Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy profi ökölvívó le tudna...

Egy profi ökölvívó le tudna győzni egy harcművész nagymestert?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy aikido mestert, egy karate mestert, egy capoeira mestert és egy kungfu mestert.

Szabályok nincsenek és egy súlycsoportban vannak.



2016. nov. 29. 11:49
 71/105 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon megköszönném ha nem terjesztgetne rólam senki ilyen butaságokat. Akinek baja van belem azt bármikor szívesen látom az edzésemen egy sparringra már leírtam ezerszer. Soha életemben nem szorongatott meg wing tsunnos de méltatlannak érzem magamhoz, hogy ez egy ilyen oldalon bizonygassam. Marha egyszerű, és nem tudom elégszer elmondani, hogy az hogy te gyerekként miket hülyéskedsz a haverjaiddal a te dolgod. Amennyiben működne profi bunyóban a saskarom meg fszom tudja mik, akkor conor mcgregorék ezt gyakorolnák napi 4órában és nem a többi valóban működő technikát.
2016. dec. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/105 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes hogy itt olyanok írkálják le Tysont egyébként egy egyszerű gyenge bokszolónak akit elver bármelyik más stílus képviselője utcán akik szerintem még szóváltásba sem keveredtek az utcán, max itt gyakorin . .

Tyson rengeteget verekedett utcán, ha nem lett volna jó a box akkor elverték volna! Ha elverték volna akkor vagy abba hagyta volna az utcai bunyót, vagy járt volna másra is! Egyik sem történt meg!

Ezzel szemben a nagy kung fu mesterek ott vannak bezárkózva a kalitkájukba, mint valami szobacicák, utcán nem verekednek mert ők a dalai lámák, az ufc-be meg nem mennek mert ők akkora sztárok hogy nem égetik magukat!

2016. dec. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/105 anonim ***** válasza:
18%

Az ne zavarjon senkit, hogy a Kung-fu stílusok már eleget bizonyítottak, hiszen ezerszer éltek már túl utcán, pláne régen. Mike Tyson egy olyan ökölvívó, amilyen nem lesz mindenki csak azért, mert lemegy Boxra. Még jó, hogy 1-2 utcai parasztot össze tudott verni.


Honvéd, megkereshetem neked a levelet, amit írt nekem közös barátunk, akivel lementél életed első Kung-fu edzésére. Érdekel?

2016. dec. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/105 anonim ***** válasza:
12%

"Amennyiben működne profi bunyóban a saskarom meg fszom tudja mik, akkor conor mcgregorék ezt gyakorolnák napi 4órában és nem a többi valóban működő technikát."


Jé, a számból vetted ki a szót! Ugyanis amennyiben a Box és az MMA-ban használt dolgok működnének a valóságban, akkor a Shaolin szerzetesek ezt fejlesztették volna ki, mert megtapasztalták, hogy mi működik. És milyen érdekes, mégsem ez lett, hanem a jelenlegi Shaolin. :O


Ez a baj az MMA-val. Magyar Honvéd, 20 éve ebben vagy benne, ezzel lett az agyad kimosva és nem látsz túl a ketrecen. Pedig az utcai harc és a ketrec az ég és föld, de te ezt nem fogod soha belátni. Olyan technika pedig még mindig nincsen, ami ne működne, ugyanis emberfüggő még mindig, hogy mit vagy képes kivitelezni és mit nem.

2016. dec. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/105 anonim ***** válasza:
61%

Rozsda Sárkány

Bokszolóként kezdte.Zömében az ökölvívás technikáit használja,nem sok rúgást láthatsz tőle.A sambot meg csak védekezésként használja,ha valaki földre akarja vinni vagy földrevitték

2016. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/105 anonim ***** válasza:
24%
Azért működik a kungfu,mert ez csak a Távol-Keleten,más kungfusok,karatésok ellen működik.Az európai harci stílusok egyszerüen hatékonyabbak
2016. dec. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/105 anonim ***** válasza:
100%

Hatékonyabbak??? Egy olyan küzdősport ahol csak rúgás vagy csak ütés van? Most komolyan...

Egyáltalán nem, nincs olyan, hogy a kelet nyugaton nem működik vagy fordítva, atya úr isten miket hordanak össze.

Meg emberekkel példálóztok. Igen, mint már 2-3an leírtuk, egyénfüggő h melyik stílus nyerne és két mesternél (box/thai box vs. más) harconként az eredmény eltérhet, mert tanulnak belőle, mert mindkettő atom és lehet egyszer az egyik egyszer a másik hibázna előbb vagy találná meg a jobb lehetőséget.

Egy olyan ember aki nem tanul a hibáiból és nem fejleszti magát veszíteni fog. Aki görcsösen ragaszkodik valamihez -csak a box, csak a karate, csak ez csak az- szintén. Lehet, hogy egy-egy küzdelemben az ellenfél miatt elég csak ütni, vagy csak rúgni de hosszútávon - erősebb ellenféllel szemben nem.

Egy kis beképzelt kölyökkel-emberrel szemben elég a box, elég a capoeira mert erősen eltalálod és kifekszik. Egy elbízott karatés, kung fus ellen is. De egy erős, haladó sportolóval-harcművésszel szemben szerintem már annyira nem. És most mondja azt valaki nekem, hogy egy boxoló az utcán nem rúgna ha lehetősége van rá? Dehogy nem, öcsém boxol és ha verekedésbe keveredik ő is használja a lábát tehát > Az utcán ha komoly verekedésbe kerül az ember, mindent felhasznál, nyilván lehetnek kivételek, mert mért ne lehetnének.

De ez pont azt bizonyítja, hogy csak a box vagy csak a capoeira önmagában hiányos. Nem hiába van kezünk és lábunk is. (Ha rosszul tudnám és a capoeira nem a látvány rúgásokból áll akkor elnézést de tudtommal az és lehet h durvák az edzéseik de nekem ez a véleményem róla, jól néz ki de egy küzdelemben túl sok a fölösleges mozgásuk, míg felugrik leütik-lerúgják, küzdelemben az alap rúgások bőven jók, esetleg ha az alkalom engedi akkor jöhetnek a "wá ez durva" rúgás - felugrásból, pörgésből, stb.) Ennek a tovább fejlesztése a könyök-térd, stb használata is.

Aki tudja használni a lábát, kezét, hajlatait -könyök,térd, stb., járatos a gáncsolásban-földre vitelben, fogásokban és még tapasztalata is van Na az képes győz mesterek ellen is, mert tapasztalt, mert tudja, hogyan védekezzen a technikák ellen, mert tudja használni is őket.

Jó ha valaki profi valamiben, ha képes versenyeket nyerni és jól szerepel.

De egy (igazi) harcművésznek a stílusa tökéletesítése, a többi megismerése a cél, hogy minden helyzetben helyt tudjon állni. Szerintem.

2016. dec. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/105 anonim ***** válasza:
65%

Viszont egy nagyon érdekes kérdésem lenne. Ti láttatok már Kung-fu mestert MMA-ban? Csak azért kérdem, mert még nem volt ilyen. Tehát miről is beszélünk? Érdekes módon olyan Kung-fu mester harcokról tudunk, amikor valakik elutaztak Kínába és ott küzdöttek meg mesterekkel. Ők viszont mind azt nyilatkozták, hogy egyáltalán nem filmbeli technika a Sáska Kung-fu kéztartása. Milyen érdekes...ha szembekerülsz egy Tang Lang mesterrel, akkor az megfogja minden Boxoló kezét, mint a sáska a legyet. És ez tény, erről olyan emberek számolnak be, akik nem a fotelból harcolnak. MMA-ban hány mester van? 2-3 éve Kung-fuzó középhaladó, haladó emberek állnak ki több éve a ketrecben harcoló profik ellen. Eleve olyan magas lécet adunk a Kung-fu stílusoknak bizonyításra, hogy azt szinte lehetetlen megugrani. Engem 1 év Wing Tsun után Mike Tyson ellen küldtek, mikor az első nagypofájút megkalapáltam. Az volt, mint itt: "A Wing Tsun szar!" Kihívtam, megvertem, ezt kaptam: "jólvan, engem oké, de Mike Tysont már nem tudnád megütni se!"....Boccs, de mivan? 1 éve harccal foglalkozó kezdő Wing Tsunos vs Mike Tyson. Igazságos. De amíg én a velem egy szinten lévő Boxolókat, Taekwondoosokat, Muay Thaiosokat elverem, addig én meg vagyok elégedve magammal és a Wing Tsunnal.


Tehát kicsit el kéne kezdeni gondolkodni is ezen az egészen és nem kikapcsolt aggyal nyálat csorgatva videókat nézni.


Elkezdtem heti szinten verekedni a Wing Tsunnal és elkezdtem látni a gyengeségeit. Gondoltam ki kell pótolnom valamivel, legyen a Box. A nagy lófogat. Semmit nem ér, ha egy nálad kicsivel nagyobb, erősebb Taekwondoos ellen kell küzdened. Box helyet Choy Lay Fut és Hung-Gar technikákat loptam és sokkal jobb harcos lettem, mint Wing Tsun plusz Boxszal voltam.


Szóval nem. Eleve magas lécet adunk a Kung-fu stílusoknak bizonyításra és persze, hogy nem megy senkinek. Linkeltem pár jó videót, ahol a Kung-fu megmutatja a foga fehérjét, egyből mondják az angolok is, hogy ezigen, itt már kevés a Box ez ellen.


A másik, ami vicces, hogy nekiálltam MMA videókat nézni. Hát borzalmas, de igazából, mint láttam, minden igazán effektív technika Kung-fuból ered. Írjátok csak be YouTubera, hogy "MMA epic KO's" és nézegessetek. Bukfencből kalapács rúgás (Majom Kung-fu), Olló rúgás (Kígyó Kung-fu), és minden, ami csak kell, például nagyon sok Kung-fu és Karate rúgás is okoz azonnali K.O-t. Tehát a Kung-fu ott van az MMA-ban, csak nem konkrét stílusként, hanem több stílus olvasztva.


Mondtátok, hogy az egyenes ütésbe nem lehet belekönyökölni, mert túl gyors...de azért egy csávó MMA-ban egy repülő térdessel pofán tudta küldeni az egyenesen ütő ellenfelét...de ezt felejtsétek is el, hogy nem lehet ütésbe belekönyökölni, mert ha ezt gyakorlod, akkor bármikor, bárki szurkálóját széttöröd.


Mint mondtam, a Kung-fu stílusok valós harcra készültek, ergó az aljasság az alapja nagyon sok technikájuknak. Ezt ketrecben nem tudod megcsinálni. Utcán viszont én is aljas lennék, ha olyan ellen kéne küzdenem, hogy Mike Tyson, vagy Conor Mcgreggor, azaz megpróbálnám mindkettejük térdét azonnal leszerelni. Persze, hogy nem garantált a siker, de aljasnak kell lenni. 2 technikát aktiválnék magamban: az alsó térdes rúgásom és a hátsó kezem, hogy felhúzzam a könyököm a pofám elé, ha jön az egyenes, akkor törjön bármelyikük keze. Mert miért nem jó? Tartom a távolságot, rúgdosom a térdüket, mivel messze vagyok, valószínűleg egyenes fog jönni, akkor könyök a pofám elé és reccsintem is az összes ujjukat és bütyküket. Persze, hogy nem garantált, hogy ezt ki tudnám vitelezni, de meg kéne próbálnom, hisz a túlélés a tét, akkor viszont minden tényező nekem kedvez. Ringben már egyértelműen nulla esélyem lenne mindkettő ellen, utcán 3% esélyem van, körülbelül.


Például itt egy teszt: kinek adtok több esélyt? Egy több éve, már-már profi Boxoló csap össze egy stílus nélküli, csak 3-4 utcai balhét megnyert ember ellen. Ki nyerne? A stílus nélküli nyert. Onnan tudom, hogy ez haverom volt. :) Elhajolt a Boxoló ütése elől és az széttörte a kezét a barátom mögött lévő betonfalon. :D Ennyi. :D Ha haverom leáll adok-kapokot játszani, akkor már halott lenne. Ehelyett aljas volt és nyert. :) Ez az utca feltétele: légy aljas és szemét.


Szóval próbáljon meg mindenki kilépni a saját véleményéből és próbálja meg felfogni, hogy Rozsda Sárkány és én miről ugatunk. Megjegyzem, én már megtettem ezt fordítva, ezért megértelek titeket, de nincs igazatok.

2016. dec. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/105 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom hogy Rozsda Sárkány hol írt olyat, hogy az mma működő technikái a majom kungfuból lettek áthozva :D
2016. dec. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/105 anonim ***** válasza:
54%

Méghogy a boksz nem jó a nagyobb,erősebb emberek ellen...

A bokszolni nagyon sokféleképpen lehet.A bokszban mindenkinek lehet egy saját,személyreszabott stílusa testalkattól függően,legyen az magas,alacsony,nagydarab,vékony stb.Az előbb linkelt Vovchanchyn is 173 centi magas és szartáverte nehézsúlyban a 2 méteres állatokat a boksszal.Pont,hogy a karate meg a kungfu az,ahol nincs esélyed,ha nagyobb emberrel kerülsz szembe.A karate biztosan ilyen.A capueira meg egy tánc.Semmit se ér.

2016. dec. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!