Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy profi ökölvívó le tudna...

Egy profi ökölvívó le tudna győzni egy harcművész nagymestert?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy aikido mestert, egy karate mestert, egy capoeira mestert és egy kungfu mestert.

Szabályok nincsenek és egy súlycsoportban vannak.



2016. nov. 29. 11:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/105 anonim ***** válasza:
100%

"Kár,hogy nincs itt USBORNE,ő tudta mi az igazság"


Usborne nem írt hülyeségeket. Ő sem a karatét és a kungfut fikázta mint stílust, hanem azoknak a ROSSZ HAZAI OKTATÁSI SZÍNVONALÁT! Sőt, a Hung Gar-t még ő is elismerte. :)


Én jelenleg is kungfuzok, és igen tisztába vagyok azzal, hogy a hazai kungfu (karate és aikido) edzések igen nagy része nem ér semmit sem. Tényleg csak kevés helyen lehet jó színvonalon edzeni ilyeneket. De ez nem a stílus hibája, hanem a hazai edzőké és az oktatási rendszeré.

2016. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/105 anonim ***** válasza:
59%

Hagyjuk már ez a ringben mi működik meg utcán mi dumát de komolyan :D

Egyetlen olyan technikát mondjatok, ami MMA szabályrendszerben tiltva van és a kung fusok utcán ezzel semmisítek meg az ellenfeleiket ?

2016. dec. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/105 anonim ***** válasza:
75%

"Egyetlen olyan technikát mondjatok, ami MMA szabályrendszerben tiltva van és a kung fusok utcán ezzel semmisítek meg az ellenfeleiket?"


Mondok én neked többet is.


A kungfu számos előnyeit nem is lehetne kihasználni sportszerű küzdelemben.

Pl: K1-ben tilos alkarral rácsapni a másik alkarjára. Ez minden kungfu irányzat védekezésének (elsődleges!!!) ALAPJA!

Az összes kungfuban cipőben rúgnak, MMA-ban, K1-ben mezítláb. Csuklócsonttal, kézháttal, és tenyérrel nem is lehet ütni normálisan, ha van rajtad bokszkesztyű. (Még MMA-s kiskesztyűvel sem igazán).

Tilos az MMA-ban és a K1-ben is visszakézből ütni (fonákütés). Pedig ez rengeteg kungfu stílusban annyira alaptechnika, mint ökölvívásban a jobb egyenes.


A kungfu irányzatok többségét nehéz átkonvertálni a mai divatos szabályrendszerekbe. Éppen ezért találták ki Kínában a Sanda-t, ami ugye arra lett megalkotva, hogy kompatibilis legyen az MMA rendszerrel. Ez szép és jó, csak semmi köze a kungfuhoz (amivel önmagában nincs is baj), annak ellenére, hogy sportkungfuként van hirdetve. És így már nem helytálló a kifejezés.


Szóval működni működnek a kungfutechnikák csak a többsége versenysportba nem használható. Viszont sokan pedig azt elfelejtik, hogy az MMA-n kívül is van élet, és harc is.

2016. dec. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/105 anonim ***** válasza:
62%

"Egyetlen olyan technikát mondjatok, ami MMA szabályrendszerben tiltva van és a kung fusok utcán ezzel semmisítek meg az ellenfeleiket ?"


Én is mondok neked párat: 1) ütésbe belekönyökölés.


2) térdrúgás, amit ringben emberség és a mezítlábas küzdelem miatt nem lehet.


3) nem kaphatod el a torkát és tépheted le (szintén gyakorlás kérdése, miért ne lenne lehetséges?!)


4) nem tudod ököllel támadni az ő kezét, szintén a kesztyű miatt.


És igen, ez a Kung-fu. Végig aljas. Nem álltak le a Shaolin szerzetesek soha adok-kapokot játszani. Olyan technikák kellettek, amikkel egyszerűen és gyorsan lehet nyerni. A legjobb az volt, ha feledzették a csontjaikat és azokkal rongáltak meg mindent a támadóban.



47%-osnak mondom, hogy az a srác nem mondott hülyeséget, nem a stílusokat, hanem az oktatási minőséget szidta. Abban meg sajnos igaza van.

2016. dec. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/105 anonim ***** válasza:
39%

A görög és római katonák meg bokszot és birkózást tanultak.

Nem hatott meg különösebben ez az ugabugra,megmomdom neked,hogy utcán,farmerban,kabátban,táskával a hátadon,bemelegítés nélkül te nem fogsz ilyeneket csinálni..A taekwondo meg megint csak bűvészkedés,még a karaténál is gyengébb

2016. dec. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/105 anonim ***** válasza:
93%

"A taekwondo meg megint csak bűvészkedés,még a karaténál is gyengébb"


Az (olimpiai) WTF taekwondo az igen, az légipolka. Az észak-koreai ITF tkd azért másabb, ott nincsenek igazán látványos ugróforgó rúgások. Ott van ököl, térd, sípcsont használat is, és dobások, gáncsolások is.


https://www.youtube.com/watch?v=rCcQt62vThY

https://www.youtube.com/watch?v=PjK7yHTyKp0

https://www.youtube.com/watch?v=P4Et7njaLuU

https://www.youtube.com/watch?v=HYuAyTsb128

[link]


Tudom, tudom 46%-os, nagyon gyenge a TKD... ne is mond.

Bámulattal csodálom a szakértelmedet és a tájékozottságodat az egyes harcművészetekre vonatkozóan, a tapasztalataidról nem is beszélve...

2016. dec. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/105 anonim ***** válasza:
90%

Mintha a karate gyenge lenne...

Na én meg az ilyesmit nem szeretem.

Én csak 6 évig edzettem (igaz, minket vittek versenyekre is így inkább küzdősportoknak mondanám de talán az elméleti vizsgaanyag - oktatás miatt még mondható művészetnek is). Első két évben nem volt rendes küzdelem. Technikák, katák, szavak jelentése és értelme, mozdulatok oka és megfelelő alkalmazása illetve kondi megszerzése volt a cél. Hogy én mennyit futottam akkor....

Sajnos vagy sajnos én a szerencsésebbek és az edző kedvencei közé tartoztam, mert nagyon imádtam így már első körben vittek versenyre ahol azt sem tudtam mit kell csinálnom így először csak rúgtam xd 2.versenyemnél csak ütöttem xd és a 3. 4. alkalomnál kezdtem beérni és küzdeni.

A 3-4 év után eljutottam egy olyan szintre ahol már idősebbekkel kellett harcolnom. Akik a szintjük és kondijuk miatt mindig kérték, hogy normálisan üssem meg őket, mert annak úgy nincs értelme ha csak "eljátsszuk" a dolgokat, sokszor mentem ki véres orral de ennek az lett az eredménye, hogy megtanultam normálisan védeni. Készségeim közé tartozott a gyorsaság és a 10-ből 9-szeres átlag a sikeres fejtalálatokat illetően.

Mi normálisan vettük.

A versenyeken is azt vettem észre, hogy nem úgy mennek a dolgok mint a videókban és a "Nagy" versenyeken, hogy nem ütik meg a másikat. Történtek érdekes dolgok, mint említettem már fog kiütés, ájulás (ütés miatt), orr vérzés, stb, stb. Komolyan harcoltak és nem fogták vissza magukat.

Az meg, hogy a rendőrök meg a jiu jitsu... Van rendőr ismerősöm, nem egy. A mostani egyik edzőm 20 évig volt rendőr, ő tanítja a lefegyverző mozdulatok többségét.

Higgyétek el, hiába van valaki kezében kés. Attól még nem lesz isten, rengeteg módja (könnyű módja!) van, hogy elvegyétek tőle - kiüssétek a kezéből - lefegyverezzétek valami módon. Ha tud vele bánni az mindjárt más, de nem azt jeleni, hogy ne lehetne megoldani. Meg az, hogy xy-t tanítanak a rendőröknek nem azt jelenti, hogy még 2-3 harcművészetben-küzdősportban ne lennének jártasak. Én eddig csak egyetlen egy olyan rendőrrel találkoztam aki nem tudott mást azon kívül amit tanítottak neki (szerencsére a... balf...szokat nem ismerem... van pár érdekes figura az őrsön).

Boxon is voltam és igen, már az első 2 edzésen beledobnak a mélyvízbe. Nagyon nagy kondit ad, az edzés miatt. Nem hiába futnak annyit és végeznek kül. gyakorlatokat. De lábra a lábmunkán kívül nem épít, nincs rúgás. (Ami nekem nem jött be) Ezért mondtam, hogy egy thai box-al az összehasonlítás márt mindjárt más lenne.

Az, hogy a karatéban más a beállás mint a boxban nem azt jelenti, hogy ne védnénk a fejünket és a nagyon okos hozzászólóknak mondanám, hogy van külön harci beállásunk amikor is nincs a csípőnknél a kezdünk (ott max bizonyos katánál bizonyos beállás miatt van illetve a kibadachinál).

Tehát... igen, ez van akkor ha nem értünk hozzá.

Jiyu kumite, és nem úgy mint amit a "képeken, vagy videókon" láthatsz, megfelelő lábállás, egyik kéz fent a fejnél véd, másik lentebb gyomorszáj körüli magasságban, lazán előre nyújtva. Leírni nem egyszerű, mert nyílván emberenként eltérhet ki, hogy áll be, de az alap általában mindig. És a mai napig ha harci beállás így állok be. Nálunk kicsit agresszívabban tanított az egyik edző így mikor nem tartottam a gyomorszájamnál a kezem (másik technika) akkor odajött és belenyomott egyet... utána már nem volt olyan, hogy rosszul tartottam volna mert emlékeztem a fájdalomra.

Ja, voltak érdekes dolgok... azért egy utcai harcnál nem bajlódnék azzal, hogy beálljak ha nincs rám rá időm mert rám rontanak, ott a technikák ütések-rúgások-szórítások lennének a fők amiket ismerek, ha lenne utána "lenyugvási" időm mikor az ellenfél se támad és én se vagyok a közvetlen közelében szerintem beállnék, mert nekem úgy biztosabb.

2016. dec. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/105 anonim ***** válasza:
65%

"A görög és római katonák meg bokszot és birkózást tanultak."


De nem a harc, hanem az erőnlét miatt. Nem véletlenül kellett fegyver a kezükbe. Egy Shaolin szerzetes, vagy szamuráj pedig fegyver nélkül is haza tudott vágni egy fegyveres katonát. Persze, hátrányban volt, de gyakrabban nyertek így szerzetesek/szamurájok, mint kaptak ki.


"Nem hatott meg különösebben ez az ugabugra,megmomdom neked,hogy utcán,farmerban,kabátban,táskával a hátadon,bemelegítés nélkül te nem fogsz ilyeneket csinálni."


Engem sem hat meg a Box bal szurka, jobb egyenes, jobb horog, bal felütés kombója, mert tudom, hogy a legtöbb Kung-fu mester ellen a bal szurka után vége lenne a dalnak, mert eltört a Boxoló ökle a Kung-fu mester könyökének érve.


Az, hogy te meg akarod mondani nekem, vagy bárki másnak, hogy farmerban és táskában mit tudunk csinálni, az meg megint röhej. Mert a stílus fikázása szintén vicces, minekután tény, hogy MINDEN stílus alkalmas harcra, mert az embertől függ, de az, hogy te már így rá is nyomod konkrétan emberekre, hogy mit tudnak és mit nem, na ez vicces.


Egyébként most a kedvedért farmerban, amikor átöltöztem, gond nélkül felrúgtam a fejem fölé. Ha ezt valaki az irodában látta a kamerán keresztül, akkor most biztos hülyének néz. Még jó, hogy a kimondott szavad nem hat rám. :D

2016. dec. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/105 anonim ***** válasza:
76%

"Egy Shaolin szerzetes, vagy szamuráj pedig fegyver nélkül is haza tudott vágni egy fegyveres katonát."


Ehhez az állításhoz kérhetnék valamilyen hiteles forrást? Kicsit nehéz elhinni, főleg annak fényében, hogy Japánt simán meghódították az európaiak.

2016. dec. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/105 anonim ***** válasza:

Azért valamit én is hozzászólnék.

Azt lleszögezem az elején, hogy NEM értek a kung-fuhoz, csak a véleményem próbálom leírni.

Minek összehasonlítani egyáltalán egy küzdősportot egy harcművészettel? A küzdősportokról ahogy sokan is mondtá

2016. dec. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!