Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet két változó...

Hogyan lehet két változó értékét megcserélni új változó bevezetése nélkül? (rejtvény)

Figyelt kérdés
2016. dec. 3. 09:54
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/326 A kérdező kommentje:
mindjárt kifejtem csak ehhez alaposabban át kell olvasnom.
2016. dec. 3. 21:07
 102/326 A kérdező kommentje:

"A számítógépnek fingja sincs róla mi az, hogy string"

"Megírhatja a programozó úgy a programot, hogy stringben tárolja a számokat"

Ez itt ellenmondás. Ha a programozó ugy irja meg hogy stringban tárolja, akkor kezelni is fogja tudni. Nyilván nem fingja lesz róla vagy valami hasonló. Hanem kezeli. Mert ugyebár a gép nem gondolkozik, nincs fingja s semmi más hasonlója. Vagy hogy értetted ezt a "stringben tárolja a számokat" kifejezést ha nem ugy hogy azonositottan elhelyezi valami tárolón. Ugy hogy az elhelyezett sztringet vissza is tudja olvasni. Onnantól kezdve"tudni" fogja hogy szrting hisz azt kereste. Bár ha te tárolásnak nevezed azt, hogy a biteket minden azonositó jel nélkül egymás után sorban berakja, egy másra már használt adattárolóba, meglevő adatok egy részét felülirva a kezdeti helyet random modon meghatározva s fel se legyezve akkor valóban nem fogja tudni visszatölteni. de én ezt nem nevezném tárolásnak. de kétségkivül nevezhetjuk annak, hisz ott van rajta csak ép nem visszakereshető módon.

2016. dec. 3. 21:16
 103/326 anonim ***** válasza:
100%
Stringekkel még mindig nem tudsz számolni, tehát szép dolog, hogy stringben tárolod, csak épp az égvilágon semmire sem mész vele.
2016. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/326 A kérdező kommentje:
emlékezz vissza hogyan számoltál általános iskolában a táblán. épugy kell stringel is.
2016. dec. 3. 21:21
 105/326 anonim ***** válasza:
100%

Ismétlem.

Nem tudsz stringekkel számolni.

Nem tudom mit kéne csinálni, hogy felfogd végre...


De akkor járjuk a nehezebb utat.

Hogy adod össze a következőt:

"3" + "5"

Mi lesz az eredmény?

És a következőnél?

"3,14" * "1,978"

2016. dec. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/326 anonim ***** válasza:
100%

A gyökvonás rendkívül szórakoztató lenne úgy. Vagy a logaritmus kiszámítása. És ez még mindig nem fedi le érdemben az irracionális számok kezelését. Lévén racionális számokat egy kevésbé hatékony módon lehet kezelni egész számok használatával is, az egyetlen értelme a te megközelítésednek az lenne, ha irracionális számok kezelésére is alkalmas lenne. De nem az.


AZt értd meg végre, hogy okkal tároljuk a számokat a bináris formájukban. A processzor elemi műveletekkel tud bináris sorokon alapvető műveleteket végezni. Eza zt jelenti, hogy két szám összeadása konkréten egyetlen processzorművelet. Egyetlen egy. A te stringes megközelítésed ehhez képest olyan irdatlan messze kullog, hogy nem is értem, miért papolod még mindig. Nem nyújt semmi pluszt, és rohadtul nem hatékony.

2016. dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/326 A kérdező kommentje:

van egy függvény ami a stringből számot csinál. ezután már simán összeadható. több számjagyű szám esetén ezt egyenként kell megcsinálni számjegyenként erre irtam, hogy ugy mint iskolában a táblán. nem egész számoknál a tizedespontot is fel kell ismerni. érdemes egyben tizedes vesszőt is keresni mert hol igy irják, hol ugy.


itt van egy példa:

https://www.youtube.com/watch?v=IwllWHF5IYE&index=8&list=PLI..

5 perctől nézd, ott dolgoznak több számjegyes számokkal.

a számitógépnek is ugyanezt kell megcsinálnia.

2016. dec. 3. 21:34
 108/326 anonim ***** válasza:
100%

"van egy függvény ami a stringből számot csinál. ezután már simán összeadható"

Vagy eleve számként tárolod.


"több számjagyű szám esetén ezt egyenként kell megcsinálni"

És persze számolni a számjegyek túlcsordulásával.


Erre tökéletesen alkalmas bármelyik számtípus is, fölösleges pluszmunka nélkül.

A gyök 2-t mondd meg, hogyan számolod ki stringes alakkal. úgy, hogy pontosabb eredményt kapj egy mezei lebegőpontos számtípusos változatnál. Ha erre tudsz választ adni, akkor lehet egy minimális létjogosultsága az elméletednek. Sehogy máshogy.

2016. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/326 A kérdező kommentje:

a gyökvonásra is van hasonló eljárás.

irrcionális számokról én nem irtam azoknak a kezelését azokkal beszéld meg akik szóbahozták. azokra ezeket a módszereket nem javaslom, mert ezek racionális számokra vonatkoznak. bár ha az általad felhozott integer fügvényt is használjuk akkor közelitő eredmény ezzel is kiszámitható.

nem ennek nem csak akkor lenne értelme ha irracionális számok kezelésére is alkalmas lenne. de amit irsz az maga az irracionális, racionális számok kezelésére alkalmas módszert irracionális számokra használni...

irracionális számokra irracionális számok kezelésére alkalmas mószert kell használni. ez a helyes megközelités, nem az ellentétje.

Oké hogy okkal tároljuk bitesen, de arra nincs ok, hogy véges számot véges memóriaterületen végtelen memóriaterületet igénylő módon tároljuk.egy végtelen tárhelyet igénylő szám 3 24 biten való tárolása szerintem elég nagy plusz.

sőt

még véges számot is érdemes máskép tárolni. de ezzel már a tömöritéshez jutunk el, ami egy másik történet. remélem annak a létét, értelmét nem tagadod

2016. dec. 3. 21:42
 110/326 A kérdező kommentje:

megint keresztbe irunk. igy ujra el fogod vesziteni a fogalmat, ujra nem érted majd miről irok, ujra elkezdesz majd anyázni s ujra törölni akarod majd. nem lenne jobb normálisan, kezelhető módón folytatni a párbaszédet?

bár már kifejtetted hogy nem akarod az egészet, mégis folytatod.

de direkt ugy hogy ne tudd követni...

na mindegy, te tudod.

2016. dec. 3. 21:43
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!