Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/419 A kérdező kommentje:

Cserébe egyetlen kérése van, hogy értsél hozzá"


Elhiszem hogy meg lehet tanulni a linuxot, nagyjából értem is használatát.

Csak az a probléma hogy nincs mindenkinek kedve órákat heteket éveket tölteni egy oprendszer kiismerésével.


A windowst felrakom és csinálom azt, amit eredetileg akartam. Nem kell hozzá megtanulni egy egész rendszert.


Amúgymeg mi a problémád azzal hogy mennek az adatok a microsoftnak? Honnan tudod, hogy a linux distró nem ugyanezt csinálja?


A másik meg a hardver támogatás. Újabb régebbi gépeken is kipróbáltam. A windowsnak 10 féle driver kellett, a linux live rendszerről betöltötte és ment minden. Vagyis nem minden.


Ha linux alatt valamelyik hardver nem megy, az már soha nem is fog működni. Ha megbolondulsz akkor se.


Én senkinek se ajánlom a linuxot. Azt a rengeteg lehetőséget az átlag userek úgyse használják...

2023. jún. 19. 16:23
 62/419 anonim ***** válasza:
97%

"Csak az a probléma hogy nincs mindenkinek kedve órákat heteket éveket tölteni egy oprendszer kiismerésével."


Ez attól függ, milyen szinten akarod megtanulni. Ugy le lehet menni addig, hogy kernel programozó leszel, akkor valóban rengeteg időt bele lehet fektetni. De a windowsban is elég sok mindent lehet tanulni. Mindennapos használatra meg nem egy Gentoot kell felrakni, hanem egy kezdőknek ajánlottat, azzal nem sokat vacakolni, pl. Mintnek hasonló a felülete, mint a Windowsnak.


"Amúgymeg mi a problémád azzal hogy mennek az adatok a microsoftnak? Honnan tudod, hogy a linux distró nem ugyanezt csinálja?"


Nem mindenkit zavar, de van akit igen. Például ha rossz kezekbe kerülnek ezek az adatok, kiszivárognak, a jövőben rosszra is fel lehet használni. Linuxnál onnan tudom, hogy nyílt forráskódú, vannak emberek, akik ezeket ellenőrzik. Ha egyszer kiderül, akkor nem fogják szeretni azt a rendszert, pl. Ubuntunál volt egy hasonló eset, kénytelenek voltak kiszedni, mert az emberek elkezdték a linux windows-jának hívni és elkezdtek más disztrókat ajánlani.


"A másik meg a hardver támogatás. Újabb régebbi gépeken is kipróbáltam. A windowsnak 10 féle driver kellett, a linux live rendszerről betöltötte és ment minden. Vagyis nem minden."


Ez meg nem a windows vagy a linux hibája, hanem az eszköz gyártóé, aki a drivert csinálja, elvileg.


"Én senkinek se ajánlom a linuxot. Azt a rengeteg lehetőséget az átlag userek úgyse használják..."


Ez megint egy szélsőséges nézet, de szíved joga nem ajánlani. Mondjuk nem hiszem, hogy pont tőled kéne tanácsot kérni info téren, de ez más kérdés.

2023. jún. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/419 A kérdező kommentje:

Ez meg nem a windows vagy a linux hibája, hanem az eszköz gyártóé, aki a drivert csinálja, elvileg."


Acer, dell, ezek mind olyan noname gyártók amiket a linux nem támogat.


De végülis hogy is támogatna egy random linux distro bármilyen híres gyártót.

Úgy nem lehet lázadni a windows ellen.

2023. jún. 19. 17:21
 64/419 anonim ***** válasza:
96%
Te nem olvasod el, amit írok?
2023. jún. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/419 A kérdező kommentje:

Végigolvastam.



"Linuxnál onnan tudom, hogy nyílt forráskódú, vannak emberek"


Persze nyílt forráskódú. Pont ezért gyanús.

2023. jún. 19. 18:20
 66/419 anonim ***** válasza:
96%

"Acer, dell, ezek mind olyan noname gyártók amiket a linux nem támogat."

Iiiigen, végülis több Dell gép van itthon, amin Linux fut. Bocs, de ilyen hülyeséget ritkán olvasok. Értjük, hogy fingod nincs az egészhez, de legalább ne hangoztatnád ennyire.


"Persze nyílt forráskódú. Pont ezért gyanús."

Egy újabb sötétség tőled...

2023. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/419 A kérdező kommentje:

Szegény linux distró készítők. Csak úgy ingyen csinálnak 100 féle verziót.

Mert ugye mindenki azért dolgozik hogy soha egy fillért se keressen a munkájával.


Kész hősök, és még így is egy rakás f*s amit csinálnak.

2023. jún. 20. 05:47
 68/419 SIDLER22 ***** válasza:
100%

Azért keresnek Ők ebből rendesen. Támogatási lehetőség van az oldalukon és szerintem elég szépen is kapnak belőle. Persze nyilván nem eleget, de kapnak bevételt. Van is ebből KDE terén probléma, hogy állítják le a projekteket mert nincs rá emberük, hogy fejlesszék. A Wayland is még nagyon visszamaradott volt a Plasma-ban, de mostmár javulóban a helyzet.

Én most már 1 éve használok linux rendszert. Manjaro-val kezdtem. Utána jött az EndeavourOS átmenetileg aztán végül megtanultam az Arch linux telepítését.

Megtanultam, mert volt rá időm. Ahogy sokan másoknak is. Most már nem kell vele küzdenem. Összeraktam egy telepítő szkriptet és az lényegében a rendszer telepítés 80%-át megcsinálja.


"Csak az a probléma hogy nincs mindenkinek kedve órákat heteket éveket tölteni egy oprendszer kiismerésével."


Ez így van. Mindenkinek nincs. De valakinek van. Ezeket az embereket hívják Linux felhasználóknak. Nekünk volt időnk, érdeklődésünk és türelmünk is megtanulni, hogy kapjunk valami jobbat. Valakinek ehhez nincs kedve és kész. Én személy szerint nem erőltetem senkire, hogy használjon Linuxot. Ha hozzám valaki jön, hogy ki szeretné ezt próbálni akkor általában elmondom neki, hogy arra készüljön fel, hogy ez egy nagyon más világ és a Windowsos tudása itt nem sokat számít. Ha ezek után is belekezd akkor az az Ő dolga.


Attól, hogy valami neked szar és nem ismered attól más örülhet neki. Én sem ismerem a regedit-et Windowson. Mégsem szidom, hogy mekkora szar. Tény, hogy elég lemaradott a korral, de azért az az előnye meg van, hogy mivel bináris formában tárolja a konfigurációt, ezért azt picivel gyorsabban be tudja tölteni mint a Linux a szöveges fájlokat. De ez a gyorsaság már a 95 korában sem volt túl jelentős. Ma meg aztán pláne.


És ha kérhetem ne hívd (így látatlanba) a GNU programokat fosnak. Én amióta linuxot használok megtanultam csomó alternatívát.

Photoshop helyett például GIMP-et használok. Ugyanazokat a funkciókat elérem benne és még gyorsabb is és nem fagy le mint a Photoshop. Egyetlen hátránya, hogy javítóecset gyárilag nincs benne, de a resynthesizer bővítmény ezt a problémát is megoldja.

Premiere Pro helyett Kdenlive-ot használok. Sokkal gyorsabb és stabilabb. Premiere Pro-nál gyakori volt, hogy túl sok forrás után már alig ment a program. Kdenlive-nál nincs ilyen problémám. Amíg a premiere pro mérete 8-9 gigabájt, addig a Kdenlive mérete 70 mega. Persze ez csak maga a Kdenlive, nem a függőségei, de nyilván a függőségeivel együtt sem 3-4 giga a méretük. Ráadásul a függőségeket más program is használhatja így ez inkább egy "megosztott tárhely foglalás" mintsem kizárólag a Kdenlive programé.


Szóval nekem nem esik jól, hogy egy éves Linux használat után amikor már eszembe sem jut visszatérni Windows-ra, jön valaki és kompletten az egész GNU világot leszarozza mert nem képes felnőni hozzá, hogy vagy megtanulja vagy akkor átadja másnak a témát.


(61-es voltam amúgy)

2023. jún. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/419 anonim ***** válasza:
100%

#63


"A windowst felrakom és csinálom azt, amit eredetileg akartam. Nem kell hozzá megtanulni egy egész rendszert."


A Windowst is meg kellett tanulnod egyszer. Senki nem úgy születik, hogy tudja, hogyan működik az oprendszer.


Egyébként tudom, hogy neked elképzelhetetlen, de sokan pont a Linux-szal vagyunk úgy, hogy felrakjuk, és csináljuk, amit akartunk.


"Ha linux alatt valamelyik hardver nem megy, az már soha nem is fog működni. Ha megbolondulsz akkor se."


Ez pontosan tökéletesen igaz Windowsra is, sőt, az összes létező operációs rendszerre. Ha valamelyik eszközhöz nincs támogatás, akkor az nem fog menni.

Amúgy Linux esetében sem csak a kernel tartalmaz drivert. Sokszor a csomagkezelőből kell leszedni a megfelelő modult/firmware-t, és van olyan is, hogy a netről kell letölteni (általában tar.gz formátumban).

2023. jún. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/419 gentoojedi ***** válasza:
100%

A kérdezőnek jeleztem, hogy kiszállok a vitából, de nem szeretem, amikor sületlenségeket terjeszt.


"Acer, dell, ezek mind olyan noname gyártók amiket a linux nem támogat."


A noname gondolom irónia. Acer rendben, bár ott is volt egy időben Ubuntuval előtelepített laptop. Dellnél vannak Ubuntuval előtelepített megvásárolható laptopok és (asztali) munkaállomások. A támogatói oldalán is letölthető ezekhez a típusokhoz az ubuntu.


Amúgy itt egy link:


[link]


Szóval óvatosan a kijelentéseiddel, mert folyamatosan dicsekszel a fogalmatlanságoddal.


Most majd, jön az a duma, hogy ja ezeket tudom, de..


Tudod a szart. Hülye vagy.

2023. jún. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!