Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/419 anonim ***** válasza:
96%

39

Te írtad ki ezt a trollkérdést. Többet megírták, hogy használj windowst. Hagyd abba ezt a hülyeséget légyszi, foglalkozz valami értelmesebb dologgal.

2023. jún. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/419 gentoojedi ***** válasza:
96%
Szerintem kelentsük gyknak, hogy töröljék ezt a szálat, meg ezt a kérdezőt is. Nem először van vele probléma.
2023. jún. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/419 A kérdező kommentje:

42#


Te már csak tudod, hogy velem hányszor volt probléma.

2023. jún. 15. 11:23
 44/419 anonim ***** válasza:
88%

"...a windowsos programok 90%.."


Ha valamit nem úgy és arra használsz amire való, az nem az eszköz hibája!


Semmi értelme Linuxot használnod, ha Windows-os programokat akarsz futtatni. Arra Windows-t kell használni. A Linux nem neked való!

2023. jún. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/419 Thunderfairy ***** válasza:
100%

Én 1 év linux használat után kimondom, soha többet windows-t a gépemen. Ja, és az alaplapom csak windows kompatibilins. És tudod mi fut rajta egyedűli rendszerként? Linux Mint 21 Vanesza van rajta. Itt Vanesza nem a barátnő akar lenni, de ezt igazán csak Linux felhasználó érti. Ha te mindenféle gond nélkűl felteszed a Win 10-11-et egy csak linux kompatibilins alaplapra akkor megígérem hogy visszaváltok Win-re. Linux fel tudot menni a Win kompatibilins alaplapra könnyedén. Csinálja utána ezt a Windows forditottan ha tudja.


Kérdező. Úgye tudod hogy már a Microsoft is előállt egy saját linux-al. Nem az általad emlitet keretrendszer hanem rendesz disztribució. Hát kösz de nem tartok igényt se az alrendszerre se egy Microsoft Linux-ra. Nagyon rossz rendszer lehet a Linux ha már teszik bele a windows-ba meg irnak saját linux disztro-t. Érted? Linux rendszert csinált magának a microsoft. Ez mindent elmond arról hogy milyen a linux.


Ezeket a játékokat használom gond nélkül Linux rendszeren:


Need for speed Most Wanted 2005-ös. Lutris-al.

Alice madness returns. Lutris-al.

Little Nightmares. Lutris-al.

Dishonored. Lutris-al.

Giana sisters twisted dreams. Steam / proton.

Giana sisters twisted dreams

Rise of ovlerlord Steam / Proton.

Little nightmares 2 Steam / Proton.


Nyomtatni is tudok linux alatt a jelenlegi nyomtatómmal. Nyugodtan használd helyetem is a windows-t mert én már csak a linux-ot vagyok hajlandó a gépemre feltenni. 25 éves Windows multat pontosan másfél nap alatt dobot ki kukára a linux. KÖSZÖNÖM A LINUX RENDSZERT LINUS TORVALDS.

2023. jún. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/419 Tom Benko ***** válasza:
84%

Hm. A Winben a GUI még mindig a kernelspaceben van?

Azt vajon megoldották már, hogy a Startmenüt admin jogok nélkül a tálca bel oldaláról jobbra lehessen helyezni?

Van egy 17 éves Lexmark nyomtatóm, az utolsó driver winxp-re lett kiadva. Vajon sikerül-e nyomtatnom vele win11 alatt.

Apropó, húsz éves gépekben nehezen lesz ssd. Szóval ezt a problémádat leüthetjük szerintem.

Seggfájásra javslom a Reparont.

2023. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/419 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten igaza van a linux hívőknek. A windows is egy hulladék.

Csináltam egy újratelepítést, és felraktam a windows 11-et.

20 perc múlva töröltem és visszaraktam a 10est. De az is egy hulladék.

Ha nem a windows pro-t rakom fel, gyakorlatilag lehetetlen leállítani, hogy frissítsen a háttérben. De erről bezzeg semmi értesítést nem küld.

Ha te most éppen online játszanál akkor is, bármi áron.

Kizárólag a gpedit.msc-ben lehet átírogatni a házirendet. Akkor talán nem használja el a vélt vagy valós sávszélességet.


De ez kb ugyanaz, mint amikor linux-on a wine-al szenvedsz. Vagy elinndul vagy nem.


El kell fogadni ezt a tényt: minden híres játékot windows-ra írnak.


És a 10-20 féle linux verzió közül egyik se ígér valódi directx 12/vulkan támogatást.


Nekem tetszik a linux, rengeteg verzióját kipróbáltam. Egy lassú pendrive-ról is elfut, úgy hogy bármilyen gépbe berakod és megy (szinte) minden.


De a támogatása nagyon rossz, nincsenek driverek, az emberek 90%-a azt se tudja hogy mi az stb...

2023. jún. 17. 16:33
 48/419 anonim ***** válasza:
95%

"minden híres játékot windows-ra írnak."

Utána is néztél ennek a marhaságnak vagy csak a hasadra csaptál?

Minecraft, CS:GO, TF2, Civilization, Sims 4, Dota 2, LoL csak néhány híres játék, ami elfut Linux-on és/vagy MacOS-en...

2023. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/419 A kérdező kommentje:

Minecraft, CS:GO, TF2, Civilization, Sims 4, Dota 2, LoL csak néhány híres játék, ami elfut Linux-on és/vagy MacOS-en..."


Kiemelném ezt a részt:


"elfut"


"Utána is néztél ennek a marhaságnak"


"És a 10-20 féle linux verzió közül egyik se ígér valódi directx 12/vulkan támogatást"


Én nyertem és kész, már hiába harcolsz.

2023. jún. 17. 17:58
 50/419 anonim ***** válasza:
97%

Mi az, hogy nyertél? XD Eléggé ritka, hogy egy játék azért nem megy, mert nem tudja futtatni a wine, de előfordul, viszont javítják. Sőt olyan is volt, amikor wine-ban hamarabb javították, mint magában a játékban a bugot, és jobban futott egy ideig linuxon, mint windows-on.


A legtöbb esetben ha nem megy a játék, akkor az az anticheat miatt van (legalábbis én ezt tapasztaltam, de ahogy olvasgattam a neten, más is).


A vulkan amúgy támogatva van, nem tudom honnan veszed, hogy nincs. A directX az, ami nincs natívan támogatva, csak pl. DXVK réteggel lehet átfordítani a directx api hívásokat vulkanra.

2023. jún. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!