Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne maradjak...

Mit tegyek, hogy ne maradjak szegény??

Figyelt kérdés

16 éves gimnazista lány vagyok.


A családom nem épp a legalja, de szegénynek mondanám magunkat.

A testvérem felnőtt, ő is szegény maradt. Sokszor éhezik emiatt.


Én eléggé telhetetlen vagyok, nem akarok még csak középrétegbe se tartozni. Kimondottan tehetős szeretnék lenni.


Szeretnék diákmunkába is járni, de valahogy az Istennek se akar mostanában összejönni. Na mindegy, valamit biztos találni fogok, mert mostmár nagyjából akármit elvállalnék. Csak azt nem tudom, hogy az ott megkeresett pénzt az egyetem költségeire költsem majd el, vagy az első lakásomra gyűjtögessek minden áron? Fogalmam nincs, abszolút nem értek a pénzügyekhez..


Egyébként pszichológusság mellé még kiskoromban letettem a voksom, de azt olvastam mindenhol, hogy nem fizet olyan eszméletlen jól, csak ha az ember legalább 10 éve a szakmában dolgozik, és neve van már.


Eleve 30 éves korom körül tudnék elhelyezkedni, mert annyit kell tanulni hozzá. Aztán csak 40 éves koromra keresnék olyan fél milliót, elvileg. Tudom, hülye picsa vagyok, de ha nekem eddig kell várnom arra a havi 500 ezerre, akkor inkább felkötöm magam.


Válasszak másik szakmát? Egyátalán ha jól tanulok, tényleg van esély rá, hogy valaha is kitörjek ebből a helyzetből? Teljesen reménytelennek érzem. A családomból senkinek sem sikerült.


Tudom, hogy hülye kérdéseket tettem fel, de legyetek szívesek nem gúnyolódni a dolgon, mert amúgy is borzasztó megalázó ilyen témában érdeklődni, még név nélkül is.



dec. 17. 17:50
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:

Azért is vagyok reményvesztett, mert az egyik szülőm állandóan takarékoskodik. Folyton oszt, szoroz, hogy a legkisebb mennyiségű pénzt is megfogja, mégis szörnyű helyzetben van.


Mintha benne lenne a vérünkben ez a szerencsétlenség/életképtelenség. Attól tartok, hogy én is így végzem majd.

dec. 17. 17:56
 2/46 A kérdező kommentje:

Ja, azt is elfelejtettem, hogy rengeteg mentális bajjal küszködök, még az iskolát is alig bírom csinálni. Olyan 3-mas vagy 4-es szinten vagyok összeségében. Nyelvtanból, irodalomból négyes vagyok, de tudom, hogy ha tanulnék, es nem csak átlapoznám a füzetet tz-k előtt, simán lehetnék ötös. Igyekszem ezen változtatni, de depresszióval tényleg nem egyszerű.

Angolból színötös vagyok, társalgási szinten beszélem. Németből szintén ötös vagyok, de totál kezdő. Biosz, kémia, matek, fizika: ezekből hármas vagyok. Mindez nem is tűnik rossznak, de közel sem kitűnő. Hogy lesz ebből egyetem, meg karrier??

dec. 17. 18:06
 3/46 anonim válasza:
33%
Egyetemre ne menj, semmit nem érsz vele.
dec. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
23%
Egy biztos: a munka és a spórolás nem részei a megoldásnak.:)
dec. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Hát akkor mi???
dec. 17. 18:44
 6/46 anonim ***** válasza:
7%
Onlyfans?
dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
79%
A tehetős élethez olyan mentalitás is kell. Jelenlegi mentális állapotoddal még a középrétegbe se fogsz kerülni. Fejleszd magad, érzelmi, mentális világodat, világhoz való hozzáállásodat.
dec. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Viccen kivul gondoltam mar erre is, meg a prostituciora, de ennyire nem vagyok bator :/
dec. 17. 18:51
 9/46 anonim ***** válasza:
57%

Például Bill Gates szerinted mennyit robotolt a szalagnál mire milliárdos lett?


Vagy az történhetett, hogy létrehozott/összelopott valami hallatlanul értékeset, mint a többi milliárdos?

dec. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
58%

Első sorban szerintem a depresszióval kezdj valamit, mert ha nem bírsz tanulni akkor tovabbtanulni sem fogsz tudni.

Amúgy a legjobb esélyed valószínűleg az, ha találsz valakit aki "kirángat" a szegénységből, mert önerőből elég hosszú, és nehéz feladat.

Szerzel egy pénzes pasit, vagy akár egy full átlagost, mert ketten kétszer könnyebb és gyorsabb mint egyedül aztán tudtok építkezni.

dec. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!