges ezen agyalni? Szóval edzés, és kardió inkább külön, valamint kardió után egy óráig csak fehérje, vagy jó ez ahogy most megy?

burgonya

Válasz 2006-08-02 00:26:19

félelmetes! amikor ne eszel, különösen edzés után=katabolizmus. többet nem kell mondanom.



Ezt Sztereó írta ez konkrétan erre a kérdésre vonatkozik amiket belinkeltem pedig hasonló jellegűek és a katabolizmus folyamatát mutaják be!


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kérdés 2002-12-30 00:00:00

Hello! Az a problémám, hogy nagyon elfoglalt vagyok, ezért csak kora reggel van időm edzeni. Hajnalban felkelek, és 15 perc múlva már kezdem is az edzést. Te azt írod, hogy az edzés előtt 1 órával kajálni kellene, azonban nekem erre sajnos nincs időm. Persze az edzés után azonnal nekiállok a reggelimnek. Az lenne a kérdésem, hogy szerinted nem befolyásolja-e negatívan a tömegnövelést, hogy éhgyomorra edzem? Válaszodat előre is köszönöm.

All

Válasz 2002-12-30 00:00:00

Írtam már,de röviden megismétlem! Nem szerencsés így!Legalább egy banánturmixot igyál előtte. Ha viszonylag kevés zsírréteggel rendelkezel akkor még plussz gond hogy az "üres" szervezet az izmokból kezd jobb hijján energiát nyerni!Hát ez nem túl kívánatos tényező!

Sztereó

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek válaszolok szívesen, ha van még kérdése!

De ti hitetlenkedők is írhattok, ha esetleg jobban értetek a témához!


Enni bizony kell ha nem is sokat de egy pár falatot muszáj!!!

2010. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 clint ***** válasza:

itt nem hitetlenkedésről van szó.

Nos gy néz ki egy hitetlen:

[link]

Egyébként a test szölőcukorrá hogy a francba bontana bármit is??? Ezt hol halottad???? A szölőcukor egy szénhidrát, külsőleg bevitt anyag miket beszélsz????

Egyébként az edző válaszol rovatokban amiket bemásoltál, sehol nem irja, hogy az én módszerem, amit egyébként még rengetegen nagy sikerrel művelnek, nem helyes. ÉS amugy az izomvesztés leginkább egy erős izomzatu embernél lényeges, nem tudom, ezeket a dolgokat miért nem irod le azoknak akik a 90 napos diétát csinálják... Ott ugyanis csak izmot fogynak le.

2010. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 clint ***** válasza:
Annyit azért még hozzátennék, hogy ez nem egy vitafórum, én elmondtam a véleményem, más leugatott, hát ez van, nekem se roszabb se jobb nem lesz ha nem az én véleményemet fogadja meg a kérdező... Én csak azt mondtam amit tapasztaltam és tanultam bunnynál azért nagyobb nevű edzőktől. Ennyi.
2010. jún. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok a sok tanács miatt,és főleg a sok kutatásnak,keresgélének a témában.

mellesleg megjegyezném hogy nem 90 napos diétát csinálok.

Van étrendem,ami lehet hogy nem a legjobb,de biztos jobb a 90 naposnál:D

az tény hogy fehérjét bont a szervezet ahogyan Bunny is írta.Hogy szőlőcukorrá bontja-e azt fogalmam sincs,viszont erről tök felesleges vitatkozni hisz a lényeg az hogy fogyasztom az izomzatomat.

de én még ugyanott érzem magam a témában ahol voltam,nem tudom.néztem egy videót ahol Bodó Imre elmondta hogy ő pl éhgyomorra kardiózik,amivel fogyott is 8-9 hét alatt(ha jól emlékszem) 15 kg-t.Viszont azt nem ecsetelte hogy talán ezzel izmot is vesztett volna.Ami gondolom azért egy Verseny előtt nem lehet túljó.

így talán arra a következtetésre jutok,hogy egyénfüggő(?!)

egyébként vita közben azért én edzettem egy jót:D

2010. jún. 14. 18:28
 18/66 anonim ***** válasza:

"A hypoglykémia stressz hatására szervezet szabályzó folyamatai a vércukorszint emelésre állnak be. Ez esetben a szervezet fehérjéket (többnyire izom) bont le és alakítja át vércukorrá. ..."

Ez más tészta de a végeredménye ugyan az!

Katabolizmus aminósavak -> glukóz

Glukóz = szőlőcukor

Durván fogalmazva szőlőcukor van a véredben ez a vércukorszinted!


Ennyit a hozzáértésről!

Nyugodj meg a 90 napos marhaság követőinek is el van magyarázva!

Az, hogy miért ugatlak le egy nagyon egyszerű dolog hülyeséget beszélsz!

Nem mondom, hogy nincs szakmai ismereted mert látom h kapizsgálod a témát de a hülyeség az akkor is hülyeség és nem kell terjeszteni!

2010. jún. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:

És azt hiszem amit bemásoltam, pont a legelső az ami a te módszeredet vonja kétségbe!

Igaz, nem ugyan az de a lényeg amit kimond ugyan az!

Szánhidrát nélkül viszont nincs zsírégetés!

2010. jún. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 A kérdező kommentje:

.ha már itt vagyok akk viszont megkérdezem.

nemtudom mivan velem de nem nagyon jó az enyagcserém,vagy nemtudom.Régebben mikor ugyanígy a diéta korszakba voltam marhára sűrűn kellett menni wcre meg minden:D

de most nem igazán kell.napi 6 étkezésem van.a Reformtól marhára kellett mennem még a régi időkben,de most semmi.talán ez annak is betudható hogy egészrégóta megvagyok fázva,így valószínüleg elég gáz helyzetben van az immunrendszerem.?

2010. jún. 14. 19:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!