Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért gondolják ezt az emberek?

Miért gondolják ezt az emberek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sokan azt hiszik, hogy gazdag vagyok, de nem tudom miért gondolják ezt.

1. Én pl. nem járok bulizni, meg inni. Korombeli és fiatalabb srácok isznak, minden héten buliznak, az mennyi pénz?

2. Cigizni sem cigizek, az vajon mennyi pénz?

3. Tök természetes, hogy valaki több millióért autót vesz készpénzért vagy hitelre, arra nem mondják hogy gazdag. De ha én megveszek egy farmert 40-50 ezerért, vagy egy felsőt ugyanennyiért, akkor mindjárt mondják, hogy jól megy anyagilag.

És ezt már nem 1 vagy 2 embertől tapasztaltam, hanem szinte minden embertől, de miért? Inkább igyam és cigizzem el? Összességében ha kiszámolom, az sokkal többe kerülne.

Pl. konkrétan az egyik ismerősöm minden héten bulizik, és irigykedve nézi az Armani és Diesel cuccaimat, meg mondja, hogy jól megy, pedig 1-1 darabért csak 1-2 buliról kéne lemondania, ja meg persze minden nap a másfél doboz cigit elszívja.

Egy csaj ismerősömnél is minden nap megvan a doboz cigi, kérdezte milyen parfümöt használok mennyiért vettem: mondom: Diesel Only The Brave Iron Man és 21 000Ft volt. Azt válaszolta: te nem vagy normális.Miért ő mennyit szív el egy hónap alatt?

Haverom nemrég vett autót, de amikor megkérdezte mennyiért vettem az Armani pólómat, és mondtam hogy 28 000Ft volt, úgy nézett rám, mint aki nem normális.


Szóval nem értem ezt az egészet, hogy miért az a "gazdag", aki megspórolja a cigin, italon a pénzt, és minőségi ruhákra költ, közben arra meg nem mondják, hogy gazdag aki autót vesz, mert az "természetes".

Vagy aki cigarettázik: belegondolt, mennyit szív el egy hónap alatt? Ennek ellenére már unom, hogy mindenki azt hiszi rólam, hogy nekem aztán baromi jól megy...


2012. jan. 1. 16:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
hát ne csodálkozz, mert az armani stb. felső kategóriájú cuccok. a legtöbb ember nem hord ilyen cuccokat. még jó hogy azt nézik ki belőled, hogy gazdag vagy.
2012. jan. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy ők ugynannyit elköltenek más dolgokra,mint amit te egyetlen pár cipőre,vagy pólóra.Ha téged boldoggá tesz, hogy ezeket a cuccokat hordod,akkor hordjad nyugodtan.


Én mondjuk azt bírom,amikor tényleg nem teheti meg egy csomó ember,hogy márkás drága cuccai legyenek,mégis van kocsija,hatalmas tévéje,viszont HITELBŐL.


Mindenki arra költi a pénzét,amire akarja.

2012. jan. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét szempontból megközelítem a ruházkodást. Szeretek turkálóba járni mert ott márkás cuccokat tudok olcsón megszerezni. Ez adja a ruháim mennyiségi részét. Viszont tényleges butikokban meg inkább veszek kevesebb de jobb minőségű cuccot. Nincs ebben semmi rossz, szerintem te csinálod jól. Főleg ha saját pénzből is gazdálkodsz.
2012. jan. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
69%
egy pólód árából éltünk régen/hó... ;)
2012. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%
Barátomnak az összes pólója meg gatyája nem ér annyit, mint neked egy pólód, pedig nem cigizik:D És én sem hiszem, hogy valaha lesz 20.000 fölösleges forintom ruhára... Pedig nem költöm hülyeségekre a pénzt
2012. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 kamasz gyerekem van, az egyik már majdnem felnőtt. Én is, és a férjem is többet keresünk a minimálbérnél, mégsem tudunk se magunknak, sem a gyerekeinknek ilyen értékű holmikat venni, hisz ki kell fizetnem egy csomó mindent. Csekkek, rezsi, súlyadó, ételt venni, tankolni a kocsiba, gyerekek iskoláztatása. Alig marad hó végére pénzünk, nem tudunk félretenni a nagyobbik lányomnak az egyetemre. Pedig senki a családból nem cigizik, iszik és nem jár szórakozni több 10ezer forintból. Sajnos manapság egy átlag család ebben az országban nem tud olyan cuccokat venni mint te, bármennyire is nem költi el a pénzét felesleges dolgokra....
2012. jan. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%

1. Isznak, minden héten buliznak - hát, egy drágább szórakozóhelyen mondjuk 10k/éjszaka (nem a nagyon drágákra utalok, hanem mondjuk olyan helyen, ahol kb. 1500 ft egy koktél).

2. Cigi - 15-20k havonta, ha minden nap szív, és nem olcsókategóriás/töltős cuccot

3. Mert egy felső/nadrág nem ér meg ennyit márkától függetlenül. Én megtehetném, hogy ilyeneket veszek, de nincs szívem, mert tudom, hogy az 1/20-a az anyagár, és nincs kedvem ilyen sznob helyeknek adni a pénzem. Az más kérdés, hogy én inkább magamnak varrok hobbiból, de ha boltban vásárolok, akkor sem adok ki mondjuk 10-et egy felsőért, mert egyszerűen nem éri meg, rablás.

Ami azt illeti nem is irigylem az Armani és a Diesel cuccaid, mert előbb fulladjak meg, minthogy ilyen tömegsz*rokat hordjak.


Magyarán: ha nem innának, nem cigiznének, megspórolnának egy hónap alatt annyi pénzt, mint neked egy nadrágod, felsőd, igen. De azon már gondolkodtál, hogy nem AKARNAK ennyit kiadni egy sznob sz*rra, ami ugyanúgy anyagból van, ugyanúgy elszakad, ugyanúgy kifakul, mint egy normál kategóriás márka? ÉS az eszedbe jutott már, hogy nem irigykednek, csak egyszerűen beképzeltnek vagy sznobnak tartanak? Vagy hogy szimplán hülyének néznek, mert abból a pénzből, amit elversz ezekre a ruhákra, legalább 3 másik, ugyanolyan minőségű jönne ki (persze az már nem annyira sznob "luxusmárka", nem lehet úgy felvágni vele ugye?:)


Nem utolsósorban: ahogy más is mondta: van akinek 30-40 ezer az a pénz, amiből él egy hónapban. A legtöbb embernek nem megy annyira jól, hogy csak úgy eldobálhassa felsőkategóriás ruhákra. Magyar viszonylatban igenis gazdagnak számítasz, de teszem azt, pl. Svédországban teljesen átlagos dolog 20k-ért farmert venni. De mi itt Magyarországon vagyunk. Úgyhogy azt tudom javasolni, hogy szállj le a földre, és ne másokat nézz hülyének azért, amiért a pénzüket nem arra költik, mint te.

2012. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

17:52-nek:

Látod, például nektek van autótok. Én céges busszal járok dolgozni, itt áll meg a lakástól 1 percre. De ha néha-néha megyek is valahova, akkor meg busszal megyek, a pályaudvar is itt van a közelben, tehát nem tartok fenn autót: nincs súlyadó, benzinköltség stb...


Egyszerűen úgy gondolom nincs rá szükségem, akkor a megmaradt pénzt miért ne költhetném jobb minőségű cuccokra? Egyáltalán nem állok jól anyagilag, és azt nem értem, hogyha teszem fel minden héten elbuliznék 10 000Ft-ot, vagy minden nap elszívnék másfél doboz cigit, akkor senki sem mondaná nekem, hogy de jól állsz anyagilag, így meg mindig ezt kapom meg...tényleg idegesítő.

Ahogy a második válaszoló is írta, mindenki arra költi a pénzét, amire akarja: de mégis az autó természetes, az ital és a cigaretta is természetes, de egy Diesel farmert meglátnak rajtam, akkor már nem vagyok normális.

2012. jan. 1. 18:16
 9/30 A kérdező kommentje:

18:14


De ennyi erővel én is mondhatnám, hogy valaki azért vesz autót, hogy felvághasson vele, nem?

Meg amit írtál az 1. és 2. pontba azt jól írtad. Annak vajon több értelme lenne, ha arra költenék?

2012. jan. 1. 18:24
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Én értem mit akar mondani a regényíró. Én is így vagyok vele. Megtehetné a családom hogy ilyen cuccokba járjunk... Van 3 kocsink, HD Led TV, 2 Ipad, Xbox, Bluray minden anyám kínja, de nekem ha adnának se kéne ilyen Gucci meg nem tudom milyen cucc, mert nem éri meg megvenni, annak az árából lehet már vesz az ember 3 másikat ami szintén van olyan ha nem jobb...
2012. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!