Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/419 anonim ***** válasza:
100%
A Linux, aminek része az Android is, nagyrészt nyílt forráskódú termékek, ezért lehetnek a Windows részei, fordítva viszont nem, és ezt nem tartom hátránynak. Ezektől eltekintve nem jellemző elvárás egy másik platformra készült program natív futtatása egy másik rendszeren. Kapaszkodj meg, a Windows licencek ára csak töredéke a pár évvel-évtizeddel ezelőttinek, nem beszélve más rendszerekéről, tehát nyugodtan meg lehet venni, ha nem tetszik ami ingyen van. De még ha hiányosság lenne is, attól még mindig nem lenne "sz*r", ahogy te mondod.
2023. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/419 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az a kérdező, aki valamilyen érintős cuccra kerestél valami disztrót, és egyik sem akart működni? Akkor is leírtam, most is leírom, mi a bánatnak foglalkozol egyáltalán a Linux-szal, ha szarnak tartod? Foglalkozz inkább a Windows-szal.
2023. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/419 gentoojedi ***** válasza:
100%

#15

"Windows 11 alatt simán megy a linux, konkrétan egy egész rendszert felrak windows alá."


Gondolom Virtualboxról VMware-eől meg Qemuról nem hallottál. Simán megy a Windows (konkrétan -ahogy Te fogalmaztál - az egész rendszer) linux alól.


Igaz Androidodt nem virtualizáltam linuxon, mert nem volt rá szükségem, de ha lenne három perc utánajárással megoldanám.


Kár vitatkoznod. Minden egyes érveddel egyre nagyobb képet adsz a fogalmatlanságodról.

2023. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/419 anonim ***** válasza:
100%

Ami a kókányolást illeti, az általad linkelt android emulátor megoldás a taknyolás iskolapéldája :-) Egyébként rengeteg lehetőséged van bármelyik platformon erre, max. nem néztél utána rendesen. Amúgy meg mire jó ez? Ha játszani akarok, akkor fogom a telefonom vagy a tabletem és játszom. Ha meg kell valamelyik android app, akkor letöltöm a Google Android SDK-t, és azt csinálok, amit akarok (és az van mindenre). De vannak már webes megoldások is, az meg platform független.


A Linux subsystem nem egy teljes értékű Linux, a hátterében ugyanúgy virtualizációs technológia van, ami bármelyik másik operációs rendszeren is elérhető. Ami Linuxot ott látsz, az lényegében egy hyper-v konténer. Zseniális, sokat dobott a Windows használhatóságán, de a Windows még mindig nem Linux kernel alól fut.


Az, hogy milyen más OS-t lehet futtatni egyik vagy másik rendszeren az nem mérvadó, mert bármelyiken (macOS, Windows vagy Linux) futtatható az összes többi, ettől még nem jobb egyik sem.


Ha azzal állnál elő, hogy pl. az ntfs acl-ek mennyivel jobbak, mint a tradidionális UNIX jogosultsági rendszer, vagy mennyivel biztonságosabb a programok futtatása Windows alatt, mint pl. a Linuxon (semennyivel.. van SELinux megfelelő Windows-on?), vagy mennyivel jobb az event viewer semmitmondó tartalma az rsyslog-nál, vagy mennyivel jobb a service kezelés, mint egy systemd (semmivel), azt is értem. De hogy a Windows-omon tudom futtatni out of the box (nem) a két centes androidos fingóappot, Linuxon meg nem és ezért szr, hát ez nem éppen egy nagyon ütős érv.

2023. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/419 gentoojedi ***** válasza:
100%

#18

"A wine nem emulátor, hanem futó környezet."

A pontosság kedvéért. A Wine egy kompatibilitási réteg.

Az emulátorokból párat az előző hozzászólásomban felsoroltam.

2023. jún. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/419 A kérdező kommentje:

Gondolom Virtualboxról VMware-eől meg Qemuról nem hallottál"


Az alrendszer amit a windows 11 az teljesen más, mert natívan fut nem emulál.


"Igaz Androidodt nem virtualizáltam linuxon, mert nem volt rá szükségem, de ha lenne három perc utánajárással megoldanám."


Még mindig nem virtuális gépről van szó.

2023. jún. 14. 13:41
 27/419 gentoojedi ***** válasza:
98%

Kérdező!


"Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést"


Én meg leírom, hogy a Te linuxtudásod egy szar és megnézem törlik-e ezt a kijelentésemet.

Vagy felpontozzák?


Sajnálom a GYK honlapjában egy nagyon fontos funkció hiányát. Azt, hogy a kérdezőt nem lehet lepontozni, ha a hülyeségét szajkózza folyamatosan.

2023. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/419 anonim ***** válasza:
97%

"Az alrendszer amit a windows 11 az teljesen más, mert natívan fut nem emulál."


Aha, natívan a hyper-v-ben, ami egy virtuális gépekre szolgáló cucc. Én meg natívan kvm-ben futtatok windows. Az, hogy te a UI elemekről beszélsz natív alatt, az totál baromság, mert a szó mást jelent. wine alól (ami amúgy nem emulátor, a neve is ennek a rövidítése: Wine Is Not an Emulator) nagyon sok minden megy. A játékoknál az anticheat akadályozza meg a futást sok esetben.

2023. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/419 anonim ***** válasza:
97%

"Windows 11 alatt simán megy a linux, konkrétan egy egész rendszert felrak windows alá."

Kevered a szezont a fazonnal. Attól, hogy felteszel egy virtuális gépet, maga a rendszer még nem fogja futtatni a másik rendszer programjait. És a Windows ugyanezt csinálja. Leránt netről egy Linux telepítőt, virtualizáltan feltelepíti, és azt futtatja. De ugyanez megoldható Linuxon is. Virtualboxnak hívják a szoftvert. Annyi a különbség, hogy itt nem próbálja a rendszer a felhasználóval elhitetni, hogy ez az oprendszer része.

De amúgy kíváncsi lennék, hogy pl. OS/X-es, FreeBSD-s, vagy akár csak a saját elődjére, a DOS-ra írt programokat hogyan fog futtatni a Windows! Virtualbox nélkül. ;-)


"Tud ilyet a linux? Dehogyis."

Dehogynem.

Ott van például az Anbox, vagy akár Virtualboxban is feltehetsz egy x64-es Androidot.


"Talán mert nem is támogatta a géped, te meg felerőszakoltad."

Ja, hogy sikerült ilyen kényesre megírni a Win11-et?


"Ki lehet írni pendrivera, aztán simán felmegy egy 20 éves gépre is."

Nosza, akkor mutasd meg!

De még ha fel is menne (mókolás nélkül nem fog, mert a TPM2 miatt hisztizne), akkor sem lehetne érdemben semmire használni, annyira nagy a hardverigénye.


"attól ő különleges lesz"

Dehogy hiszem magam ettől különlegesnek. Ez csak a Microsoft-fanatikusok agylövése, amikor már nem tudnak mivel előhozakodni.


"Csakhogy a linux kevesebbet tud mint a windows 11, ez tény"

Az a tény, hogy ez pont fordítva van. Az, hogy te ebből nem látsz semmit, az a te egyéni problémád.

Bár olyan, aki azt sem tudja, hogy mi fán terem a Linux (világosan kierült ez az 5. hozzászólásodból), nem fog tudni hitelesen nyilatkozni.


"valójaban az a ritka ha el tud indítani valamit."

Mondom én, hogy te valamikor 2003 környékén láthattál valamikor egy Linuxot, akkor is csak pár percig, több méter távolból, és most az alapján próbálsz itt okoskodni.

A Wine mindent el tud indítani, ami a programozástechnikai alapelveket betartva készült. Csak azoknál problémázik, amik "kerülőutas" megoldásokat alkalmaznak.

Egyébként meg a játékokon kívül nem is nagyon van olyan helyzet, hogy Windows szoftvereket kelljen használni. De a játékoknak is kb. a harmada már elérhető natívan Linuxra, a maradéknak a többségét meg simán futtatja a Wine/Proton.

De mit kertelünk? A Windowson nem ismeretes az inkompatibilitás? Ha már úgyis szeretsz a múltban kotorászni, a Vista bukásának egyik oka pont az volt, hogy bizony gondjai voltak még a régebbi Windowsra írt szoftverek futtatásával is.

2023. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/419 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, olvasd már el, mi az a WSL:


[link]


"WSL 2 runs inside a managed virtual machine"


A WSL 2 konkrétan egy Hyper-V-vel megvalósított virtuális gépen futó Linux.


A WSL 1 volt az, ami felépítés szempontjából nagyjából a WINE-hoz hasonlított, de mivel a WSL 1-gyel nagyon sok mindent nem lehetett megoldani, ezért tértek át a virtualizált megoldásra.

2023. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!