Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy profi ökölvívó le tudna...

Egy profi ökölvívó le tudna győzni egy harcművész nagymestert?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy aikido mestert, egy karate mestert, egy capoeira mestert és egy kungfu mestert.

Szabályok nincsenek és egy súlycsoportban vannak.



2016. nov. 29. 11:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/105 anonim ***** válasza:
28%
Igen és mivel nem gyakorolják egymáson(mert nem lehet,veszélyes) nem rögzül be a technika,alkalmazni sem tudják élesben
2016. nov. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/105 anonim ***** válasza:
25%
Meg,ha belédkötnek,nem fogsz te beállni kibadachiba meg hikitébe rakni a kezed
2016. nov. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/105 anonim ***** válasza:
100%

A Fehér Daru Kung-fu Tibetben alakult meg, egyáltalán nem valószínű, hogy egy ott tanult mestert legyőzne egy Boxoló, sőt...a Daru azért elég kemény lehet a Boxnak.


47%-os megint itt van a hülyeségeivel, akkor itt is megkérem, hogy fáradjon el a témától, mert senki nem kíváncsi sem rá, sem a valóságtól eltérő imformációira. Mindenki nevében köszönöm!

2016. nov. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/105 anonim ***** válasza:
20%
Ezek a stílusok,régi,elavult,felesleges technikák tárházai.Kb mint ha egy íjat hasonlítanál egy gépfegyverhez
2016. nov. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/105 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek a stílusok,régi,elavult,felesleges technikák tárházai.Kb mint ha egy íjat hasonlítanál egy gépfegyverhez."


Ember! Ha 500 évvel ezelőtt Kínában, a Chen mester ütött volna ököllel a légcsövedre, meghaltál volna.

Ha holnap a Kovács Pisti a thai box klubból fog ököllel a torkodra ütni, akkor is meghalnál.


Egyébként manapság is meg lehet ölni íjjal egy embert, nem csak gépfegyverrel. Sőt én kőkorszaki módszerrel is kinyírhatlak, neki b-aszok a halántékodnak egy nagy követ, aztán csókolom.

2016. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/105 anonim ***** válasza:
14%

Nem fog torkon ütni,mert a bokszon a legelső dolog,amit megtanítottak,hogy szegd le az állad és légy kettősfedezékbe.

Mellesleg karatén csaptak már torkon (igen,itt nincs kettősfedezék,gyakori is,hogy becsúszik,érdekes bokszban miért nem látni ilyet?),kicsit köhögtem de nem lett komolyabb bajom

2016. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/105 anonim ***** válasza:
100%

"Mellesleg karatén csaptak már torkon (igen,itt nincs kettősfedezék,gyakori is,hogy becsúszik,érdekes bokszban miért nem látni ilyet?),kicsit köhögtem de nem lett komolyabb bajom"


Dehogy csaptak torkon.... maximum kumitécskén picikét rácsúszott a keze a torkodra. Frontális ütésnél ami légcsövet tör, apukám ott nincs módod köhögni...meghalsz és kész.


Nagyon szép dolog, hogy lent az állad + kettős fedezék, de egy kettős fedezéket ezerféleképpen szét lehet bontani, sőt ha az ellenfeled konyít a testharchoz is, akkor kifejezetten öngyilkos dolog.

Én is járok ökölvívásra, szép és jó dolgok vannak benne, de nem univerzálisan mindenható.

2016. nov. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/105 anonim ***** válasza:
100%
A kettős fedezék jó lábmunkával ér valamit.
2016. nov. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/105 anonim ***** válasza:
65%

Oh my god....

Biztos elavult dolog a harcművészet... ja. mégse.

Mindegy, ha az idi-óta kommentekre reagálnék nem tudnék válaszolni a kérdésre... de azt hiszem nem fogok tudni elmenni mellettük.

1. Ha egy kétszer nagyobb boxolóval állna szembe az öreg nagymester neki annyi. Alap hipotézise a kérdezőnek: Szabályok nincsenek és !egy súlycsoportban! vannak, köszöntem.

Amúgy meg ha egy minimum 60 éves emberkével találkozol aki 45-50éve tanulja az adott harcművészetet nehogy már egy 1éve boxolni tanuló lenyomja csak mert öreg. Azért mert a filmekben ezt vagy azt látsz az nem úgy van. Találkoztam már 50 éves mesterrel aki sokkal erősebb volt mint a nagy "bivaly" boxolók. Ha egy vén, csont és bőr, járni alig tudó embert nézünk akkor igen, nincs túl sok esélye. De szerintem ne gondolja senki úgy, hogy ha egy ember 60 éves és 50 éve szinte mindennap gyakorol, akár több harcművészetet kipróbált már annyira gyenge lenne... vagy egy akár boxoló (kivéve ha lesérült de ez a másiknál is igaz)

Meg a legjobb... egy show műsorban ezt láttam xD oké.

Gépfegyver - íj. Igen, nem hiába hívják fejlődésnek. de egy nyíllal is simán meglehet öl.ni egy embert, és egy gépfegyverrel sem tudod eltalálni a célt ha balf..sz vagy. Gépfegyver erősebb? Egyértelmű. De nem lehet lebontani ezt boxolókra és harcművészekre hacsak nem úgy, hogy bizonyos harcművészetek sokkal idősebbek mint a box (de azok is fejlődtek ugyan úgy -avagy épp visszafejlődtek-).

Meg a másik, az olyan harcművészetek vagy sportok ahol a lefegyverzést tanulják nem csinálják komolyan így nem tudják rendesen stb. Hát te nem tudom miket néztél - próbáltál ki eddig de elárulom, hogy ez baromira nincs így :D

Ha egy normális, rendes edzést nézünk: Ott ütnek, rúgnak. Erősen, főleg ha egy nálad magasabb szintűvel raknak össze (és ez gyakran előfordul).

Ha késsel is támad rád, annyira sok lehetőséged van kivédeni, hogy az hihetetlen.

Az én edzéseimnél veszünk aikidot, késsel, különböző fegyverekkel támadások esetén a lehetőségeket, rendőrök által alkalmazott technikákat és még sorolhatnám. Na, az én mesterem majdhogynem kitöri a kezem, eltöri vagy teljesen kifordítja a csuklóm. Nem mert menőzik, hanem a legegyszerűbb mozdulatokat megmutatja, hogy elég egy ilyen fogás vagy egy ilyen lépés és a másiknak már annyi. Rendesen betanítják, annyiszor ismételjük, hogy berögződjön és hidd el. Ha valaki késsel támad rám két mozdulattal eltöröm a csuklóját, vagy leviszem a földre és még sorolhatnám. olyan pontokat, mozdulatokat tanít meg amit lehet alkalmazni, sok különböző ellenfélnél: aki kétszer akkora mint te, aki sokkal alacsonyabb, aki gyorsabb vagy erősebb, stb.

Krav maga akár.


Az, hogy kés elő azt csá, mit csinál egy mester? Hát úgy szépen eltöri a kezed a csuklóddal együtt :D

Gépfegyvernél? Ha közel van hozzád az előbbi. Ha távolabb? Igyekszik lelépni onnan xd esetleg beléd dob egy kést.


Box vs. Karate: Azonos súlycsoport, null szabállyal: Teljesen egyénfüggő. És az összes többinél is ez.

De vegyünk egy profi boxost és egy profi karatést (nem olyan nyugati mérkőzéseken szereplőket akik nem ütnek csak hozzáérnek a másikhoz hanem akár hazaiakat akik kiütik a másik fogát ha meccs van (és ez még nem durva eset)). Reálisan nézve, -saját vélemény- szerintem a karatés győzne, azokat alapul véve akiket ismerek.

Aikido... ez már nem annyira egyértelmű, de ha elkapja a kezed akkor már "lefegyverez" és vége, onnantól kezdve már semmit nem tud csinálni a boxos. De ha a boxos eltalálja és előtte kiüti akkor az aikidosnak nincs sok esélye a továbbiakban.

Capoeira... nehéz, boxos szerintem legyűrné, de ez sem annyira egyértelmű. Sajnos ennél nincs tapasztalatom.

Kungfu mester: Ő győzne, szerintem.

De!

Ha Thai boxról lenne szó, na ott már változna a véleményem.

2016. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/105 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek a stílusok,régi,elavult,felesleges technikák tárházai."


Jót röhögtem. Egy mozgáskultúra mióta tud elavulni? Neked, kedves 47%-os, fogalmad sincs a harcról és a harci stílusokról. Tudom, te erről nem tudsz, de már mindenki tudja, aki olvasta a hozzászólásaid. Szóval akkor még egyszer: mindenki nevében megkérlek, hogy ne terjessz hülyeségeket és hamis információkat tanulni kívánó embereknek.


Köszönöm!

2016. nov. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!