Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért gondolják ezt az emberek?

Miért gondolják ezt az emberek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sokan azt hiszik, hogy gazdag vagyok, de nem tudom miért gondolják ezt.

1. Én pl. nem járok bulizni, meg inni. Korombeli és fiatalabb srácok isznak, minden héten buliznak, az mennyi pénz?

2. Cigizni sem cigizek, az vajon mennyi pénz?

3. Tök természetes, hogy valaki több millióért autót vesz készpénzért vagy hitelre, arra nem mondják hogy gazdag. De ha én megveszek egy farmert 40-50 ezerért, vagy egy felsőt ugyanennyiért, akkor mindjárt mondják, hogy jól megy anyagilag.

És ezt már nem 1 vagy 2 embertől tapasztaltam, hanem szinte minden embertől, de miért? Inkább igyam és cigizzem el? Összességében ha kiszámolom, az sokkal többe kerülne.

Pl. konkrétan az egyik ismerősöm minden héten bulizik, és irigykedve nézi az Armani és Diesel cuccaimat, meg mondja, hogy jól megy, pedig 1-1 darabért csak 1-2 buliról kéne lemondania, ja meg persze minden nap a másfél doboz cigit elszívja.

Egy csaj ismerősömnél is minden nap megvan a doboz cigi, kérdezte milyen parfümöt használok mennyiért vettem: mondom: Diesel Only The Brave Iron Man és 21 000Ft volt. Azt válaszolta: te nem vagy normális.Miért ő mennyit szív el egy hónap alatt?

Haverom nemrég vett autót, de amikor megkérdezte mennyiért vettem az Armani pólómat, és mondtam hogy 28 000Ft volt, úgy nézett rám, mint aki nem normális.


Szóval nem értem ezt az egészet, hogy miért az a "gazdag", aki megspórolja a cigin, italon a pénzt, és minőségi ruhákra költ, közben arra meg nem mondják, hogy gazdag aki autót vesz, mert az "természetes".

Vagy aki cigarettázik: belegondolt, mennyit szív el egy hónap alatt? Ennek ellenére már unom, hogy mindenki azt hiszi rólam, hogy nekem aztán baromi jól megy...


2012. jan. 1. 16:02
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
szerintem igaza van a kérdezőnek a ciginek nincs semmi értelme de pl. ha megveszel egy jobb minőségű farmert annak van értelme mert hordod és mégis csak márkás és nem szakad el 1 hónap alatt mint a kínais.
2012. jan. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Na pont erről van szó, amit az előttem lévő két válaszoló is írt. Nem arról van szó, hogy én nézem hülyének a többit, hogy mire költ, mert nem akarom én senkinek sem megmondani. Pont arról van szó, hogy "nekem akarják megmondani" pedig mindenki arra költ, amire akar.Valaki különleges bútorokra, lakásra, valaki autóra, valaki drága hangrendszerre. Pont erről van szó.

Mondjuk az autót is látja a másik ember, mégse kapta meg azt a haverom soha (1 éve vett autót), hogy de jól megy. Úgylátszik az elfogadottabb, és nem hiszik az miatt gazdagnak.

Ez meg hogy feljött, hogy egy drágább cucc mennyivel ér többet. Ennek nincs értelme, mert ennyi erővel a drága autónak sincs értelme, mert egy Suzuki is ugyanúgy elvisz bárhova, mint egy Merci, BMW, Audi, vagy egy ismerősöm 600000Ft-ért vett konyhabútort. És? Más lesz, vagy tisztább lesz benne a tányér, mint egy 150000Ft-osban? Szóval ez így értelmetlen.

2012. jan. 1. 20:17
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen leírtad a lényeget az utolsó két mondatodban. Miért vegyek meg valamit 3* annyiért ha olcsóbban is hozzáférek egy ugyanannyira alkalmas dologhoz... Én csak ezt nem értem a logikádban... És én előbb tartom nagyzolásnak ha valakin csak márkás cuccok vannak mintha lenne egy poros suzukije amire szüksége van a munkájából kifolyólag...


Na meg most komolyan ha ránézel egy emberre aki csupa márkás több tízezres ruhákat hord, nyilván nem arra gondolsz, hm egy a srác de lespórolta a cigi árát ba*sszameg, hú de jól takarékoskodik!

Az emberek többsége vagy azt gondolja, hogy kőgazdag, vagy nem eredetik a cuccok. Ezért felesleges ilyeneket venni, a pénzéhes kur*vákon kívül sok embert nem fog érdekelni... :D Basszus miért baj ha ezt gondolják rólad mások hogy jól megy? Mondd nekik igen b*azmeg jól megy, ennyi cső. Nem kell ezen ennyit szarakodni, nincs a homlokodra írva hogy kemény munkával félretett pénzből vetted.

2012. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

a cigizős részével egyet értek, mert értelmetlen pénzkidobás! nem tudom, hogy ti hova jártok, vagyis az ismerőseid hova járnak szórakozni, de kétlem, hogy 1-2 buli felérne egy 28 000 forintos armani pólóval.

az autó dolog is már kategória. sok esetben szükség van az autóra, de én is ismerek olyan verebet aki a gyenge fizetéséből kuporgat a "villatós" verdára majd sír, hogy hetente 1x használja az autót mert drága az üzemanyag...

ez is egy véglet, meg a 28 000 forintos armani póló is véglet. az viszont mindenképpen igaz, hogy az Armani meg a Diesel is "prémium" kategória Magyarorszgáon.

2012. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Gondolom örülsz neki hogy gazdagnak hisznek és büszke vagy rá, ezért is irtad ki a kérdést(meg hogy milyen cuccokban jársz) hogy erősitsd a gondolatot is magadban hogy gazdag(sznob) vagy.

A cigit meg ne hasonlitsd az 50ezres pólóhoz(van ilyen?), röhej.

2012. jan. 2. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Szó se volt 50 ezres pólóról.

Miért ne hasonlíthatnám a cigit és az italt egy 28000-res pólóhoz? Munkatárs cigizik férje is: minimimum 1-1 doboz/nap. Egy hónapban ez 600Ft/dobozzal számolva legalább 36000Ft. Férje naponta 2l bor, ez ócska tablettás borral számolva is 400Ft naponta legalább, tehát italozás+cigi a családban: 48000Ft. És ez inkább több lesz, mint kevesebb, mivel bár keveset, de a gyerekük is dohányzik.

Szóval kedves előző, kb. ennyire röhej hasonlítgatni. És jó példa vagy te is a többi emberre: ha erre költeném senkit se érdekelne, de mivel én normális dolgokra költöm a pénzt úgy gondolom, még engem néznek hülyének: na ez a röhej. És én is szoktam sok mindenen spórolni, pl. nem naponta veszek 0,5l Coca Cola-t 220Ft-ért a munkahelyen, hanem megfelel a Lidl-s Freeway kóla 170Ft/2l áron, és azt viszem minden nap 0,5l-es üvegben, így számolva kihozom az egyheti italomat annyiból, mint amit másik ember egy nap alatt elkölt erre.

De amúgy igazad van: az italt és a cigit nem hasonlítom az 50 ezres (bár szó se volt erről) pólóhoz, mivel ezek az emberek sokkal többet elköltenek erre, illetve nem is, inkább kidobnak az ablakon.

2012. jan. 2. 07:58
 27/30 anonim ***** válasza:

én értelek...és sok mindenben nagyon igazad van....tudsz sproloni ez jo:) az más dolog, hogy én nem adnék 20onezret egy pólóra.....de ha neked erre van igényed, ez tetszik, miért ne tehetnéd meg??? sztem ezzel nincs különösebb gond....viszont sajnos tényleg nem azt fogják nézni, hogy igen, ez a gyerek megsporolja, hogy ilyenbe járjon....hanem azt h kőgazdag....

23L

2012. jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Na jó figyelj. Okos ügyes gyerek vagy. Most ezt nem iróniából mondom. Jól tudsz bánni a pénzzel és jó dolog hogy olyanra költöd amire szeretnéd. Mindenki más, én inkább veszek 7-8 pólót 20 ezerért te veszel egyet (sok ember ezen a részen botránkozik meg). De ez ha akarod ha nem úgy marad, hogy ha rád néznek azt fogják mondani hogy jól megy, vagy nem eredeti a cucc, mert többségében akik ilyen ruhákat hordanak nem éppen a spórolós emberkék. Ezt fogadd el, vagy ha valaki legközelebb azt mondja rádnézve, hogy bazzeg milyen pólód van látom jól megy, mondd neki, köszi 1 hónapja ezért gürcöltem. Ennyi.
2012. jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Akkor rád biztos ragadnak a pénzéhes lúvnyák ilyen ruhák láttán :D :D :D Vedd fel velem a kapcsolatot :D :D :D
2012. jún. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek, kedves kérdező. Engem lenéznek, mert egy olyan idős Renault 4-es kocsit hajkurászok, mint én. :) Szóval, mivel nincs kocsim, meg nem fityogok a vagyonommal állandóan, egy kis hülyének számítok. Igyekszem titkolni az anyagi helyzetem, de nagyon nehéz. Szívesen költök jó minőségű ruhákra, vagy parfümre, mert nekem tetszik. Nem érdekel, hogy más erről mit gondol, nem a márkát nézem elsőre, hanem a minőséget és a kényelmet. És bizony, a drágább, márkásabb ruhák igenis kényelmesebbek és jobb a szabásuk is. Sokat utazom a munkámból kifolyólag, jól is keresek, autót mégsem veszek, mert minek valójában? Az autóra akkor van szükségem, ha épp nincs busz/vonat, hosszabb távokra meg repülővel megyek. Ennyire meg elég a Renault 4-es is. Gúnyolnak is miatta a gazdagok (?), de ugyanúgy a márkás ruhákra is epés megjegyzéseket tesznek. Engem nem túlságosan érdekel, sz*rd le te is és örülj neki, hogy megveheted magadnak ezeket a dolgokat és egyetértek veled, hogy inkább ilyesmire, mint cigire és alkoholra. :)
2012. aug. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!