Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért gondolják ezt az emberek?

Miért gondolják ezt az emberek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sokan azt hiszik, hogy gazdag vagyok, de nem tudom miért gondolják ezt.

1. Én pl. nem járok bulizni, meg inni. Korombeli és fiatalabb srácok isznak, minden héten buliznak, az mennyi pénz?

2. Cigizni sem cigizek, az vajon mennyi pénz?

3. Tök természetes, hogy valaki több millióért autót vesz készpénzért vagy hitelre, arra nem mondják hogy gazdag. De ha én megveszek egy farmert 40-50 ezerért, vagy egy felsőt ugyanennyiért, akkor mindjárt mondják, hogy jól megy anyagilag.

És ezt már nem 1 vagy 2 embertől tapasztaltam, hanem szinte minden embertől, de miért? Inkább igyam és cigizzem el? Összességében ha kiszámolom, az sokkal többe kerülne.

Pl. konkrétan az egyik ismerősöm minden héten bulizik, és irigykedve nézi az Armani és Diesel cuccaimat, meg mondja, hogy jól megy, pedig 1-1 darabért csak 1-2 buliról kéne lemondania, ja meg persze minden nap a másfél doboz cigit elszívja.

Egy csaj ismerősömnél is minden nap megvan a doboz cigi, kérdezte milyen parfümöt használok mennyiért vettem: mondom: Diesel Only The Brave Iron Man és 21 000Ft volt. Azt válaszolta: te nem vagy normális.Miért ő mennyit szív el egy hónap alatt?

Haverom nemrég vett autót, de amikor megkérdezte mennyiért vettem az Armani pólómat, és mondtam hogy 28 000Ft volt, úgy nézett rám, mint aki nem normális.


Szóval nem értem ezt az egészet, hogy miért az a "gazdag", aki megspórolja a cigin, italon a pénzt, és minőségi ruhákra költ, közben arra meg nem mondják, hogy gazdag aki autót vesz, mert az "természetes".

Vagy aki cigarettázik: belegondolt, mennyit szív el egy hónap alatt? Ennek ellenére már unom, hogy mindenki azt hiszi rólam, hogy nekem aztán baromi jól megy...


2012. jan. 1. 16:02
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Amúgy 18:14-es: pont jó példa vagy, ezt írtad:

"Magyar viszonylatban igenis gazdagnak számítasz"

Magyarázd meg miért: ha a jövő héttől cigizek és majd eliszom azt a pénzt, akkor nem leszek gazdag, mert az természetes?

2012. jan. 1. 18:33
 12/30 anonim ***** válasza:
Figyelj, rohadtul nem vagyunk képbe az anyagi háttere illetően, mennyit keresel, mennyi költesz rezsire, van-e hiteled. Az anyagi helyzeted nem szűrhető le ennyi információból. Így nem lehet megmondani hogy gazdagnak számítasz-e. Elkeserítő hogy Magyarországon az átlagkereset körülbelül 50-70 között mozog. Ez szerinted mire elég? Nem kell ahhoz káros szenvedélyeket űzni, hogy ne jöjj ki a fizetésedből. Ha van egy lakásod, egy hűtőd egy mobiltelefonod és egy TV-d esetleg számítógéped, már jó anyagi helyzetűnek számítasz és egy szavad se lehet.
2012. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Látom itt se érti meg 1-2 ember, hogy mit is akarok írni.

Szóval akkor Ti is azt mondjátok, hogy 3-4-5 milliós autó nem drága: természetes, a heti 10 000Ft-os bulizás, napi másfél doboz cigi természetes. De ha én veszek ezeknek a töredékéből 1-2 ruhát, parfümöt, akkor gazdag vagyok. Akkor úgy látom tényleg bennem van a hiba...

2012. jan. 1. 18:43
 14/30 anonim ***** válasza:
69%

Figyelj, mindenki arra költi a pénzét amire akarja, csak mindenben meg vannak az arányok. A legtöbb ember vesz magának egy középkategóriás autót, nem költ olyanra ami nem feltétlen létszükséglete értem ez alatt a 20 ezer forintos farmert. Én egy 6-7 ezresbe is kiválóan érzem magam például és nem kell ahhoz 20 ezer forintos parfümöt vennem hogy jó illatom legyen... Szerintem te nem értesz minket :D Tudod egy vicc jut erről eszembe


"Vettem egy balek feliratú pólót, nem tudom mi került rajta 30 ezer forintba"


remélem így már érted mit nem értünk.

2012. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

"A legtöbb ember vesz magának egy középkategóriás autót, nem költ olyanra ami nem feltétlen létszükséglete "


Szerintem nagyon sok ember nagyzolásból vesz autót, és simán meglenne autó nélkül is. - szerintem meg pont ez a nagyzolás.



"mindenben meg vannak az arányok"

cigarettába például milyen arányok vannak? Mi az értelme? Azt a pénzt az emberek nem az ablakon dobják ki? Ha én azt egy drága parfümre költöm, akkor

1. Miért vagyok nem normális?

2. Mitől vagyok rosszabb, mint aki cigizik?

3. Vagy miért vagyok sok ember szerint furcsa?


Tehát ha konkrétan cigrettára költeném, akkor jobb ember lennék?

2012. jan. 1. 18:55
 16/30 anonim ***** válasza:
75%

Hát tényleg nem érted... Nem tudom már jobban elmondani... Valaki a nehezen megkeresett pénzét nem méregdrága ruhára meg parfümre költi hanem ezekből beéri az olcsóbb verziókkal és olyan dolgokat vásárol amire tényleg szükség van. Például kaját, például befizeti a rezsit és nem vesz fel rá hitelt. Amúgy nem tudom hol élsz te :D Nekem fel se tűnne ha ilyen Diesel vagy milyen farmerba jönnél elém...

Úgy tudnám leírni mintha vennék egy trabantot 20 ezerért de te kifizetnél érte 200 ezret pedig nem ér annyit. Én ennél többet nem tudok mondani. Ne értetlenkedj mert m,ár kezdesz butusnak tűnni.

2012. jan. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
50%

De ennyi erővel én is mondhatnám, hogy valaki azért vesz autót, hogy felvághasson vele, nem?


De ezt te is tudod, hogy nem igaz. Ruhát viszont csak azért vesz az ember, hogy megnézzék, valljuk be.

Az autónál is, persze, ha 50 millás kocsit vennének, nyugodtan mondhatod,h ogy felvágásból. De feltételezem, nem erről van szó. A legtöbb embernek az autó szükséges a munkába járáshoz, stb. Valljuk be, az életet is egyszerűbbé teszi, ha nagybevásárolni sem úgy kell menni, hogy 30 percet vár az ember odavissza a tesco-buszra, és úgy is csak 2 nagy szatyor fér el a kezében kb. Érted miről beszélek. Arról nem is beszélve, hogy ha már felnőtt, elköltözött otthonról, akkor lehet, hogy a vidéken, nehezen elérhető helyeken élő szülőket, rokonokat, barátokat meglátogatni is egyszerűbb, kényelmesebb autóval.

Na meg aztán kb. fél millából egy normálisabb használt autó már összejön, az azért nem akkora felvágás.


A piálásra és cigizésre természetesen nem az a válasz, hogy neked is ezt kéne tenned. Egyáltalán nem helyes dolog sem minden héten 3x berúgni, sem minden nap elszívni egy doboz cigit. És nem igaz, hogy az ilyeneket nem ítélik el, és hogy ezt normálisnak tartja a társadalom (vagy te mozogsz nagyon rossz körökben). Szerintem semmi baj azzal, ha az ember hétvégente elmegy bulizni, de ennek azért nem kell mindig a részegen fetrengést takarnia.

Az viszont lehet, hogy neked sem ártana, ha nem határolódnál így el a szórakozástól, mert egy kis kikapcsolódás a haverokkal mindenkire ráfér:) 2 sör nem a világvége.

2012. jan. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
17:52-es válaszoló vagyok. Hát elnézést kérek amiatt az 1 suzuiki miatt amink van, mert a város másik végébe kell járnom dolgozni mert nincs lehetőségem arra, hogy munkahelyet vagy lakást cseréljek. Inkább tartom fent a kocsit, mint, hogy mind a négyünknek minden hónapban bérletet vegyek buszra, metróra, villamosra. Így is mivel egy kocsink van, venni kell a kocsi mellé. És bocsánatot kérek azért, hogy a 9 éves lányomat nem akarom leengedni egyedül az aluljáróba. És az, hogy te 20ezer forintos Armani nadrágot veszel nem számít részedről nagyzolásnak. Mert azért egy autót lehet használni, nem számít feleslegesnek és a mai világban igenis szükséges egy két dologhoz, de ez a gatya mire jó? Mivel több mint egy 3-4ezer forintos???? Nekem ezt egyszerűen rosszul esik olvasni, mert én azt kívánom, bárcsak lenne annyi pénzem, hogy én is ilyeneket vehessek (bár akkor sem arra költeném), de sajnos nincsen.
2012. jan. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Jó persze, azt megértem, ha a kislányod miatt kell autó, az oké. De szerintem nagyon sok embernek nem lenne szüksége rá, csak nagyzolásból van.

Bevallom, ilyen szempontból szerencsés helyzetben vagyok: munkahelyi busz 1 percre áll meg tőlem, pályaudvar (ha nagyritkán valahova megyek)az is 1 percre van tőlem. Penny 3 percre van, Lidl 4 percre, Tesco 5-6 percre van tőlem, szóval bevásárolni sem lenne értelme autóval menni, mert hamarabb elhozom gyalog, mintha be és kipakolnék az autóból. Szóval belegondolok, és arra jutok nemtudnák semmire sem használni egy autót. Persze nagy ritkán jól jönne, de azért meg nem érdemes fenntartani. Ha távol laknék az ilyen dolgoktól,és lenne autóm már bevallom nem is tudnék megvenni egy több tízezres cuccot.


De a kérdés arra irányult, hogy miért "szólnak meg" ezért sokan, miközben valóban ha ezt elszívnám, akkor senkit sem érdekelne.És olyanok teszik ezt, akiknek a cigarettázás (nagymértékben)természetes.

A 19:15-ös válaszolónak meg rossz példa volt pl. a kaja, mert aki cigizik az is ugyanúgy eszik és kifizeti a rezsit (jobb esetben persze), tehát nem arról van szó, hogy a pénzt lehetne jobb helyre is tenni. Ennyi erővel a cigire szánt összeget is lehetne jobb helyre tenni, itt arról van szó, hogy olyan ne szóljon meg, akinek sokkal több van, csak éppen ő úgy döntött, hogy másra költi: elissza, elszívja vagy autót vesz, pedig mondjuk semmi szüksége rá.

2012. jan. 1. 19:55
 20/30 anonim ***** válasza:
Mindenki arra költi a pénzét amire szeretné,neked a márkás ruhák a gyengéid,és mivel ezeket nap mint nap látják a barátaid,ezért gazdagnak hisznek. Hasonló helyzetben vagyok én is,mert nekem meg rengeteg ruhám van,sok helyen jártam szép lakásom van. Igen,mert anyumék megtanítottak takarékoskodni a pénzzel, de arra is, hogy arra költsem amiben örömöm lelem,nálad ezek a ruhák nálam az élmények halmozása és a lakásom berendezése.
2012. jan. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!