Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/419 anonim ***** válasza:
97%

"Az alrendszer amit a windows 11 az teljesen más, mert natívan fut nem emulál."

Na, ebből látszik, hogy tényleg halovány fngod nincs a dolgokról. Nem csak a Linuxról, de még a Windowsról is baromi keveset tudsz.

2023. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/419 A kérdező kommentje:

Nosza, akkor mutasd meg!


De még ha fel is menne (mókolás nélkül nem fog, mert a TPM2 miatt hisztizne), akkor sem lehetne érdemben semmire használni, annyira nagy a hardverigénye."


A mókolás kb annyi, hogy amikor kiírod a telepítőt, kiválasztod hogy no tpm, aztán egy 20 éves gépen is elfut, ha van benne egy ssd.


Tessék:



[link]


"Az alrendszer amit a windows 11 az teljesen más, mert natívan fut nem emulál."


Tudom hogy nem teljesen natív, de nem egy programban fut egy kamu gép, amire felrakod rendszert. Nagyon nem ugyanaz mint a szutyok virtualbox, ami egyébként olyan lassú mint a f*s.


Egy linux mániasnak úgyse lehet megmagyarázni, hogy semmivel se jobb az imádott rendszere.


"Többet tud"


Mi olyat tud a linux, amit a windows nem? Semmit. Jahogy lehet konzolból frissíteni. Mintha kb óránként kéne frissíteni a rendszert.


A windows az uralkodó oprendszer, ez tény ezt el kell fogadni.

Azért uralkodó mert jobb.

2023. jún. 14. 14:40
 33/419 anonim ***** válasza:
100%

#32


"Tudom hogy nem teljesen natív, de nem egy programban fut egy kamu gép, amire felrakod rendszert."


De, pontosan ugyanúgy fut. Ugyanúgy virtuális gépben fut az a Linux, mint egy Virtualboxos oprendszer. A különbség annyi, hogy a WSL elrejti előled a Hyper-V felületét.

2023. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/419 anonim ***** válasza:
97%

"Tudom hogy nem teljesen natív, de nem egy programban fut egy kamu gép, amire felrakod rendszert. Nagyon nem ugyanaz mint a szutyok virtualbox, ami egyébként olyan lassú mint a f*s."

Szóval beismerted, hogy korábban totál hülyeséged mondtál, vagy hazudtál. De még mindig kitartasz a hülyeséged mellett, mint egy konteós :D

Az, hogy linux jobban fut VM-ben, mint Windows, azt jelenti, hogy a linux jobb, nem? De. És linuxon ott a KVM (kernel része), nem kell virtualboxot használni


"Mi olyat tud a linux, amit a windows nem? Semmit. Jahogy lehet konzolból frissíteni. Mintha kb óránként kéne frissíteni a rendszert."

Nem kell óránként frissíteni. Mi többet tud? pl. tudok váltogatni bejelentkezéskor, hogy milyen felületet akarok (pl. gnome, vagy kde), konfigurálhatóbb, normális a sötét téma, stb.


"A windows az uralkodó oprendszer, ez tény ezt el kell fogadni.

Azért uralkodó mert jobb."


Az asztali gépeken. Minden máshol pedig egyáltalán nem (szerverek, routerek, egyéb hálózati eszközök, IoT, kutatási tevékenységet, mobilok [android], stb). Csak azért van ennyire elterjedbe pc-n meg laptopon, mert ehhez szoktak az emberek

2023. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/419 anonim ***** válasza:
100%

"A mókolás kb annyi, hogy amikor kiírod a telepítőt, kiválasztod hogy no tpm"

Attól, hogy a Rufus lehetőséget ad rá, attól ez már mókolás, az eredeti telepítőbe való belepiszkálás. De nem is az volt a lényeg, hanem hogy:

"aztán egy 20 éves gépen is elfut, ha van benne egy ssd."

... hogy egy 20 éves gépre vagy fel sem fog menni, vagy napestig várhatsz, hogy egyáltalán betöltsön. 20 éve milyen gépek voltak? Akkor voltak kifutóban a P3-asok, és akkor voltak terjedőben a P4-esek. Nagyjából fél GB RAM-mal, és persze esélyes, hogy IDE csatlakozókkal, amire sok szerencsét kívánok, hogy SSD-t tegyél. (Nem lehetetlen átalakítókkal...) Telepíts már fel 11-et egy ilyen gépre, és mutasd már meg, hogy milyen eszeveszetten gyors!

2023. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/419 gentoojedi ***** válasza:
97%

#32

"Mi olyat tud a linux, amit a windows nem?"


Csak párat a felsorolhatatlan mennyiségből.


Be tud bootolni GPTfájlrendszerről olyan alaplapon is, amin még csak legacy bios van. Ezt Windows nem tudja.

Szoftveres raid tömb létrehozása telepítés alatt, majd a linux raid tömbre telepítése. Olyan alaplapon, ami nem képes a szoftveres raidre. Tehát nem a bios állítja össze a tömböt, mert az nem ér. Ezt Windows nem tudja.


Logikai kötetkezelés. Ha kevés a szabad hely az SSD-n/HDD-n, hozzá tudsz adni további lemezt, amit ugyanannak a meghajtónak lát.


Futásszintek menet közbeni "kapcsolgatása".


Bár már a Windows parancssorban is rengeteg mindent lehet művelni, de még mindig elmaradott linuxhoz képest. Ezt hadd ne soroljam fel. Amúgy feltételezem Nálad ez inkább hátrány a linuxra nézve, mint előny.


Ki lehet lőni/újraindtani/elindítani távolról parancssorból folyamatokat.


Natív ISO fájl támogatás. Windownál csak a 8 óta van ez a funkció.

Ha nagyon sok ram van a gépedbe nem csak a temp tartalmát tudod beletolni ramba, hanem alár a komplett operációs rendszeredet. Ezeket sem tudja Windows.

Fájlrendszerek tömkelege. Windowsnál csak ntfs van azt csókolom.

Linuxnál sokkal nagyobb a választék más-más előnyökkel. Sebesség/megbízhatóság szinten jobb fájlrendszerek vannak.

A Windowsnak vannak olyan beépített mechanizmusai, ami korlátozzák még a rendszergazdákat is. Linuxnál nincs ilyen megkötés.

A biztonsági mechanizmusai komolyabbak.

És még sorolhatnám, de nem fogom, mert attól tartok a leírtak hetven százalékáról még soha nem hallottál.

2023. jún. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/419 gentoojedi ***** válasza:
96%

#35

"A mókolás kb annyi, hogy amikor kiírod a telepítőt, kiválasztod hogy no tpm"


"Attól, hogy a Rufus lehetőséget ad rá, attól ez már mókolás"


Öhm. Én feltoltam kíváncsiságból egy ratyi core2-es gépre, amiben winyó volt és az alaplap nem tudta a secure bootot sem uefit.


Mindössze annyit csináltam, hogy a gyári telepítő indítása után nyomtam egy shift F8-at, amivel be lehet hozni a parancssort, abba begépeltem, hogy regedit, majd felvettem két kucsot a registryben a megfelelő helyen. A ByassSecureBootCheck-et meg a BypassTMPChecket és már le is szarta a Windows, hogy nuku tpm2.0 meg secure boot. A 4GB RAMnak kell meglennie és már megy is. Akkor most én is mókoltam? Ha a Windows gyári telepítője ennyire buta, akkor annyira nem lehet jó rendszer a Windows.

2023. jún. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/419 anonim ***** válasza:
95%

Átlalávan ez ilyen vallási szint szokott már lenni, hogy ki mit szeret. Mondjuk engem addig enm zavar míg a másik nem akarja rám magyarázni, hogy márpedig menynivel jobb stb amit ő használ.


Ha tetszik neki használja, de ne akarjon hittéríteni.

2023. jún. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/419 A kérdező kommentje:

zavar míg a másik nem akarja rám magyarázni, hogy márpedig menynivel jobb stb amit ő használ"


Márpedig a linux hívők pontosan ezt csinálják.



36 Tudom mik ezek, de amiket felsoroltál azokat egy átlag user soha se használja.

2023. jún. 15. 06:06
 40/419 gentoojedi ***** válasza:
97%

Kérdező!


Én a "Mi olyat tud a linux, amit a windows nem?" kérdésedre magad által válaszolt "semmit" kívántam megcáfolni.


Nem az volt a kérdésed, hogy mi olyat tud a linux, amit a Windows nem és az átlagfelhasználónak szüksége van rá.


Mellesleg ez is nagyon változó. Egy átlagfelhasználó szokott-e a számítógépén nyomtatni és szkennelni vagy sem.

Egy átlagfelhasználó értelmes dolgokra is használja a számítógépet (tanulás, munka) vagy csak baromságokra (játék, youtube, face, po...)


Tovább nem vitatkozom veled. Kár is. Annyi eszed nincs, hogy ne pontozd le a válaszokat, mert ha a többség felpontozza Te meg le, akkor a gyk rendszere meg téged pontoz le. Egy elfogult linuxgyűlölő vagy, aki a Windowshoz sem ért kellőképpen - de ezt már előttem is megírták páran.

2023. jún. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!