Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/419 A kérdező kommentje:

Szóval ha egy 10-20 éves játék elfutkos, az már a linux rendszer csúcs teljesítménye...



"A vulkan amúgy támogatva van"


Hol melyik linux?

2023. jún. 17. 18:58
 52/419 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem gyorsan, itt van pár link:


[link]

[link]

[link]


Cross platform, egy rakat dolgon fut

2023. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/419 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval ha egy 10-20 éves játék elfutkos, az már a linux rendszer csúcs teljesítménye..."


Ilyet ki mondott? Erre komolyan kíváncsi vagyok, linket ide!

2023. jún. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/419 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért harcolsz. Alapvetően nem Linux környezetre fejlesztett programok futtatását akarod számonkérni a Linuxon. Mi lesz a következő? Miért nem fut a Win10 a Commodore 64-es gépemen?
2023. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/419 anonim ***** válasza:
100%
A Vulkan teljes mértékben cross-platform, az API fut Linuxon, Androidon, Windowson, Windows-on, BSD-n, MacOS-en, Haikun, QNX-en, Nintendo Switchen, iOS-en, iPad OS-en, Tizenen, RPi-n... nehéz ennél cross-platformabb API implementációt találni.
2023. jún. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/419 anonim ***** válasza:
96%

"Kiemelném ezt a részt:

"elfut""

"Én nyertem és kész, már hiába harcolsz."

Tudod mit jelent az, hogy elfut? Az általam felsorolt játékoknak van Linux-ra vagy MacOS-re írt verziója. Mit nyertél? Mmondd már el... OpenGL mond valamit?

2023. jún. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/419 SIDLER22 ***** válasza:
97%

Szia!

Én új vagyok itt és nem olvastam el mind a 6 oldalt (tervezem egyébként), de nekem van egy elméletem, hogy emberek miért utálják a Linuxot és ez mégpedig az eltérő gondolkodásmód.

A Windows rendszert úgy írták meg, hogy minden szükséges folyamatot és lépést elvégezzen a háttérben amin feltételezhetően az egyszerű mezei felhasználó nem nagyon akar változtatni.

Nem kell DHCP klienst beállítani meg névszervereket megadni (mint például Gentoo-ban). Elég csak hozzájárulnod, hogy a billentyűzet leütéseidet elküldje a Microfosnak "írás fejlesztési célből" és onnantól Ő szívesen az arcodba fogja tolni a jobbnál jobb Edge böngészőket meg egyéb programjait amit már egyből használhatsz is.


Egy Linux ezzel szemben nyílt forráskódú. Maga a letöltött szoftver példány is a tiéd és a hardvered is (nyílván) a tiéd és azt csinálsz belük amit akarsz. A Linux kinyitja az összes ajtót előtted amit a Windows bezár a "mert neked ebbe nem kell piszkálódni" alapon.

Egy linux rendszer nem fog téged megakadályozni abban, hogy frissítéseket visszatarts és, hogy ne tudd konfigurálni a hardvereidet és a rendszergazdai jognak is egy sokkal nagyobb jogosultásga van.


A Linux nem kérdez. A Linux nem akadályoz. A Linux megtesz mindent amit csak mondasz neki és közben semmi más, kéretlen dolgot nem csinál. Cserébe egyetlen kérése van, hogy értsél hozzá.


És nyílván annak aki nem ért hozzá annál lehet, hogy össze fog omolni az egész vagy nem fog úgy működni ahogy kell és egy sz@r rendszer képe fog körvonalazódni az emberben. És ez így rendben is van szerintem. Nem kell mindenkinek értenie a Linuxhoz, de ha te ebbe belekezdesz és mégis lusta vagy foglalkozni a témával akkor az szerintem nem a Linux készítőinek a hibája.

2023. jún. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/419 anonim ***** válasza:
95%

59

Azért vannak elég kezdőbarát disztrok, a Gentoo az pont nem az. Az ubuntut meg a Mintet szokták ajánlgatni újaknak, ott nem kell konfigolgatni semmit. Ha nem kezded el piszkálni, akkor baja se lesz. Persze ha elkezdesz midenfélét átállítani, akkor el lehet állítani a rendszert, de szerintem ez a windows-ra is igaz. Főleg, ha elkezded tele rakni mindenféle programmal

2023. jún. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/419 SIDLER22 ***** válasza:
95%
Persze tudom, hogy vannak kezdőbarát rendszerek, de én itt most a Linux alapelveiről beszélek. Eleve a kérdés is a Linuxra vonatkozott.
2023. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/419 anonim ***** válasza:
9%
Nézd, oké, hogy sz.r a Linux, de ne így hozd a közösség tudomására, kicsit árnyaltabban fogalmazz. :D
2023. jún. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!