Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne maradjak...

Mit tegyek, hogy ne maradjak szegény??

Figyelt kérdés

16 éves gimnazista lány vagyok.


A családom nem épp a legalja, de szegénynek mondanám magunkat.

A testvérem felnőtt, ő is szegény maradt. Sokszor éhezik emiatt.


Én eléggé telhetetlen vagyok, nem akarok még csak középrétegbe se tartozni. Kimondottan tehetős szeretnék lenni.


Szeretnék diákmunkába is járni, de valahogy az Istennek se akar mostanában összejönni. Na mindegy, valamit biztos találni fogok, mert mostmár nagyjából akármit elvállalnék. Csak azt nem tudom, hogy az ott megkeresett pénzt az egyetem költségeire költsem majd el, vagy az első lakásomra gyűjtögessek minden áron? Fogalmam nincs, abszolút nem értek a pénzügyekhez..


Egyébként pszichológusság mellé még kiskoromban letettem a voksom, de azt olvastam mindenhol, hogy nem fizet olyan eszméletlen jól, csak ha az ember legalább 10 éve a szakmában dolgozik, és neve van már.


Eleve 30 éves korom körül tudnék elhelyezkedni, mert annyit kell tanulni hozzá. Aztán csak 40 éves koromra keresnék olyan fél milliót, elvileg. Tudom, hülye picsa vagyok, de ha nekem eddig kell várnom arra a havi 500 ezerre, akkor inkább felkötöm magam.


Válasszak másik szakmát? Egyátalán ha jól tanulok, tényleg van esély rá, hogy valaha is kitörjek ebből a helyzetből? Teljesen reménytelennek érzem. A családomból senkinek sem sikerült.


Tudom, hogy hülye kérdéseket tettem fel, de legyetek szívesek nem gúnyolódni a dolgon, mert amúgy is borzasztó megalázó ilyen témában érdeklődni, még név nélkül is.



dec. 17. 17:50
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem neked egy kuki kéne, hogy megnyugodj kicsit. A depressziód is elmúlna tőle.
dec. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
14%
#41 Ezt remekül összekötheti a pénzzel, ha sugarbabynek áll. :D
dec. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
29%

Ha mindenki elérné az álmait, nem lenne aki elvigye a szemetet, megsüsse a kenyered...stb Nem lehet mindenki jólkereső okosvibrátorok szoftverét programozó informatikus.


Egyébként érthető a pesszimizmusod, a semmihez nem lehet pozitívan hozzá állni. Jól szeretnél élni, de nem látsz magad előtt utat.

dec. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

41-es :/

Elkeserito hogy egyes emberek milyen eretlenek

jan. 24. 00:31
 45/46 anonim ***** válasza:
24%
Az érett 16 éves megszólalt XD
jan. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
0%
#44 Pedig van valami abban, amit ír. Gondolom még szende szűz kislány vagy. Ha lenne egy kapcsolatod és rendszeresen összegyűrnétek a lepedőt, biztos javulna a hangulatod.
jan. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!